Etapa 2. Universitatea - Astra

Moderator: grup_moderatori

Hai să adăugăm puncte la clasament

Poll ended at 31 Aug 2020, 14:12

3
8
44%
1
4
22%
0
6
33%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Bobby » 30 Aug 2020, 20:24

Sper ca nu l-am pierdut din nou pe Koljic...asta ar mai trebui la echipa asta...

Ma socheaza timpeniile din presa in ceea ce priveste primul gol al Craiovei. Imaginea e clara : Bancu si Koljic erau AMINDOI in spatele liniei defensive a oaspetilor in momentul pasei lui Bancu. Nici vorba de ofsaid ! Era ofsaid clar daca Bancu nu era si el in spatele liniei de aparatori de la Astra.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/craiov ... 08708.html

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 30 Aug 2020, 20:43

Echipa sta foarte, foarte prost pe partea fizica. Sa ii mulțumim lui Rotaru pt menținerea lui Blejan la echipa, pe post de sifon.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de marius_vl » 30 Aug 2020, 20:51

pe mine ma socheaza lipsa de reactie a macaronarului, si nu e prima data! Cum mama dracu sa termini meciul cu doar 2 schimbari? este absolut incredibil! Vatajelu a terminat meciul intr-un picior si tu nu il schimbi macar sa-i dai cateva minute lui Mitran? Cum sa nu improspatezi un pic mijlocul terenului, cand aveai pe banca pe Mateiu si Ivanov?
Pe mine chestiile astea ma seaca!

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de TitiUCV » 30 Aug 2020, 21:04

Baiaram merita sa primeasca si pe viitor minute bune. La 17 ani arata destul de bine. Pare un pariu mai bun decat Ivan sau Barbut. Vatajelu dupa 2 partide deja are probleme musculare ? Bic pare mai implicat decat Mateiu

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de sorinyki » 30 Aug 2020, 21:22

Incredibil, macaronarul isi face planuri de viitor alaturi de echipa, nu are de gând să plece.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Dany » 31 Aug 2020, 00:17

Nu stiu daca plecarea lui Bergodi ar fi soluția ideală în acest moment. Important este sa vorbeasca toți în vestiar bărbătește și să lase orgoliile la o parte și să tragă toți la aceeași căruță. Probabil ca va mai fi nevoie de câțiva jucători cu pedigree care sa ne duca la alt nivel...speram sa o scoatem la capat. Încă suntem toti supărați pe eșecul de joi, dar cu siguranta toți ne dorim acelasi lucru- Craiova sa joace fotbal de calitate și să câștigăm trofee.
Astăzi parca au inteles ca trebuie sa schimbe ceva la atitudine, dar mai avem de lucru.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2020, 00:29

Vedem in urmatoarea saptamina - eu nu prea cred ca Bergodi va fi dat afara. De dat demisia nu se pune problema - ca daca voia, pleca deja pina azi. La Craiova nu se prea demit antrenorii - cam pleaca ei...Asa ca probabil tot Bergodi va sta pe banca la meciul cu Viitorul.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de malus dacus » 31 Aug 2020, 02:26

Pai, Cârțu cică nu s-a pus problema. Ăștia sunt dilii cu toții, în frunte cu Rotaru! Victoria asta e o păcăleală, cu echipele serioase nu ține. Se mai zbătură cât de cât, dar nu e ce trebuie. Cu orice echipa care ne face presing și nu ne lasă, suntem ca la șvili ( bine că n-a aflat treaba asta și B. Andone, le care unii îl vor la noi!!! ). Iar Cristiano în cojoc la 40 de grade pare total nedumerit. Eu sunt convins că el nici nu stie cum îi cheamă pe jucători.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Aug 2020, 10:27

Astra arată cel mai rău din liga 1 și chiar nu e cazul să fim de acord cu jucătorii care jubilau aseară. Tind să cred că de vină este pregătirea din Austria făcută fără Bergodi dar minusul italianului este pasivitatea din meciuri.... Inexplicabilă este lipsa lui de reacție în legătură cu schimbările pe care nu le face sau dacă le face le întârzie foarte mult.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de FreakBoy » 31 Aug 2020, 10:57

Mda, nesimtit bergodi ca nu si-a dat demisia... are totusi 2 infrangeri, si 8 victorii. dezastru.
Nu poti sa bati 8 meciuri si sa zici ca antrenorul e slab - chiar daca echipa a facut un meci dezastruos.
De fiecare data cand am revenit dupa o pauza am jucat prost/am gafat mult(cu astra la reluarea Poff , cu cfr dupa pauza de 15 zile, cu sepsi, probabil peste 2 saptamani o sa jucam din nou foarte slab).
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de florinkeke » 31 Aug 2020, 11:36

Meci de pansamnet cu Astra.Am jucat bine,ne-am creat ocazii,am castigat indubitabil.Cum zicea si Freak mai sus,nu sunt de acord cu demiterea lui Bergodi.Ok,am pierdut doua meciuri cruciale,insa asa am pierdut si supercupa cu Mangia antrenor.Eu zic sa strangem randurile si sa ne concentram pe fotbal,nu pe schimbari de anternori.Bic supriza placuta a meciului,M. Constantin la 35 de ani pare incontestabil titular. Vatajelu si Ivan parca nu isi revin,cei mai slabi de pe teren.Daca mai facem una -doua achizitii peste media echipei ar fi extraordinar.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de Stefan.. » 31 Aug 2020, 11:48

Un pas inainte : Mateiu pe banca! "Degustatorul" sef. S-o fi trezit Rotaru?...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de florinkeke » 31 Aug 2020, 11:54

Jucatori precum Vatajelu,Mateiu,partial Ivan(care a jucat bine cu Sepsi) continua forma slaba. Problema este ca nu avem inlocuitori pe masura(pe dreapta am ramas doar in Vladoiu care este u21 iar mijlocas central avem doar Bic).Aici ne trebuie achizitii

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de TitiUCV » 31 Aug 2020, 11:58

Stie cineva ceva despre starea lui Koljic ?

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 2. Universitatea - Astra

Mesaj de sorinyki » 31 Aug 2020, 16:38

FreakBoy scrie:
31 Aug 2020, 10:57
Mda, nesimtit bergodi ca nu si-a dat demisia... are totusi 2 infrangeri, si 8 victorii. dezastru.
Nu poti sa bati 8 meciuri si sa zici ca antrenorul e slab - chiar daca echipa a facut un meci dezastruos.
De fiecare data cand am revenit dupa o pauza am jucat prost/am gafat mult(cu astra la reluarea Poff , cu cfr dupa pauza de 15 zile, cu sepsi, probabil peste 2 saptamani o sa jucam din nou foarte slab).
Cum te simți când Botoșeii au șanse să acceadă in turul 3 iar noi stam acasă? Imposibil sa nu te deranjeze indolentă lor.
Degeaba are 8 victorii dacă în meciurile cu miza nu știe să îi motiveze, să facă schimbări. Și la meciul cu Astra la ținut pe Koljic până s-a rupt!
Trebuie sa plece, să avem un nou inceput! Când îl văd pe banca înnebunesc, nu îmi vine să cred ce naivi am fost!

Închis