Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Rezultat

Poll ended at 13 Mai 2021, 13:20

Refulam, peste 6 goluri la general
4
57%
Jucam relaxati, e bun si un egal
2
29%
Nu ne revenim din seria de esecuri
1
14%
 
Total votes: 7

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 11 Mai 2021, 23:12

malus dacus scrie:
11 Mai 2021, 23:09
Mare lucru sa nu se fi infratit cu Peluza Sug pt. un asemenea meci.
Clar. Cred ca abia așteptau sa se dea in spectacol.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Mai 2021, 23:17

Sper sa fim concentrati pe toata durata finalei. Sa nu intram cu aere de mari favoriti, ca nu suntem. La noi orice meci e chinuit.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 11 Mai 2021, 23:28

Astra are o situatie urata in clasament si este obligata sa joace serios ultimile doua meciuri din campionat si este obligata sa traga pentru a nu retrograda.
Suporterii Astrei, care nu prea exista, nu se vor inghesui la finala de la Ploiesti. Situatia financiara a jucatorilor de la Astra nu este buna, dar jucatorii au valoare. Relatiile dintre cluburi sunt ok, iar Badea nu antreneaza luptatori. Poate ca pe langa Lazar, mai avem vreun jucator cumparat de acolo.
In concluzie, cred ca avem sanse mari sa castigam cupa. Un esc in fata javrelor era de neacceptat.
usteag usteag usteag

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Mai 2021, 08:44

Jucatorii nostrii ar fi fost mai motivati cu Dinamo, mi-e teama mai mult de finala cu Astra decat de finala cu Dinamo, o sa fie relaxare.
Dinamo este o echipa care iese la joc, tine mingea, ataca. Ceea ce noua ne place si se pliaza pe stilul nostru de joc. Am fi castigat cu siguranta. Eram mai rapizi si mai eficienti ca cainii pe "tranzitia pozitiva".

Astra este o echipa imprevizibila, poate fi autobaza si te poate taxa la fazele fixe. Exact acolo unde suferim noi, vezi meciul cu Clinceni, Sepsi, Botosani

in meciul cu Botosani am dat doua goluri de clasa, se vede calitatea jucatorilor si valoarea individuala net superioara oricarei echipe din playout. Ivan a dat un gol cu capul ca in Anglia, Ivan este un jucator de top in campionatul nostru. Iar executia lui Nistor din penalty la fel.
Nu cred ca avem motive de indoiala, ca valoare le batem pe ambele in acelasi timp, si pe DInamo si pe Astra. Acum doua saptamani i-am facut de rusine pe CFR si FCSB in 3 zile

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 09:03

Prefer oricand un meci cu o rivala decat unul cu o echipa anonima pe care sa-l castigam sigur. Pentru asta e fotbalul. Chiar ma bucur ca s-au calificat ccacatii, o sa fie frumos ucv
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Mai 2021, 12:30

Pe Astra ii cam încurcă finala Cupei, ei având cu 2 3 zile în urmă meciul cu Viitorul din ultima etapă de play ouț și cam sunt pe loc de baraj în momentul ăsta. Și pe noi ne încurcă un pic pt că avem meciul cu oile și cred că o să fie odihniți titularii ceea ce o să convină berbecilor. Asta e

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Mai 2021, 15:13

https://youtu.be/OAva3YxmTCw
Cum vi se pare Marinos, pare obosit, plictisit si putin suparat ?!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 20:06

Eu am emotii cu 11.le din seara asta. Sper ca s-au gandit bine, sa nu faca vreo prostie sa ramanem de rasul lumii.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 20:41

Daca ratam finala mai are rost sa speram cu Bic, Tudorie, Capatana, etc.?


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 12 Mai 2021, 21:02

da' nu se lasă Șirineasa, bag seamă .. ?!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 21:10

fanUCV scrie:da' nu se lasă Șirineasa, bag seamă .. ?!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
:-) noroc cu executia de mare atacant a lui Tudorie. Pozitie foarte grea, putini atacanti dau gol de acolo. Se vede la Tudorie ca lucreaza individual.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 12 Mai 2021, 21:15

Eram aproape sigur ca o rateaza de acolo.
Oricum, mai este o repriza si cred ca vor mai lua goluri.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Mai 2021, 21:17

Lui Mitran nu am ce sa ii reprosez: e pe dreapta, nu e postului lui, e tanar. Dar lui Acka cum sa nu ii reprosezi gafa?? Sa nu il mai vad. Iarasi o sa rada toti de noi. [****]

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Mai 2021, 21:19

Rezervele noastre sunt de nivelul playout liga 2 din păcate, bine... Minus Acka care e de liga 4.....ăștia ne arată azi de ce nu joacă titulari și rămân rezerve forever. Măcar nu o să ne mai întrebăm de ce nu îl bagă Ouzu pe x sau y.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Retur Semifinale. ACS Viitorul Panduri Tg Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 21:24

Poti sa vezi valoarea unui jucator dupa cum loveste mingea, unde paseaza, cum controleaza mingea. Nu e nevoie sa il vezi pe x,y,z in 1000 de meciuri sa-ti dai seama ce valoare are.


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis