Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Rezultat

Poll ended at 16 Mai 2021, 10:12

Suntem nasii lor
4
57%
Marinos este maestrul egalurilor
1
14%
Pierdem, nu avem lot-ul complet
2
29%
 
Total votes: 7

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Mai 2021, 20:12

Hai să nu exagerăm cu Pigliacelli iar de Popescu ce să mai spun în afară de faptul că de 4 ani este tot rezervă sau că la unele meciuri din liga 3 l - au mai încărcat anonimele colege cu satelitul. Gafe foarte mari nu face Pigliacelli și e f bun la jocul de picior dar ce pot să îi reproșez e faptul că nu are parade bune în situații grele pt echipă. Nu am văzut niciodată meciuri în care echipa să fie dominată și el să fie omul meciului. În schimb la ce văd pe youtube D. Lazar are parade frumoase dar dacă te uiți la filmulețul cu Căpățînă tot de pe youtube zici că e jucător de Barcelona.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 16 Mai 2021, 21:35

Azi am vazut repriza a doua a barajului pt mentinerea in liga3.Suntem varza la nivel de tineret....ne-am chinuit cu o echipa dintr-o comuna....nici nu am retinut care.Nu stiu care zicea pe aici de Constantin....dar ce sa faca el la prima echipa,cand a facut fix nimik cu aia de la tara!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 16 Mai 2021, 21:38

dorumihnea2 scrie:Hai să nu exagerăm cu Pigliacelli iar de Popescu ce să mai spun în afară de faptul că de 4 ani este tot rezervă sau că la unele meciuri din liga 3 l - au mai încărcat anonimele colege cu satelitul. Gafe foarte mari nu face Pigliacelli și e f bun la jocul de picior dar ce pot să îi reproșez e faptul că nu are parade bune în situații grele pt echipă. Nu am văzut niciodată meciuri în care echipa să fie dominată și el să fie omul meciului. În schimb la ce văd pe youtube D. Lazar are parade frumoase dar dacă te uiți la filmulețul cu Căpățînă tot de pe youtube zici că e jucător de Barcelona.
Sa nu exageram. Pigliacelli a avut meciuri fara gol si daca nu era el cu parade salvatoare, ne-o cam furam. In campiobatul asta daca ne uitam gasim minim 3, 4 meciuri in care ne-a salvat. Toata echipa are momente proaste, nu e el vinovatul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Alishor » 16 Mai 2021, 23:04

manex scrie:
16 Mai 2021, 21:38
dorumihnea2 scrie:Hai să nu exagerăm cu Pigliacelli iar de Popescu ce să mai spun în afară de faptul că de 4 ani este tot rezervă sau că la unele meciuri din liga 3 l - au mai încărcat anonimele colege cu satelitul. Gafe foarte mari nu face Pigliacelli și e f bun la jocul de picior dar ce pot să îi reproșez e faptul că nu are parade bune în situații grele pt echipă. Nu am văzut niciodată meciuri în care echipa să fie dominată și el să fie omul meciului. În schimb la ce văd pe youtube D. Lazar are parade frumoase dar dacă te uiți la filmulețul cu Căpățînă tot de pe youtube zici că e jucător de Barcelona.
Sa nu exageram. Pigliacelli a avut meciuri fara gol si daca nu era el cu parade salvatoare, ne-o cam furam. In campiobatul asta daca ne uitam gasim minim 3, 4 meciuri in care ne-a salvat. Toata echipa are momente proaste, nu e el vinovatul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
mie unul nu prea mai mi se pare asa... intradevar la jocul de picior e bun dar in rest, nu are parca interventia aia in momente mai dificile , parada aia incredibila. personal il astept pe lazar, cred ca va fi titular in locul italianului.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanUCV » 17 Mai 2021, 23:17

4 înfrângeri, consecutive, record negativ all time, în prima divizie, pentru UCV .. !! .. plusăm cu Tbilisi și, iată, "performanțele" sezonului .. poate, Cupa să .. ?!?
Bălașa, blatist .. ?! .. păi, băiatul poate se pricepe .. era fundaș la Viitorul în meciurile vs Steaua vs Dinamo, când Hagi lupta prin subterane să salveze echipa de la retrogradare ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 18 Mai 2021, 07:38

Alishor scrie:
16 Mai 2021, 23:04
manex scrie:
16 Mai 2021, 21:38
dorumihnea2 scrie:Hai să nu exagerăm cu Pigliacelli iar de Popescu ce să mai spun în afară de faptul că de 4 ani este tot rezervă sau că la unele meciuri din liga 3 l - au mai încărcat anonimele colege cu satelitul. Gafe foarte mari nu face Pigliacelli și e f bun la jocul de picior dar ce pot să îi reproșez e faptul că nu are parade bune în situații grele pt echipă. Nu am văzut niciodată meciuri în care echipa să fie dominată și el să fie omul meciului. În schimb la ce văd pe youtube D. Lazar are parade frumoase dar dacă te uiți la filmulețul cu Căpățînă tot de pe youtube zici că e jucător de Barcelona.
Sa nu exageram. Pigliacelli a avut meciuri fara gol si daca nu era el cu parade salvatoare, ne-o cam furam. In campiobatul asta daca ne uitam gasim minim 3, 4 meciuri in care ne-a salvat. Toata echipa are momente proaste, nu e el vinovatul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
mie unul nu prea mai mi se pare asa... intradevar la jocul de picior e bun dar in rest, nu are parca interventia aia in momente mai dificile , parada aia incredibila. personal il astept pe lazar, cred ca va fi titular in locul italianului.
Pai doar n-o veni sa fie rezerva lui Popescu :)(
Mirko pleaca in vara, Lazar va fi titularul in poarta, deja a semnat!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 8: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Geronimo » 18 Mai 2021, 09:40

fanUCV scrie:4 înfrângeri, consecutive, record negativ all time, în prima divizie, pentru UCV .. !! .. plusăm cu Tbilisi și, iată, "performanțele" sezonului .. poate, Cupa să .. ?!?
Bălașa, blatist .. ?! .. păi, băiatul poate se pricepe .. era fundaș la Viitorul în meciurile vs Steaua vs Dinamo, când Hagi lupta prin subterane să salveze echipa de la retrogradare ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Si cand am avut seria de meciuri fara infrangere, cand aveam doi antrenori, nu eram multumiti. Noi tanjeam dupa inceptul campionatului respectiv, cu 2 puncte in 6 meciuri.
Baiatul poate nu face fata presiunii. Legat de fundasii centrali, in 7 ani nu am reusit sa aducem ceva concret, bine ca nu s-a lasat de fotbal M. Constantin.
Nici eu nu reusesc sa uit de meciul de la Tbilisi. :-(


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis