Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

palmaresul creste cu ?

3 puncte
5
42%
1 punct
3
25%
0 puncte
4
33%
 
Total votes: 12

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 19 Mai 2021, 22:35

Asta e echipa pe care ne.am creat.o. Pe defensiv. Sa castigam campionate cu apararea. Sa.l fuwt in inima p.ala de a inventat cliseul asta prost! Cu atacanti luati in functie de cat de bine alearga si sa FACA FAZA DEFENSIVA. Si antrenori setati pe FAZA DEFENSIVA! Asta e tiparul, asta e rezultatul. Baga.mi.aspulan.ea de faza defensiva, de n.as mai auzi expresia asta vreidata in vecii vecilor la Craiova!!
Altfel, meciul nu e usor. Aia joaca fara presiune, ii doare la basca.
Presiunea e pe noi. Trb. sa ne calmam si sa obtinem victoria. E important si pt. locul 3, dar si pt. moral, in perspectiva finalei. Daca nu batem, cred ca nu ne mai revenim nici la anul.
Hai Craiova!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de manex » 19 Mai 2021, 23:20

O victorie trista, care ne-a scutit partial de mistouri.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mai 2021, 23:21

Daca ai fi tinut cu sepsi si te uitai la meciu asta ai fi pariat ca e blat

Mirko facu si el doua parade

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Doomsday » 19 Mai 2021, 23:23

Si poate un plus de moral pentru cupa. Sa tinem minte victoria asta trista si fara miza, anul viitor, nu-i mai batem, daca vom continua cu acelasi amatorism.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 19 Mai 2021, 23:29

Nu mai contează. Daca o scoatem la capat cu locul 3 si cupa, mai ales dupa perioada asta neagra, e f. bine.
Ne asteapta un an greu. Hai Craiova!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de iepurakis » 19 Mai 2021, 23:34

peste țâșpe ani nu mai știe nimeni cine și ce a jucat, rămâne rezultatul.
astfel că mă bucur se rezultat, pe terenul lor.
echipa oricum nu merge de multă vreme.
jucăm din nou finala cupei cu o echipă de B. să o luăm zic.
iar de joia viitoare mi-aș dori schimbări serioase.
forza știința!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Mai 2021, 23:34

Meci amical cu odihnirea titularilor și am și bătut... asa era inteligent pt ca acum cupa e importanta

Nu exista scuza la cupa daca ajungem în prelungiri cu o echipa care a retrogradat, suntem peste ei la toate capitolele

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Rocain » 19 Mai 2021, 23:38

ucv :up: Am spart gheata inca o data, i-am batut pe oi acasa la ei. Hai cu Cupa!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 20 Mai 2021, 10:25

Primele 25 de mintue au fost proaste,apoi ne-am adunat.Parca nu vroiau sa joace.A zis si Marin la conferinta ca unii jucatori sunt suparati.Ce inseamna asta oare?
Poate are dreptate si SLH cnd spune ca trebuie "sparta gasca" de la echipa.
Hai sa vedem cupa in vitrina

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 20 Mai 2021, 14:47

Atmosfera nu mi se pare nici mie una buna. N-am informatii din interior si nici nu ma uit in gura lui Craciunescu, dar ii vad cum se ( nu se ) bucura la gol. Bine, nici nu prea au fost cazuri in ultimul timp, dar alea care au fost. Nu se strang, nu se felicita, nu se bucura, nu rad, cum vezi prin alte parti si cum vezi până si pe jocurile de calculator. Abia daca ridica unul o mana in sus, de nici nu stii daca de bucurie sau de lehamite. N.am mai vazut un meleu la gol la echipa asta de pe timpul lui Mitrita. Pllm, cre`ca nu le convine regimul sau ceva, i.or tine astia prea mult prin cantonament, nu.mi dau seama.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de manex » 20 Mai 2021, 15:02

@malus: tu cum ai reactionat la golul nostru de aseara? S-a zguduit blocul? Nu cred. Golul a venit dupa aprox 25 de minute in care aia au avut ocazii si noi nu jucam nimic. Cred ca si ei au simtit acelasi lucru ca mine, cel putin.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 20 Mai 2021, 15:50

Sunt suparati evident si mi se pare ca nu au un lider. Bancu parca nu are nerv sa se impuna si sa traga echipa dupa el. Plus ca are perioade in care nici lui nu-i iese jocul. Mateiu pune suflet, dar nu si-a asumat un rol de lider in sapte ani, nu cred ca poate s-o faca acum. Sunt suprins de Vatajelu, cat era pe extensiv mi se parea chiar potrivit sa fie capitan, avea atitudine, forta, avea si cuvintele la el dupa meci, dar acum se tot chinuie sa-si revina. Nu stiu, probabil iti dispare increderea cand incerci ceva care e aproape sa-ti iasa in fiecare an, dar la final ratezi.

Ce mi se pare inacceptabil e ca se cearta in continuu unul pe altul pe teren. In special Ivan sare cu gura de fiecare data. Si Nistor la fel. Cred ca Ouzounidis n-ar trebui sa le permita asa ceva, pe vremea lui Mangia nu aveau atat tupeu, era clar ca exsta un singur sef pe margine.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 20 Mai 2021, 16:06

Cred ca ultimile meciuri cu CFR si FCSB nu sunt concludente . La meciul cu CFR nu am tras noi, la meciul cu FCSB nu au tras ei.
Problema este ca in echipa noastra sunt niste probleme la jucatori si de-aici apar si problemele in joc. Partea buna este ca problemele cu jucatorii sunt cunoscute de staff si sunt sperante ca in viitor se vor rezolva.
Sper ca in finala baietii vor da tot si vom mai castiga o cupa. Eu cred ca o cupa inseamna mai mult decat un loc doi. Practic locul doi este primul loc pierzator, iar o cupa este un trofeu. Cand discutam de palmares, discutam de campionate si cupe, nu de locurile doi si trei.
Eu as merge mai departe cu Ouzounidis, dar cred ca in vara este cazul sa facem curatenie in lot.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 20 Mai 2021, 16:10

A fost un meci ca majoritatea din sezonul asta. Dam gol foarte, foarte greu. Aici e problema, cei din atac pierd foarte multe mingi, nu reusesc sa scoata o lovitura libera, un corner, un aut. Nu cere nimeni ca din orice actiune de atac sa dam gol, dar nici sa pierzi toate mingile. :-(


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de iuli » 21 Mai 2021, 10:02

Geronimo scrie:
20 Mai 2021, 16:10
A fost un meci ca majoritatea din sezonul asta. Dam gol foarte, foarte greu. Aici e problema, cei din atac pierd foarte multe mingi, nu reusesc sa scoata o lovitura libera, un corner, un aut. Nu cere nimeni ca din orice actiune de atac sa dam gol, dar nici sa pierzi toate mingile. :-(


Sent from my iPad using Tapatalk
cei din atac sint imobili,aia e problema.nu inteleg ca mingea vine unde se demarca ei,nu trebuie sa se demarce ei unde vine mingea.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Închis