Etapa 28. Universitatea - UTA

Moderator: grup_moderatori

Universitatea - UTA

Poll ended at 17 Mar 2021, 16:21

3
17
94%
1
1
6%
0
0
No votes
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Mar 2021, 22:54

Nistor peste majoritéte.
Mie a placut mult de acesta data. Poate si grâce la atmosphère data de combinatia de ningere usoara si horienca de prunile. [miti] :)) :up:

Eu am pierdut prima jumatetea de meci insa eu am vazut exacte ce a trebuit. :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Mar 2021, 23:12

Am încheiat bine seria de meciuri cu Marinos in condițiile în care am avut Balasa/Ofosu și Vladoiu o perioada accidentați, oameni de baza și în condițiile în care ne-au tot curentat arbitrii câteva meciuri, ba ne-au scos și mingea din plasa chiar

Jucam așezat în acest sistem, am început sa avem trasee și de remarcat ca avem 1 gol primit in 7 meciuri plus ca au marcat toți de la mijloc (ivan, tudorie, cic, nistor, Baiaram, campanu), ivan de cele mai multe ori ca varf și dacă mai marca și Mateiu cu un șut de la distanta atunci era perfect... Oricum e de manual, fundașii nu iau gol în timp ce mijlocul + strikerul(cel mai des) marchează

Cred ca toți au prins minute, ceea ce e de apreciat pt ca le da un impuls psihologici

Bravo băieții, sper la 2 egaluri in cele 2 meciuri ca să dam dovada de maturitate, sa nu uitam totuși ca în atac e încă deranj - Baiaram și Câmpanu nu par copți pentru astfel de derbiuri ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Mar 2021, 08:54

Baiaram are talie, eu cred ca se va putea lucra cu el pe partea de forta si musculatura a picioarelor pentru a ii creste fuleul. Momentan are 18 ani. Probabil aceste tipuri de antrenamente se fac atunci cand organismul nu mai este "in crestere". Zic...nu ma pricep, poate dupa 20-21 ani.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mar 2021, 10:15

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Mar 2021, 23:12
Am încheiat bine seria de meciuri cu Marinos in condițiile în care am avut Balasa/Ofosu și Vladoiu o perioada accidentați, oameni de baza și în condițiile în care ne-au tot curentat arbitrii câteva meciuri, ba ne-au scos și mingea din plasa chiar

Jucam așezat în acest sistem, am început sa avem trasee și de remarcat ca avem 1 gol primit in 7 meciuri plus ca au marcat toți de la mijloc (ivan, tudorie, cic, nistor, Baiaram, campanu), ivan de cele mai multe ori ca varf și dacă mai marca și Mateiu cu un șut de la distanta atunci era perfect... Oricum e de manual, fundașii nu iau gol în timp ce mijlocul + strikerul(cel mai des) marchează

Cred ca toți au prins minute, ceea ce e de apreciat pt ca le da un impuls psihologici

Bravo băieții, sper la 2 egaluri in cele 2 meciuri ca să dam dovada de maturitate, sa nu uitam totuși ca în atac e încă deranj - Baiaram și Câmpanu nu par copți pentru astfel de derbiuri ucv
Eu vad lucrurile la fel ca tine. Cam asta e realitatea.
Baiaram si Campanu sunt inconstanti, lucru normal la varsta lor, dar cred ca au potential. Depinde de ei.
Ma tem doar ca Marinos sa nu fie sapat din interiorul clubului. Din cate am vazut, antrenorul da sanse la toata lumea, nu are titulari de drept si nu prea il intereseaza sa creasca artificial valoarea de piata a unor jucatori. In felul asta, Vladoiu este introdus pe final, Cicaldau este scos pe final, Mamut nu prinde echipa si uite asa fiecare trebuie sa lupte pentru postul sau. Asta s-ar putea sa deranjeze prin birourile din club. In timp valoarea de piata a tuturor jucatorilor va creste natural, dar o sa ia ceva mai mult timp.
Imi doresc ca domnul presedinte Cartu sa isi arate sprijinul clar pentru antrenor, asa cum o facea pe timpul lui Papi. Cel mai indicat ar fi sa-l auzim pe Rotaru spunand ca sprijina total antrenorul, in felul asta ar descuraja sapaturile.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de Geronimo » 17 Mar 2021, 10:33

malus dacus scrie:Eu cred ca sunt de moda veche sau ceva. Pt. mine un jucator care evolueaza de la mijloc in sus si care nu stie sa dribleze, nu exista. Asa ca, n-o sa pot sa-l critic prea tare niciodata pe Baiaram, pt. ca e printre putinii care stiu cu mingea. Face si preluarii bune, nu sare din el, stie si sa protejeze si e decent si la duelurile aeriene. Intradevar, acolo nu trebuia sa rateze, dar nu stiu cati jucatori reuseau preluarea aia spre poarta. In fine, eu il consider un jucator bun. Daca ar avea si un pic de viteza ar fi foarte bun. Pt. ca problema de la finalizare cred ca se poate lucra. La viteza n-ai ce sa lucrezi, daca n-o ai nativ.
Da, la viteza nu cred ca poate progresa, dar la suturi(cu stangul si dreptul) poate.


Sent from my iPad using Tapatalk

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de lory69 » 17 Mar 2021, 11:37

Se vede ca avem antrenor.....urmăream aseara ca fiecare purtator al mingiei avea in permanenta 2-3 variante de pase.Nistor de asta a si pasat bine,pt ca intre linii apăreau colegi liberi care cereau pasă.Cat despre Baiaram....se vede ca are tehnica,dar pierde foarte mult prin lentoarea sa,care il face sa piardă timp la situatii favorabile.Eu il vad titular pe post pe Ofosu...ma refer la meciurile grele cu oile si cu franarii.Ma uităm acum pe lotul naționalei mari si sincer nu imi explic cum poate sa lipsească Constantin.De cand a venit la noi a pus la punct apărarea,greseste foarte putin si acum vad ca grecul il cam obligă sa urce cu mingea sa ajute la constructie.Eu i-as mai oferi un an de contract,pt ca vad ca sta foarte bine cu condiția fizică!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de malus dacus » 17 Mar 2021, 11:48

Băi, dar ce ziceți de Papp? Când credeți că sparge gheața cu un autogol de senzație?
Nu-mi săriți in cap, eu chiar îl apreciez și consider că pe alocuri e peste Bălașa. Dar un autogol ne paște, clar. Sau măcar un assist curat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mar 2021, 12:32

@malus, titular pe postul ala este Balasa. Daca-i " iesea" autogolul lui Papp era de senzatie . Cred ca Pigliacelli a avut cea mai buna interventie de cand a venit la noi. Ce chestie, Pigliacelli a avut cea mai buna interventie ca portar al Universitatii la o minge trimisa spre poarta de un coechipier. :lol: :lol: :lol:

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de Iaurgiu » 17 Mar 2021, 16:13

fabius_2014 scrie:
17 Mar 2021, 12:32
Ce chestie, Pigliacelli a avut cea mai buna interventie ca portar al Universitatii la o minge trimisa spre poarta de un coechipier. :lol: :lol: :lol:
:laughing:
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de gogu2005 » 18 Mar 2021, 10:27

Baiaram trebuie să învețe să dea drumul mai repede la minge. De prea multe ori se încurcă singur în tot felul de driblinguri care nici măcar nu sunt spre poartă. Dacă ar da pasa la momentul oportun ar fi un jucător exceptional.
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Mar 2021, 15:21

Dacă voi spuneți dribling la mers cu mingea la picior de-a latul terenului e bine. Chiar aș vrea să văd un dribling la el dar nu poate.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de Geronimo » 18 Mar 2021, 15:27

dorumihnea2 scrie:Dacă voi spuneți dribling la mers cu mingea la picior de-a latul terenului e bine. Chiar aș vrea să văd un dribling la el dar nu poate.
Altul nu avem. Sigur nu e cum era nea' Ilie la varsta lui.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de iuli » 18 Mar 2021, 15:54

dorumihnea2 scrie:
18 Mar 2021, 15:21
Dacă voi spuneți dribling la mers cu mingea la picior de-a latul terenului e bine. Chiar aș vrea să văd un dribling la el dar nu poate.
nu prea te uiti la meciuri,este?cum sa nu dribleze Baiaram?altele sint problemele lui,nu driblingul....
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de R.E.N. » 18 Mar 2021, 18:20

Baiaram depaseste cel putin un om apropape de fiecare data si pierde mingea foarte rar, e unul din cei mai tehnici jucatori pe care i-a dat Craiova de mult timp incoace. Multe faze de atac pleaca de la el tocmai pentru ca e in stare sa scoata oameni din joc prin dribling. Daca si-ar pune la punct sutul mi se pare ca ar putea fi o solutie pentru pozitia lui Cicaldau, dupa ce o sa plece. Are tehnica si vede pasele, atunci cand vrea sa le dea drumul. Viteza daca nu are la varsta asta, nu stiu daca o sa o aiba vreodata.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 28. Universitatea - UTA

Mesaj de malus dacus » 18 Mar 2021, 19:55

Mihnea a auzit de la comentatori, ma. Ca dribleaza de.a latul.

Închis