Etapa 10. Universitatea - Chindia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte câștigăm vineri?

3
16
76%
1
0
No votes
0
5
24%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de praetorianus » 07 Noi 2020, 18:13

Bergodi a pierdut cele mai importante meciuri, titlul și Europa! Sincer, au urmat câteva meciuri cu foarte mult noroc, după care a început să își arate limitele! Dar ce mă șochează cel mai mult este varianta Pancu!! Variantă care pune la îndoială rațiunea conducerii clubului și speranța câștigării titlului!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Noi 2020, 18:34

Dupa indolenta cu Lokomotiv Tibilisi, un antrenor ca Sumudica, Petrescu cred ca si Grozav ... le rupea picioarele in vestiar ... nici nu vreau sa-mi imaginez ce momente horror le facea Sumudica cred ca isi scotea scula in vestiar. Din pacate Bergodi, cu diplomatia si modestiatea lui nu este antrenorul protrivit pentru o echipa de tineri romani bogati. Avem nevoie de un antrenor "manelist" pentru a ii motiva pe leii astia roni

Tudorie, Capatana si Ofosu, jucatorii adusi de Bergodi au fost cei mai slabi, practic nu i-a interesat de el, nimic empatic

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de adi_g » 07 Noi 2020, 18:45

Cu Nenea Goe, cred că locul 5 nu are cum să ne mai scape......Păcat, dacă și Bergodi s-a dat bătut, înseamnă că e ceva în neregulă...Măcat m-a fpcut să visez, mai ales astă vară, dar nu cred că mai ajungem acolo..Din păcate, cred că Bpbby avea dreptate..

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de THE LION » 07 Noi 2020, 18:58

Neagoe sigur e pe lista. Probabil si Radoi. Sandoi a mai fost de curand, nu cred ca e pe lista.
Din cei cunoscuti, liberi ar fi Hagi sau Reghe.
Craioveanu ar fi o alta varianta dar nu a antrenat pana acum.
Edy nu cred ca se mai pune problema, nici Sumudica.
Poate un alt italian?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de gsm » 07 Noi 2020, 20:35

Eu l-as propune pe Trica.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2020, 20:44

praetorianus scrie:
07 Noi 2020, 18:13
Bergodi a pierdut cele mai importante meciuri, titlul și Europa! Sincer, au urmat câteva meciuri cu foarte mult noroc, după care a început să își arate limitele! Dar ce mă șochează cel mai mult este varianta Pancu!! Variantă care pune la îndoială rațiunea conducerii clubului și speranța câștigării titlului!
Bine ai revenit bătrâne!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de fanatic16 » 07 Noi 2020, 23:10

Ba nu se mai auzi nimic nimic de vreo 6 7 ore niciun nume nou nimic, ma si plictisi tot stand sa cautt

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Noi 2020, 23:16

Joaca steaua daia, sunt ocupati toti sa sustina lideru

Pleca Linkar de la aia din B

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de fanatic16 » 07 Noi 2020, 23:53

Ar merita încercat cu Hagi zic eu mai ales ca a zis ca va veni sa ne antreneze cândva

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de _BGD_ » 08 Noi 2020, 00:13

Cortina, Steaua a jucat deja, de la ora 14 și a făcut 2-2

Trecu ziua și nu-și dădu nicio demisie. Mișto schema lui Bergodi, dai în direct o veste din asta și ai ți-ai luat presiunea de pe umeri direcționând toată atenția către "cin' să fie noul antrenor ?"

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Noi 2020, 00:15

Pe mine m-a surprins Cartu ... si nu dupa dialogul cu Zotta.
Zisa dupa meci, desi nu a vorbit niciodata de echipa sub Piturca, Papura sau Bergodi, zisa ca nu ai voie sa arati asa ca echipa. La ce lot are craiova nu ai voie sa te prezinti asa, nu ai voie sa nu ai un joc nelucrat si lipsit de idei in atac. Si-mi aduc aminte cand tot Cartu a spus ca l-au dorit dintotdeauna pe Bergodi. asta cand abia venise. :smoke:

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de iepurakis » 08 Noi 2020, 00:21

ar fi frumos sa rezolve problema conducerea, in-house si sa mergem mai departecu bergodi. da, pentru ca are bun simt si mi se pare ca e bine sa tinem directia asta, nu una de mahala, cum vad ca propun unii.
pana la urma cine isi imagineaza ca echipa fara koljic si mihaila are aceeasi greutate, e naiv. plus ca ieri chiar au lipsit si alti jucatori cu adevarat importanti.
nu prea poti sa ai aceleasi pretentii de la a doua echipa...

pe mine insa ma ingrijoreaza atitudinea, ca in afara de mitran, de vladoiu, de mamut si de pigliacelli, ceilalti pareau ca nu prea au chef de fotbal. si am mai vazut filmul asta la craiova... sa imi fac ganduri ca sapa iar? sper ca nu.

cartu s-a asezat bine in fotoliul de sef... a uitat ce fotbal de cacao juca echipa sub obladuirea lui? io nu...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Paul » 08 Noi 2020, 07:34

E un moment dificil si faptul ca Bergodi si-a dat demisia la TV in loc sa fi fost ceva discutat in prealabil cu conducerea arata o ruptura care probabil se intamplase de ceva vreme.
Vreau sa va reamintesc ca si cu Mangia echipa ajunsese sa nu joace chiar grozav inainte de plecarea lui, si in mod clar acolo a fost tot o situatie de reprosuri sustinute.
Sper sa nu revina Papura si nu as fi incantat nici daca ar veni Iedi , din cei fara angajament.
Sumudica nu pleaca de unde este si din pacate are comportament golanesc de multe ori, e un fel de Petrescu de cartier.
Hagi ar fi interesant dar ma indooesc ca s-ar putea pune problema, pentru ca cred ca chiar ar fi pe bune un conflict de interese, el fiind patron la alta echipa din Liga 1.
Eu cred ca problemele din jocul echipei se puteau rezolva si m-as fi bucurat sa vad ca exista o solidaritate cu antrenorul din partea lui Cartu, care a fost unul dintre cei care l-au adus. Nu e ca si cum nu aveau de unde sa stie care e stilul lui Bergodi si ce a facut in ultimii 15+ ani in fotbal ca antrenor.
Poate i se da o “sansa” lui Cristescu, care mi se pare ca a fost responsabilul cu caraiala lui Bergodi din tribuna oficiala. Sa vedem cum implementeaza golania in jocul echipei.

Poate totusi Grande ar putea sa fie incercat, daca nu acum atunci cand?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Noi 2020, 10:00

Eu îmi amintesc că Bergodi a mai reacționat asa la cald și la alte echipe pe unde a antrenat, îmi amintesc că la Fcsb l a scos pe Gigi din vestiar mai să îl ia la bătaie și la CFR tot ceva de genul ăsta. Din păcate este un antrenor pătimaș care nu reacționează bine la cald... Pt el ar fi mai bine să meargă direct la vestiar și să trimită secundul la intetviuri😜😜😜

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de R.E.N. » 08 Noi 2020, 14:21

Paul, cand spui ca echipa nu prea juca cu Mangia, adu-ti aminte ca a dat totusi doua goluri in deplasare la fecesebe, cu Barbut, Fortes, Bic si Cristea in teren. si cu Thiago si Donkor in spate. avem un lot mult mult mai bun acum.

mie incepe sa-mi fie clar ca atat timp cat o sa fie Cartu si Cristescu la echipa n-o sa facem nicio schema. nici vreun antrenor ca lumea n-o sa aducem, ca orice tip cu personalitate o sa ajunga sa se certe cu ei la primele rezultate proaste. mi-e groaza cand vad ce nume apar in presa pentru postul de antrenor, nu e niciunul peste Bergodi, ba chiar mai rau.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis