Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Hai cu campionatul

Poll ended at 05 Aug 2020, 12:22

3
18
82%
2
1
5%
1
3
14%
 
Total votes: 22

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 22:09

Paul scrie:
04 Aug 2020, 21:32
Eu va inteleg pe toti care sunteti suparati de moarte, ca si eu sunt suparat, si sunt primul sa spun ca baietii au clacat si nu au facut fata ieri in fata experientei CFRului.
Dar asta nu inseamna ca automat le gasesc o vina ca nu au facut ceva anume, pentru ca sunt absolut convins ca si-au dorit si au facut ce au putut, ceea ce a fost insuficient.
Ca sa reciclez o parabola pe care am mai folosit-o, e ca si cum copiii mei ar fi avut un examen pentru care as stii ca au invatat dar l-au picat, si in niciun caz nu i-as certa ca de ce l-au picat, ci as cauta sa ii incurajez.
Unii pe-aici si-au dat drumul la adresa baietilor ai caror fani zic ca sunt exact cum faceau parintii aia pe timpul lui Ceausescu care isi snopeau copiii in bataie in fata clasei cand aflau ceva care, vezi doamne, ii dezonora pe ei.

Eu ma uit la ai nostri ca la niste oameni care pot gresi si carora le-as spune mai degraba o vorba buna cand sunt la greu, si nu i-as desconsidera si trata ca masini vechi bune de trade-in, sau ca pe vite/oi furajate cum face Becali.

Dar cum a zis cineva aici, suntem toti diferiti si e ok.
Pe bune? Cosic merita încurajat? Asta trebuia să fie dat afara imediat după meci! Asa se câștigă un meci? Trebuie sa luam lecții de motivare de la CFR. Sunt plătiți, nu ii compara cu copiii tai, sunt profesioniști, nu intri adormit pe teren asta casca înainte de meci. In fine!
La anul sigur avem mentalitate, învațăm din greșeli!
Dar ne trebuie și câțiva jucători care știu să ridice moralul, să strângă grupul.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Aug 2020, 22:39

Experienta a făcut diferenta

Din punct de vedere lot (valoric, numeric, experienta) , echipa, experienta internațională și dublu campiona, CFR era favorita....pe toată lumea a surprinsa insa reacția noastră mentala mediocra care poate fi datorita lipsei de ritm, a lipsei mentalității de invingator și chiar ce bănuiesc mai mult ar fi si frica de victorie...ceva însă s-a întâmplat... Când ne-au bătut acasă ultima data am avut 99 de ocazii clare, a fost ghinion, dar acum nu îmi venea sa cred ca nu jucam nimic

Conducătorii au avantajat CFR?! .. Bineînțeles, tot timpul avantajaza echipele mai puternice, e în interesul lor sa fim bine reprezentați însă am ratat o șansă mare sa depășim aceste minusuri... sper sa nu fie unica

Totuși sunt fericit ca după 25 de ani suntem și noi acolo la bătaie, era și culmea sa ne iasă din prima....desi începusem sa ma îmbăt cu gândul asta ca dam lovitura.. Un singur lucru știu ca atunci când ești în progres pe toate planurile totuși nu ai de ce sa fii nemulțumit

FORTA Stiința ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Aug 2020, 13:00

La ce punctaj au inventat astia de la liga, nici daca bateam ASTRA si CFR, iar CFR pierdea cu FCSB tot nu ieseam campioni.
Daca jucatorii nostrii stiau de media punctelor inventata de astia ... nici nu e de mirare ca nu s-au intrebuintat. Noroc ca am pierdut si nu au mai aplicat-o.

CFR Cluj are cele mai mari datorii din istoria Ligii 1, potrivit ultimului bilanţ depus la Ministerul de Finanţe, adică cel pe anul fiscal 2019. Campioana României figurează cu datorii de 22,6 milioane de euro, o sumă incredibil de mare pentru o echipă din Liga 1.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de R.E.N. » 06 Aug 2020, 13:40

cand am vazut ce s-a intamplat dupa meci pe esplanada stadionului mi s-a ridicat parul pe mine. asa tebuie sa fie la Craiova, a fost o lectie despre cum arata si se comporta niste suporteri.

pentru dezamagiti din astia care de abia asteapta sa-si descarce frustrarile, e mai bine ca se joaca fara spectatori. altfel ar fi iesit probabil baietii intr-un cor de fluieraturi din partea celor care s-au simtit "tradati". toti am fost tristi, toti am fost suparati, dar frumos e sa tii capul sus si sa le multumesti unor baieti care au muncit cat au putut, ne-au facut mandri de multe ori si ne-au facut sa speram serios pentru prima oara dupa atatia ani. sunt baieti care au fost aici inca de la promovare si care au ajuns prin munca sa se bata la campionat. avem o echipa frumoasa!

pentru sezonul viitor sper ca luam un anternor de titlu. nu vreun expirat, nu vreunul care n-a reusit nicio performanta pana la 50 de ani. dupa mine, in finala asta ne-a lipsit fix cineva care sa ii faca pe baieti sa creada ca pot, sa-si dea drumul la joc in acelasi fel in care au facut-o de cand s-a reluat campionatul. am pierdut de frica.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 06 Aug 2020, 17:18

cortinadampezzo scrie:
06 Aug 2020, 13:00
La ce punctaj au inventat astia de la liga, nici daca bateam ASTRA si CFR, iar CFR pierdea cu FCSB tot nu ieseam campioni.
Daca jucatorii nostrii stiau de media punctelor inventata de astia ... nici nu e de mirare ca nu s-au intrebuintat. Noroc ca am pierdut si nu au mai aplicat-o.

CFR Cluj are cele mai mari datorii din istoria Ligii 1, potrivit ultimului bilanţ depus la Ministerul de Finanţe, adică cel pe anul fiscal 2019. Campioana României figurează cu datorii de 22,6 milioane de euro, o sumă incredibil de mare pentru o echipă din Liga 1.
In France budget de Amiens prin exemple este de approximative 25 milioane insa nu acest détail este important. Important este ca fisc francez, dacă tu ai 1€ datorie tu nu poti sa inscriti équipe in orice competitia pro.
De aceea France nu are mare succès in Europe cat despre cluburi. Noi nu suntem Anglettere unde,, mari'' cluburi pot activa cu un milliard de datorie. In acelasi timp, UEFAmafie nu are nici un problème cu mari cluburi d'Europe cu imense datorie, insa ei sunt forte intransigeants cu cluburi cu micro datorie de Est.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Stefan.. » 07 Aug 2020, 11:04

Exact cum a spus antipaticul Pițurcă. Pentru a castiga titlul, e nevoie de ceva jucatori de prim 11 si de multa munca. "Biciul", la sens figurat.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Aug 2020, 12:06

de aia are Piturca la titluri in palmares de nu mai stie pe unde sa le ascunda, ne-a aratat valoarea si curajul lui anul asta si cum se face o echipa , mare strateg ....

finalul de campionat a fost cel putin ciudat, in nici un caz nu s-a disputat in conditii aproape de cele normale incepand de la disputare meciuri, pauza fotbalistica de 2 saptamani, cantonamente degeaba , fara suporteri etc....asa ca in conditii normale nu m-as arunca sa zic ca pierdeam asa usor...dar de piturca sunt sigur de calitatile lui, aici nu sunt dubii

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de SLH » 12 Aug 2020, 16:47

De abia azi avusei curaj sa deschid laptopul.
Concluziile sunt simple chiar daca situatia a fost complicata. Am arata in meciul asta exact aceleasi slabiciuni pe care le aratam de foarte mult timp: fundasi centrali extrem de slabi si in general fundasi slabi, lipsa unei extreme dreapta, lipsa unei rezerve pt Koljic.
Chiar si asa am ramas cu senzatia ca zarurile fusesera aruncate si hategan ne fura oricat era nevoie. Pacat doar ca nu am fost in stare sa ii facem de ras.
Pot sa va mai spun din experiente propri si personale pe care le-am trait in jurul ultimelor meciuri ca CFR a devenit mai puternica decat dinamo in ceea ce priveste lucrurile necurate din afara terenului.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Bobby » 13 Aug 2020, 18:45

Oierul zice ca Rotaru a refuzat sa-l bage in seama inainte de meciul FCSB - CFR. Si oierul s-a razbunat pe Craiova. Partea buna e ca Rotaru nu sta in pozitie de drepti in fata lui Becali, chiar cu riscul de a pierde un titlu. Partea proasta e ca in Romania esti mincat daca vrei sa te lupti singur...Te poti lupta si singur, dar iti trebuie echipa si antrenor de clasa.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... csb-888663

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Aug 2020, 20:47

Becali e avid sa se vada la televizor. Circurile celebre in care defila facandu-se de kakao verii, pe borcea, pe copos, pe vama, pe sechelariu si altii au apus. Acum cauta sa se bage in seama cu cine poate . Acum vreo trei ani incerca sa faca circ cu Hagi.

Iar nu in ultimul rand, craiova sustine demersul lui becali de a cere banii din televiziune la timp. Asa ca oieru nu e singur impotriva tuturor. In rest abereaza

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Nicu Marin » 04 Apr 2021, 15:04

Anul trecut am scris cronica meciului in timpul partidei. Am vrut sa am marturie a unei victorii. Nu a fost cazul. O postez totusi aici sa fie spre aducere aminte.

Meciul începe lent. Parca jucătorii sunt amorțiti. Sunt ca doi lunetiști care se vânează. Craiova pasează exact pana acum.
E min 3. Prima lovitura libera pentru Craiova. Nistor și Cicaldau lângă minge. Trage Cicaldau peste poarta.
Se tatonează echipele în continuare. Craiova construiește lent. E foarte cald. Jucătorii își salvează forțele.
Min 8 Rondon, sut pe lângă poarta Gooooooooool Nistor in Min 9.!!!!!!!!!
MIn9
CFR a ieșit la presing. Vatajelu faultat min 11.
Ratează poarta Mihaila în min 12. Sut din careul de 6 metri la o minge centrata.
Min 13 lovitura libera Craiova. La un pas de gol. Știința joaca organizat și precis pana acum.
Min 17 atac bun al Craiovei. Min 20 lovitura libera CFR de la mijlocul terenului finalizata cu o centrare prinsa de Mirko. Min 22 corner CFR. Lovitura de cap trece pe lângă.
Min 23 pauza de hidratare. E f cald.
Min 26. Craiova joaca foarte atent. Sunt concentrați la fiecare pasă și mișcare. Uimitor.!
Min 27 Mihaila în offside.
Min 28 Omrani în poziție bună sut mult pe lângă. Se tot reia o faza la care Mihaila l-a deposedat pe Vladoiu și se vede cum ar fi existat contact după deposedare. Contact care sugerează posibilitatea acordării de penalty. Dacă as fi suporter CFR as zice ca a fost penalty. Dar nu sunt.
Min 29 acțiune frumoasa a lui Vladoiu pe partea dreapta a atacului nostru.
Min 34 deviere periculoasa a lui CFR și Acka lovește mingea cu tibia și o trimite în corner.
Min 35 GOL CFR. marchează Vinicius pentru CFR. Acka depășit de Vinicius în săritură. EMIL Gradinescu opinează ca a fost penalty pt CFR.
Min 37 ratare uriașă Nistor mingea șterge bara și iese. Hai ca se poate! Hai cu golul 2. Mi-a crescut [*****].! Și asa îl am mare.
Min 39 ocazie imensa de gol a lui CFELR.!!! ERA SA NE DAM AUTOGOL. Oamenii ăștia în alb albastru vor sa ma omoare.
Min 39 o pasa greșită ne strica atacul. Un alt ataca periculos CFR. Apararea noastră e exacta. E min 40. Reluam atacul. Pasa data prost și gata. Mingea e la CFR. Pasează pe linia de fund. Stam sus la sa nu-i lăsăm sa vina peste noi.
Min 42.scapam mingea în ouț.
Min 44 ratam o ocazie. Mare. Contraatac al Clujului prin Omrani. Respingem însă.
Min 45.se anunță prelungiri 3 minute. Am emoții mari de tot. Ataca Clujul. Construiește cu pase se termina cu sut al lui Camora peste poarta.
A trecut un minut jumate din cele 3. Craiova bate ouț. Ocazie imensa de gol CFR.! Final de repriza. 1-1. Mai avem 45 de minute de stres. O sa câștigăm. Sigur.
Suntem. În pauza. Ma gândesc ca am uitat cum e sa am emoții pentru un rezultat important. Am avut prea mult timp rezultate neimportante și ne-am bucurat prea mult pentru chestii mărunte asa ca parca am uitat cum e sa trăiești atmosfera meciurilor importante. Cred ca ultimul meci important pe care l-am trăit la nivel internațional a fost Craiova Chaves 3-2 în Craiova. Ala m-a impresionat grozav. Acum m-am reconectat la atmosfera asta. Începe repriza a doua imediat.
Sper sa atacam. Permanent sa nu ne mai retragem ca după primul gol și sa le permitem ăstora sa ne dea gol.

REPRIZA A DOUA
Min 46 corner pentru noi. Mingea a depășit în aer linia porții.
Min 47 lovitura libera pentru CFR. Periculoasa. Fără rezultat.
Min 50 atac bun al nostru dar e corner. A fost bătută prin spatele porții. Din nou de Cicaldau. Jocul e mai vioi. Echipele sunt decisa sa puncteze. Koljici sut pe lângă poarta.
Min 53 ataca CFR. Poziționat. Sut tare Chipciu dar prinde Mirko.
Min 55 atacam. Acka, pasa greșită, chipciu atac și și corner. Acka lovit de Chipciu.
Min 55 marchează BOLI 2-1 PENTRU CLUJ.
Ne grăbim sa dam gol. O sa fie oribil. Barbut se bate cu 3 clujeni
min 58 întra Ivan. Cineva spunea astăzi pe grupul de Facebook ca Ivan aduce titlul. Asa o fi.? Sa DEA Dumnezeu.
Min 60 atacam și ne lovim de fundașii clujeni. CFR face presing sus. Ivan se încurcă în minge și faultează pe Deac. Eu încă cred ca o sa batem.
Min 61 Omrani obține lovitura libera și se tăvălește pe jos. Teatru de doi lei.
Min 62 atacam. Ivan ma enervează. Mi se pare neinspirat și slab.
Min 63 se împing pe teren jucătorii au ceva de comentat unii cu alții. Se descarca nervos
Min 64 CFR schimba doi jucători. Baga fundași sa apare rezultatul. Asta ar putea sa-i ducă la pierzare. Clujul face presing. CFR se închide în apărare se țin de noi ca scaiul. E foarte greu sa ne demarcam și sa pătrundem. Suntem peste ei grămadă.
Min 66 pasam încercând sa pătrundem spre poarta. Da. Joaca urat CFR ul. Nu ma mira ca sunt neplăcuti.
Min 67 Bordeianu de la Cluj șutează în tribune.
Min 68 Clujul respinge, noi atacam din nou. E ca la Plevna.
Min 69 e faultat Cicaldau în banda stânga. A centrat și o lovitura de cap f slaba spre exteriorul terenului.
Min 70 pauza de hidratare.
Min 73 ocazie importanta Vatajelu.
Min 74 întra Ivanov.
Min 75 penalty pentru Cluj. Eu zic ca a fost întâi offside la Vinicius. 3-1 pentru Cluj. MARCHEAZĂ DEAC. Mai e un sfert de ora și titlul s-a dus. Poate la anul.
Min 80. E gata. Îmi e ciuda ca copii mei o sa fie luați mâine la mișto pe strada. Pentru ei am vrut titlul asta.
Min 82. Vladoiu faultat lângă careu. Bate Nistor ratare uriașă. KOLJICI. Cat de rău îmi pare !!!.
Min 87. Fiica mea face incantații să dăm gol.
Min 89 ultimele atacuri. 4 minute de prelungiri. CFR ataca. E lovit un jucător al CFR ului. Gata s-a terminat, am pierdut, la anul poate. Rămân speranțele și lacrimile fetitei mele de 11 ani.
NicuMarinBV

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de malus dacus » 04 Apr 2021, 16:01

^Felicitari! Acolo la min. 28 n.am inteles. Plus ai ratat o faza f. importanta la inceput de meci - Cosic cautandu-si pijamalele.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Geronimo » 04 Apr 2021, 17:43

malus dacus scrie:^Felicitari! Acolo la min. 28 n.am inteles. Plus ai ratat o faza f. importanta la inceput de meci - Cosic cautandu-si pijamalele.
Chiar, nici mie nu-mi iese din minte faza cu Zeul somnului.


Sent from my iPad using Tapatalk

olteanu_pm
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 01 Oct 2014, 20:57

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de olteanu_pm » 29 Apr 2021, 21:07



Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk



Închis