Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Spargem autobuzul la Medias?

Poll ended at 13 Mar 2021, 09:53

3p
11
73%
1p
2
13%
0p
2
13%
 
Total votes: 15

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Mar 2021, 23:14

BiancoAzzurro_AS. scrie:Vii de la bijuteria noastră de stadion, iei avionu, vezi meciuri de Europa și apoi joci cu ghiolbanii asa teren, asa vreme, cu alți pomanagii și sa îți scoată ăștia mingea din poarta mi se pare f greu sa câștigi deși de la TV pare simplu..... dar psihic te scot din sărite astfel de meciuri, e și greu sa te motivezi, nu știu ce satisfacție sa ai sa câștigi cu jumate de echipa de jucători reesepati

Stadioane noi Tg Jiu, petrolul, u Cluj, rapid și noi jucam cu toți pisatiii... VAR nu vor, ok, smenuri nebunii...bah da cum își iau ăștia liceentele de liga 1?!nu înțeleg cum sa primești licență fără sa ai teren în primul rand, ce sa mai vorbim de tribune, securitate etc, pentru ca nu înțeleg ce smen poți face cu academica, Voluntari, gaz, chindia și nu poți cu ăilalți cu stadioane
Sa nu fim rai, stadionul lor nu arata chiar naspa.macar ei au unul. Cat despre gazon, vremea e cum e, din ce imi aduc aminte Gazul a avut si gazon bun.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 12 Mar 2021, 23:17

Terenul de joc de pe Oblemenco riscă sa ajunga ca cel de la Mediaș, unde joacă tot doua echipe: Gazul si Hermanstat. Sper ca mititei sa sa-o mai fure de vreo doua ori, suficient ca ajica să-și mute iar echipa.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Mar 2021, 23:20

BiancoAzzurro_AS. scrie:Vii de la bijuteria noastră de stadion, iei avionu, vezi meciuri de Europa și apoi joci cu ghiolbanii asa teren, asa vreme, cu alți pomanagii și sa îți scoată ăștia mingea din poarta mi se pare f greu sa câștigi deși de la TV pare simplu..... dar psihic te scot din sărite astfel de meciuri, e și greu sa te motivezi, nu știu ce satisfacție sa ai sa câștigi cu jumate de echipa de jucători reesepati

Stadioane noi Tg Jiu, petrolul, u Cluj, rapid și noi jucam cu toți pisatiii... VAR nu vor, ok, smenuri nebunii...bah da cum își iau ăștia liceentele de liga 1?!nu înțeleg cum sa primești licență fără sa ai teren în primul rand, ce sa mai vorbim de tribune, securitate etc, pentru ca nu înțeleg ce smen poți face cu academica, Voluntari, gaz, chindia și nu poți cu ăilalți cu stadioane
Suntem amarati, alesii neamului nu ajuta sportul cu o legislatie concreta. Poate e mai bine sa ne orientam catre stadioane mai mici, 15-20k de locuri. La noi 'patronii' imprumuta srl-urile care detin locul in liga 1 si drepturile federative pe jucatori. Apoi, in caz de faliment se inscriu ca pagubiti, desi ei conduc societatile. Daca suntem rigurosi, ajungem sa avem 6 echipe in liga profesionista. Si se mai mira ziaristii lu' peste imputit ca nu avem rezultate la echipa nationala tragand in selectioner. Pai daca si in liga a2-a avem straini, ori avem bani multi in fotbal ori strainii aia sunt praf de vin la noi. Noi o tinem cu regula U21 ca nu putem avea un campionat de tineret-rezerve. Noi vrem varful piramidei fara baza.


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Mar 2021, 23:53

Eu la licență vad 3 lucruri clare : infrastructura sportiva, academie și interesul local (tradiție, suporteri, experienta etc).. Dacă ai de toate dar nu ai stadion e de înțeles, ca e vorba de zeci de milioane... Dar dacă nu ai de niciunele și mai stai și pe banii unei societăți de stat, aduci toti străinii ca să ai la număr ca de banii câștigați pana acum au plecat în comisioane, interes local zero pai eu inteleg ca ții locul lui rapid, Cluj, Timișoara, petrolul, Tg Jiu

Jumate nu iau licență... asta e, facem 12 echipe, Play-off, playout, 30 de meciuri tari, stadioane, var, banii din TV cresc pe echipa și aia e daca nu mai avem 18 echipe ca pe timpuri.. pe timpuri erau 23 mil in tara, acum 14mil... vine o restructurare logica

Pe scurt nu ma deranja dc nu jucam cu academica, Voluntari, gaz, nu cred ca ma ajuta sa progresez cu ceva în fotbal

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 13 Mar 2021, 01:02

Ai bagat si Tg Jiu la echipe de traditie...:)) mai da-o naibii

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 13 Mar 2021, 01:07

fanucrv scrie:
12 Mar 2021, 23:17
Terenul de joc de pe Oblemenco riscă sa ajunga ca cel de la Mediaș, unde joacă tot doua echipe: Gazul si Hermanstat. Sper ca mititei sa sa-o mai fure de vreo doua ori, suficient ca ajica să-și mute iar echipa.
Etapa viitoare e posibil să-i bată și Farul... :-x dacă se străduiesc puțin, poate ratează și play-off-ul...Eu sper să nu promoveze și să nu pună presiune inutilă pe noi...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Mar 2021, 08:35

1. Exista mari cluburi de Italie unde ei joaca doi pe acelasi stadion, fara problème pentru gazon. De ce oare aici nu merge un gazon résistant? Din ce eu vad, climat de Craiova nu este forte différent de cel de Milan, de Turin, Gênes ori chiar de Rome.

2. Oras precum Paris plange de zeci de ani pentru vis de a avea doi club in L1, aici eu vad ca se plange de teama de a avea asta.
:lol:
apld
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Mar 2021, 09:01

Din ce observ 11 le cristalizat al lui Ouzounidis este.. Pigli, Vătâ, Constantin, Papp, Bancu, Nistor, Mateiu, Câmpanu, Ivan și Baiaram cu modificările... Dacă lipsește Nistor joacă Bic, Mateiu vs Screciu, Câmpanu vs Camara, dacă intra Kolici probabil Ivan joacă pe stânga. Oful meu este Camara și Fedele... Au valoare sau nu? În iarnă jucătorii au făcut 2 săptămâni de cantonament și după meciuri, cei doi au venit de o lună și nu joacă, deci de ce nu joacă? Am mai luat 2 rezerve oare? Mă uitam la meci aseară și era limpede... Pe banda dreaptă se desfășurau 80%din acțiuni poate și din cauză că Baiaram e indolent iar Bancu se gândește la națională sau la ducă.... Ce se întâmplă cu Vladoiu care nu mai joacă deloc? Eu zic că jucătorii ar mai trebui rotiți din când în când că li se urcă la cap... Joci meci de meci cu același 11 dar unii nu mai au frica schimbării indiferent cum joacă iar când intră o dată la 5 meciuri un Căpățînă, Fedele, Bărbuț sau Tudorie nu au meciuri în picioare. Mă uitam la Barca sau Real care schimbă 4 sau 5 jucători pe meci... Și să n-o ziceți pe aia cu valoare apropiată că în cazul nostru nu o cred... Sunt 4 sau 5 jucători de la noi care nu prea joacă și deci li se asigură tot timpul un meci de titular...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mar 2021, 10:20

robertc scrie:
13 Mar 2021, 01:02
Ai bagat si Tg Jiu la echipe de traditie...:)) mai da-o naibii
Ai dreptate... Mai bine scoatem Tg Jiu cu stadion nou și jucam la Voluntari ca au luat și o cupa.. sau la Academica ca au suporteri peste Tg Jiu, stadioane forță, interes local maxim pe fiecare uliță.. ia mai dă-i în [****] sa rămâna cu Brâncuși, fotbal le trebuie lor când la marginea Bucureștiului mai sta și Chiajna la coada și se mănâncă fotbal pe paine

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 13 Mar 2021, 12:11

Eu cred ca ar fi bine sa ne linistim cu nemultumirile legate de antrenor si joc. Ouzounidis a venit acum cinci saptamani. Cinci saptamani, dupa ce echipa asta n-a fost antrenata doi ani. Si totusi se vede o schimbare, avem o idee, miscam ceva.

E culmea la Craiova. Castigi 2-0, mai ai un gol perfect valabil dar iti scoate arbitrul mingea din poarta, adversarul are o ocazie tot meciul, ai cinci indisponibili dintre care singurul varf adevarat, arbitrul te toaca marunt, dar tot nu e bine. M-am uitat de curiozitate la rezumatul meciului fecesebe cu Medias. A avut Medias vreo trei ocazii mari si un 11 metri pe care pueai sa-l vezi din avion neacordat. fecesebe in afara de gol a mai avut o ocazie ca lumea. Hai frate!

Apropo de schimbari in primul 11. Baiaram si Campanu au fost cei mai buni in meciul trecut. Cum sa nu-i bagi titulari, ce mesaj le transmiti? Vatajelu a reinceput in sfarsit sa joace fotbal si e un jucator mult mai matur decat Vladoiu. Mai venise un guru al antrenorilor pe aici acum vreun an, care facea cate 4-5 schimbari de la meci la meci si i-a iesit beton, nu mai stia nimeni pe ce lume e.

Bancu, cum face un meci mai slab, cum uitati ca in alea zece de dinainte a fost printre cei mai buni.

Lasati frate omul sa-si faca treaba si vedem dupa jumate de an unde suntem. Poate sunt eu mai optimist, dar mi se pare ca suntem pe drumul cel bun.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 13 Mar 2021, 13:27

BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Mar 2021, 10:20
robertc scrie:
13 Mar 2021, 01:02
Ai bagat si Tg Jiu la echipe de traditie...:)) mai da-o naibii
Ai dreptate... Mai bine scoatem Tg Jiu cu stadion nou și jucam la Voluntari ca au luat și o cupa.. sau la Academica ca au suporteri peste Tg Jiu, stadioane forță, interes local maxim pe fiecare uliță.. ia mai dă-i în [****] sa rămâna cu Brâncuși, fotbal le trebuie lor când la marginea Bucureștiului mai sta și Chiajna la coada și se mănâncă fotbal pe paine
:laughing:

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 13 Mar 2021, 14:10

Pai nene, eu am zis ca nu e echipa de traditie ...ca daca ai masina si nu ai permis,ai dat banii degeaba ...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mar 2021, 16:25

Nu am zis nici de steaua dar ți s-a părut ție ca Tg Jiu nu se încadrează, asta ai concluzionat tu. Nu lucrez la frf și fiecare echipa sa se apere ca de aia au suporteri, nu stau sa despic firu în 4, am pus o lista de 4-5 echipe ca idee, nu am zis sa ii bagi în liga 1 fără echipa ci doar ca mi se pare ca o parte din liga 1 nu au ce cauta pe acolo plus ca trăiesc exclusiv din banii de la TV fără sa aducă plus valoare, ba chiar deteriorează calitatea "spectacolului fotbalistic" și doar își baga niște comisioane în buzunar

acum poți sa ne spui și concluziile derbiului academica - voluntari care se încheie referitor la suporteri, suprafață de joc încălzită cu butelia probabil, calitatea jocului dacă zici ca știa au permis și ăilalți nu .... Eu zic ca ăștia au luat permisu cu șpagă, atâta tot dar ma poți contrazice

Prefer oricând un rapid - steaua, Cluj - petrolul șamd din liga 2 decât academica - voluntari din liga 1 ori eu zic ca nu e în regula din punctul meu de vedere al "consumatorului" dacă e mai atrăgătoare liga 2

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Mar 2021, 18:07

BiancoAzzurro_AS. scrie:Eu la licență vad 3 lucruri clare : infrastructura sportiva, academie și interesul local (tradiție, suporteri, experienta etc).. Dacă ai de toate dar nu ai stadion e de înțeles, ca e vorba de zeci de milioane... Dar dacă nu ai de niciunele și mai stai și pe banii unei societăți de stat, aduci toti străinii ca să ai la număr ca de banii câștigați pana acum au plecat în comisioane, interes local zero pai eu inteleg ca ții locul lui rapid, Cluj, Timișoara, petrolul, Tg Jiu

Jumate nu iau licență... asta e, facem 12 echipe, Play-off, playout, 30 de meciuri tari, stadioane, var, banii din TV cresc pe echipa și aia e daca nu mai avem 18 echipe ca pe timpuri.. pe timpuri erau 23 mil in tara, acum 14mil... vine o restructurare logica

Pe scurt nu ma deranja dc nu jucam cu academica, Voluntari, gaz, nu cred ca ma ajuta sa progresez cu ceva în fotbal
Ai dreptate cu cele 3 lucruri pentru licentiere.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 13 Mar 2021, 20:56

BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Mar 2021, 16:25
Nu am zis nici de steaua dar ți s-a părut ție ca Tg Jiu nu se încadrează, asta ai concluzionat tu. Nu lucrez la frf și fiecare echipa sa se apere ca de aia au suporteri, nu stau sa despic firu în 4, am pus o lista de 4-5 echipe ca idee, nu am zis sa ii bagi în liga 1 fără echipa ci doar ca mi se pare ca o parte din liga 1 nu au ce cauta pe acolo plus ca trăiesc exclusiv din banii de la TV fără sa aducă plus valoare, ba chiar deteriorează calitatea "spectacolului fotbalistic" și doar își baga niște comisioane în buzunar

acum poți sa ne spui și concluziile derbiului academica - voluntari care se încheie referitor la suporteri, suprafață de joc încălzită cu butelia probabil, calitatea jocului dacă zici ca știa au permis și ăilalți nu .... Eu zic ca ăștia au luat permisu cu șpagă, atâta tot dar ma poți contrazice

Prefer oricând un rapid - steaua, Cluj - petrolul șamd din liga 2 decât academica - voluntari din liga 1 ori eu zic ca nu e în regula din punctul meu de vedere al "consumatorului" dacă e mai atrăgătoare liga 2
Ierarhiile trebuie sa se stabileasca pe teren nu pe simpatii, traditie, stadioane sau alte ineptii ca de aia e sport, nu reality show.
Inainte sa joaca in L1 echipele alea superbe sa fie mai bune la fotbal ca satele din Ilfov.
Pe gandirea asta a facut si UEFA Champions League si acum Cupa Saraciilor ca nu cumva sa mai apara 'sate' de prin Europa la masa bogatilor ca nu da bine la rating.

Închis