Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim de la Botoșani?

Poll ended at 22 Apr 2021, 09:58

3
11
69%
1
3
19%
0
2
13%
 
Total votes: 16

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 23 Apr 2021, 10:41

THE LION scrie:
22 Apr 2021, 21:36
Sper sa se renunte la playoff / playout. Ce goluri lejere da fcsb cu tanase lasat nemarcat in careu. Nici noi nu jucam mare lucru dar nici fcsb sau cfr nu par peste noi.
Daca nu batem la cfr, suntem iesiti. Alergand dupa victorie cred ca ne vor taxa pe contre.
Ce sansa mare am ratat anul trecut!
Sau sa rămână un poff cu 4 echipe, cum am înțeles ca e in Belgia. Si acolo erau echipe care făceau figurație. La noi nu se va schimba nimic, e o varianta ideală acum pentru cfr si fcsb, care si-au creat sateliti si pe care reușesc sa-i promoveze in poff ,ajutandu-i cu jucatori si arbitaje favorabile. Anul asta fcsb are avantajul ca are doi sclavi pentru ca Mediaș ,care trage cu cfr, s-a prezentat jalnic in campionat. In condițiile astea e f greu sa faci ceva daca esti cam egal valoric. Nu ai nicio șansă. Anul trecut TREBUIA murit de gât cu cfr ul pe teren, meciul ăla a fost o șansă imensă si pe care staful tehnic si jucătorii l-au tratat lamentabil. Suspectez chiar ca acel Cosic sau cum il chema, a fost blatist.
Last edited by fanucrv on 23 Apr 2021, 11:03, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 23 Apr 2021, 10:57

Playoff cu 4 echipe este o idee foarte buna, dar in conditiile astea playautul devine o mare batjocora. De fapt si acum e la fel de mare batjocora.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de robertc » 23 Apr 2021, 11:25

toti cunoscutii mei sunt wcsbisti,am asa o greata si ma doare stomacul cum ii aud cum se lauda...si cand le prezint argumente cu echipele lor prietene...au un singur raspuns,si craiova e capra noastra ca o batem mereu.Daca nu mai avem sanse la titlu as vrea sa bagam juniorii cu kfr la ultimul meci,macar sa nu castige oile.

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Nicu Marin » 23 Apr 2021, 11:50

Pasul 2 FC Botoșani - Universitatea Craiova
Gata ne apropiem de debutul meciului. Ouzunidis spunea înainte d emeci că, în această etapă a competiției, toate meciurile sunt grele, iar noi avem probleme cu unii jucători loviți, cum e spre exemplu Papp care va rata tot sezonul, dar și cu marcarea golurilor.
Cu toate greutățile sunt sigur că astăzi vom înscrie și vom și învinge. Nu știu de ce dar am senzația că Ivan își va reveni la forma pe care o avea odată, exact acum când avem nevoie de atacant.
Joacă Cicâldău și asta e o veste bună că a fost recuperat pentru acest meci. Gata, a început meciul . Botoșaniul a avut lovitura de începere.
Prima fază fixă e un corner pentru gazde, respinge Mamut, și mingea rămâne la moldoveni.
În minutul 4 Pigliacelli respinge cu capul o minge din afara careului de 16. Deocamdată nu reușim să ne impunem jocul fiindcă mingea e la gazde care încearcă sa ne atragă la pressing în jumătatea lor fiindcă sunt conștienți că avem nevoie de 3 puncte. Se joacă pentru posesie la mijlocul terenului deocamdată.
Prin minutul 8 Mamut a fost la un pas de a exploata o imprudență a lui Șeroni, fără rezultat însă. Mi se pare greoi Mamut nu știu de ce. Am început să atacăm și să combinăm. Apar micile oportunități, fiindcă nu le pot spune ocazii.
Mda. Ocazie au în schimb botoșenenii, în minutul 11. Pasă de la centrul terenului Enrico Papa pasează lui Fili și acesta înscrie la vinclul porții noastre. A insiistat urmărind o minge care s-a lovit de piciorul lui Bancu și a continuat șutând ți marcând. Lui Bancu i-a fost frică să dea în mingea aia, a lovit-o moale și s-a întâmplat dezastrul.
Ne chinuim de 7 minute să egalăm și e foarte greu fiindcă gazdlee nu se dau deloc bătute. curg ocazil la amble porți. Marius Constantin strigă colegilor că un gol primit poate fi recuperat și ne agităm în continuare spre poarta moldovenilor. E deja minutul 29 și totuși nu reușim să marcă. Ouzounidis trebuie să schimbe ceva la pauză. Părerea mea e, că dacă nu câștigăm astăzi, locul 3 scrie pe noi cu toate planetele aranjate cum scriam mai devreme.
Min 37 Mihai Roman bate o lovitură liberă de la 20 de metri.dar trage peste poartă iar in minutul 39 Pigliacelli iese din poarta si albanezul Fili e pe cale sa ne mai dea un gol.
Am plecat înainte de pauză fiindcă nu m-am mai putut uita. Acum e mnutul 75 și scorul e același.
Minutul 79 e pe cale sa luam gol. Plecam pe contraatac si marcheaza Ivan in final. Gooool !!!!!
Min 84, ne ducem peste ei dar încă nimic fiindcă Botoșaniul fragmenetează jocul cât poate de mult.
MIn 90. S-a terminat. S-a dus si titlul asta !
Știu că sunt probabil penibil sărind de la o stare de optimism exagerat, la una de pesimism total, dar nu e pesimism aici, e din păcate realism. Nu știu ce ne lipsește, ce nu merge, dar forță ofensivă nu avem, nu suntem în stare sa ne urcăm pe un adversar, să-l dominăm la modul clar și definitiv ca o campioană. Din cauza asta, titlu o să mai vedem la anul și la mulți ani.
Ce mă doare, e că aseară i-am văzut pe golanii lui Mititelu jucând cu Rapid și la toamnă o să-i văd jucând în Liga 1 și dacă vor avea aceeași determinare, o să ne facă de râsul râsurilor în toată țara și în toată media.
Eu unul mă duc să mă ascund în tufe, fiindcă așa de rușine și de ciudă din cauza neputinței echipei, nu mi-a fost niciodată !
Încep să cred că echipa aia care mi-a bucurat copilăria , adolescența și tinerețea chiar a murit în 2014.
Vă salut cu drag și să ne auzim sănătoși când va fi să fie.
NicuMarinBV

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 23 Apr 2021, 11:51

Mda...inca un meci in care nu fructificam oportunitatile avute.Pur si simplu nu inteleg cum lovesc fundasii nostri centrali mingea atat de prost in situatiie clare de a marca(Balasa in prima repriza si Constantin in a doua).La stilul nostru "ermetic" ambele trebuiau sa fie gol.Sa nu ne lamentam ca ne-a tocat arbitrul...sincer eu nu as fi dat penalty la nicuna din fazele avute.Am avut sansele noastre,ca in multe alte meciuri si doar imprecizia in fata portii ne-a adus aici.Mai spunea cineva mai sus,campionatul s-a cam terminat cand s-a rupt Koljic.Sa ne focusam pe Cupa si pe meciurile cu CFR si FCSB,unde macar din ambitie sa jucam si sa le batem,pentru ca sincer,ambele imi par la indemana.Mai la indemana ca in anii trecuti.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de THE LION » 24 Apr 2021, 08:45

Cic nu poate juca acolo, e cam lent si se complica. Nu avem jucator pentru acea pozitie, acolo mergeau Baluta, Gustavo sau Mitrita. As incerca o rocada cu Nistor.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis