Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Rezultat

Poll ended at 16 Mai 2021, 10:12

Suntem nasii lor
4
57%
Marinos este maestrul egalurilor
1
14%
Pierdem, nu avem lot-ul complet
2
29%
 
Total votes: 7

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2021, 10:12

Sambata 15 Mai 2021, ora 21:30 jucam cu campioana en-titre pe Oblemenco

Inca se discuta despre prezenta suporterilor pe stadion:
Sorin Cârțu pune presiune pe cei din club: „Trebuie să reacționăm imediat!”
Sorin Cârțu sună mobilizarea în Bănie și declară că Univesitatea Craiova va face tot posibilul ca la meciul cu CFR Cluj să poată participa spectatori și aruncă mănușa în curtea FRF: „Trebuie un protocol pe care să-l stabilească Federația, să se miște repede! Pentru că de un an jumate stăm. Noi suntem pregătiți, așteptăm protocolul. Probabil că protocolul, care e la Cupă (n.r. Cupa României), trebuie să fie și aici”, a spus președintele oltenilor conform ProSport.

Fostul jucător al Craiovei Maxima și actual oficial al „leilor” a fost extrem de încântat de anunțul făcut de președintele Klaus Iohannis și speră că suporterii vor putea reveni pe stadion după un an și jumătate: „Este bine venită. Îi așteptăm (n.r. pe suporteri). E normal să se întâmple treaba asta. Așa e normal (n.r. să fie spectatori la meciul cu CFR). După anunțul pe care l-a dat președintele, trebuie să reacționăm imediat”, a fost reacția promptă a acestuia.

Cârțu pune și mai multă presiune pe FRF și consideră că Universitatea Craiova ar trebui deja să primească un răspuns oficial din partea federației în cursul zilei de mâine, pentru a putea scoate la vânzare biletele: „Mâine, trebuie răspunsul! Faci în seara asta, pentru că președintele a făcut astăzi anunțul. Treci și dai comandă. Și ți-o rezolvi!”, a fost concluzia oficialului alb-albaștrilor.

__________________________________________________________________________________

„Competițiile sportive se pot desfășura pe teritoriul României fără spectatori, numai în condițiile stabilite prin ordinul comun al Ministrului Tineretului și Sportului și al Ministrului Sănătății. Prin excepție de la prevederile anterioare, competițiile sportive se pot desfășura cu participarea spectatorilor, doar ca evenimente test/pilot cu aprobarea CNSU pe baza propunerii Ministerului Tineretului și Sportului și cu avizul Ministerului Sănătății, participarea fiind permisă doar pentru persoanele care sunt vaccinate, se află în perioada cuprinsă între a 15 și a 90 a zi ulterioară confirmării infectării cu SARS-CoV-2 sau prezintă rezultatul unui test RT-PCR nu mai vechi de 72 de ore, în condițiile stabilite prin metodologia aprobată prin ordin comun al Ministerului Tineretului și Sportului și Ministerului Sănătății“, se arată în decizia Guvernului.


Arbitru Istvan Kovacs :lol:

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Alishor » 15 Mai 2021, 01:33

care stie ceva, de ce nu veni grecul la conferinta ? il trimisera pe ala care zicea ca echipa familiei e Universitatea, in toamna cand antrena timisoara, benga
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Augustus Caesar » 15 Mai 2021, 04:52

Bun, sincer rezultatul nu ma intereseaza dar vreau sa vad echipa jucand fotbal. Nici titularii nu prea as vrea sa-i vad in teren- stiu ce pot si in finalul asta de campionat vreau sa vad care din rezerve au suficient singe in instalatie ''sa-i deranjeze'' pe cei din primul un'spe. Cred ca astea trei meciuri sunt suficiente ca sa-ti dai seama daca ai o echipa de titlu si pe banca sau ne putem lipsi de multi dintre ei fara regrete. M-am uitat aseara la repriza a doua dintre clingonieni si fc bot dar mi-a placut frate. Cel putin klingonienii au fost ...asa cum as vrea echipa mea. Nu m-apuc acum sa-l ridic in slavi pe Markovic, e de urmarit pentru ca, parerea mea, fizic de atacant nu prea arata, da' eu stiu o fi pe modelul lui Coras; a avut omul asta niste pivotari in careu...geniale. In sfarsit nu e vorba numai despre el, mai degraba am remarcat atitudinea si abordarea klingonienilor la 3-1 pentru fc bot.Nu prea am vazut la noi asa ceva !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 15 Mai 2021, 09:08

Deci, pana la urma se joaca sau nu cu spectatori? Sau e ceata? Pe pagina oficiala nu apare nimic.
Nici conferinta n.o vad pe.acolo. Mai exista Benga??

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 15 Mai 2021, 11:14

Fara spectatori. A anuntat clubul

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 15 Mai 2021, 15:20

Augustus Caesar scrie:
15 Mai 2021, 04:52
Bun, sincer rezultatul nu ma intereseaza dar vreau sa vad echipa jucand fotbal. Nici titularii nu prea as vrea sa-i vad in teren- stiu ce pot si in finalul asta de campionat vreau sa vad care din rezerve au suficient singe in instalatie ''sa-i deranjeze'' pe cei din primul un'spe. Cred ca astea trei meciuri sunt suficiente ca sa-ti dai seama daca ai o echipa de titlu si pe banca sau ne putem lipsi de multi dintre ei fara regrete.
100% de acord.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 15 Mai 2021, 16:20

@ Augustus Caesar : așa este ! Sunt prea mulți jucatori ,care nici ei nu știu cum de au prins un contract la această echipă. Cu cât se cheltuie cu ei ,mai bine aduci 3 jucători de valoare si știi o treaba. Problema este ca ăia de valoare sint greu de convins sa vina in Romania, iar Craiova nu e nici macar București sau Cluj. Dar eu cred ca dacă ii plătești, vin. Așa cred !

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Mai 2021, 17:05

E o situație complicata... dacă luam bătaie încă 2 meciuri nu îl mai vad pe Ozunidis la echipa... dacă fortam nu obținem nimic și ne punem trofeul în pericol... iar cupa oricum e cu sabia deasupra capului fără discuție

De asta sunt adeptul ca nu trebuie sa pierzi cu petardele, faci egal și aia e.. cu 3 egaluri acum nu eram rău chiar daca nu luam campionatul dar nici nu ne era teama de locul 4

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de THE LION » 15 Mai 2021, 19:17

fanucrv scrie:@ Augustus Caesar : așa este ! Sunt prea mulți jucatori ,care nici ei nu știu cum de au prins un contract la această echipă. Cu cât se cheltuie cu ei ,mai bine aduci 3 jucători de valoare si știi o treaba. Problema este ca ăia de valoare sint greu de convins sa vina in Romania, iar Craiova nu e nici macar București sau Cluj. Dar eu cred ca dacă ii plătești, vin. Așa cred !
Cum stii ca acei jucatori sunt de valoare?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 15 Mai 2021, 19:43

Eu zic ca trb.. sa jucam cu ce avem mai bun si la capacitate maxima. Trb. sa tinem de locul 3. In primul rand pt. imagine ( e rusinos sa termini sub sepsi ) si in al doilea.rand pt. ca e riscant sa te lasi la mana unui singur meci. Orice se poate intampla intr.o finala. Deci, fara experimente, fara ca sa mai vedem pe dracu si pe lacu. I-am vazut, ii stim. Ce sa mai vedem? Iar la facut jocurile altor echipe nici nu ma gandesc. Nu ma intereseaza absolut deloc acest aspect, pt. ca nu ne permitem. Mi-e perfect egal cine castiga campionatul, atat timp cat nu suntem noi aia.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Mai 2021, 20:15

Frate Acka din nou titular..... Încep să mă îndoiesc de grec.... Chiar nu putem să avem un meci fără să tresarim când ajunge mingea la Acka..... Mai scutește - ne frate....

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2021, 20:39

si pe mine ma socheaza titularizarea lui Acka! Cum dracu sa mai joci cu ala titular, mai ales ca in vara pleaca sigur? chiar nu inteleg

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ElStef » 15 Mai 2021, 21:38

Urat terminam playoff-ul. In genunchi. Ultima impresie contează! Păcat! Suntem varză!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 15 Mai 2021, 21:47

Ce gol!!! Noroc ca parca sutam mai mult

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Kellogg » 15 Mai 2021, 22:02

Deci comentatorul asta de la telekom....cel mai "impartial" comentator=))))))
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Închis