Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sperati ca prindem locul 2 inainte de Playoff?

Poll ended at 04 Apr 2021, 14:56

3p DA
15
65%
1p NU
3
13%
0p N-am mai castigat in deplasare la Steaua de 30 ani
5
22%
 
Total votes: 23

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de ElStef » 04 Apr 2021, 22:48

Cine știe, poate anul asta se aliniază astrele! Am arătat că putem!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 04 Apr 2021, 22:50

Se vede mana de antrenor. Avem totusi un deficit important in playoff. Ivan a fost cel mai bun.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 04 Apr 2021, 22:51

Am jucat excelent, pacat. Bravo la toata lumea si cel mai tare bravo Marinos, se vede ce inseamna mana unui antrenor. A schimbat jocul complet in doua luni.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Apr 2021, 22:55

Nu avem cum sa pierdem cupa. Iar ii facem loc mu istului de Croitoru in ECL , cum zicea el "ce mare echipa e craiova"

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 04 Apr 2021, 22:58

Parca nu mai am emotii deloc cand ataca adversarii.....grecul a organizat foarte bine jocul.Plecam bine cu atacurile din aparare,iar aici as vrea sa-l remarc pe Nistor....toate actiunile noastre periculoase au plecat din piciorul lui.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Apr 2021, 22:59

Ar fi fost o chestie extraordinara sa ii si batem dupa ce i-am dominat ca niciodata, asta aproape ca as paria ca ne monta pentru titlu pe care il luam din entuziasm.
Felicitari Ouzounidis pentru ca in sfarsit se vede o idee de joc si nu ii lasam sa miste pe adversari.
Avem cu cine, si pe banca si in teren, sper sa rupem in playoff.

Pasa extraordinara a lui Elvir la Ivan la ultima ocazie. Elvir, multa sanatate baiatule, si sper sa ne ajuti asa cum ai facut-o pana acum cand ai putut juca.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 04 Apr 2021, 23:18

iepurakis scrie:
04 Apr 2021, 22:45
se vede ca avem antrenor.
pacat ca e cam tarziu.
sper ca macar acum dl rotaru sa isi dea seama cam cat de prost e cand tot insista cu nulitatea de papura.
ar trebui sa fim ireprosabili in playoff si e greu, fizic nu stam bine (inca se vad dudele din trecut).
a fost bine azi, chiar am scapat victoria printre degete.
Clar,anul asta ratat.e din vina lui rotaru,fmm papura. Eu nu inteleg oamenii astia care nu au rezulatate dar continua pe post,dar cred ca e o boala generala in romanica,+ca mandria olteneasca duce la putina prostie.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de takanonanu » 04 Apr 2021, 23:33

Putina lipsa de viteza la mijloc, dar in rest un meci bun. Daca Cicaldau ar fi un pic mai inalt si mai rapid (de multe ori se orienteaza greu) si daca am avea jucatori mai tineri pe faza de aparare (inclusiv Mateiu) ... n-as avea emotii in castigarea campionatului.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 04 Apr 2021, 23:42

takanonanu scrie:
04 Apr 2021, 23:33
Putina lipsa de viteza la mijloc, dar in rest un meci bun. Daca Cicaldau ar fi un pic mai inalt si mai rapid (de multe ori se orienteaza greu) si daca am avea jucatori mai tineri pe faza de aparare (inclusiv Mateiu) ... n-as avea emotii in castigarea campionatului.
Lasă că și cfr îl are pe Deac de același calibru ca și Cicâldău, iar fundașii lor centrali sunt și mai bătrâni ca ai noștri și asta nu i-a împiedicat să ia 3 titluri consecutive

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de takanonanu » 04 Apr 2021, 23:45

marius_vl scrie:
04 Apr 2021, 23:42
Lasă că și cfr îl are pe Deac de același calibru ca și Cicâldău, iar fundașii lor centrali sunt și mai bătrâni ca ai noștri și asta nu i-a împiedicat să ia 3 titluri consecutive
Deac nu rateaza penalty in astfel de meciuri, CFR este cu totul alta echipa care a avut/are mai multa omogenitate in stilul de joc, toti sunt croiti pe acel joc...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Apr 2021, 00:28

Am uitat sa zic de bulanul oilor, ca de obicei..

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 05 Apr 2021, 00:28

Felicitari! Un joc care ne da mari sperante... Nu as zice ca e totul pierdut nici pentru titlu. Cupa nu avem voie sa o pierdem. O sa reintre si Bancu, sper ca Elvir sa revina in forma. Apropo, a dat o pasa geniala in final...Poate il regasea Ivan in fata portii si ar fi intrat in istorie la ultima faza. revenire dupa luni de zile cu gol decisiv la fcsb acasa. Revenind, anul trecut am intrat in play off cu deficit de 3 puncte si am luptat pentru campionat pana in ultima etapa..Si acum suntem in grafic. Conteaza si ce facem cu cfr, dar cred ca va fi mai usor decat cu fcsb. Hai Craiova!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Apr 2021, 02:01

Stam bine in teren, fiecare știe ce are de făcut și când sa faulteze, suntem maturi in joc, nu ne pierdem cu firea când pierdem mingea.. lucruri care înainte erau străine de noi.. dă-l in mm de 4-3-3, mai bine asa

Nu ai cum sa nu iei în considerare ca antidopingul anunțat are impact și se vede cu ochiu liber pentru a 2-a oara cel puțin , o zic ca suporter, nu am cunoștințe de kineto... fcsb e pe șmecherie as usual iar Popescu îl face de ras pe Tănase, e mare actor

In sfârșit avusaram o strategie matura fără sa ne aruncam, nu marcaram, asta e, dar ocazii destule, jocul strategic f bun... personal de mult așteptăm un egal matur fără sa ne aruncam orbește .. poate notează și Piti pe carnetel "deschiderea greceasca" ca doar e mare jucător de șah cum doar el se recomanda

Nu vreau individual sa comentez vreun jucător de la noi, toți avura atitudine, îmi place echipa și nu ma pot supăra când fiecare e implicat

Avem banca, avem antrenor, stabilitate și pare ca va fi cea mai echilibrata lupta din ultimii ani.. We're back in business ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Apr 2021, 07:11

Daca nici nedopati nu îi băturăm, slabe sanse în play-off....

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de takanonanu » 05 Apr 2021, 09:17

Jimmy Darmody scrie:
05 Apr 2021, 07:11
Daca nici nedopati nu îi băturăm, slabe sanse în play-off....
It blows my mind ! ..Ai standarde nu gluma ! Noi ceilalti i-am fi vrut beti si veniti de la femei pe cei de la FCSB.

Închis