Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

De Paște luam puncte celor de la Clinceni, nu?

Poll ended at 03 Mai 2021, 22:38

3
10
100%
1
0
No votes
0
0
No votes
 
Total votes: 10

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de ElStef » 02 Mai 2021, 22:13

Poienaru ne face semne că ne-a închis gura! Cum sa luam bătaie de la desculții astia. E strigător la cer cat de prosti suntem :(((
Last edited by ElStef on 02 Mai 2021, 23:10, edited 1 time in total.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de ElStef » 02 Mai 2021, 22:15

Ce folos că am bătut CFR și FCSB? Ne-am bucurat degeaba!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de ElStef » 02 Mai 2021, 22:24

Întrebarea mea este cum sunt motivați jucătorii in astfel de meciuri?

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 02 Mai 2021, 22:27

Suntem superficiali...gol luat la o faza tratata cu mare lejeritate.Parca nu avem zvac,parem epuizati.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de ElStef » 02 Mai 2021, 22:30

Adevărul că nu putem ridica pretenții cu Bic, cu Căpățână. Pur și simplu nu-l suport pe Bic, nu a adus nimic pentru echipa!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de ElStef » 02 Mai 2021, 22:32

Iar Marino's până nu desface apărări din astea de că....t mai are până să fie ridicat în slăvi!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de Dany » 02 Mai 2021, 22:37

Pai dacă tratam fotbalul la mișto asa se întâmplă. Degeaba castigam cu cfr și fcsb dacă în aceste meciuri cu echipele astea nu avem atitudinea de echipa care vrea campionatul. Chiar dacă nu castigam campionatul as vrea sa vad altceva la noi. În seara asta ne-am bătut joc de ce am făcut bun pana acum.
Este inadmisibil sa jucam asa. Sa ni se spună ca nu vrem sa castigam campionatul și ne băgăm picioarele în el de fotbal.
Nu mai vreau scuze ca am pierdut din anumite cauze, vreau sa vad fapte, nu doar vorbe.
Degeaba dam din gura în afara terenului, dacă în teren ne batem joc.
As vrea sa fim tratați cu respect de catre jucători. Ei la sfârșitul luniiiau salariul și noi rămânem cu buza umflata.
Nu se poate sa luam bătaie aici, mi se pare ca nu îi interesează deloc de ceea ce simțim noi, suporterii Universității.
Nu știu ce sa mai zic, dar am un gust amar în aceste momente.
Toți sunt vinovați astăzi, începând de la antrenor pana la ultimul jucător care întra în teren, asa cum toți au fost lăudați în etapele anterioare.
Dacă nu reușim sa castigam azi sa nu mai iasă și sa spună ca ei s-au aparat tot meciul în terenul lor, sa găsească soluții, nu am pus deloc presiune pe ei. Nu asa se joaca când ai nevoie de victorie. Dar ce știm noi?
Păcat ca în ziua de Paște nu reușesc sa ne facă o seara frumoasa!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Mai 2021, 22:54

Puteam sa mai jucam 1000 de minute ca nu dadeam gol.
Meci experimental, am incercat solutii , pentru mine ciudate . Lipsa de jucatori. Lipsa de vlaga, lipsa de forta in picioare.
Primul meci pierdut pentru Marinos.

Incepe returul din Playoff. Stam mai bine la puncte decat la inceputul Playofului. E bine !

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de Dany » 02 Mai 2021, 22:58

INADMISIBIL! Nu se poate asa ceva! Suntem prostii proștilor. Nu mai am cuvinte sa spun nimic. De ce? Nu vor? Sau nu pot? Orice s-ar întâmpla pana la final avem nevoie de jucători și de un psiholog la echipă. Cred ca și noi de aici de pe forum jucam mai bine în seara asta. Pana la urma își bat joc de ei, nu au mentalitate de învingător. Cu acești jucători mu putem spera decât la locul 3. Am sperat ca va fi bine, dar nu avem mentalitate de campioni.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 02 Mai 2021, 22:58

E greu sa ai prospețime după două meciuri cu încărcătură maximă . Asta a fost. Oricum echipa merită felicitata chiar daca azi s-a cam incheiat campionatul pentru noi. Trebuie toata atenția pe cupă.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de iepurakis » 02 Mai 2021, 22:59

problema ar fi ca jocul nu merge ok nu de azi, ci de la inceputul playoff-ului.
au fost cele doua victorii si avem tendinta sa ne uitam doar la rezultat, dar jocul e acelasi: lent, previzibil, usor de descifrat, fara nicio gura letala in fata portii.
nu avem jucatori care sa aiba curaj sa dribleze si care sa stie sa treaca de un adversar, singurul care misca ceva e Cicaldau. azi l-a scos.
sunt multe momentele cand dintr-o faza de atac, pe presingul adversarului, ajungem cu mingea inapoi la portar...
azi nistor, pe rol de dispecer, a fost doar cu umerii ridicati, neavand cu cine sa joace.
din cei intrati, fedele a aratat un pic de tupeu, dar atat.
probabil unii sunt incantati ca echipa nu mai primeste goluri, ca anul trecut.
dar nu mai avem nimic din echipa aia care construia frumos si rapid. acum suntem doar o echipa lenta, care tradeaza o lipsa de idei teribila.
bic? credeam ca am scapat de cosmarul asta care NU STIE sa dea pase! si alea de doi metri sunt in picioarele coechipierilor, niciodata pe pozitie viitoare.
deci, ce pretentii sa avem cand dintre cele trei suntem singura echipa care are de jucat 10 meciuri de jucat in playoff, fata de 8 cfr si 6 fcsb...?
capul sus, mergem inainte, dar nu putem neglija problemele, pentru ca ele exista... el greco a rezolvat binisor apararea, vreau sa vad mijloc si atac, cam singurul meci ok a fost cel din regulat de la giurgiu, cu oaia. dar e prea putin!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de manex » 02 Mai 2021, 23:00

Penibil. Nu avem cum sa emitem pretentii la titlu. Penibil. De 10000 de ori penibil!! Cu taranii aia sa pierzi atatea puncte este inadmisibil. Mie mi-e rusine.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de THE LION » 02 Mai 2021, 23:02

Si cupa va fi greu de castigat, sunt dezamagit. Ne-am stins prea repede.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de manex » 02 Mai 2021, 23:05

Daca nu luam cupa, va fi in pericol si participarea in Europa.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 5. Academica Clinceni - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 02 Mai 2021, 23:10

Mai sunt meciuri, dar trebuie sa nu mai jucam niciodata asa.

Si Marinos si-a incercat norocul cu echipa de start, fara banda dreapta si cu cei mai slabi trei jucatori din mot titulari. Ofosu e bun numai pe contraatac, cu tot terenul in fata, altfel e complet inutil.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis