Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Mai speram la titlu

Poll ended at 29 Apr 2021, 13:23

Da
14
70%
Nu
2
10%
X
4
20%
 
Total votes: 20

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Augustus Caesar » 30 Apr 2021, 06:34

Au fost MAGNIFICI. Asta este atitudine, asta e STIINTA ! Ma inclin cu mult respect pentru ceea ce au jucat aseara. Si pentru ceea ce vor juca si de acum incolo, sunt convins. A incercat Istvan ''sa ne curenteze'' dar nu i-a mers, efectiv in repriza a doua ne-a ciugulit maximum posibil si a facut totul pentru ai baga in meci. Am fost ECHIPA, cred ca doua zile mai jucau fara sa traga la poarta. Daca ne pastram starea si atitudinea eu zic ca este imposibil sa nu realizam ceva anul acesta- nu zic ce, tragem linie la sfarsit :-) Ma rog acum pentru o nula sau o infringere a lui pu__ca & franica cu mioritele berbecului etapa urmatoare si o victorie a noastra cu satelitul berceniului, am veni astfel ''la mana noastra'' si...ma mut la Craiova in fata stadionului pentru finalul de sezon :) Suntem in Saptamana Mare, s-avem parte de ''sarbatori linistite'' pentru ca fericite n-i le-a facut STIINTA ! apld apld apld
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanucrv » 30 Apr 2021, 07:08

robertc scrie:
30 Apr 2021, 01:17
DOAR 4 PAGINI DE COMENTARII,ca sa fiu pe linie cu Dacus malacus
Dacă mancam bătaie ne intreceam p-aci in ce mod si cum trebuia jucat. 10 pagini pe puțin. Glumesc dar lumea cred ca a mai obosit și nici numai stie sa se bucure.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Stefan.. » 30 Apr 2021, 08:23

Ivan debordant, Cicaldau sclipitor in momentele importante, iar ceilalti au fost cel putin utili. Chiar si Mateiu si Bancu. Primul, absent in joc, a avut câteva interventii excelente in careul nostru. Celălat, invers. Pericol pentru careul nostru, a compensat pe faza ofensiva. Pana la urma, grecul lucreaza cu materialul clientului si o face bine. Hai, nea Marine! Altfel, maimutarerile de prin tribuna ale lui Cartu si Cristescu nu sunt un semn bun. Am mai vazut scenariul.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 30 Apr 2021, 09:40

Marele castig dupa meciul cu FCSB, este faptul ca baietii incep sa arate ca o echipa. Daruirea, atitudinea si efortul depus ne dau sperante ca avem o echipa unita care doreste si lupta.
Fata de campionatele trecute, echipa are o organizare defensiva excelenta, fazele fixe sunt lucrate la antrenamente, in concluzie, se vede mana antrenorului.
In curand se va regla si precizia paselor.
Daca nu apar surprize neplacute, avem viitor frumos.
usteag usteag usteag

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Apr 2021, 11:16

Stefan.. scrie:
30 Apr 2021, 08:23
Ivan debordant, Cicaldau sclipitor in momentele importante, iar ceilalti au fost cel putin utili. Chiar si Mateiu si Bancu. Primul, absent in joc, a avut câteva interventii excelente in careul nostru. Celălat, invers. Pericol pentru careul nostru, a compensat pe faza ofensiva. Pana la urma, grecul lucreaza cu materialul clientului si o face bine. Hai, nea Marine! Altfel, maimutarerile de prin tribuna ale lui Cartu si Cristescu nu sunt un semn bun. Am mai vazut scenariul.
Nu cred că au legătură maimuțărerile din tribună ale lui Cârțu cu Ouzu. Chiar el a spus după meci că i s-a părut că arbitrul fluieră numai pt oi și s-a apropiat de teren să pună presiune pe arbitru. Foarte bine asta. Eu cred că patronatul nostru este mulțumit de grec. Referitor la arbitraj pot să spun doar atât.... La Ivan era să îi rupă picioarele la marginea careului și nici măcar nu a dat fault iar la Vătâ i-a dat galben și rosu pt o palmă în burta lui blocnotes (bună remarca asta). Arbitrul poate împinge o echipă de la spate și fără să dea penalty sau roșu....

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 30 Apr 2021, 11:49

fabius_2014 scrie:
28 Apr 2021, 11:10
, dar mi-e teama ca Tanase si Octavian Popescu vor incerca sa obtina un penalty fortand pe Vatajelu si Acka. Kovacs este un arbitru excelent, dar de obicei in meciurile foarte echilibrate, castiga cine vrea el.
usteag usteag usteag
Penalty nu au obtinut, dar O. Popescu a scos un rosu. Pe Kovacs l-a tradat Vlad, altfel inventa ceva si meciul se termina egal. Dupa golul doi Kovacs nu a mai riscat, nu avea sens.
usteag usteag usteag

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Koson » 30 Apr 2021, 17:29

robertc scrie:
30 Apr 2021, 01:17
DOAR 4 PAGINI DE COMENTARII,ca sa fiu pe linie cu Dacus malacus
In conditiile in care domnii moderatori dau ban suporterilor pentru ca nu apreciaza echipa dupa o bataie de la Tbilisi, 4 pagini sunt parfum!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanUCV » 30 Apr 2021, 22:35

păi, o să eliminăm Tbilisi din Conference League și .. o să fie bine!
prin urmare, au "murit de gât" cu cfr & fcsb .. urmează două deplasări complicate (accidentări, suspendări, jocuri de culise) ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Mai 2021, 01:15

Koson scrie:
30 Apr 2021, 17:29
robertc scrie:
30 Apr 2021, 01:17
DOAR 4 PAGINI DE COMENTARII,ca sa fiu pe linie cu Dacus malacus
In conditiile in care domnii moderatori dau ban suporterilor pentru ca nu apreciaza echipa dupa o bataie de la Tbilisi, 4 pagini sunt parfum!
Cu cele 2 postări ale voastre de Paste și de Crăciun oricum nu umplem pagini multe deci nu cred ca ați nimerit URL-ul :)(

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Koson » 01 Mai 2021, 13:22

Multe, putine, nu e treaba ta! Nu mai pupa dosuri ca dai urat in poza!
Decat mult si prost...mai bine putin si cu rost. Multi si-au dat seama cum merge treaba pe-aici si sunt oameni care nu inghit pe nemestecate crize de personalitate. Mai ales cand au dreptate. Sanatate multa si Paste Fericit tuturor!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 02 Mai 2021, 12:58

:)- Dacă zici tu

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 03 Mai 2021, 22:35

malus dacus scrie:
29 Apr 2021, 22:23
FreakBoy scrie:
29 Apr 2021, 20:38
Tre sa scriu ceva la pauză că așa sunt eu mai prost și cred în superstiții. malus, nu zic ce sa ii faci lui Cicaldau că te prinzi tu.
ucv ucv ucv
Ha ha. Nu.i problema. Sa mai repete el de.astea.
Merita felicitati toti. Si.au dorit, au luptat, atitudine, maturitate.
Cei mai buni de la noi Ivan si Nistor, consider. Plus Vatajelu. Kovax asta nuj cat e hot si cat e prost.
Daca nu e hot, e maxim de prost. Sa te faca [cenzurat] de bloc notes in halul ala, arbitru cu ecuson fifa?! Vatajelu n.are nicio vina acolo. Abia daca l.a atins pe bloc notes.
Un big like si pt. Messi, febletea mea. Eram sigur ca o s.o comita cand le e lumea mai draga. Talentul la gafe nu se uita.
Ma bucur retinut. Inca nu sunt convins ca suntem de titlu. Am recuperat bine din distanta, dar nu ne putem exprima plenar din cauza accidentarilor etc.
Dar, felicitari pt. rezultat si ca ne tin vii speranțele.
Forza Știința!!
Ma scuzati, am si eu micile mele satisfactii.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanucrv » 04 Mai 2021, 08:11

Morutan ăla ar trebui testat si vad ca nu o fac deloc. Are toate semnalele ca nu e in regulă. Acum două luni efectiv zburda in min 90 ,iar acum in minutul 60 vomita pe pe teren si se sufocă.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de adi_g » 04 Mai 2021, 20:30

fanucrv scrie:
04 Mai 2021, 08:11
Morutan ăla ar trebui testat si vad ca nu o fac deloc. Are toate semnalele ca nu e in regulă. Acum două luni efectiv zburda in min 90 ,iar acum in minutul 60 vomita pe pe teren si se sufocă.
Păi a fost selectat după meciul nostru de la Giurgiu, dacă nu mă înșel... Știți ce ar fi tare?..Să se descopere trei jucători de la wcsb/cfr, care s-au dopat, dupa ce una dintre ele ar lua campionatul..Automat, ar insemna descalificare, iar următoarea clasată ar fi campioana... ucv ucv ucv
Last edited by adi_g on 04 Mai 2021, 21:14, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 4: Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2021, 20:33

@ adi_g ce ganduri necurate ai ? :lol: :lol: :lol:

Închis