Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte terminam prima etapa?

Poll ended at 24 Aug 2020, 16:23

3
21
88%
1
2
8%
0
1
4%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2020, 22:58

Pai Piti avea un track record - dar facut cind era bunica fata...eu vreau track record in ultimii 3-4 ani.

Pai uite ca antrenorul providential a luat-o pe CFR din insolventa pina la 3 titluri consecutive, grupele EL, primavara europeana, plus eliminare fara infringere cu Sevilla. Iti aduc aminte ca U Craiova n-a mai prins primavara europeana de prin 1983... As vrea si eu la Craiova macar jumate din ce s-a facut la CFR in ultimii 3 ani.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Aug 2020, 00:58

E incompatibil cu noi bursucul, nu știu cine poate fi mai antipatic ca el, cine plânge încontinuu, cine practica un joc mai urat și are pretenții de premier league.. E ca și cum îl pui pe simeone la barca, nu merge frate

Și acum dacă ai echipa cu cele mai mari salarii, nu vinzi nimic și ai și subterane, poate nu mai ești asa bun?!

și atunci întrebare : ce palmares are danutz in alte campionate?
Plus ca a luat titlul de antrenorul anului nu? ... Lucescu a luat campionat in Grecia și liga camp la arabi in 2019, dar tot dan e mai bun.. cum vine asta?

Andone, Iedi, sumudica sunt de urmărit zic eu la ora actuala.... Dar pana atunci Bergodi se descurca totuși, nu e chiar asa vai de el, are totuși scoala in el, experienta ca jucător, discurs, matur ca antrenor și da bine pe foaie când VINZI ceva... plus ca va fi altceva când va avea și el 3-4 luni la echipa

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 25 Aug 2020, 01:17

pai bun si track record 3 ani, n-ai la ora actuala decat Bursucea. Sar peste faza ca n-are nici in clin nici in maneca de-aface cu ce inseamna Universitatea. Zicem ca e pandemie, se joaca fara spectatori, merge, nu ne mai uitam. Dar, ce faci, te risti in blana la pretentiile lui Dan Bursuc? Cati jucatori din echipa asta crezi ca ar mai pastra Petrescu daca l-ai pune sa-ti garanteze titlul? Iti spun eu - dintre fundasi, cu indulgenta M. Constantin, dintre mijlocasi pe Cicaldau iar din atac pe Koljic si pe Mihaila ca under 21. Asta ca sa vorbim discutii, pt. ca niciun antrenor nu semneaza ca-ti garanteaza titlul. Eu stiu ca cine nu risca nu castiga, dar nici de maniera sa joci totul pe-o carte. Sa nu uitam ca, totusi, cfr-ul a ajuns sa-si joace titlul in ultima etapa. Se putea intampla orice, si cam erau cu apa la gura.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 25 Aug 2020, 10:39

Imi dau si eu cu parerea...trecand peste dezamagirea ratarii tilului in ultima etapa,noi chiar am crescut sustenabil in ultimii ani.Haideti sa ne gandim retroactiv. Am terminat 5 cu Gigi - cupa euroapeana,apoi 3 si cupa cu Mangia.Urmatorul sezon chiar ne-am fi batut la titlu daca nu interveneau doi factori neprevazuti - 8 mil de Mitrita la final de pregatire,dupa ce toata pregatirea echipa s-a facut cu el titular si capitan plus accidentarea lui Koljic.Practic tot atacul nostru(cel mai prolific din RO) l-am pierdut.Anul trecut l-am adus pe Pitzi plus o gramada de jucatori.Nu ai cum sa acuzi pe cineva ca nu s-a vrut de la inceput titlul.Cand a semnat Piturca,personal il vedeam ca pe mesia.Nu a fost sa fie ,insa aproape ni s-au aliniat toate astrele pe final(CFR echipa de bososrogi a reintrat greu in ritm,am fost feriti de accidentari,arbitraje bune) si era sa dam lovitura.
Pentru sesonul actual,care este unul foarte greu financiar(nu mai avem suporteri - 1 mil cel putin,nu da nimeni bani multi pe jucatori,etc) cred ca am achizitionat exact ce ne trebuia anul trecut la final - experienta.
Si mie mi-ar placea acum sa ii aducem pe Ghita,T Baluta si D.Sorescu(cu astia 3 cred ca am avea super echipa) dar toti costa bani multi si prefer sa fim chibzuiti.
Doamne ajuta in EL.Cu putin noroc la tragerea la sorti poate dam lovitura.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 25 Aug 2020, 11:30

Dan Petrescu ignoră fotbalul spectacol și închide meciul când are 1 0 echipa lui și nu știu dacă suporterii Craiovei ar accepta așa ceva. Eu sunt din Cluj și am asistat la multe meciuri ale CFR lui precum și ale U Cluj(când a fost în liga 1) pt că îmi place fotbalul prea mult și ce vreau să spun este că nici spectatorii (nu pot să i numesc fani) CFR lui nu îl suporta pe DP și stilul lui. De asta nici nu vine lumea la stadion. Am fost o dată la un meci al CFR cu Voluntari parcă și la 5 0 îl înjura lumea că la scos pe nu știu ce atacant și a băgat fundaș. Așa că aveți grijă ce vă doriți. Apropo știți câți bani ia anul ăsta DP? 1mil.cu tot cu bonusul pt câștigarea campionatului. Oricum cfr nu este o afacere de succes... Anul ăsta au cheltuit 10 mi-l euro și dacă nu întra în grupe s ar putea să asistăm la faliment sau iarăși insolvență.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de adi_g » 25 Aug 2020, 15:11

florinkeke scrie:
25 Aug 2020, 10:39
Imi dau si eu cu parerea...trecand peste dezamagirea ratarii tilului in ultima etapa,noi chiar am crescut sustenabil in ultimii ani.Haideti sa ne gandim retroactiv. Am terminat 5 cu Gigi - cupa euroapeana,apoi 3 si cupa cu Mangia.Urmatorul sezon chiar ne-am fi batut la titlu daca nu interveneau doi factori neprevazuti - 8 mil de Mitrita la final de pregatire,dupa ce toata pregatirea echipa s-a facut cu el titular si capitan plus accidentarea lui Koljic.Practic tot atacul nostru(cel mai prolific din RO) l-am pierdut.Anul trecut l-am adus pe Pitzi plus o gramada de jucatori.Nu ai cum sa acuzi pe cineva ca nu s-a vrut de la inceput titlul.Cand a semnat Piturca,personal il vedeam ca pe mesia.Nu a fost sa fie ,insa aproape ni s-au aliniat toate astrele pe final(CFR echipa de bososrogi a reintrat greu in ritm,am fost feriti de accidentari,arbitraje bune) si era sa dam lovitura.
Pentru sesonul actual,care este unul foarte greu financiar(nu mai avem suporteri - 1 mil cel putin,nu da nimeni bani multi pe jucatori,etc) cred ca am achizitionat exact ce ne trebuia anul trecut la final - experienta.
Si mie mi-ar placea acum sa ii aducem pe Ghita,T Baluta si D.Sorescu(cu astia 3 cred ca am avea super echipa) dar toti costa bani multi si prefer sa fim chibzuiti.
Doamne ajuta in EL.Cu putin noroc la tragerea la sorti poate dam lovitura.
Îmi aduc aminte ce meciuri și ce coruri făceam atunci...3-0 dinamo, 2-1 fcsb, 3-0 la Griurgiu și la Iași...Bine, ne și bătuse Chiajna acasa...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Nea Marin » 25 Aug 2020, 18:18

A-l dori pe dan bursuc antrenor la Stiinta e echivalent cu a ne dori sa avem rezultate prin manevre si sforarii.

Repet, acum nu antrenorul e problema, ci scoutingul si politica de transferuri. Nu antrenorul joaca.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2020, 18:41

Inteleg punctele de vedere de mai sus. Un titlu si grupele EL ar fi fost extraordinare pentru U Craiova...Vor urma vremuri grele pentru club, din punctul meu de vedere. Pandemia a afectat financiar U Craiova cel mai mult (nu mai vine publicul la stadion), vad ca se pierd sponsorii (Sticky), de vreo 2 ani s-a decis sa se bage aproape toti banii in echipa mare (nu se mai cumpara juniori de viitor), scouting nu prea mai e daca o fi fost vreodata. In plus scandalul cu noua echipa a lui mititelu va domina presa ani buni, si realistic vorbind aceasta echipa are sanse mari sa ajunga in liga 1 (si pe stadion) in urmatorii 1-2 ani - liga 2 e slaba si "reorganizarea competitionala de Covid" creste sansele de accedere in liga 1. De la anul echipele romanesti vor juca in noua cupa propusa de UEFA, cupa amaritilor, deci adio EL si adio vis de grupe in EL unde se mai cistiga un ban bun.

In ultimele 18 luni s-au bagat vreo 5-6 milioane de Euro in noi achizitii, de la Fortes pina la Screciu - si cam degeaba. Nici un trofeu cistigat, nici un jucator cu potential bun achizitionat, praf si [*****] pina la urma...Nici macar banca de rezerve sa te bati la titlu nu ai.

Din punctul meu de vedere, s-au pierdut niste ani si niste bani (multi) - si viitorul se arata a fi foarte complex. De aceea eu as fi preferat sa aduc un antrenor de top, chiar antipatic, sa fac un pic de performanta. Din pacate la nivel de antrenor tot ca acum 2-3 ani sintem.

P.S. In liga 1 antrenorul e elementul cheie pentru succes. In 7 ani acest club nu a avut un antrenor pentru performanta - parerea mea. Sper ca acest proiect sa nu devina noua FC Timisoara sau FC Vaslui, sa se iroseasca sume de bani uriase pina se plictisesc actionarii, dar fara performante (desi FC Vaslui macar a ajuns in grupele EL, si a scos un 2-2 la Milano cu Inter).

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de adi_g » 25 Aug 2020, 20:25

Pesimismul naiba.....

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de adi_g » 25 Aug 2020, 21:25

Bobby scrie:
25 Aug 2020, 18:41
Inteleg punctele de vedere de mai sus. Un titlu si grupele EL ar fi fost extraordinare pentru U Craiova...Vor urma vremuri grele pentru club, din punctul meu de vedere. Pandemia a afectat financiar U Craiova cel mai mult (nu mai vine publicul la stadion), vad ca se pierd sponsorii (Sticky), de vreo 2 ani s-a decis sa se bage aproape toti banii in echipa mare (nu se mai cumpara juniori de viitor), scouting nu prea mai e daca o fi fost vreodata. In plus scandalul cu noua echipa a lui mititelu va domina presa ani buni, si realistic vorbind aceasta echipa are sanse mari sa ajunga in liga 1 (si pe stadion) in urmatorii 1-2 ani - liga 2 e slaba si "reorganizarea competitionala de Covid" creste sansele de accedere in liga 1. De la anul echipele romanesti vor juca in noua cupa propusa de UEFA, cupa amaritilor, deci adio EL si adio vis de grupe in EL unde se mai cistiga un ban bun.

In ultimele 18 luni s-au bagat vreo 5-6 milioane de Euro in noi achizitii, de la Fortes pina la Screciu - si cam degeaba. Nici un trofeu cistigat, nici un jucator cu potential bun achizitionat, praf si [*****] pina la urma...Nici macar banca de rezerve sa te bati la titlu nu ai.

Din punctul meu de vedere, s-au pierdut niste ani si niste bani (multi) - si viitorul se arata a fi foarte complex. De aceea eu as fi preferat sa aduc un antrenor de top, chiar antipatic, sa fac un pic de performanta. Din pacate la nivel de antrenor tot ca acum 2-3 ani sintem.

P.S. In liga 1 antrenorul e elementul cheie pentru succes. In 7 ani acest club nu a avut un antrenor pentru performanta - parerea mea. Sper ca acest proiect sa nu devina noua FC Timisoara sau FC Vaslui, sa se iroseasca sume de bani uriase pina se plictisesc actionarii, dar fara performante (desi FC Vaslui macar a ajuns in grupele EL, si a scos un 2-2 la Milano cu Inter).
Nu te supăra, dar este chiar straniu cum ai dispărut dintr-o dată când echipa juca entuziasmant în play off și obținea victorie după victorie, luptând pentru titlu până în ultima etapă...După ce am ratat titlul, hop ai și reapărut imediat! Poate că dacă luam campionatul, nici nu te mai întorceai pe forum, pentru că nu mai aveai obiectul muncii, anume critica perpetuă a echipei, a antrenorilor, conducerii etc... Pe de altă parte, pe lângă pesimism, este suspectă supraevaluarea echipei de doi bani ai lui mititelu. Ne temem de un srl?!! Sî fim serioși! Poți recunoaste dacă simpatizezi mai mult cu ei, nu e supărare...În fine...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Aug 2020, 22:26

Îl vedem ce face mâine cu croații, clar ca sunt peste noi, dacă e antrenor ii bate, dacă nu e un plângăcios care face echipa doar cu jucatori bine plătiți, fără presiune suporteri și mereu sa ciupească, nu care cumva sa joace fotbal

Sa nu uitam ca a făcut treaba în România doar la echipe fără suporteri și fără tradiție, ori asta spune multe...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2020, 02:18

Eu m-as bucura sa piarda cu croatii, sa plece de la CFR - asa poate am avea si noi sanse acolo la virf. Cum mai spus, as dori la Craiova un antrenor de alt nivel : Boloni, Olaroiu etc. Petrescu pare sa fie ok in tara - de aceea l-as fi ales pe el primul. In fine - omul e un invingator, asa chinuit, galagios, defensiv, prapastios si obositor. Mircea Lucescu s-a dus la Dinamo Kiev si dupa citeva saptamini tocmai a cistigat primul trofeu - supercupa impotriva celor de la Sahtior. Petrescu a fost la un moment dat antrenor la Tirgu Mures citeva saptamini - atunci a cistigat un trofeu, supercupa Romaniei. Asta inseamna sa te pricepi. Cistigi atunci cind conteaza. Noi am pierdut si titlu si supercupa pe teren propriu. Pentru ca nu am avut antrenor invingator.

Am innebunit de-a binelea daca ne plingem de Petrescu - cautati rezultatele in cupele europene obtinute cu Unirea Urziceni si CFR Cluj. Si acolo arbitrii i-au facut rezultatele ? Dati si voi un search pe net daca nu va amintiti. Nu facem noi asa rezultate in 50 de ani.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2020, 06:48

adi_g scrie:
25 Aug 2020, 21:25
Bobby scrie:
25 Aug 2020, 18:41
Inteleg punctele de vedere de mai sus. Un titlu si grupele EL ar fi fost extraordinare pentru U Craiova...Vor urma vremuri grele pentru club, din punctul meu de vedere. Pandemia a afectat financiar U Craiova cel mai mult (nu mai vine publicul la stadion), vad ca se pierd sponsorii (Sticky), de vreo 2 ani s-a decis sa se bage aproape toti banii in echipa mare (nu se mai cumpara juniori de viitor), scouting nu prea mai e daca o fi fost vreodata. In plus scandalul cu noua echipa a lui mititelu va domina presa ani buni, si realistic vorbind aceasta echipa are sanse mari sa ajunga in liga 1 (si pe stadion) in urmatorii 1-2 ani - liga 2 e slaba si "reorganizarea competitionala de Covid" creste sansele de accedere in liga 1. De la anul echipele romanesti vor juca in noua cupa propusa de UEFA, cupa amaritilor, deci adio EL si adio vis de grupe in EL unde se mai cistiga un ban bun.

In ultimele 18 luni s-au bagat vreo 5-6 milioane de Euro in noi achizitii, de la Fortes pina la Screciu - si cam degeaba. Nici un trofeu cistigat, nici un jucator cu potential bun achizitionat, praf si [*****] pina la urma...Nici macar banca de rezerve sa te bati la titlu nu ai.

Din punctul meu de vedere, s-au pierdut niste ani si niste bani (multi) - si viitorul se arata a fi foarte complex. De aceea eu as fi preferat sa aduc un antrenor de top, chiar antipatic, sa fac un pic de performanta. Din pacate la nivel de antrenor tot ca acum 2-3 ani sintem.

P.S. In liga 1 antrenorul e elementul cheie pentru succes. In 7 ani acest club nu a avut un antrenor pentru performanta - parerea mea. Sper ca acest proiect sa nu devina noua FC Timisoara sau FC Vaslui, sa se iroseasca sume de bani uriase pina se plictisesc actionarii, dar fara performante (desi FC Vaslui macar a ajuns in grupele EL, si a scos un 2-2 la Milano cu Inter).
Nu te supăra, dar este chiar straniu cum ai dispărut dintr-o dată când echipa juca entuziasmant în play off și obținea victorie după victorie, luptând pentru titlu până în ultima etapă...După ce am ratat titlul, hop ai și reapărut imediat! Poate că dacă luam campionatul, nici nu te mai întorceai pe forum, pentru că nu mai aveai obiectul muncii, anume critica perpetuă a echipei, a antrenorilor, conducerii etc... Pe de altă parte, pe lângă pesimism, este suspectă supraevaluarea echipei de doi bani ai lui mititelu. Ne temem de un srl?!! Sî fim serioși! Poți recunoaste dacă simpatizezi mai mult cu ei, nu e supărare...În fine...
Tu ai dreptul la opinie - dar n-are nici o treaba programul meu cu timingul parerilor mele. Punctul tau de vedere ma distreaza putin - inainte de Covid ma acuzau unii pe aici ca ii fac jocurile lui Rotaru sau ca sint insusi Rotaru (si asta nu e gluma) :-)

Nu supralicitez srl-ul lui mititelu - dar am vazut multe la viata mea ca sa ignor potentialul de zgomot si scandal al venirii acestei societati in liga 1. In primul rind acest srl va juca probabil pe noul stadion in liga 1. Te las eu sa observi atunci impactul financiar si de imagine - imi vei da sau nu dreptate.

P.S. E de ris ca acum citeva luni eram catalogat de unii drept Rotaru pe aici, iar acum tu imi zici ca-i simpatizez booveanului noul srl :-)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 26 Aug 2020, 15:33

Cred ca Mitititelu este in stare sa faca mult rau. De fapt, raul este singurul lucru pe care il face in mod profesionist, dar nu-l vad pe Mititelu capabil sa promoveze in prima liga si acolo sa faca performanta. In acest moment Mititelu conteaza in fotbal doar din cauza conflictelor pe care le are cu Universitatea Craiova si prin articolele scrise de cea mai mare si mai batrana prostituata din presa romana, Ovi. De asemenea, Mititelu este sustinut de toti adversarii Universitatii Craiova atat timp cat echipa familiei sale nu reprezinta un pericol prin performante si cata vreme mentine suporterii craioveni divizati.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 26 Aug 2020, 15:59

Da, mititelu poate promova cu putin noroc. Liga a doua, asa cum este gândită acum sa se desfasoare, ofera o șansă nesperată echipei brutarului. Stiu ca au fost presiuni mari sa se faca iar doua serii ca pe vremuri si primele doua sa promoveze. Practic era el si Clujul intr-o serie. Inclusiv faptul ca a fost mutat in seria vest din liga a treia unde ,nu a avut cu cine juca, l-a ajutat sa promoveze. Faptul ca va ajunge in liga întâi si se va face de de râs, nu mai conteaza. Va face circ si va fi promovat agresiv de toți pe care-i stim bine.

Închis