Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Spargem autobuzul la Medias?

Poll ended at 13 Mar 2021, 09:53

3p
11
73%
1p
2
13%
0p
2
13%
 
Total votes: 15

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 13 Mar 2021, 21:13

Arthur Rimbaud scrie:
13 Mar 2021, 08:35
1. Exista mari cluburi de Italie unde ei joaca doi pe acelasi stadion, fara problème pentru gazon. De ce oare aici nu merge un gazon résistant? Din ce eu vad, climat de Craiova nu este forte différent de cel de Milan, de Turin, Gênes ori chiar de Rome.

2. Oras precum Paris plange de zeci de ani pentru vis de a avea doi club in L1, aici eu vad ca se plange de teama de a avea asta.
:lol:
apld
Stai liniștit, Arthur...zi-ne o problemă și îți găsim 5 vinovați într-un minut. Nu noi, alții!
Spune-ne că ai reușit ceva, și noi o să îți spunem că reușeam mai mult doar că nu am avut norocul tau.
Știu că ne placi (ca nație), pariez că o să ne placi și mai mult după perioada din Maramureș care o să completeze perioada din Oltenia, același stil de oameni dârzi și glumeți! Cu riscul de a calca iar pe cărbuni încinși îți spun și că, in majoritatea lor, maramureșenii, sunt ceva mai sinceri.
Revenind la tristețile zilelor noastre, noi obișnuim să scoatem mai degrabă răul in fata, vrem sa eșueze celălalt doar ca să rămânem noi primii, ii acuzăm pe foștii noștri prieteni pentru păcate pe care noi înșine le facem zi de zi doar că noi avem motive întemeiate.

Știu că citisem undeva că rivalitatea Marseille - Paris a fost creata pentru a fi reanimat campionatul de fotbal... De atunci au murit multi oameni din cauza acestei rivalități... a meritat? E fix același lucru și aici, doar că vreo 30 de ani mai târziu.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Mar 2021, 21:52

FreakBoy scrie:
13 Mar 2021, 21:13
Arthur Rimbaud scrie:
13 Mar 2021, 08:35
1. Exista mari cluburi de Italie unde ei joaca doi pe acelasi stadion, fara problème pentru gazon. De ce oare aici nu merge un gazon résistant? Din ce eu vad, climat de Craiova nu este forte différent de cel de Milan, de Turin, Gênes ori chiar de Rome.

2. Oras precum Paris plange de zeci de ani pentru vis de a avea doi club in L1, aici eu vad ca se plange de teama de a avea asta.
:lol:
apld
Stai liniștit, Arthur...zi-ne o problemă și îți găsim 5 vinovați într-un minut. Nu noi, alții!
Spune-ne că ai reușit ceva, și noi o să îți spunem că reușeam mai mult doar că nu am avut norocul tau.
Știu că ne placi (ca nație), pariez că o să ne placi și mai mult după perioada din Maramureș care o să completeze perioada din Oltenia, același stil de oameni dârzi și glumeți! Cu riscul de a calca iar pe cărbuni încinși îți spun și că, in majoritatea lor, maramureșenii, sunt ceva mai sinceri.
Revenind la tristețile zilelor noastre, noi obișnuim să scoatem mai degrabă răul in fata, vrem sa eșueze celălalt doar ca să rămânem noi primii, ii acuzăm pe foștii noștri prieteni pentru păcate pe care noi înșine le facem zi de zi doar că noi avem motive întemeiate.

Știu că citisem undeva că rivalitatea Marseille - Paris a fost creata pentru a fi reanimat campionatul de fotbal... De atunci au murit multi oameni din cauza acestei rivalități... a meritat? E fix același lucru și aici, doar că vreo 30 de ani mai târziu.

1. :lol: :lol:
2. Eu am remarcat ca Roman el ar fi fabuleux doar ca el nu a avut noroc atunci cand a trebuit. :)(
3. Adevarat. Romani ei (voi) sunt (sunteti) un popor pe atat de extraordinar pe atat de bizarre. Voi romani aveti in substance voastra germe de autodestruction atunci cand voi aveti de fapt o immense energie.
4. Maramures , cu biserici sale incroyables este un loc irréel. Asa ceva nu poate exista cu adevarat. Suflet mea este [*****], atomisata. Nu are nici un sens pentru ca eu sa explique ce simt. Nici macar eu nu mai stiu daca eu simt cu adevarat ori eu imaginez. Oameni de aici folosesc si ei adesea passé simple precum olteni. La fel de calzi precum olteni. Maramures si Oltenia doua centre d'univers.
5. Typiquement français. Noi sa distrugem pe cel care ,, risca'' sa fie mai bun dacat noi. :lol:
6. Perfect adevarat. PSG vs OM este o rivalité fabriquée. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Mar 2021, 21:57

Eu nu inteleg de ce cuvant:

P
U
L
V
E
R
I
S
A
T
A

este interzis?

Eu am gresit cu ceva?
Acest terme contine ceva obscene?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mar 2021, 22:15

Arthur Rimbaud scrie:
13 Mar 2021, 21:57
Eu nu inteleg de ce cuvant:

P
U
L
V
E
R
I
S
A
T
A

este interzis?

Eu am gresit cu ceva?
Acest terme contine ceva obscene?
Nu, nu contine nimic obscen, asa e softul.
DEX
PU LVERIZÁ, pu lverizez, vb. I. Tranz. 1. A preface un material solid în pu lbere. ♦ Tranz. și refl. Fig. A (se) distruge; a (se) nimici; a face să dispară sau a dispărea. 2. A împrăștia particule fine dintr-un corp solid sau dintr-un lichid cu ajutorul unui pu lverizator. – Din fr. pu lvériser, lat. pu lverizare.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Mar 2021, 22:22

Ah, am inteles. Multumesc.
Totusi bizarre acest soft. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 14 Mar 2021, 00:02

SLH scrie:
13 Mar 2021, 20:56
BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Mar 2021, 16:25
Nu am zis nici de steaua dar ți s-a părut ție ca Tg Jiu nu se încadrează, asta ai concluzionat tu. Nu lucrez la frf și fiecare echipa sa se apere ca de aia au suporteri, nu stau sa despic firu în 4, am pus o lista de 4-5 echipe ca idee, nu am zis sa ii bagi în liga 1 fără echipa ci doar ca mi se pare ca o parte din liga 1 nu au ce cauta pe acolo plus ca trăiesc exclusiv din banii de la TV fără sa aducă plus valoare, ba chiar deteriorează calitatea "spectacolului fotbalistic" și doar își baga niște comisioane în buzunar

acum poți sa ne spui și concluziile derbiului academica - voluntari care se încheie referitor la suporteri, suprafață de joc încălzită cu butelia probabil, calitatea jocului dacă zici ca știa au permis și ăilalți nu .... Eu zic ca ăștia au luat permisu cu șpagă, atâta tot dar ma poți contrazice

Prefer oricând un rapid - steaua, Cluj - petrolul șamd din liga 2 decât academica - voluntari din liga 1 ori eu zic ca nu e în regula din punctul meu de vedere al "consumatorului" dacă e mai atrăgătoare liga 2
Ierarhiile trebuie sa se stabileasca pe teren nu pe simpatii, traditie, stadioane sau alte ineptii ca de aia e sport, nu reality show.
Inainte sa joaca in L1 echipele alea superbe sa fie mai bune la fotbal ca satele din Ilfov.
Pe gandirea asta a facut si UEFA Champions League si acum Cupa Saraciilor ca nu cumva sa mai apara 'sate' de prin Europa la masa bogatilor ca nu da bine la rating.
Eu zic ca dacă dai 1 milion drepturi TV la orice echipa dar nu ii ceri in schimb sa aibă teren impecabil cu încălziri, degivrare, iarba etc cu minim 2 tribune și o academie atunci e doar o afacere buna, intri în liga 1 și nu dai bani pe închiriat stadion și pe producție de tineri dar cumperi jucători reesapati străini scumpi și vinzi produs brut u21 pe bani putini.. Dar nu e de vina participantul evident, e doar business, nu vad sportivitatea aici...

Oricât urăsc sa spun asta dar prefer sa joc cu Sepsi și Viitorul de anul viitor decât cu academica, Voluntari etc, asta ca va legați de ăștia cu tradiție și suporteri dar ce sa vezi ca ăștia au teren și academii fără salarii de 10k eur/luna cum sunt bogații dîn Ilfov

Fotbalistic nu mi s-a părut ca academica, hermnstad, Argeș, Uta aratau de liga 1 dar cumpăra 3-4 jucători, dau salarii ca na doar nu sunt fraieri sa investească în infrastructura, tineri, spectacol adică păcălesc fotbalul ce sa mai

P.S.Cu reality show sunt de acord ca au exagerat de vreo 5-10 ani încoa cu sumele in primul rand, nu e o limita decenta pt un transfer, limita la salarii, nu e corect ca să aibă un lot de peste x jucători o echipa însă tu ești la extrema ailaltă ca să joace oricine, sa nu facem nici o selecție...

Pai ție ți se pare selecție sportiva ca un patron care baga firma In faliment sau care a creat prejudicii de ordin fotbalistic și economic in liga 1 prin hotărârea unei instante sa aibă dreptul pentru următorii 10-15 ani, daca ești blând, sa mai poată sa ia licență de fotbal, mai mult de atât cu acceasi echipa? Oare asta e un criteriu de licență liga 1 daca tu zici ca licențele astea au o strategie sportiva

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Mar 2021, 00:37

SLH scrie:
13 Mar 2021, 20:56
BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Mar 2021, 16:25
Nu am zis nici de steaua dar ți s-a părut ție ca Tg Jiu nu se încadrează, asta ai concluzionat tu. Nu lucrez la frf și fiecare echipa sa se apere ca de aia au suporteri, nu stau sa despic firu în 4, am pus o lista de 4-5 echipe ca idee, nu am zis sa ii bagi în liga 1 fără echipa ci doar ca mi se pare ca o parte din liga 1 nu au ce cauta pe acolo plus ca trăiesc exclusiv din banii de la TV fără sa aducă plus valoare, ba chiar deteriorează calitatea "spectacolului fotbalistic" și doar își baga niște comisioane în buzunar

acum poți sa ne spui și concluziile derbiului academica - voluntari care se încheie referitor la suporteri, suprafață de joc încălzită cu butelia probabil, calitatea jocului dacă zici ca știa au permis și ăilalți nu .... Eu zic ca ăștia au luat permisu cu șpagă, atâta tot dar ma poți contrazice

Prefer oricând un rapid - steaua, Cluj - petrolul șamd din liga 2 decât academica - voluntari din liga 1 ori eu zic ca nu e în regula din punctul meu de vedere al "consumatorului" dacă e mai atrăgătoare liga 2
Ierarhiile trebuie sa se stabileasca pe teren nu pe simpatii, traditie, stadioane sau alte ineptii ca de aia e sport, nu reality show.
Inainte sa joaca in L1 echipele alea superbe sa fie mai bune la fotbal ca satele din Ilfov.
Pe gandirea asta a facut si UEFA Champions League si acum Cupa Saraciilor ca nu cumva sa mai apara 'sate' de prin Europa la masa bogatilor ca nu da bine la rating.
Si cu japca de la Petrolul de azi cum ramane, e mai bine cu satele din Ilfov sa înțeleg?! Nu de alta, dar la fotbal a fost mai buna petrolul ca am văzut tot meciul aproape ... pe cel de la Academica nu l-am văzut, nu de alta dar nu joaca fotbal și e mai spectaculos sa vad divizia b

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 21 Mar 2021, 11:55

De satele din Ilfov scăpăm dacă ar fi o competiție corectă și echipele să nu mai fie finanțate de consiliile locale. Toate echipele astea din Ilfov sunt sustinute strict din banii primăriilor prin direcțiile de sport și cultură. In Voluntari DECSIC are buget de 10 milioane de euro si majoritatea merge la echipa de fotbal, iar CSO Voluntari, clubul sportiv, are buget de vreo 7 milioane (pt toate sectiile). Fără banii ăștia FC Voluntari nu ar exista. SI la fel e si la celelalte echipe din Ilfov.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Mar 2021, 14:25

In maxim 2 ani, pe lângă Sepsi, in campionatul Romaniei va mai fi o echipă finanțată de guvernul maghiar. Cu astea ce facem ? Competiția nu este alterată cand ai echipe finanțate de un guvern străin? Sau bagam capul in nisip si tacem ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Mar 2021, 20:16

Se aude că banii din partea maghiarilor sunt pentru copii și juniori și pentru infrastructură. Ce pot să spun despre Czikszereda(sper că am scris bine) e că echipa este dintr-o zonă ungureasca șovinâ până în măduva oaselor. Sf Gheorghe este un oraș la o aruncatura de băț de Brașov unde predomină ungurii dar nu sunt așa spurcați ca și ungurii din Miercurea Ciuc. Dovadă și faptul că la Sepsi auzi nume ca Grozavu, Vasvari(care contrar numelui este din Botoșani de loc) Stefanescu, Tincu sau Petrila. La ceilalți doar antrenorul este român get beget restul sunt unguri. Apropo de antrenorul lor Valentin Suciu este fost jucător al Craiovei și a fost unul din cei mai talentați juniori români dar a eșuat în fotbalul mare.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Mar 2021, 22:38

dorumihnea2 scrie:Se aude că banii din partea maghiarilor sunt pentru copii și juniori și pentru infrastructură. Ce pot să spun despre Czikszereda(sper că am scris bine) e că echipa este dintr-o zonă ungureasca șovinâ până în măduva oaselor. Sf Gheorghe este un oraș la o aruncatura de băț de Brașov unde predomină ungurii dar nu sunt așa spurcați ca și ungurii din Miercurea Ciuc. Dovadă și faptul că la Sepsi auzi nume ca Grozavu, Vasvari(care contrar numelui este din Botoșani de loc) Stefanescu, Tincu sau Petrila. La ceilalți doar antrenorul este român get beget restul sunt unguri. Apropo de antrenorul lor Valentin Suciu este fost jucător al Craiovei și a fost unul din cei mai talentați juniori români dar a eșuat în fotbalul mare.
Esti sigur ca e fostul nostru jucator? A dat gol la debut si a facut si un faut in careu, penalty clar. Parca a aparat Voda. Al nostru era blond-roscat(poate a albit cu trecerea anilor) si e nascut in '76.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Mar 2021, 11:57

Geronimo scrie:
21 Mar 2021, 22:38
dorumihnea2 scrie:Se aude că banii din partea maghiarilor sunt pentru copii și juniori și pentru infrastructură. Ce pot să spun despre Czikszereda(sper că am scris bine) e că echipa este dintr-o zonă ungureasca șovinâ până în măduva oaselor. Sf Gheorghe este un oraș la o aruncatura de băț de Brașov unde predomină ungurii dar nu sunt așa spurcați ca și ungurii din Miercurea Ciuc. Dovadă și faptul că la Sepsi auzi nume ca Grozavu, Vasvari(care contrar numelui este din Botoșani de loc) Stefanescu, Tincu sau Petrila. La ceilalți doar antrenorul este român get beget restul sunt unguri. Apropo de antrenorul lor Valentin Suciu este fost jucător al Craiovei și a fost unul din cei mai talentați juniori români dar a eșuat în fotbalul mare.
Esti sigur ca e fostul nostru jucator? A dat gol la debut si a facut si un faut in careu, penalty clar. Parca a aparat Voda. Al nostru era blond-roscat(poate a albit cu trecerea anilor) si e nascut in '76.


Sent from my iPad using Tapatalk
El e.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Mar 2021, 18:02

Am citit într-o zi un interviu cu el în care spune că a jucat la Știința și apare și în lotul idin 94-95. Oricum îmi aduc aminte de el din perioada aia și pentru că era printre cei mai talentați juniori din România.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 23 Mar 2021, 14:13

V-am șters eu ultimile mesaje. Nu de alta, dar am covid cu simptomele aferente și nu prea am chef să analizez cine/ce/cum a început.

Suciu antrenorul și Suciu jucătorul de la Universitatea din perioada 94-95 au ani de naștere diferiți și locații diferite. 9 Oct 1976 (Tg Mures) cel care a fost in lot la noi in 94 si 25 sept 1980 (Sf Gheorghe) cel care este antrenor la Miercurea Ciuc.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 27. Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 23 Mar 2021, 14:32

Diferența intre investițiile guvernului maghiar in fotbalul din România și a primăriilor de la noi, este că investițiile maghiare se axează strict pe creșterea jucătorilor de etnie maghiară și care pot juca la naționala Ungariei, pe când la noi investițiile se duc pe achiziții de jucători străini care nu vor aduce deloc rezultate pentru națională. Să vă uitați peste loturile echipelor din Ilfov sponsorizate de primării (Voluntari, Clinceni) și câti români sunt in primul 11 sau in lot. Ca să nu mai zic de jucători crecuți local.

Închis