Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Rezultat

Poll ended at 13 Mai 2021, 13:20

Refulam, peste 6 goluri la general
4
57%
Jucam relaxati, e bun si un egal
2
29%
Nu ne revenim din seria de esecuri
1
14%
 
Total votes: 7

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 12 Mai 2021, 21:26

so, arătăm la fel de "bine" ca în ultimele jocuri .. vă cred, pe cuvânt de suporteri, că nu văd meciul .. măcar vedeți goluri ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Mai 2021, 22:23

Ce cosmar sa vad meciul.....nu imi vine sa cred ca suntem asa slabi,dar slabi de tot!Pasam inapoi tot meciul,desi jucam cu o echipa de play-out liga2.Rau de tot am ajuns....de rasul curcilor!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 12 Mai 2021, 22:25

Din păcate sunt mult prea mulți jucatori de umplutură la echipa .

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 22:30

Si ne trebuie peste 1 an sa ne lamurim. :-(


Sent from my iPad using Tapatalk

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 22:40

Bine ca n-am vazut meciul. Rezultatul confirma ce cred ca stiam toti, rezervele noastre sunt bune de playout cel mult.

In vara cel mai bun transfer ar fi o conducere competenta si zburati toti bagatorii de seama din club. Cred ca s-au platit 1.5 mil pe transferurile celor din teren. Si sunt de nivelul unor echipe care n-au dat in viata lor bani pe un jucator.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Mai 2021, 22:41

Incerc sa fiu in momentul asta in pielea lui rotarel.Eu as juca cu echipa a doua finala cupei,oricum locul 3 il pierdem,astfel nu jucam in cupele europene.Asa nu ar juca nici rahatii aia de botosei.....Apoi as demara o actiune de reconstructie a lotului si as avea timp pana la inceperea campionatului.In momentul asta chiar am un gust amar.....

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 13 Mai 2021, 06:14

Meciul asta mi-a confirmat inca o data ca pe banca de rezerve n-avem nimic, zero absolut multimea vida. Atunci cand vor veni fotbalisti (in sensul curat al cuvantului) de pe banca de rezerve care sa fie in stare ''sa puna presiune'' pe cei din teren cand intra pe teren, acela va fi momentul in care noi vom castiga si campionatul.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2021, 08:25

"Cupa rămâne doar o simplă consolare / Campionatul s-a dovedit iar un vis prea mare".

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2021, 09:07

N-as zice ca e chiar "consolare"! Intr-adevar nu mai are impactul de acum 3 ani, dar nici nu-i de colea, e totusi un trofeu care confirma faptul ca de vreo 3-4 ani incoace suntem intre primele 3 echipe ale Romaniei, lucru care nu se mai intamplase de vreo 25-30 ani incoace...
Zic sa nu fim mai catolici decat Papa

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 13 Mai 2021, 09:47

Sa nu dam in extrema celalata. Cupa ar fi o performanta extraordinara. De la inceputul anilor 90 nu am mai avut o perioada cu asemenea parcurs.Frustrarea mea,si a multora de aici este ca ne-am furat singuri caciula in campionat. Despre meci,nimic de zis... superficialitate la unii si lipsa de valoare la altii.Pur si simplu nu pot remarca nici un jucator,toti au fost mediocri.Poate,poate meciurile cu CFR si FCSB ne trezesc,altfel am empotii mari de tot in finala.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 11:09

Sa speram ca in finala putem avea 11-le cat mai aproape de cel ideal. Daca castigam, mai jucam supercupa.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2021, 13:03

Ma fwtu zucc trei zile, tocmai cand facusem si eu o rubrica speciala cu prosti speciali. Nasol, ba, cu standardele astea de pe planeta din zilele noastre. Hai, inteleg, n-ai voie sa omori un prost, n-ai voie sa-l faci cubulete mici si sa-l mananci, n-ai voie sa-l inchizi intr-un tarc, n-ai voie sa-l bati, n-ai voie sa-l scuipi. Dar e aiurea sa n.ai voie nici macar sa razi de el! Cum drac o sa mai scapam de prosti, daca n-ai voie sa razi de ei, sa-i faci le fie rusine si sa stea singuri mai ascunsi, sa nu mai imprastie cu prostie in jur sa-i mai contamineze si pe altii?!? Protestez fata de acest aspect neplacut al vietii din ziuade azi!
Acum, ca protestai, sa vb. despre cei care au fost in teren aseara.
Pigliacelli. N.a gresit la goluri, dar il stim. Are lipsuri. In sez. urmator n.ar trebui sa mai fie nr. 1 in poarta;
Căpățână. S-a miscat binisor aseara, fata de ceilalti, zic eu, avand in vedere ca a jucat si pe un post care nu e al lui. Cred ca ar mai trebui pastrat;
Balasa. Un Kelic care gafeaza mai rar, dar la fel de rudimentar. Are cel mai anost joc de fundas central pe care l.am vazut in ultimii dooj de ani si cele mai enervante pase lungi din istoria paselor lungi. Nu ma decid sa zic daca ar mai trebui sau nu pastrat;
Aca. Un om cu cea mai mica umbra de bun simt s-ar cere singur sa plece din sezonul urmator. Daca se intorc spectatorii, nu vad cum va mai putea orinde vreun minut;
Mitran. Fix cum l-am vazut la echipa a 2-a. Nicio concentrare in plus, nimic. Nici fizic nu exceleaza la nimic. Pierdere de timp si spatiu cu el;
Screciu. Departe de ceea ce trebuie. I-as mai acorda, totusi, un an;
Bic. A jucat bine aseara. Asa mi s-a părut. Dar e bic. Il stim. Hai, păstrat un an, ca a 4-a rezerva in caz de ceva;
Fedele. El stie ceva saracu, dar e limitat rau dpdv fizic. Pt. ce ne trebuie noua acolo, cred ca n.are rost sa ne mai complicam cu el;
Ofosu. Daca nu ajunge in pozitia din care a marcat aseara ( iar cu fundasi seriosi, nu ajunge ) e complet inutil. Face si 30 de ani. La revedere;
Tudorie. Putin pt. ce vrem noi. Prefer oricand Markovic acolo;
Mamut. Idem aca;
Camara. Contract redus la jumatate si daca mai vrea sa stea un an rezerva. Daca nu, pa;
Vasile C.tin. S.ar putea sa nu fie o cauza complet pierduta. E tanar, mai merge păstrat.
Concluzie - ne trebuie investitii masive. Locul 3 e pa iar daca nu luam cupa sezonul e complet ratat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 15:18

malus dacus scrie:Ma fwtu zucc trei zile, tocmai cand facusem si eu o rubrica speciala cu prosti speciali. Nasol, ba, cu standardele astea de pe planeta din zilele noastre. Hai, inteleg, n-ai voie sa omori un prost, n-ai voie sa-l faci cubulete mici si sa-l mananci, n-ai voie sa-l inchizi intr-un tarc, n-ai voie sa-l bati, n-ai voie sa-l scuipi. Dar e aiurea sa n.ai voie nici macar sa razi de el! Cum drac o sa mai scapam de prosti, daca n-ai voie sa razi de ei, sa-i faci le fie rusine si sa stea singuri mai ascunsi, sa nu mai imprastie cu prostie in jur sa-i mai contamineze si pe altii?!? Protestez fata de acest aspect neplacut al vietii din ziuade azi!
Acum, ca protestai, sa vb. despre cei care au fost in teren aseara.
Pigliacelli. N.a gresit la goluri, dar il stim. Are lipsuri. In sez. urmator n.ar trebui sa mai fie nr. 1 in poarta;
Căpățână. S-a miscat binisor aseara, fata de ceilalti, zic eu, avand in vedere ca a jucat si pe un post care nu e al lui. Cred ca ar mai trebui pastrat;
Balasa. Un Kelic care gafeaza mai rar, dar la fel de rudimentar. Are cel mai anost joc de fundas central pe care l.am vazut in ultimii dooj de ani si cele mai enervante pase lungi din istoria paselor lungi. Nu ma decid sa zic daca ar mai trebui sau nu pastrat;
Aca. Un om cu cea mai mica umbra de bun simt s-ar cere singur sa plece din sezonul urmator. Daca se intorc spectatorii, nu vad cum va mai putea orinde vreun minut;
Mitran. Fix cum l-am vazut la echipa a 2-a. Nicio concentrare in plus, nimic. Nici fizic nu exceleaza la nimic. Pierdere de timp si spatiu cu el;
Screciu. Departe de ceea ce trebuie. I-as mai acorda, totusi, un an;
Bic. A jucat bine aseara. Asa mi s-a părut. Dar e bic. Il stim. Hai, păstrat un an, ca a 4-a rezerva in caz de ceva;
Fedele. El stie ceva saracu, dar e limitat rau dpdv fizic. Pt. ce ne trebuie noua acolo, cred ca n.are rost sa ne mai complicam cu el;
Ofosu. Daca nu ajunge in pozitia din care a marcat aseara ( iar cu fundasi seriosi, nu ajunge ) e complet inutil. Face si 30 de ani. La revedere;
Tudorie. Putin pt. ce vrem noi. Prefer oricand Markovic acolo;
Mamut. Idem aca;
Camara. Contract redus la jumatate si daca mai vrea sa stea un an rezerva. Daca nu, pa;
Vasile C.tin. S.ar putea sa nu fie o cauza complet pierduta. E tanar, mai merge păstrat.
Concluzie - ne trebuie investitii masive. Locul 3 e pa iar daca nu luam cupa sezonul e complet ratat.
La sfarsitul meciului sa punem Q.E.D. Dar noua ne place amagirea si inselarea. Cand transferam un jucator nu ne oprim din superlative. Eu tot sper, daca aducem straini sa fie peste ce avem in campionatul nostru. Eu zic ca e suficient pentru Acka, Mirko chia si pentru Matteo care are o viteza de sahist. Asta daca chiar vrem sa visam la titlu sau sa facem ceva concret in Conference League sau cum mama dracului se numeste. In competitia asta putem prinde meciuri cu rezervele echipelor de pe locul 6 din Italia, Germania, Anglia sau Spania. Nu indraznesc sa visez la faza grupelor. Daca castigam cupa sau ne calificam de pe locul 3 intram in turul 2. Nu stiu exact.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 13 Mai 2021, 22:51

Eu am impresia ca pe aka il baga doar sa-l faca de ras, sa nu-si mai gaseasca echipa.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 14 Mai 2021, 09:41

SLH scrie:Eu am impresia ca pe aka il baga doar sa-l faca de ras, sa nu-si mai gaseasca echipa.
:-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis