Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Hai cu campionatul

Poll ended at 05 Aug 2020, 12:22

3
18
82%
2
1
5%
1
3
14%
 
Total votes: 22

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2020, 19:07

Primo scrie:
04 Aug 2020, 18:50
Paul scrie:
04 Aug 2020, 11:13
Adevarul e ca acum e momentul sa iasa la rampa oamenii care nu au decat vorbe rele de spus, in rest stau si pregatesc marea lovitura de final, cu insulte si jigniri, ca cica sunt suporteri. Hai, bagati, e momentul vostru, ce sa zic.
Practic ne-a lipsit un singur meci, cel mai important din pacate, dar asta nu poate sterge tot ce s-a intamplat pana ieri, in special de dupa reluarea campionatului. Daca in momentele astea cand au nevoie mai mult decat orice de incurajari sunt unii care au doar ura si dispret de oferit, nu ar trebui sa mai spunem ca avem cei mai frumosi suporteri, ca nu e asa.
Suporter ești și fără să înghiți toate gogoșile! Suporter ești dacă vorbești de rău, dacă crezi că echipa nu a jucat. Nu suntem în Coreea să aplaudam la comanda. Aseară s-au comportat că niște fetițe fricoase! Care este jignirea? Mă repet, figura lui Cosici de la începutul meciului! Explica-mi unde ai văzut daruire, răutate în joc, unde ai văzut 2-3 pase legate? Când merita trebuie aplaudați, când nu, nu! Este ok că am fost aproape de un vis, dar eu că și alți colegi de forum îmi mențin părerea că se putea mai mult! Au tratat superficial, credeau că CFR este la pământ din cauza covid, dar din păcate am avut parte de o surpriza urâtă!
Eu nu am nimic cu voi că îi aplaudați, nici voi nu ar trebui sa aveți cu cei care cred că aseară nu au fost conectați la joc!
nu stiu daca esti new entry sau esti un membru mai vechi al forumului, cu un alt nickname, insa imi place abordarea ta corecta si realista!

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 19:14

Sunt membru vechi banat, am simțit nevoia să mă exprim liber, să scriu, am fost dur, nu am vrut sa jignesc. Am vrut sa accentuez că am jucat cu frica, cu mare frica, nepregătiți psihic. Mi s-au părut așa de fricoși că am simțit nevoia sa le zic și fetițe, sa accentuez termenul de speriat.
Dar sufăr la fel că voi, poate chiar mai mult, sunt nedormit, nemâncat, nu îmi vine să cred că am fost naivi. Pt că așa este, am tratat meciul superficial. Știe și echipa asta, și conducerea cred, din păcate timpul numai poate fi dat înapoi!
Last edited by Primo on 04 Aug 2020, 19:16, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 19:15

Primo scrie:
04 Aug 2020, 19:01
Arthur, am zis fetițe fricoase, nu curve! Nu știu de unde ai scos-o cu curvele!!!!!!
Bărbați, gladiatori au fost jucătorii CFR-ului cu părere de rău, ne-a dat gol un jucător de 36 de ani, a scos golul că și făcut un jucător de 36 de ani. Nu înțeleg! Va faceți că nu vedeți!
Nu te supara. Nu tu ai zis porcaria asta. Altcineva, iar eu nu am incarcat mémoire mea cu pseudo inutile al aceluia. [bere]
Eu doar faceam evocare la acel type de fals supporter care insulta ,,favorites" lui, atunci cand ei pierd meci pe care el, ca supporter mérite sa i se offere ca victoria, nu?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Aug 2020, 19:17

Craiova - CFR a fost cel mai vizionat meci de Liga 1 din ultimii doi ani !
Cu peste 967 000 de receptori TV, daca punem o medie de 1-2 telespectatori pe receptor inseamna undeva la doua milioane de oameni. Multa lume multumita cu meciul asta...
Ca o comparatie, finala mondialului din Rusia 2018 de pe TVR1 care are acoperire in extraurban a avut 1.7 mil de receptori .

Cum se masoara asta? Pai functie de puterea emisa de antena TV. La 10 000 de receptori TV avem x kW putere necesara pentru a emite. La y receptori avem 1200 kW putere. Se scoate y functie de x si rezulta 967 000 de receptori tv.

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 19:21

Avem ocazia sa ne răzbunăm pe FCSB destul de repede, va raza locul 3. Cu Astra cu rezervele de la echipa a doua.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Aug 2020, 19:32

La adunarea LPF privind situatia din PLAYout si mai precis situatia lui Dinamo, Universitatea Craiova s-a abtinut !
Cu excepția Universității Craiova, care s-a abținut, celelate 13 cluburi au votat, iar scorul final a fost de 7-6 în favoarea celei de-a doua variante. Caz în care Dinamo e practic retrogradată în proporție de 99%!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de u2blue » 04 Aug 2020, 19:40

Am facut un meci de kko. Singurii care au avut in installation au fost Nistor putin Kolic si Ivan cat a jucat.
Cu Bancu in teren castgam, este sufletul, metronomul echipei. Este cel care ii pune in valoare pe toți. Cemtrarea de la golul 2 nu aparea cu căpitanul in teren.
Păcat.
Am terminat pe 2, e bine.

Pe mine cel mai mult m-a impresionat atmosfera ostilă la adresa Craiovei in media scrisă, audio, video.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2020, 19:45

Totul, dar absolut totul pleaca de la mentalitate! Trebuie sa recunoastem ca suntem un club fara mentalitate de invingator, si la asta a contribuit lungul sir interminabil de umilinte, de-a lungul timpului, de la netoiu, staicu, chelul jegos si toti nenorocitii care au supt de la clubul asta si au stat capra bucurestiului! E greu dintr-odata sa te scuturi de povara asta, mai ales cand in continuare te lupti cu o mare mafie, care mai nou si-a mutat aria de influenta la cluj! Am avut semnale clare ca nu suntem doriti campioni, de la mutatul finalei cupei cu doua saptamani inainte de finalul sezonului (exact pt ca franarii sa aiba doua amicale si 6 puncte, cu exact cele doua echipe direct interesate de finala aia), pana la marea mizerie cu neprezentarea Astrei (care apropo, se pare ca s-au vindecat si vor sa jucam joi cu ei) si culminand cu mizeria de ieri, cand nu au vrut sa ne dea victoria la masa verde! Asa este, ai nostri au fost niste fetite speriate, toti in afara de Nistor, le-au tremurat chilotii pe ei si au clacat penibil, insa judecand acum la rece, dupa 24 de ore, pot spune ca ne-am recapatat acel drept de a fi din nou o forta in Romania,este totusi un loc 2, este un mare pas inainte si cred ca am construit bine de tot in recapatarea mentalitatii de invingator de care ziceam ca am pierdut-o! De vreo 3-4 ani ii tot zic celui mai bun prieten al meu, la fel de fanatic ca si mine, insa mare fan fcsb-ist, cu care ma contrez non-stop... Prietene, timpul e de partea noastra, viitorul e al Craiovei, si uite ca usor-usor incep sa am dreptate, cfr e o echipa imbatranita si care cred ca tocmai ce si-a spus ultimul cuvant, oile sunt pe cale de disparitie cat de curand, hagi vad ca s-a saturat si el, iar de caini nu mai vorbesc...

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 19:56

Bine zis Marius, ne ridicăm, ne scuturam, mergem mai departe! Forza Știința!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 20:24

Cu inceput de la an viitor STIINTA va castiga trei titlurile consécutifs.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de fanucrv » 04 Aug 2020, 20:25

Ma uit la Arlauskis, pe digi. Zice ca noj am pierdut meciul din cauza asta: "S-au crezut craiovenii prea devreme campioni? Clubul pregătise un autocar în care apărea cifra 5, iar patronul Mihai Rotaru stabilise deja unde va avea loc marea petrecere" e un titlu din prosport. Ca trebuia sa ne concetram la meci si atat. Cred ca are ceva dreptate

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2020, 20:59

fanucrv scrie:
04 Aug 2020, 20:25
Ma uit la Arlauskis, pe digi. Zice ca noj am pierdut meciul din cauza asta: "S-au crezut craiovenii prea devreme campioni? Clubul pregătise un autocar în care apărea cifra 5, iar patronul Mihai Rotaru stabilise deja unde va avea loc marea petrecere" e un titlu din prosport. Ca trebuia sa ne concetram la meci si atat. Cred ca are ceva dreptate
Ok, si chestiile astea nu trebuiau pregatite? In caz ca am fi iesit campioni, sarbatoreau cu sticksuri de la non-stop, sau cum? Astea-s discuții de can can.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 04 Aug 2020, 21:32

Eu va inteleg pe toti care sunteti suparati de moarte, ca si eu sunt suparat, si sunt primul sa spun ca baietii au clacat si nu au facut fata ieri in fata experientei CFRului.
Dar asta nu inseamna ca automat le gasesc o vina ca nu au facut ceva anume, pentru ca sunt absolut convins ca si-au dorit si au facut ce au putut, ceea ce a fost insuficient.
Ca sa reciclez o parabola pe care am mai folosit-o, e ca si cum copiii mei ar fi avut un examen pentru care as stii ca au invatat dar l-au picat, si in niciun caz nu i-as certa ca de ce l-au picat, ci as cauta sa ii incurajez.
Unii pe-aici si-au dat drumul la adresa baietilor ai caror fani zic ca sunt exact cum faceau parintii aia pe timpul lui Ceausescu care isi snopeau copiii in bataie in fata clasei cand aflau ceva care, vezi doamne, ii dezonora pe ei.

Eu ma uit la ai nostri ca la niste oameni care pot gresi si carora le-as spune mai degraba o vorba buna cand sunt la greu, si nu i-as desconsidera si trata ca masini vechi bune de trade-in, sau ca pe vite/oi furajate cum face Becali.

Dar cum a zis cineva aici, suntem toti diferiti si e ok.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de fanucrv » 04 Aug 2020, 21:57

Ok. Am inteles.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de fanucrv » 04 Aug 2020, 22:01

Au trecut 29 de ani, nu-i bai dacă mai trec si alții. Noi sa fim sănătoși.

Închis