Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte terminam prima etapa?

Poll ended at 24 Aug 2020, 16:23

3
21
88%
1
2
8%
0
1
4%
 
Total votes: 24

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Aug 2020, 09:43

Ieri am scăpat dar nu știu dacă data viitoare dacă mai jucăm așa o să mai scăpăm. Singura echipă plecată dincolo și ne-am prezentat în halul ăsta nu e posibil așa ceva. Mi-e frică de meciul cu gruzinii.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 23 Aug 2020, 10:04

Veni,vidi,vici.Am jucat prost si am castigat.As spune ca asta e apanajul echipelor mari.Am intrat putin sufocati,atat de vestiarul gazdelor cat si de caldura.Mi-au placut Ivan,Coantantin,Vladoiu.Cred ca Mateiu si Mihaila ar trebui sa mai faca si pauza.Mister Bergodi a castigat meciul din schimbari.Toate 3 au adus un plus.Si inca ceva,dupa min 70 ne.am urcat pe ei,golul venind pe presiune pusa de ai nostri.
Sepsi e o nuca tare si asta se va vedea.Forza Stiintza!!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de lory69 » 23 Aug 2020, 10:41

Mai baieti,eu zic sa ne mai calmam putin cu criticile.Noi nu stim in ce fel s-a facut pregatirea fizica,poate acum se simte toata incarcatur acumulata in Austria.Nu trebuie sa uitam ca pauza a fost scurta,la iarna va fi la fel,iar antrenorul a trebuit sa ia o decizie impreuna cu preparatorul fizic.Azi cred ca au liber,poate si maine,iar eu sunt sigur ca vom arata altfel de la urmatorul meci.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Aug 2020, 10:54

pe mine ma bucura ca avem fortza , de 2 ori am fortat si de 2 ori le-am pus probleme mari ....cu privire la caldura, moral, cantonament, primul meci nu aveam nici o asteptare oricum, pentru noi e important ce facem prin europa pt ca de acolo mai vin bani....campionatul chiar e si mai lung si dupa atati ani de playoff imi dau seama ca trebuie sa intram in forma prima data in aceste conditii date atipice

as zice ca si noi suporterii trebuie sa trecem la next level pt ca nu se poate calare 90 minute 38 de meciuri consecutiv , e foarte important cand joci prost sa nu pierzi totusi cu orice echipa, asta e la echipele mari mentalitatea

aaa....trebuie sa rezolvam fazele fixe frate, e naspa treaba acolo si aia de la Sepsi au avut ca strategie sa obtina cornere, e clar ca toti au observat slabiciunea...cu cfr toate 5 parca au fost din centrari

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Aug 2020, 12:04

Mi-a placut Constantin, avu vreo 4 interventii bune.
Baiaram intra exact cum trebuie ca o rezerva, motivat ager hotarat
Nu ne-a mers mijlocul mai deloc.... iar Bancu numai cine nu vrea nu il deposedeaza. Cred ca si pensionarii din tribune

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Aug 2020, 12:20

Din păcate ambele benzi au suferit în apărare... Îl lăudăm pe Vladoiu că e tânăr dar e vraiște și pe partea lui Carnat și Purece l au depășit de multe ori. Știam că Bancu nu se știe apara dar frate nu mai urcă, nu mai pune presiune, nu are ocazii... Ironic e că toți se plângeau ca ne a lipsit în meciul cu CFR dar din păcate anul ăsta nu a mai mișcat nimic.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Stefan.. » 23 Aug 2020, 14:02

E cazul ca Bergodi sa ia atitudine, iar Rotaru sa stea în banca lui. Mateiu face figurație de ceva timp si ar putea sa ajute echipa si ca rezerva, Bancu sa lupte pentru a fi titular la mijloc, pe oricare pozitie. Cat il priveste pe Mihăilă, sa fie un pic "scuturat" ca a inceput sa joace cam pe varfuri. In rest, baietii par ok si deschisi in a oferi mai mult, cat poate fiecare.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de SLH » 23 Aug 2020, 17:40

Eu zic sa nu va asteptati la prestatii bune cam o luna de acum inainte. Dincolo de oboseala normala si bataia de joc cu orele de programare trebuie sa avem in vedere si ca suntem singura echipa din Romania care e dezamagita dupa finalul de sezon.
Ivan cel mai bun din ofensiva, Constantin cel mai bun din aparare, la mijloc sparti toti.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de adi_g » 23 Aug 2020, 19:52

Tare... M-a pufnit râsul...Da, trebuie sa avem [cenzurat] în continuare!...
https://www.youtube.com/watch?v=DIOD4hLdwcc

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de zschortau » 23 Aug 2020, 21:08

Are dreptate Mirko, am avut OO!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2020, 07:07

Am cistigat 3 puncte, am pierdut un sponsor (Sticky). Asta e e chiar o veste trista - criza economica, clubul a pierdut si pierde bani buni din cauza interdictiei de a juca cu public (cam 20 % din bugetul anual !), acum se pierde si un sponsor major. Nasol.

Nu mi-am revenit eu din drama meciului cu CFR - daramite jucatorii...CFR are lot, antrenor si subterane mult peste Craiova - doar daca se saboteaza singuri mai avem noi sansa din sezonul trecut...Noi n-avem rezerve de valoare pentru Cic si Nistor, de exemplu...Succes echipei in acest sezon !

P.S. Daca se hotaraste vreodata Rotaru sa-l aduca pe Dan Petrescu la Craiova, ii platesc eu lui Dan salariul pe o luna. Omul asta - cu toate pacatele lui - a cistigat in liga 1 ca antrenor atitea titluri cit are Craiova in peste 70 de ani de istorie. Sa aducem naibii un antrenor pe val, unul care a cistigat un titlu in ultimii 3-4 ani.

P.S.2 Sezonul trecut am avut mare noroc ca Papura are gura prea mare si s-a cerut singur afara. L-am prins pe Bergodi cu entuziasm la inceput de mandat, exact cum au facut Vintila (FCSB) sau B. Andone (Astra) acum un an. Fara Covid, jucam playofful cu Papi si terminam la 10 puncte de CFR...Bergodi pare la fel de elegant ca Mangia, a antrenat si in Serie A (tot ca Mangia), probabil ca stie ceva meserie, are si orgoliu de l-a dat afara din vestiar pe oier atunci cind antrena FCSB - dar nu e un antrenor de top pentru Romania. N-a facut mare brinza in cariera lui de antrenor. Bine - nimeni nu ne opreste sa avem vise, dar tre' sa ne mai si uitam la realitate din cind in cind. Eu ii doresc succes, cum am dorit tuturor antrenorilor Craiovei.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2020, 09:29

Bobby, asa cum clubul pare blocat pe repatrieri si transferuri din mama_liga, la fel si tie, pare ca ti-a sarit discul pe faza cu Petrescu. Chiar asa, nu mai exista solutii pe lume de a castiga un titlu daca nu e Petrescu antrenor? Sau, ma rog, 'un antrenor care a castigat ceva'. Orice antrenor, inainte de a deveni 'un antrenor care a castigat ceva', a trecut prin faza de antrenor pur si simplu. Asta ne-ar mai lipsi, sa ne dam peste cap sa-l aducem pe Bursucea si s-o luam in brate si cu el, sa rada si curcile de noi!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Nea Marin » 24 Aug 2020, 13:44

Sper ca e o gluma asta cu istericul fotbalului mondial antrenor la Stiinta. Daca nu vezi incompatibilitatea, nici nu ti se poate explica.
Sa ne vedem lungul nasului si sa ne tinem de treaba ca sa crestem in performanta si atractivitate.
Noi cu ce mai suntem tentanti ca club pt. un antrenor mare? In ce univers vine un antrenor mare la un club din Romania care a castigat campionatul national acum 29 de ani?
Tocmai un antrenor fara faima poate avea motivatia de a castiga trofee. Bergodi a gasit dezastrul papurian si pare un tip serios. Sa-i acordam incredere si sustinere, si sa nu uitam ca totusi in meci in fata mingii nu e el, ci jucatorul.
Nu antrenorul e problema, ci scoutingul si politica de transferuri.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2020, 19:14

malus dacus scrie:
24 Aug 2020, 09:29
Bobby, asa cum clubul pare blocat pe repatrieri si transferuri din mama_liga, la fel si tie, pare ca ti-a sarit discul pe faza cu Petrescu. Chiar asa, nu mai exista solutii pe lume de a castiga un titlu daca nu e Petrescu antrenor? Sau, ma rog, 'un antrenor care a castigat ceva'. Orice antrenor, inainte de a deveni 'un antrenor care a castigat ceva', a trecut prin faza de antrenor pur si simplu. Asta ne-ar mai lipsi, sa ne dam peste cap sa-l aducem pe Bursucea si s-o luam in brate si cu el, sa rada si curcile de noi!
Eu as vrea un antrenor de alt nivel la Craiova - unul care sa aduca clubul spre nivelul urmator (sa zicem ce voia sa faca Piti). Mi l-as dori pe Olaroiu - dar nu cred ca-l vedem prin tara inca zece ani. Singurul antrenor de alt nivel care e in tara e Petrescu, cu toate pacatele lui. Mangia, Bergodi, Multescu, Iedi etc. - cam aceeasi Marie cu alta palarie. Vreau pe cineva cu realizari, cu potenta, cu track record. Sa fie mititelu sanatos si sa creasca antrenori cit vrea, cum o face de vreo 15 ani. Eu vreau unul deja crescut.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 1. Sepsi OSK - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2020, 21:40

Inteleg ce vrei, dar n-o sa ramanem cramponati in ideea asta cu antrenorul providential. Cum bine ai amintit, am incercat track record cu Piturca si era sa ne duca in zid. Acum avem un antrenor decent. Nu e vreun geniu, dar nu e nici Papura. Plus ca de cand a venit, a antrenat practic pe sarite, mai mult printre covizi. Lucrurile mai trebuie reglate prin alte parti, decat pe banca.

Închis