Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Câte puncte le luam celor de la CFR?

Poll ended at 25 Apr 2021, 09:25

3
9
82%
1
0
No votes
0
2
18%
 
Total votes: 11

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de iepurakis » 24 Apr 2021, 22:33

mare bucurie victoria asta, dar pare totusi intamplatoare.
nu mi-a placut prima parte a reprizei secunde: aratam frica, adica exact opusul a ceea ce asteptam de la OUzOUnidis: sa ii invete sa aiba OUA!
sper ca maine contondentii de la sepsi sa aranjeze oile si sa dublam cu succes saptamana viitoare!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Paul » 24 Apr 2021, 22:34

Ce bine ca am batut!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Apr 2021, 22:34

Iedi aceasta tarpha pe ciclu o sa faca icter acum hahahaha
O victorie buna pentru moral, La Multi Ani Bogdan

Nota: Pigliaceli are mai multe verticalizari decat Mateiu, Nistor si Cic insumat

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 24 Apr 2021, 22:36

Bv mah baieti.ATITUDINE...atat am zis

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Apr 2021, 22:39

Tactic se pare că Iedi a mutat decisiv cu 2 schimbări și Ouzu nu a avut replică...... După 10 minute și-a dat seama și a făcut și el 2 schimbări și a echilibrat jocul.... Bravo lui Tudorie pt determinare.... Cea mai frumoasă scenă a serii a fost cea cu Pretorian făcându-și cruci și rugându-se.... 😀

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 24 Apr 2021, 22:42

:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: usteag

numai fitz tristi! Cefere nu e pierdut pe terenpropriu din noiembrie. Am dat doua goluri, am avut inca doua ocazii enorme, a fost un meci de care pe care, pentru titlu, pe care l-am castigat in minutul 90. Sunt putine lucruri mai placute in fotbal :-D
Last edited by R.E.N. on 24 Apr 2021, 22:53, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Dany » 24 Apr 2021, 22:42

O prima repriza bună, dar totuși ne-a fost cam frica de ei. În repriza secunda am fost dominați și puteam sa mai luam gol. Am avut totuși și noi șansele noastre, am înscris și am câștigat. Mai avem de mu ca, sper sa nu ne mai fie frica de nimeni și sa jucam fotbal.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2021, 22:43

Este o victorie mare . Se vede ca fazele fixe sunt lucrate la antrenamente. La cate absente avem, victoria este extraordinara.
Nu stiu ce o sa facem cu apararea in meciul cu FCSB, dar sper ca Ouzounidis o sa gaseasca solutii.
usteag usteag usteag

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de manex » 24 Apr 2021, 22:45

Bineeee!!! Victorie mare, mare, mare rau. Pe Camara nu mai vreau sa il vad. E atat de slab... E cel mai slab.
Nu stiu ce se intampla cu Nistor si cu Mateiu. Pasele alea inapoi ma dispera.
Ati zis de Vladoiu, mie mi s-a parut bun. Cic... E sub nivelul lui cu mult. Daar... i-am batut pe ingamfatii astia.
Avem 3 zile in care putem iesi si noi in lume :)

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Apr 2021, 22:55

Că Mateiu și Nistor dau pasă înapoi, că Cic sau Bancu sunt ieșiți din formă.... Cu ei pe teren 90 de minute am câștigat.... Poate suntem învățați să vedem doar sclipiri în jocul lor și trecem peste aspectul că muncesc f mult sau că aleargă la fel.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de u2blue » 24 Apr 2021, 22:59

Inca 7 si suntem campioni ... sanse 1 %
Papi, Papi ...

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Nicu Marin » 24 Apr 2021, 23:02

Pasul 3 CFR – UNIVERSITATEA 1-2

După meciul cu Botoșani am fost supărat rău de tot. Nu am mai vrut să aud de fotbal. Așa cum era de așteptat, ”inițialele” au câștigat cu 1-0 meciurile lor.
Înainte de meciul de la Cluj, Edi Iordănescu a zis că miza și presiunea e pe ambele echipe deși pentru Craiova e un meci de totul sau nimic. A motivat schimbările din echipă prin faptul că trebuie să odihnească jucători să poată da randament maxim.
Ouzunidis pe de altă parte, a zis că ambele echipe au nevoie de victorie și va fi un meci dificil. Mulți zic că va fi un meci strâns în seara asta, iar antrenorul nostru spune că trebuie să fim inteligenți în joc și crede că va fi un meci bun.
Ideea e că dacă nu câștigăm astă seară de o manieră care să-mi arate că echipa s-a trezit și joacă pentru a câștiga titlul, celelalte meciuri nu vor mai prezenta același interes pentru mine și am să opresc această relatare a celor ”zece pași până la titlu” aici. Parcă ar fi păcat. Sper ca jucătorii alb albaștri să-mi dea motive să continui cronica aceasta.
Văd că jucăm cu Ivan și Mamut în atac. Doi atacanți care nu m-au convins foarte tare sezonul acesta. Apar ca noutăți în echipa de start, Mitran și Akca. Mai sunt 7 minute până la meci și emoțiile cresc. Astăzi două echipe care-mi plac, au avut și una încă are, meciuri importante: La prânz Steagu Roșu Brasov lângă al cărei stadion locuiesc de aproape o juma` de secol, a mai făcut un pas spre barajul pentru Liga a II-a, dovedind că proiectul și susținerea suporterilor dau rezultate peste tot. Sper să promoveze. În Premier League, West Ham are meci pentru locul 4 cu Chelsea și la pauză nu-mi place deloc să văd că oamenii lui Abramovici ne conduc cu 1-0. Am pariat totuși pe 2-1 pentru echipa „ciocănarilor” și cred că pot da două goluri în repriza a doua. Oricum, cel mai tare mă interesează, ca rezultatul de la Cluj să fie „2 solist” cum se spune la Pronosport.
Mă uit pe forumul craiova-maxima.ro și la sondajul cu întrebarea „câte puncte le luăm astăzi celor de la Cluj ?” procentajul de 86% spune că luăm 3 puncte. Doamne ajută !
Bancu si Camora au tras la sorți mingea și terenul. Bancu-și face trei cruci mari , Pigliacelli strigă la colegi încurajându-i și Hațegan fluieră începutul meciului.
Minutul 2 ocazie imensă a noastră. Jocul e oprit fiindcă Mamut a fost faultat. Inițial arbitrul lăsase avantaj pentru Mitran, care însă nu a ajuns mingea. Mitran este scos și introdus Camara. Nu prea înțeleg de ce. Mai ales că nu m-a impresionat Camara deloc până acum. Cicâldău și Nistor sunt lângă minge. Bate Cicâldău mult peste poartă. Schimbă și Clujenii pe Joca cu Chipciu.
Mă uit cu un ochi și la meciul de pe Wembley Stadium din Londra și constat că WHU muncește din greu fiindcă Chelesea e ca echipa inițialelor de la Cluj și se apără cu toate liniile să păstreze rezultatul.
La Cluj e minutul 7 și mingea la portarul nostru. Clujul face pressing cu Rondon și Chipciu. În minutul 9 clujenii fac un „un-doi” eficient și Chipciu de la punctul cu var, trage peste poarta noastră, exact când la Londra, portarul lui WHU, Fabianski, scoate o minge pe care scria gol.
S-a făcut minutul 13 și meciul e departe de a fi animat. Se joacă bătrânește ca acum 45 de ani. Firesc însă, dacă mă gândesc că fiecare joc, e ca o finală. Pe de altă parte, la Londra, West Ham s-a urcat peste Chelsea și plouă cu oacazii la poarta celor din cartierul bogătanilor.
A trecut un sfert de oră și eu încă aștept să marcăm.
S-a făcut minutul 22. Jucăm lent , fără idei și fără să atacăm deloc. Patronul Rotaru a zis că vrea la următoarele meciuri să vadă echipa „urcându-se pe adversar”...poate nu o avea scară, eu știu....
Ce mă enervează, e că până și comentatorii de fotbal au ajuns să-și dorească să ne vadă campioni. și se vede asta din comentariile lor, iar noi nu suntem în stare.
Minutul 26 Bancu are o ocazie imensă dar nu înscrie și se acordă corner. Batem lovitura de colț, sare Marius Constantin lovește cu capul, respinge Bălgrădean, și Ivan pe fază, ca un vulpoi, marchează ! Gooooooool ! Hai că ne-am revenit. Așa e mai bine. Acuma să mai dăm unul.
Dincolo, pe London Stadium, West Ham se bate mai departe cu Chelsea, iar oamenii lui Abramovici, au fost de două ori aproape să-și majoreze avantajul. Rămâne în continuare 1-0 pentru ei. Aoleu ce ocazie are Ivan în min 30 ! Cicâldău a avârlit o minge peste zidul clujenilor însă șutul lui a fost oprit de Manea de la Cluj.
Minutul 36. Camara așteaptă mult prea mult să-i paseze lui Mamut și se pierde o bună ocazie de a marca. Încep să mă întreb de ce l`om fi adus pe spaniolul ăsta de la Dinamo ?
Minutul 41. Până acum ne apărăm bine și constat că CFR-ul nu a avut nici lovituri libere, nici cornere, nici ocazii, nici nimic. Foarte bine. Nici să nu aibă. Suntem la mijlocul terenului presând pe clujeni. Iată însă, ca aceștia scapă spre poarta noastră în minutul 42 și au făcut o ocazie periculoasă, soldată cu corner. Până se bate cornerul, Edi Iordănescu ia un „galben”. Se bate cornerul, respingem și apoi ne luptăm cu mjlocașii lor ca spartanii la Termopile. Se arată 3 minute de prelungire.
La Londra meciul e cam gata. West Ham pierde la limită cu Chelsea și scapă ocazia de a se întoarce pe locul 4. Păcat. Au jucat bine și au un sezon excelent anul ăsta. Cred că de 10 ani nu au mai avut așa sezon.
Gata e pauză la Cluj. Să vedem după. Comentatorii de la Digi, spun că dacă rămâne așa, rezultatul avantajează pe FCSB. Cel puțin pentru moment așa e, dar nu au jucat cu noi. Încă.
Revin jucătorii pe teren. Hațegan fluieră și jocul se reia de la 1-0 pentru noi.
În minutul 47, un vole de începător al lui Ivan, după ce primește mingea de la Camara, care mai avea un pic și se apuca de croșetat fulare de lână, atâta i-a luat pînă sa dea drumul la minge.
Peste 2 minute mai avem o acțiune de atac, terminată cu șut la poarta lui Bălgădean. E clar că în repriza asta Clujul va veni peste noi, ceea ce ne dă posibilitatea de a lovi pe contraatac.
În minutul 50 Debeljuh cade în careul nostru dar nu e penalty, iar in minutul 51, Mamut e față în față cu Bălgrădean dar trage slab și portarul clujean prinde. Se joacă pe contre deja.
Clujul ne presează și așa cum era normal, vine golul egalizator, tot dintr-un corner. Marchează Sigurjonsson. E minutul 54 și acum meciul se deschide complet. Ocaziile noastre s-au răzbunat. Acuma sper să se răzbune și ocaziile Clujului care deja a început să rateze ocazii de gol.
În minutul 62 Ivan e schimbat cu Tudorie. Oare de ce ? E minutul 70 si Clujul ne zguduie transversala cu un șut din interiorul careului al lui Păun. Clujul s-a cam urcat iarăși pe noi și ne presează. Ar fi bine să le dăm un gol să-i potolim. Akca e lovit la genunchi și cred că va fi înlocuit. Nu știu cum s-a lovit.
În minutul 73 Akca revine șchiopătând pe teren, iar clujenii bat o lovitură liberă și Vinicius reia cu capul peste poartă. Același Vinicius dă iar cu capul mingea peste poarta noastră 3 minute mai târziu.
Construim un atac cu pase repetate și obținem un corner. Batem cornerul dar nimic important nu se întâmplă, deși ar trebui să ne aruncăm peste ei la totul sau nimic, fiindcă acest egal e la fel de inutil ca o furculiță în farfuria cu supă !
Victoria e singura care contează fiindcă dacă rămâne așa, se păstrează cele 7 puncte față de CFR și 8 față de FCSB deși, dacă bucureștenii bat mâine la Sf Gheorghe se duc la 11 puncte în fața noastră și nu prea mai e nimic de făcut.
E minutul 86, meciul se joacă, iar eu am început să fac calcule, ceea ce pentru etapa a treia de playoff e cam nasol. Lovitură liberă pentru noi de pe partea dreaptă a atacului nostru. Ca un corner. Bate Nistor și marchează Tudorie !!!!! Gooooool cu capul al lui Tudorie la colțul scurt !!!! La vinclul porții lui Bălgădean aș spune !!!!! Bine așa, foarte bine !!!! Ouzounidis exultă pe margine dând cu pumnul prin aer spre banca gazdelor !
Au venit peste noi clujenii așa cum era firesc. Out pentru noi. Mingea e la Cluj, care atacă . Ne ținem scai de ei. Out din nou. Batem noi. Căpățână aruncă și e din nou out, pentru clujeni de data asta. Se schimbă jocul pe partea dreaptă a atacului clujean. Out pentru noi, și se anunță 5 minute de prelungiri. Au trecut deja 90 de secunde. Clujul reia atacurile, ne agățăm de ei ca la Mărășești și rezistăm, ba încercă să contraatacăm prin Nistor, iar Câmpanu obține lovitura liberă ! Batem, dar fără rezultat și Clujul vine iarăși peste noi. Respingem și Nistor în faultează pe Burcă la centrul terenului. Mai sunt 90 de secunde de joc. Bate Deac lovitura liberă. Respingem spre centrul terenului, Camora trimite in careu si Hoban trage spre poarta noastră iar șutul e deviat în corner. Bate Clujul mingea se duce afară și s-au dus minutele de prelungiri ! Câștigăm la Cluj ! Câștigăm la Cluj ! Câș-ti-găm la Cluuuj ! Rămânem în cărțile jocurilor pentru titlu !!! Bravo băieți ! Bravo ! Acuma să sperăm că covăsnenii de la Sf Gheorghe, le iau punct sau puncte celor de la FCSB, ca să ne ajute pe noi.
Comentatorii de la Digi sunt cumva bucuroși de acest rezultat. Probabil vor un campionat disputat, că mă îndoiesc că i-a apuat subit iubirea de noi.
Mă uit la interviurile de după meci. Ouzounidis e mulțumit. Zice că putem juca mai bine decît pînă acum, să avem posesie și să combinăm mai mult, însă în aceste meciuri din playoff trebuie să câștigăm în principal.
În studio, Gabi Balint, admiră golul cu capul al lui Tudorie, lădându-i tehnica de lovire a mingii. Într-adevăr golul a fost ecepțional, și eu mă întrebam de ce l-au băgat în locul lui Ivan !
Camora acuză arbitrajul spunând că ar fi trebuit să primească un penalty. Îl aștept pe Edi Iordănescu să vedem ce are de spus. Zice că au puterea să revină și comentează și el prestația lui Hațegan, care, spune el, i-a ajutat pe olteni. Se cvonsideră nedreptățit și spune că se gândește că aceste greșeli de arbitraj merg în alte direcții lăsând să se înțeleagă că există o conspirație a arbitrilor de a ajuta Craiova. Da. Bine.
Până la următorul meci să fim sănătoși și Doamne ajută !
NicuMarinBV

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 24 Apr 2021, 23:09

S.au zbatut saracii. Ma bucur pt. victoria in sine si pt. bucuria lor. Felicitari! In rest, in continuare nu.mi fac iluzii. E si tarziu, mai suntem si decimati de accidentari.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Apr 2021, 23:29

Cea mai buna apărare și 2 goluri lui CFR din faze fixe la ei acasă, cu un cfr care se plânge ca sunt furați de arbitraje :o (ei știu pe cine sa acuze pt ca știu cum se face) .. tebuie sa ma obișnuiesc cu noua realitate

Sezonul asta am văzut maturitate la echipa și as zice ca și concurenta pe posturi pt ca ai castigat cu acka, capatana și tudorie cu un Mateiu, Bancu și Cicaldau slabi

Cămară e bun de rezerva(râdeam de un prieten câine ce varza e și apoi a venit la noi, mi-am înghiț limba ce sa zic) , Mamut la fel, Koljic din păcate pt el mi-e teama ca nu mai poate reveni vreodata(teribil ghinion în cariera).. Ivan și Tudorie bravo, au cu ce și sunt relativ tineri

Campionatul e împins către fcsb pe toate părțile, cu fcsb ne curentează garantat cu un Chivulete, Kovacs(asta e anti Craiova dar e pro CFR și nu cred ca îl baga ) sau Horia nu știu cum... Dar e circ mare anul asta pe subterane pt ca fcsb și cfr au forță acolo și noi putem arbitra lupta :)(

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 24 Apr 2021, 23:48

Bah baiate...asta da victorie..sper sa.ne dea aripi.Nistor...man of the match si motorul nostru.Rabdare si cu Cic...isi va reveni si el.CFR plangw de arbitraje cand noi i.am batut din faze fixe.Hai cu biss cu WCSB si bagam frica in ei

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Închis