Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim de la Botoșani?

Poll ended at 22 Apr 2021, 09:58

3
11
69%
1
3
19%
0
2
13%
 
Total votes: 16

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bogho » 20 Apr 2021, 09:58

Miercuri de la ora 19:00 incepem finala cu nr 2, FC Botoșani - Universitatea. Nu ne mai permitem pași slabi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 20 Apr 2021, 10:32

Nu ne permitem pasi gresiti. Dar se pune problema daca putem mai mult. Dupa mine, Il Greco a scos maxim din lotul pe care il are. Nu exista alternative la titulari.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Apr 2021, 10:41

Speranța să mai mișcăm și noi ceva pe atac se leagă acum de Ivan care nu știu în ce formă mai e după vreo 2 săptămâni de pauză..... Și când te gândești că anul trecut îl huleam toți.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Dany » 20 Apr 2021, 14:39

Nu știu dacă vom câștiga, nu cred ca mai avem șanse la titlu, dar as vrea sa vad mai multa ardoare în joc, sa vad ca își doresc mai mult și sa alerge mai mult, nu doar pase în stânga și în dreapta și apoi nu mai facem nimic.
Sper sa castigam cupa!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 20 Apr 2021, 17:07

Daca revine Ivan ii batem. Combina bine cu Cicaldau si Camara si le creste automat nivelul. Plus ca mai avem inca un om in fata in stare sa tina de minge si sa dribleze. Campanu din pacate nu s-a miscat deloc in ultimele meciuri, iar Tudorie si Mamut sunt jucatori de b sau playout cel mult. Campanu - Tudorie - Camara nu e atac de titlu, dar Campanu/Baiaram - Ivan- Camara poate fi.

Poate revine si Ofosu, care va place atat de mult unora. E clar ca o sa ne creasca forta in atac. Cu o victorie la Botosani suntem din nou in carti.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 20 Apr 2021, 17:19

Pfff. Finala nr. 2. Stiu ca exista oameni diagnosticati cu cancer in faza terminala care cred ca pot sa se vindece cu echinaceea. E misto pt. ei, pt. ca mai traiesc sase luni perfect relaxati. E mai nasol sa fii ala de langa si sa crezi si tu asta.
Si daca batem, sansele reale la titlu tind tot spre zero. Dar dupa ce am aratat in ultimele jocuri, nu vad ce transformari radicale ar putea aparea, astfel incat sa luam trei puncte de la Botosani. Par complet iesiti din forma toti. Vatajelu si Nistor sunt singurii care mai misca. In rest, dezastru. Totusi, votez victorie, ca n-am mai votat demult si poate se sparge ghinionul. Vorba vine. Importanta e cupa. Forza Știința!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 20 Apr 2021, 17:32

Nu e ca si cum numitele FCSB si CFR joaca ceva, au doar mai mult bulan, nu suntem noi aia care ne facem de ras in timp ce contracandidatii defileaza - gafaim impreuna.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 20 Apr 2021, 18:33

Acum trei meciuri pareau toti in forma, acum par toti iesiti din forma. Sa fim totusi consecventi. Ultimele doua meciuri ne-au lipsit din atac Ivan Koljic Ofosu, plus Baiaram. Cand pentru cele trei posturi din fata iti lipsesc 4 (patru) oameni dintre care doi titulari de drept si doi aproape-titulari, si ajungi sa folosesti ultimele variante din lot, e normal sa ai probleme. Daca isi revin doi din ei, deja datele problemei se schimba.

M-am uitat 15 minute la meciul fecsebelei, fix cand au dat golurile. Joaca un ccur. Aia le dadeau mingea si dup-aia le faceau marcaj la un metru jumate asa sa nu-i sifoneze, si tot nu erau in stare sa miste. Dar acolo nu auzi toata presa caraind ca vai nu joaca spectaculos, vai n-au forta in atac.

Fecesebe nu i-a batut pe sepsi sezonul asta, iar cefere i-a batut doar o data si foarte greu. Sanse avem, ne trebuie oamenii din atac inapoi si putin noroc.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 20 Apr 2021, 19:11

Pai tocmai, ca iti trebuie si nu ai. E corect ce spui tu. Ca n-ai aia, n-ai aia. Problema e ca in continuare nu o sa ai. Cel putin nu la jocurile imediat urmatoare. Iar meciurile se joaca, punctele se pun, nu ne asteapta nimeni pe noi sa-si revina baietii din atac. Nu ai Koljic, nu ai Baiaram iar Ivan si Ofosu vin dupa accidentari. Plus cetatenii aflati cu gandul la vacanta, la transferuri sau la femei habar n.am, nu conteaza, dar nu la fotbal, deci, da. Avem sanse ne trebuie noroc.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 20 Apr 2021, 21:16

Nu e nimeni cu gandul la vacanta si femei, ca altfel nu s-ar supara cand sunt schimbati si nu s-ar chinui sa alerge pe teren. Se intampla oricui sa aiba doua meciuri mai slabe, in special in pozitia lui Cicaldau, cand il ai pe Tudorie in fata ta si pe Campanu in dreapta, si joci impotriva celor mai bune aparari din campionat. Care intra si la rupere cu permis de la arbitru.

Ivan s-a antrenat cu echipa si a facut pauza doar doua saptamani, nu e ca si cum revine dupa fractura. Eu cred ca o sa-si intre imediat in ritm. Cu Ofosu poate o sa fie mai greu, dar e si el in lot. Baiaram stie cineva cand revine?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Apr 2021, 00:36

Eu am încredere în echipa cu următorii în teren : Bancu, Ctin, Vata, Nistor, Cic, Ofosu(cat poate acum) , Ivan(cat poate) .. Restul sa fiu sincer poate fi orice combinație în funcție de forma... Mateiu nu e de 90 minute și trebuie schimbat cu Bic/Fedele, Bălașa și Papp par cei mai echilibrați pe post, Vladoiu e rezonabil... Capatana, Câmpanu, Baiaram, Screciu, Tudorie, Mamut, Koljic nu am așteptări de la ei în Play-off

Dar ce ne facem cu atitudinea, cu încrederea ca suntem buni, cu profesionalismul?! Aici sunt eu sceptic și deabea apoi ma uit la ofensiva care e la pământ

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Augustus Caesar » 21 Apr 2021, 06:11

As vrea sa vad echipa jucand cu ''cutitul la os'' dar din placere, as vrea sa vad la ei atitudinea condamnatului caruia ii atarna viata de un fir si totul depinde de momentul acela cand intra pe teren, vreau o echipa de mercenari in sensul pozitiv al cuvantului alea 90 de minute. Vreau o echipa ''rea'' in teren nu numai cu botoseii, in toate finalele ce ne-au ramas si vom vedea la sfarsit ce iese. Vreau sa faca in asa fel incat sa-mi dispara senzatia ''la dolce vita'' care mi-o da jocul echipei in multe momente. Asa ca vreau ''o moara'' ce macina in continuu in urmatoarele 12 jocuri indiferent de ce bagam in ea.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Nicu Marin » 21 Apr 2021, 11:23

Salut. Am inceput să scriu o cronică a acestor ultime 10 etape pe care eu le consider a fi tot atâția pași până la titlu.
V-aș ruga să comentați și să-mi spuneți dacă vă place sau nu.
Mulțumesc.

SE ALINIAZĂ PLANETELE
Au trecut 8 luni de la „finala campionatului”. Între timp Bergodi a plecat, a venit Papură cu care am obținut 7 egaluri, apoi a plecat și el înlocuit de Ouzounidis. Un grec despre care presa și specialiștii spun lucruri bune. Să-l vedem ce știe să facă. Aveam să vedem prin aprilie 2021. A schimbat stilul de joc al echipei a pus jucătorii în teren, a betonat apărarea, așa încât la finalul sezonului regulat terminăm cu doar 14 goluri marcate ceea ce ne face echipa cu cea mai bună apărare din istoria fotbalului românesc. !
Bun și asta dar noi vrem al cincilea titlu ! Sezonul regulat de care vorbeam, l-am încheiat cu două meciuri contra unor inițiale : FCSB și CFR. Am jucat bine în ambele meciuri.
Cel împotriva inițialelor din București nu l-am câștigat din cauza ratărilor imense ca pe vremea „Maximei”, iar cel contra inițialelor din Cluj, fiindcă nu am învățat încă să dăm gol, iar Koljici nu e încă refăcut complet după cele 4 luni de stat pe tușă accidentat.
Totuși echipa arată mult mai bine ca acum 8 luni. E mai legată și mai sudată, joacă mai bine, începe să arate a campioană. Între meciurile astea și începutul playoff-ului, mai avem prilejul unei repetiții generale contra Viitorului Pandurii Târgu Jiu în turul semifinalelor Cupei României. Câștigăm meciul fără nici o emoție, la scor de neprezentare. Mă gândesc că anul trecut când s-au aliniat planetele chiar de ziua mea, în dec, e posibil să se fi aliniat și pentru al cincilea titlu. Păi da.
Mie cifra 3, reprezentanta Sfintei Treimi, îmi poartă noroc: sunt născut pe 21.12.1973 adică 21 (2+1=3), dar si 12(1+2=3) iar 1973 e al treilea an din deceniul 7. Acum suntem în 2021, care e al 21-lea an din mileniul 3, iar 2+1=3 ! Apoi, anul ăsta se împlinesc fix 30 de ani de la ultimul titlu, iar 3+0=3 !
Așadar, planetele s-au aliniat. Ne mai rămâne doar ca echipa să facă cei zece pași până la titlu, adică să joace cele 10 meciuri din play off.
Hai să vedem ce va fi. „Doamne ajută” !

Dacă vă enervez cu postările mele spune-ți-mi și mă voi opri.
NicuMarinBV

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 644
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 21 Apr 2021, 14:21

Nicu Marin scrie:
21 Apr 2021, 11:23
Salut. Am inceput să scriu o cronică a acestor ultime 10 etape pe care eu le consider a fi tot atâția pași până la titlu.
V-aș ruga să comentați și să-mi spuneți dacă vă place sau nu.
Mulțumesc.

SE ALINIAZĂ PLANETELE
Au trecut 8 luni de la „finala campionatului”. Între timp Bergodi a plecat, a venit Papură cu care am obținut 7 egaluri, apoi a plecat și el înlocuit de Ouzounidis. Un grec despre care presa și specialiștii spun lucruri bune. Să-l vedem ce știe să facă. Aveam să vedem prin aprilie 2021. A schimbat stilul de joc al echipei a pus jucătorii în teren, a betonat apărarea, așa încât la finalul sezonului regulat terminăm cu doar 14 goluri marcate ceea ce ne face echipa cu cea mai bună apărare din istoria fotbalului românesc. !
Bun și asta dar noi vrem al cincilea titlu ! Sezonul regulat de care vorbeam, l-am încheiat cu două meciuri contra unor inițiale : FCSB și CFR. Am jucat bine în ambele meciuri.
Cel împotriva inițialelor din București nu l-am câștigat din cauza ratărilor imense ca pe vremea „Maximei”, iar cel contra inițialelor din Cluj, fiindcă nu am învățat încă să dăm gol, iar Koljici nu e încă refăcut complet după cele 4 luni de stat pe tușă accidentat.
Totuși echipa arată mult mai bine ca acum 8 luni. E mai legată și mai sudată, joacă mai bine, începe să arate a campioană. Între meciurile astea și începutul playoff-ului, mai avem prilejul unei repetiții generale contra Viitorului Pandurii Târgu Jiu în turul semifinalelor Cupei României. Câștigăm meciul fără nici o emoție, la scor de neprezentare. Mă gândesc că anul trecut când s-au aliniat planetele chiar de ziua mea, în dec, e posibil să se fi aliniat și pentru al cincilea titlu. Păi da.
Mie cifra 3, reprezentanta Sfintei Treimi, îmi poartă noroc: sunt născut pe 21.12.1973 adică 21 (2+1=3), dar si 12(1+2=3) iar 1973 e al treilea an din deceniul 7. Acum suntem în 2021, care e al 21-lea an din mileniul 3, iar 2+1=3 ! Apoi, anul ăsta se împlinesc fix 30 de ani de la ultimul titlu, iar 3+0=3 !
Așadar, planetele s-au aliniat. Ne mai rămâne doar ca echipa să facă cei zece pași până la titlu, adică să joace cele 10 meciuri din play off.
Hai să vedem ce va fi. „Doamne ajută” !

Dacă vă enervez cu postările mele spune-ți-mi și mă voi opri.
Interesant. Din păcate, e foarte greu să luăm titlul anul acesta, din diferite motive, inclusiv extrafotbalistice. dar Cupa si , eventual SUpercupa nu trebuie sa ne scape...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 21 Apr 2021, 15:08

Nicu Marin scrie:Salut. Am inceput să scriu o cronică a acestor ultime 10 etape pe care eu le consider a fi tot atâția pași până la titlu.
V-aș ruga să comentați și să-mi spuneți dacă vă place sau nu.
Mulțumesc.

SE ALINIAZĂ PLANETELE
Au trecut 8 luni de la „finala campionatului”. Între timp Bergodi a plecat, a venit Papură cu care am obținut 7 egaluri, apoi a plecat și el înlocuit de Ouzounidis. Un grec despre care presa și specialiștii spun lucruri bune. Să-l vedem ce știe să facă. Aveam să vedem prin aprilie 2021. A schimbat stilul de joc al echipei a pus jucătorii în teren, a betonat apărarea, așa încât la finalul sezonului regulat terminăm cu doar 14 goluri marcate ceea ce ne face echipa cu cea mai bună apărare din istoria fotbalului românesc. !
Bun și asta dar noi vrem al cincilea titlu ! Sezonul regulat de care vorbeam, l-am încheiat cu două meciuri contra unor inițiale : FCSB și CFR. Am jucat bine în ambele meciuri.
Cel împotriva inițialelor din București nu l-am câștigat din cauza ratărilor imense ca pe vremea „Maximei”, iar cel contra inițialelor din Cluj, fiindcă nu am învățat încă să dăm gol, iar Koljici nu e încă refăcut complet după cele 4 luni de stat pe tușă accidentat.
Totuși echipa arată mult mai bine ca acum 8 luni. E mai legată și mai sudată, joacă mai bine, începe să arate a campioană. Între meciurile astea și începutul playoff-ului, mai avem prilejul unei repetiții generale contra Viitorului Pandurii Târgu Jiu în turul semifinalelor Cupei României. Câștigăm meciul fără nici o emoție, la scor de neprezentare. Mă gândesc că anul trecut când s-au aliniat planetele chiar de ziua mea, în dec, e posibil să se fi aliniat și pentru al cincilea titlu. Păi da.
Mie cifra 3, reprezentanta Sfintei Treimi, îmi poartă noroc: sunt născut pe 21.12.1973 adică 21 (2+1=3), dar si 12(1+2=3) iar 1973 e al treilea an din deceniul 7. Acum suntem în 2021, care e al 21-lea an din mileniul 3, iar 2+1=3 ! Apoi, anul ăsta se împlinesc fix 30 de ani de la ultimul titlu, iar 3+0=3 !
Așadar, planetele s-au aliniat. Ne mai rămâne doar ca echipa să facă cei zece pași până la titlu, adică să joace cele 10 meciuri din play off.
Hai să vedem ce va fi. „Doamne ajută” !

Dacă vă enervez cu postările mele spune-ți-mi și mă voi opri.
Imi place asta: jucam contra unor initiale. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis