Etapa 30. Universitatea - CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - CFR

Poll ended at 12 Apr 2021, 14:23

3
15
79%
1
2
11%
0
2
11%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Paul » 11 Apr 2021, 22:22

Cred ca trebuie bagat Kolijc cat de curand. Tudorie incearca dar nu e Elvir, ne trebuie o sclipire si o executie, sa terminam mascarada asta cu campionii inimii care stau pe 3 randuri in fata portii.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 11 Apr 2021, 22:24

Daca jucam atent la Omrani si Paun, putem castiga acest meci. De acolo vin pericolele lor. E pauza, sa speram un sfetnic bun.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Apr 2021, 22:31

Karma e cu FCSB anu asta

Cirtu prin declaratia lui mi se pare ca demoviteaza total echipa si il descalifica pe Marinos

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de R.E.N. » 11 Apr 2021, 22:34

Ar fi foarte util sa intre Vatajelu, Vladoiu a fost depasit de multe ori si e pericol pe partea lui.

Jucam in continuare foarte bine. Avem antrenor, avem idei de joc, trebuie s-o bagamsi in poarta.

ucv
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Dany » 11 Apr 2021, 23:02

Mie mi se pare ca jucam mai slab decât CFR, sunt peste noi, cel puțin în aceste momente. Trebuie sa alergam mai mult și sa fim mai concentrați. Putem sa câștigăm, dar avem nevoie de mai multa determinare în joc.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Apr 2021, 23:29

Tactic ne-au anihilat bine, nu au contact prea mult decat pe contra atac, dar stau bine tehnic si fizic, poate mai bine ca noi care facem multe greseli sub presiune.
Camara si Cicaldau anihilati total, Tudorie la fel. Toate spatiile inchise pentru Nistor.
Noi, greseli mari tehnice la Bancu si Vladoiu. Imposibil de batut CFR-ul azi, am avut si ghinion cu 3 bare. Pe faza defensiva n-am prea avut emotii.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de iepurakis » 11 Apr 2021, 23:32

well, azi nu a fost chiar ce trebuie.
se pare ca jucam ok cu echipe care sunt pe atac, in schimb cand avem in fata o defensiva mai serioasa, se vad lacunele.
pana la urma e o chestiune de valoare.
e frustrant mai ales ca ii prinzi fara deac si costache.
va fi foarte greu in playoff, tinand cont ca jucam impotriva a 2 respectiv 3 adversari + aliati.
acum se vede importanta punctelor risipite de marele coach papura, ideea redundanta a preainteligentului conducator.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de fanucrv » 11 Apr 2021, 23:32

Inainte de meci, am fost convins ca invingem. Cfr ul a jucat mult mai bine decât credeam. In atac ne-am mișcat destul de lent și previzibil. Anul ăsta este obligatoriu sa luam cupa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Paul » 11 Apr 2021, 23:34

Pacat ca nu intra sutul lui Bancu de la ultima faza, ar fi fost excelent!
Ne trebuie golgeterul inapoin, cineva trebuie sa o bage in ate!

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 11 Apr 2021, 23:35

Teribili de slabi in a doua repriza...Parerea mea, Cicaldau trebuie retras de acolo din fata unde nu are forta si destula viteza si tehnicitate si pus cu Nistor mai retrasi sa primeasca mingea de la fundasi. Mateiu, Bic nu au curaj (si nu numai) sa se intoarca cu ea, eventul pe langa vreun adversar si sa construiasca in continuare. Mateiu in mod normal la viteza de reactie scazuta si viteza asemenea pe care le poseda n-ar mai trebui inclus in primul 11. Suntem descoperiti in zona mijlocasilor defensivi iar grecul joaca 4-2-3-1. Daca n-ai mijlocasi defensivi cand echipa adversa joaca sus n-ai cum sa ajungi la poarta. De la ei se construieste...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de fabius_2014 » 11 Apr 2021, 23:46

In repriza a doua au fost peste noi. Nu stiu daca putem lauda pe cineva azi. Trebuie eliminate greselile tehnice, trebuie sa punem la punct conditia fizica. Una peste alta, trebuie sa luam cupa si in campionat sa facem tot ce putem.

Nu stiu cum a jucat CFR asa slab cu FCSB.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 11 Apr 2021, 23:48

Cicaldau trebuie retras pe banca si adus un baiat de la echipa a 2-a. Baiatu e perfect relaxat. Titular de drept, convocat la nationala, presa favorabila, stie ca Rotaru nu-și permite sa nu ia niste bani pe el, deci ce rost are sa se omoare cu firea?
Sa ne canalizam toate energiile pe cupa. Campionatul nu e de noi. Ma luase un pic valul dupa meciul cu berceni, dar e mult de recuperat si clar n-avem forta. Bine, ne-a lamurit si domnul presedinte Cartu cum sta treaba. Poate la anul.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de manex » 11 Apr 2021, 23:54

Am jucat cu teama repriza a doua. Tactic ok, dar fara vana. Camara era mort din min 50. Acolo cred ca a foat cheia reprizei a doua. Multe pase aiurea. Baiaram trebuie sa uite sa mai gadile mingea si sa joace din prima.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 11 Apr 2021, 23:56

Grecul are o solutie ingrata, avem jucatori care nu intra intr-o unitate de stil, este un conglomerat divers de afinitati si aptitudini daca ii iei parte in parte. Mi se pare ca o plapuma prea scurta aceasta echipa, o tragi la cap iti raman picioarele pe afara si invers. :)

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Apr 2021, 00:09

Cred ca erau așteptări mari pentru ca s-au chinuit cu javrele etapa trecuta însă au jucători experimentați și cu fizic toți iar la șmecherie sunt peste noi.. oricum a început circul cu arbitrajul între fcsb și cfr si noi părem ieșiți din cărți la subterane plus ca fcsb are 2 sateliti (Academica și Botoșani).. va fi show total cu scandal urat de tot anul asta

Ca joc, ne-am speriat unii de alții și în repriza a 2-a fiecare a stat la cutie, faze fixe suntem slabi iar pe atac cred ca avem 0 goluri din corner sezonul regulat

Suntem peste anul trecut ca joc, lot, antrenor, staff, experienta, dar asta la fotbal....

Petarda din playoff va fi academica, poate sunt eu cu pata pe ai pentru ca nu suport acest gen de echipe și sunt sigur ca fac 0 puncte cu fcsb(probabil accidentatibsi suspendări atunci) și o sa își dea viata cu noi și cu chefere.. La concurenta cu Botoșani.. Sepsi ia locul 4

Închis