Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim de la Botoșani?

Poll ended at 22 Apr 2021, 09:58

3
11
69%
1
3
19%
0
2
13%
 
Total votes: 16

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Apr 2021, 23:18

Băieții au jucat fotbal și au vrut, ghiolbanii au avut alt obiectiv, arbitrul la fel și asta se vede de când am întrat în poff, ăștia de la TV de fac ca nu vad și tot asa

Diesel
junior
junior
Mesaje: 28
Membru din: 06 Noi 2020, 08:36

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Diesel » 22 Apr 2021, 08:54

Marius Croitoru, extrem de dur cu oltenii: „Nu am văzut nimic la Craiova! Nu au ajuns la poarta noastră”

Sunt curios din pozitia "capră" ce a putut vedea la fcsb ..............

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 22 Apr 2021, 09:48

Si le-am mai dat 500k sau cat le-am dat pe George. O sa se incadreze la u21 doar sezonul viitor. Maine, 23 aprilie isi celebreaza numele. Noi ii uram La Multi Ani! Sper sa ajunga un fotbalist bun, macar pentru nivelul ligii 1.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Apr 2021, 10:20

Dacă nu mă înșel bilanțul nostru cu botosei de când e antrenor golanu de Croitoru este 4 victorii și 2 egaluri.... Poate lătra cât vrea....... În perspectiva meciului cu cfr la cât de ofensivi sunt franarii poate juca și Acka cu condiția să nu gafeze. Mă uitam la indisponibili care sunt la CFR și eu zic că ei sunt mai afectați ca noi.... Omrani, care a fost singurul care ne-a pus probleme la ultimul meci, Viniciua, clar periculos tot timpul contra nostră, Chipciu etc..... Ar fi cazul ca Ouzounidis să demonstreze că e antrenor și câștigă un meci în sfârșit....

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 22 Apr 2021, 11:16

dorumihnea2 scrie:Dacă nu mă înșel bilanțul nostru cu botosei de când e antrenor golanu de Croitoru este 4 victorii și 2 egaluri.... Poate lătra cât vrea....... În perspectiva meciului cu cfr la cât de ofensivi sunt franarii poate juca și Acka cu condiția să nu gafeze. Mă uitam la indisponibili care sunt la CFR și eu zic că ei sunt mai afectați ca noi.... Omrani, care a fost singurul care ne-a pus probleme la ultimul meci, Viniciua, clar periculos tot timpul contra nostră, Chipciu etc..... Ar fi cazul ca Ouzounidis să demonstreze că e antrenor și câștigă un meci în sfârșit....
Ar fi cazul sa demonstreze 'ofensivii' ca sunt fotbalisti pentru lupta la titlul de campioni. Ce crezi, Tudorie, Capatana, Bic ar avea loc in lotul celor doua? Ar fi primiti la antrenamente? Sau Mamut ar printe 15-20 de minute la aia? Il Greco a demonstrat ca e antrenor. Nu cred ca mai tine sa dam vina pe antrenori. Asta e lotul, atat putem acum. In 2-3 ani e posibil ca multi din lot sa ajunga gen: Robert Petre/Manea, Hergheligiul, Mazarache, Andrei Dumitras, etc. Sa nu aducem in discutie ce jucatori straini am adus in ultimii ani. Parca suntem mama tuturor ranitilor.


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 22 Apr 2021, 11:53

@Geronimo : corect comentariul tău. Si in opinia mea avem destui jucatori titulari, care sunt de valoare îndoielnică. Mie imi place Ozunidis, a adus organizare in echipă. Erau multe momente inainte, chiar si atunci cand echipa juca binișor, cand aveam mari emotii pe faza defensiva. Acum doar niste gafe personale fac sa primim gol. Suntem afectați tare de regula under 21 unde chiar nu prea avem jucători de prim 11.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 22 Apr 2021, 14:04

Ouzounidis a aratat ca este un antrenor foarte bun, lotul este bunisor, dar este foarte greu sa reusesti in fotbalul romanesc unde sunt importante si alte lucruri ( bani, arbitri etc ).
Cred ca ar fi o greseala enorma daca Rotaru l-ar schimba pe Ouzounidis pana la sfarsitul campionatului viitor.
La noi s-a gresit cand a fost pus antrenor Papura, atunci s-au pierdute puncte si mai grav, echipa a fost antrenata defectuos.

Puteti sa ma injurati, dar eu cred ca in meciul de ieri, Mamut a avut 50 minute foarte bune.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 22 Apr 2021, 14:30

Eu nu te injur deloc, si cred ca trebuie sa mai primeasca sanse. Asta nu inseamna ca mi se pare ca era de luat, dar acum ca e, si mai are si contract pe 4 ani, in conditiile in care in afara de Ivan nu e nimeni sa dea gol, de ce sa nu il bage? Nu prea inteleg planul cu Tudorie, de ce au fost adusi amandoi, dar in sfarsit, vedem.
Din pacate Cicaldau nu e in stare sa treaca de pasa proasta, fix cand e mai mare nevoie de el.
Una peste alta mie mi-a placut cum s-au batut repriza a doua.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 22 Apr 2021, 15:01

Nu înțeleg de ce se discută despre antrenor la acest meci, când a fost cât se poate de clar o gafă personală a unui jucător care a dus la golul papagalilor din BT. Ăsta e fotbalul, se mai greșește, etapa viitoare o luăm de la capăt.
Dacă nu era greșeala de începător a lui Bancu acum discutam de o victorie la mustață cu o echipă de căcat care suge tot ce prinde de la becali.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 22 Apr 2021, 15:10

fabius_2014 scrie:Ouzounidis a aratat ca este un antrenor foarte bun, lotul este bunisor, dar este foarte greu sa reusesti in fotbalul romanesc unde sunt importante si alte lucruri ( bani, arbitri etc ).
Cred ca ar fi o greseala enorma daca Rotaru l-ar schimba pe Ouzounidis pana la sfarsitul campionatului viitor.
La noi s-a gresit cand a fost pus antrenor Papura, atunci s-au pierdute puncte si mai grav, echipa a fost antrenata defectuos.

Puteti sa ma injurati, dar eu cred ca in meciul de ieri, Mamut a avut 50 minute foarte bune.
Si eu il prefer pe Mamut in locul lui Tudorie. Cu 'subterrane-le' ai dreptate, dar eu as vrea, pe viitor, sa avem o selectie mai buna decat in ultimii ani.


Sent from my iPad using Tapatalk

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 22 Apr 2021, 15:59

Geronimo scrie:
22 Apr 2021, 15:10
fabius_2014 scrie:Ouzounidis a aratat ca este un antrenor foarte bun, lotul este bunisor, dar este foarte greu sa reusesti in fotbalul romanesc unde sunt importante si alte lucruri ( bani, arbitri etc ).
Cred ca ar fi o greseala enorma daca Rotaru l-ar schimba pe Ouzounidis pana la sfarsitul campionatului viitor.
La noi s-a gresit cand a fost pus antrenor Papura, atunci s-au pierdute puncte si mai grav, echipa a fost antrenata defectuos.

Puteti sa ma injurati, dar eu cred ca in meciul de ieri, Mamut a avut 50 minute foarte bune.
Si eu il prefer pe Mamut in locul lui Tudorie. Cu 'subterrane-le' ai dreptate, dar eu as vrea, pe viitor, sa avem o selectie mai buna decat in ultimii ani.


Sent from my iPad using Tapatalk
imi mai revine increderea in suporterii Universitatii Craiova cand va citesc comentariile usteag

Ouzounidis este clar anternor, dar din pacate asa cum Papura a avut un bulan nemaivazut, cu Ouzounidis a fost invers. Am ratat din toate pozitiile, inclusiv din 11 metri, am avut 11 metri clare ca lumina zilei neacordate, plus o tona de accidentari. E foarte greu sa joci impotriva unor echipe care joaca la rupere, acoperite de arbitri, si care, pe langa asta, se si apara bine, fara sa-l ai macar pe Ivan in teren. Iar mintile luminate ale multora dintre noi ii scot vinovati pe Bancu si Cicaldau, si dau vina pe daruire. Nu frate, a fost ghinion, adversari pusi pe macel, arbitraje ca pe vremea lui porumboiu, plus aproape toti oamenii din atac accidentati. Jucam bine, suntem pe un drum bun, avem antrenor, avem un lot bun care ar trebui totusi imbunatatit (nu restructurat). Ar trebui sa ne dam seama de asta.

Apropo de arbitraje, am avut 11 metri clar si cu sepsi si cu cacatii astia de moldoveni. Trebuia sa fi avut 4 puncte in plus in ultimele doua meciuri, cu acelasi joc, doar daca eram arbitrati corect.

As vrea sa-l vad pe Fedele mai mult in teren.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Apr 2021, 19:33

Apropo de accidentări.. În fiecare săptămână revin câte 2 accidentați la oi după tratamente miraculoase la vraciul Mariana... Wtf.... Suspicios.... Morutan și Tănase erau accidentați pe vreo 2 săptămâni și azi joacă titulari.... Miron cică și el a revenit...

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de THE LION » 22 Apr 2021, 21:36

Sper sa se renunte la playoff / playout. Ce goluri lejere da fcsb cu tanase lasat nemarcat in careu. Nici noi nu jucam mare lucru dar nici fcsb sau cfr nu par peste noi.
Daca nu batem la cfr, suntem iesiti. Alergand dupa victorie cred ca ne vor taxa pe contre.
Ce sansa mare am ratat anul trecut!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Augustus Caesar » 23 Apr 2021, 05:45

Mda, cam asta a fost campionatul asta pe care noi l-am terminat odata cu accidentarea lui Koljic. Sa-i muiim pe taranii de la iasi si sa le uram drum bun in b sau chiar in c. Locul 3 pare stabilizat pentru noi sper sa nu apara vreo surpriza in cupa. Din punctul meu de vedere asta ar fi momentul in care sa-i platim ciobanului pentru pozitia capra in care a stat la finalul sezonului trecut desi nu-mi convine ca ar lua titlul iar franarii.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Apr 2021, 10:16

Lasati-ne sa ne pregatim de cupele europene
Cea mai buna echipa am avut-o cu Milan, sunt unii dintre noi care spun ca lotul de azi e mult peste ceea ce avea Mangia, ba...da nu joaca mai bine ca aia.
Milan era o echipa in formare atunci.
Leipzig ne-a tratat cu un aer de superioritate, dar apoi ne-au linistit repede. Cu AEK deja noi nu mai eram asa sclipitori iar cu aia din Tibilisi ne-am facut de ras.

Tehnico tactic nu suntem acolo, nu cred ca putem tine piept unor echipe din grupele Europa League. Campionatul se castiga pe sub mana sau cand ai o echipa buna (vezi CFR) si poti face fata in europa. Atat !

Închis