Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Rezultat

Poll ended at 16 Mai 2021, 10:12

Suntem nasii lor
4
57%
Marinos este maestrul egalurilor
1
14%
Pierdem, nu avem lot-ul complet
2
29%
 
Total votes: 7

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 16 Mai 2021, 01:29

lory69 scrie:
15 Mai 2021, 23:43
Tu zici de Capatana,dar ce sa zicem de Camara sau Ofosu?Nu inteleg cum dracu la alte echipe sunt jucatori esentiali,iar cand vin la noi sunt cazaturi.O sa fie mult,foarte mult de lucru la lot,dar pt asta ar trebui pus la treaba cineva care se pricepe.Eu as arunca un ochi si la echipa de under 17 care o sa castige grupa elitelor....decat sa treaca l under19,mai bine ar creste la prima echipa varfurile de acolo.Daca pui pe liber jumate din lotul actual,cumperi 3-4 valori si promovezi cativa tineri de 17 ani,cred ca balanta va inclina de partea noastra ca joc,dar si de partea clubului dpdv financiar.
Si eu cred acelasi lucru, ne trebuie 3-4 titulari. As vrea sa nu mai aud in viata vietilor ca "am cuparat rezerva pentru nu stiu cine". E cea mai mare aberatie. Sau dai banii pe un jucator care sa creasca nivelul echipei, sau promovezi niste tineri. S-au aruncat bani pe 15 "rezerve" din astea in ultimii doi ani, bani aruncati pe fereastra. Mai bine cumparam naibii 3 jucatori buni. Jucatorii la care am renuntat sunt mai buni decat toti astia adusi sa dea la numar. Macar Burlacu avea curaj sa urce cu mingea, ii mai iesea un dribling, un sut. Baicu avea tupeu sa-i ia la dribling pe aia de la Leipzig. Camara si cu Capatana nu stiu decat sa se intoarca cu mingea. Ofosu daca n-are juma de teren in fata si un fundas bezmetic, sau iese cu mingea in afara terenului sau intra cu mingea in adversar.

Pacat de Ouzounidis, mi se pare un antrenor bun, dar a avut ghinion. Meciuri cu adversari care intra sa te rupa, accidentari, arbitrii de rahat, rezerve bune de playout, tot tacamul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Augustus Caesar » 16 Mai 2021, 05:28

In primul rand apreciez declaratiile lui nea' Marin de la finalul jocului si acum astept sa treaca si la fapte. Pare un meci de care pe care, ori el ori ceilalti. De obicei castiga ceilalti; cel putin asa s-a intamplat pana acum iar rezultatul se vede - sunt ani de zile in care echipa asta incepe rezonabil si termina in anonimat. De fapt corect nu e ca termina in anonimat, ne-am luat niste rusinici cum rar se vad in alte parti. Oare Rotaru vede asta ? Mai suporta amatorismul cu care se fac si se abordeaza lucrurile/meciurile la nivelul primei echipe (care o fi aia?) si la a doua si la a'unspea ? In sfarsit, nu vroiam sa zic asta aici si acum, dar poate ca promovarea boovenilor va pune presiune pe noi sa ''ne miscam mai cu talent'' in zona asta.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Mai 2021, 07:29

Că rezervele noastre nu au valoare e clar din moment ce au demonstrat asta în meciul din Cupă dar..... Lotul nostru refuz să cred că este sub al Botoșani, Clinceni sau Sepsi și văd că ele câștigă câte un meci ici colo dar noi pauză de 4 meciuri.... Echipele din playoff am observat că fac 4 sau 5 schimbări în primul 11 meci de meci pt că eu cred că altfel nu poți duce meciuri din 3 în 3 zile.... Ouzu a tras de titulari cât a putut până i a vlăguit și au apărut accidentări etapa de etapă.... Noi facem o schimbare sau maxim 2 de la meci la meci și astea fortuite de accidentări sau suspendări. E o teorie și nu știu dacă e bună dar după un început bun să urmeze așa un dezastru.....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Mai 2021, 09:05

Am văzut ceva mai multă prospețime la noi. Ne-am mișcat , am alergat , dar ca grup suntem labili psihic.
Cic a început sa plângă pe banca după ce a fost schimbat...nu poate sa meargă in occident cu psihicul asta de pisda pe stop.
Nistor și-a cam băgat picioarele, mai ales după ce Kovacs nu a dat doua trei faulturi clare la el.
Balasa extrem de relaxat și deconectat.
Cămara sub Cimpanu , nici nu îți vine sa crezi ca a foat la Barcelona
Vatajelu , deși pe stânga a fost făcut bulevard

CFR ul sa motivat , a venit pe cai in galop navala peste noi
Noi am plecat la lupta in cârje , deja infranti

Marinos mai are 8 zile la echipa. Sunt sigur ca va demisiona după finala cupei

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Venturiano » 16 Mai 2021, 09:59

Geronimo scrie:
16 Mai 2021, 00:06
De Capatana zic pentru ca e la noi de peste 1 an.
pai in cazul asta zici cam prost, din octombrie 2020 (cand a semnat cu noi) pana in mai 2021 nu prea e nici macar un an. nu stiu cum o calculasi de iti dadu "peste un an" :o

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 16 Mai 2021, 10:08

cortinadampezzo scrie:
16 Mai 2021, 09:05

Marinos mai are 8 zile la echipa. Sunt sigur ca va demisiona după finala cupei
Indiferent de rezultat.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Mai 2021, 10:48

Ducă - se..... Când nu bați pe nimeni de 4 etape plus amărâții din Cupă oare cine de vină? Or fi și jucători slabi sau labili psihic dar chiar nu câștigăm nimik după ce am făcut dubla cu cele 2 din fața noastră?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 16 Mai 2021, 10:58

Daca ajungem sa schimbam patru antrenori pe sezon, ne ducem pe tobogan la vale. Ouzounidis a ajuns in mijlocul razboiului si a schimbat multe lucruri in bine la echipa. Nu e vina lui ca variantele in atac sunt Capatana, Ofosu, Tudorie, Mamut si Camara. Cand ai doar doi jucatori buni in atac, Ivan si Baiaram, care ti se mai si accidenteaza, ce poti sa faci? A pus echipa bine in teren, dar pur si simplu n-a avut cu cine. Singurul jucator care mi se pare util si pe care nu l-a folosit e Fedele, pe care l-as fi vazut langa Mateiu atunci cand Nistor da toate pasele la adversari.

E ultimul vinovat Ouzounidis si va pacaliti cum ati facut cu Mangia, pe care il injura lumea ca nu ia titlul cu Barbut, Cristea si Fortes. Nicio echipa care vrea performanta nu schimba antrenorul o data la 3 luni.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de White&Blue » 16 Mai 2021, 11:56

R.E.N. scrie:
16 Mai 2021, 10:58
Daca ajungem sa schimbam patru antrenori pe sezon, ne ducem pe tobogan la vale. Ouzounidis a ajuns in mijlocul razboiului si a schimbat multe lucruri in bine la echipa. Nu e vina lui ca variantele in atac sunt Capatana, Ofosu, Tudorie, Mamut si Camara. Cand ai doar doi jucatori buni in atac, Ivan si Baiaram, care ti se mai si accidenteaza, ce poti sa faci? A pus echipa bine in teren, dar pur si simplu n-a avut cu cine. Singurul jucator care mi se pare util si pe care nu l-a folosit e Fedele, pe care l-as fi vazut langa Mateiu atunci cand Nistor da toate pasele la adversari.

E ultimul vinovat Ouzounidis si va pacaliti cum ati facut cu Mangia, pe care il injura lumea ca nu ia titlul cu Barbut, Cristea si Fortes. Nicio echipa care vrea performanta nu schimba antrenorul o data la 3 luni.
Ca si completare, apararea care era titulara in ultima perioada inainte de seria asta neagra era: Bancu, Constantin, Pap, Vatajelu/Vladoiu. Ieri a doua repriza a fost formata din:Vatajelu, Acka, Balasa, Capatana. Balasa nu e departe de Acka, la golul 2 a avut o atitudine de blatist!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 16 Mai 2021, 12:10

Și eu cred ca Ouzounidis ar trebui sa rămână. Iar pe lângă grec ar trebui aduși in organigrama clubului oameni care pot sa vada si aduca jucatori de fotbal si nu doar niște figuranți. Este rușinos ce se întâmplă acum la echipă si de vină sunt mulți. Suntem niste penibili cu ifose care după 2 victorii norocoase ne dam rotunzi și șmecheri și ne apucăm de tot felul de razboaie care numai bine nu ne fac.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Mai 2021, 12:41

Daca bate Sepsi, eu cred ca s-a terminat campionatu, CFR castiga al 4lea titlu la rand si castiga al 7 lea titlu, cu 3 mai multe ca noi

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorialis » 16 Mai 2021, 15:50

R.E.N. scrie:Daca ajungem sa schimbam patru antrenori pe sezon, ne ducem pe tobogan la vale. Ouzounidis a ajuns in mijlocul razboiului si a schimbat multe lucruri in bine la echipa. Nu e vina lui ca variantele in atac sunt Capatana, Ofosu, Tudorie, Mamut si Camara. Cand ai doar doi jucatori buni in atac, Ivan si Baiaram, care ti se mai si accidenteaza, ce poti sa faci? A pus echipa bine in teren, dar pur si simplu n-a avut cu cine. Singurul jucator care mi se pare util si pe care nu l-a folosit e Fedele, pe care l-as fi vazut langa Mateiu atunci cand Nistor da toate pasele la adversari.

E ultimul vinovat Ouzounidis si va pacaliti cum ati facut cu Mangia, pe care il injura lumea ca nu ia titlul cu Barbut, Cristea si Fortes. Nicio echipa care vrea performanta nu schimba antrenorul o data la 3 luni.
Bun. ImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Mai 2021, 15:53

Are cineva o statistica, cam cate parade are Mirko in ultimele 4-5 meciuri.
Mi se pare ca cam tot ce a fost pe poarta a intrat, inclusiv niste centrari care nu insemnau nimic si pe care s-a plasat prost

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2021, 16:31

Pigliacelli mai are fix 3 meciuri de jucat în tricoul Științei

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mai 2021, 17:38

cortinadampezzo scrie:
16 Mai 2021, 15:53
Are cineva o statistica, cam cate parade are Mirko in ultimele 4-5 meciuri.
Mi se pare ca cam tot ce a fost pe poarta a intrat, inclusiv niste centrari care nu insemnau nimic si pe care s-a plasat prost
Am urmarit eu evolutia lui Pigliacelli din ultimile meciuri si a rezultat ca si daca ar fi vandut meciurile ar fi avut aceleasi " performante ' . Pentru siguranta, eu l-as introduce pe Popescu in finala.

Închis