Etapa 30. Universitatea - CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - CFR

Poll ended at 12 Apr 2021, 14:23

3
15
79%
1
2
11%
0
2
11%
 
Total votes: 19

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 12:53

Să te uiți în gura barbugiului și să faci glume cu Mangia..... No comment

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 13:55

malus dacus scrie:
12 Apr 2021, 12:50
^ Cine se plange pe aici de "Bancu si Cicaldau"?
Ar trebui, eu sunt adeptul fotbalului spectacol, nu am mai vazut un meci la baieti care ...sa zic si eu, da domne ...un meci pe cinste ! ...de cand a plecat Mitrita. De vreo 2 ani si ceva nu mai facem fotbal. Si sa fim sinceri, steaua lui Bancu apune iar cea a lui Cicaldau a fost inaltata prea sus de catre unii.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de R.E.N. » 12 Apr 2021, 14:12

@Malus Nu se plange nimeni bineinteles, si in special nu te plangi tu si nici contul aparut acum doua saptamani, care are probleme cu Bancu, Mateiu, Cicaldau, echipa in general, solutiile lui Ouzounidis in special, nivelul de spectacol si freza lui Baiaram.

Am dominat fecesebe categoric, iar cefere s-a tavalit pe jos ultimele 20 de minute sa scoata un egal, in conditiile in care n-am avut cel mai bun joc. Vreti ca jucatorii sa fie increzatori, sa aiba atitudine de campioni, dar dupa un meci sau un rezultat care nu va convine, va treziti ca ar trebui trimisi la echipa a doua, ca intorc ca titanicul, ca n-au viteza si in geenral nu va satisfac exigentele. Cam ca aia care pleaca suparati de pe stadion cand echipa pierde ca "sparsai dooj de lei, mai bine beam 7 beri".
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 14:13

Altul care vrea să iasă în evidență pe aici cu tot felul de porumbei scoși pe gură.... Frate tu te uiți la fotbal sau citești numai cronica meciului? Dacă nu aveți habar de fotbal uitați vă măcar pe cifrele Instat.... Vrei să fii spiritual, cu vorbe de duh gen,, atingerea lui Mangia,, sau că Bancu și Cicaldau nu fac, nu dreg etc... Băi fraților să jucăm atunci cu Danciu și Burlacu și apoi să vedem fotbal, subordonam tot playofful.... Wtf

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 14:16

Scuze nu vreau să trag în bietul Danciu, nu-l cunosc poate e talentat dar.... aici e altceva

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 14:33

dorumihnea2 scrie:
12 Apr 2021, 14:13
Altul care vrea să iasă în evidență pe aici cu tot felul de porumbei scoși pe gură.... Frate tu te uiți la fotbal sau citești numai cronica meciului? Dacă nu aveți habar de fotbal uitați vă măcar pe cifrele Instat.... Vrei să fii spiritual, cu vorbe de duh gen,, atingerea lui Mangia,, sau că Bancu și Cicaldau nu fac, nu dreg etc... Băi fraților să jucăm atunci cu Danciu și Burlacu și apoi să vedem fotbal, subordonam tot playofful.... Wtf
Mentionez in debut ... eu scot porumbite pe gura, imi plac porumbitele ...afemeiat convins. :) Lapu mea, ma inviti la cronica meciului cand meciul a fost transmis in direct. Toti au pase reusite cand paseaza la portar ...stiai ca un sut in bara este inregistrat ca un sut in afara portii ? Ce vrei sa vad in statistica meciului ? .. posesia din jumatatea noastra ? Nu ma leg doar de Bancu si Cicaldau ci de toata echipa ...ei nu mai progreseaza, stagneaza, unii chiar au dat inapoi (desigur varsta). Jucatorii nu sunt intangibili, unde scrie ca nu poti sa-i critici ...? I-am injurat ? Ti-a repugnat ceva ? Ti-e greata ? Ia lamaie !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Apr 2021, 14:49

Marinos pana isi va implementa mentalitate face tot ce poate sa nu piarda merciuri si sa nu fie dat afara.
In meciul cu FCSB am avut abordari diferite pentru fiecare repriza. In prima repriza am stat la cutie, am cedat posesia, ne-am aparat pozitional. Iar in repriza a doua am accelerat stiind ca avem avantajul fizic. FCSB a ars mult in prima repriza. S-a vazut ca puteam sa avem 4-0.

In meciul cu CFR ne-am preocupat mult sa nu pierdem. Prima repriza am jucat bine, am avut 3 bare. In repriza a 2-a tactica a fost sa nu pierdem meciul pe contra atac, am inceput sa cedam posesie, dar am si obosit.

Bordeianu si Sigurjohnsen au stat Lipiti de Cicaldau, tot meciul. Practic cei doi mijlocasi centrali ai CFR-ului nu au contat in atac, au dat cateva pase in adancime spre Omrani.
Toate culoarele lui Nistor au fost blocate.
Mateiu a avut sarcini ultra defensive, rar a intrat in 30-ul advers. A stat mereu in spatele lui Nistor sa evitam contra-atacul pe interceptii
Bairam flancat de doi jucatori mereu.
Camara flancat de trei jucatori mereu. Camora si Paun nu au iesit deloc in evidenta pe faza ofensiva, au stat tot timpul sa blocheze orice atac in banda dreapta a noastra. Camara la un momend dat a si plecat din banda dreapta si a incercat sa joace in mijloc. Tudorie mai putin puternic decat Burca sau BenYusuf.
Cei mai ofensivi jucatori ai lor au fost Omrani si Chipciu. Doi jucatori de viteza. Constantin bun, a anticipat bine contra-atacul CFR-ului.

Este important ca Marinos sa nu piarda meciuri, echipa arata din ce in ce mai bine. Mai are de lucru la mentalul jucatorilor nostrii si la forma fizica, dar in ultimele doua etape ca am terminat 0-0 sau ca bateam cu 4-0 pe FCSB si 3-0 pe CFR, nu se supara nimeni. Am fost mai buni.
Last edited by cortinadampezzo on 12 Apr 2021, 14:52, edited 1 time in total.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de R.E.N. » 12 Apr 2021, 14:51

Pe Bobby l-ati suspendat ca isi repeta mesajele cu chletuielile clubului, drept pentru care era un agent destabilizator infiltrat printre noi. Dar cand apar beieti din astia de bine, care in doua saptamani ne explica cum niciun jucator nu e de fapt ce trebuie, ca echipa nu e in stare sa castige nici cu arbitrii, ca nu primesc spectacol, femei (nu barbati!) si ce isi mai doresc ei, pentru identitate de ratiune n-ar trebui trimisi un pic acasa ca sa-si dea seama cu ce echipa tin si daca mai are sens sa ne onoreze cu prezenta? N-am nimic cu nimeni, dar e ciudat si enervant sa vezi ca apare cate unul peste noapte si-ti explica cum de fapt nimic nu merge bine.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2021, 14:53

R.E.N. scrie:
12 Apr 2021, 14:12
@Malus Nu se plange nimeni bineinteles, si in special nu te plangi tu si nici contul aparut acum doua saptamani, care are probleme cu Bancu, Mateiu, Cicaldau, echipa in general, solutiile lui Ouzounidis in special, nivelul de spectacol si freza lui Baiaram.

Am dominat fecesebe categoric, iar cefere s-a tavalit pe jos ultimele 20 de minute sa scoata un egal, in conditiile in care n-am avut cel mai bun joc. Vreti ca jucatorii sa fie increzatori, sa aiba atitudine de campioni, dar dupa un meci sau un rezultat care nu va convine, va treziti ca ar trebui trimisi la echipa a doua, ca intorc ca titanicul, ca n-au viteza si in geenral nu va satisfac exigentele. Cam ca aia care pleaca suparati de pe stadion cand echipa pierde ca "sparsai dooj de lei, mai bine beam 7 beri".
Om, n.am treabă cu nuj ce cont apărut, așa că nu mă băga în oală cu cei care se plâng de "Bancu și Cicâldau". Eu mă plâng de Cicâldau, deci bagă.mă în oală cu cei care se plâng de Cicâldau, dacă ții neapărat. Asta am vrut să subliniez.
Și, nu mă băga în oala nici cu ăia cu dooj de lei. Că nu mi s-a pus pata dintr-o dată, hop, la primul rezultat prost. Am mai zis pe.aici de el. Ok, momentan n.avem altul mai bun, dar nici să nu.mi spună cineva că Cicâldau joacă ce trebuie la ora actuală. Și, da. Dacă aseară juca Danciu în locul lui, era același lucru. Minus călcâi în tibie, probabil.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 14:55

Bancu care nu e la apusul carierei sau cum naiba te-ai exprimat tu joacă titular la națională 2 din 3 meciuri și apropo interesează-te care e vârstă de maturitate sportivă.... De fapt îți spun eu... 28 de ani.... Și apropo la ultimul meci la națională Bancu două pase de gol pe care bineînțeles Cic le a fructificat.... Că mai prind câte un meci slab e una (poate Bancone era o obosit de la botez) dar să vii cu teorii de astea... Wtf.... Nu te-am invitat să citești cronica ci am zis că probabil ai citit-o....

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 15:05

dorumihnea2 scrie:
12 Apr 2021, 14:55
Nu te-am invitat să citești cronica ci am zis că probabil ai citit-o....
Asculta, sa nu fim ipocriti ... vad in istoricul comentariilor tale ca il critici pe Baiaram. Vad ca te iei la harta cu multi dintre cei de pe aici. Nu zic sa avem o relatie din aia ..sa ne spalam pe spate unul pe altul cu buretele ...cum voia Mangia ..:) ..) dar eu sper intr-o relatie fara atacuri la persoana. Te rog, sa nu ma mai calci pe bataturi ...sunt nou pe aici, cum am stat 20 de ani fara voi pot sa mai stau alti 20. Intelegi ce vreau sa spun ?

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Stefan.. » 12 Apr 2021, 15:18

Nu e totul pierdut. Avem cel mai bun antrenor din liga l, cel mai bun jucator, Cicaldau, si mai avem ceva argumente. Daca nea Marin gaseste un înlocuitor pentru Mateiu - de pe timpul lui Mangia acesta nu mai da randament - si un alt post pentru Bancu, putem spera. De ce nu ar putea fi Bancu ce era Mateiu acum cativa ani?

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 15:24

Stefan.. scrie:
12 Apr 2021, 15:18
Nu e totul pierdut. Avem cel mai bun antrenor din liga l, cel mai bun jucator, Cicaldau, si mai avem ceva argumente. Daca nea Marin gaseste un înlocuitor pentru Mateiu - de pe timpul lui Mangia acesta nu mai da randament - si un alt post pentru Bancu, putem spera. De ce nu ar putea fi Bancu ce era Mateiu acum cativa ani?
Iata o idee, Bancu ... mijlocas la inchidere... Nu, nu cred ca merge Bancu are retineri sa bage osul (si il inteleg), acolo in tusa poate sa tatoneze, sa nu joace decisiv. Bancu face multe gafe de pasa, este contratimp ... in ultimul timp. El trebuie sa joace in fata ...dar in tusa, umila mea parere.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Apr 2021, 16:56

Eu zic sa umblam la mental și Ozunidis știe ce e de făcut pentru ca și Lucescu Jr povestea ca a luat titlu în Grecia cu jucatori schimbându-se mentalul

CFR a blocat mult jocul, nu a vrut sa piardă și nu e chiar o echipa de duzina sa o bați la orice ora, se pot monta când au cuțitul la os... si îl aveau

Despre noi, e prima data când jucam matur cu ambele contracandidate, eu personal eram satul de totul sau nimic, fotbal spectacol dar fără puncte... suntem cea mai ai bună apărare din campionat totuși, avem alt stil iar cu 7/7 cu Bergodi nu am strălucit în atac dc va amintiți... sa batem noi 5/5 cu sateliții(ultimul meci academica), încă 2 egaluri cu CFR și fcsb și la ultimele 3 meciuri vedem dacă putem învinge subteranele... altfel ne lamentam degeaba ca nu am bătut cfr aseară

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 17:02

BiancoAzzurro_AS. scrie:
12 Apr 2021, 16:56
Despre noi, e prima data când jucam matur cu ambele contracandidate, eu personal eram satul ...
Stiind ca nemultumitului i se ia darul ...da, este o opinie matura...este un joc matur dar ne trebuie un efect de levier ...ca sa castigam campionatul. Cum/cine sa produca acest efect de levier ? Clujul este in scadere fata de anii anteriori, ciobanul a fost nevoit sa vanda... Controlul antidoping ar putea face diferenta...dar cat ?

Închis