Etapa 14. Universitatea - fcsb

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vineri cu fcsb. Câte puncte crezi că ne aduc jucătorii?

Poll ended at 19 Dec 2020, 14:52

3
15
52%
1
5
17%
0
9
31%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2020, 03:23

Cum a notat Cosmin Staicu prestatia echipei :

Pigliacelli 5 – Vlădoiu 4, Bălaşa 2, M. Constantin 1, Bancu 1 – Nistor 3, Bic 2 (Screciu ’78) 2, Cicâldău 4 (Căpăţână ’78) 1 – Baiaram 1 (Ivan ’30) 0 (zero), Mamut 3, Ofosu 4 (Bărbuţ ’70) 1

Eu n-am mai vazut o nota de zero :-)

Si nu stiu daca am mai vazut orice Craiova de cind ma stiu eu, acasa, la 0-2 - distrusa total pe terenul de joc. La 0-2 oaspetii au mai avut 2 bare si o caruta de ocazii. Nu-mi amintesc de asa ceva, poate doar in acel meci de cupa UEFA Electroputere Craiova - Panathinaikos 0-6 (atunci parca grecii n-au avut atit de multe ocazii ca FCSB ieri !). Iar in meciul de ieri Craiova juca din pozitie de lider al ligii 1 - aiuritor !

Conducerea clubului nu intelege cum se face performanta, stafful e la nivel de Concordia Chiajna, si marea majoritate a jucatorilor nu au mentalitate de campioni. Un jucator cu psihic fragil nu va fi niciodata un campion.

P.S. Ce as face eu acum - as reconstrui echipa. L-as vinde pe Cic - baiatul o sa-si distruga cariera daca mai sta mult la Craiova. I-as gasi o echipa la arabi lui Bancu - sa faca niste bani acum, ca performanta s-a cam dus. Daca mai vrea la Craiova sa nu-l vad fundas cit voi trai. As incerca sa-i dau tot la arabi pe Ivan si Vatajelu - baietii astia nu mai pot pur si simplu. Macar sa mai cistige si ei un ban. Mateiu - la fel, sa schimbe aerul. As pastra maxim 10-12 jucatori din actualul lot. L-as readuce pe Gustavo. La scouting, l-as retrage pe Rotaru si asistentii lui si l-as plati pe Iftimie de la Botosani sa ne invete si pe noi. Iftimie i-a gasit pe gratis pe Morutan, Chindris, Harut, Cimpanu etc. Noi, ca prostii. L-as readuce pe Silviu Bogdan - dar nu-i mai dau 25 % pe jucatori ca prostul. De 7 ani ne chinuim sa gasim un fundas central ca lumea, de 7 ani ! Iftimie i-a gasit pe Ngadeu si Burca. Adica doi fundasi centrali. Noi ne-am timpit cu Acka - nu se mai face fotbal la Craiova fara Acka. As incerca cu astia tineri din lot, poate ca mai cresc - Mitran, Vladoiu, Screciu, Cimpanu (nu face baiatul asta nici macar 100 k, daramite 500 k cit s-a platit pe el; dar poate ca scoatem macar jucator de liga 1 din el), l-as reface pe Koljic (sa-l vind la vara/toamna viitoare), as pastra din astia mai maturi cei cu psihic tare si foame de fotbal, si as incerca sa bat tara sa gasesc copii talentati cum au gasit altii. Poate l-as lua si pe Mamut asta (depinde si de cit costa) - nu marcheaza saracul mai de loc, dar macar pune osul, se lupta.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Augustus Caesar » 19 Dec 2020, 06:00

Umilinta Maxima ?! Cred ca avem cel mai negru bilant din liga 1 cu fc osb-ul asta si cu asta m-am convins ca asta e nivelul in care se vrea tinuta echipa, scopul (de altfel declarat, asumat) de-a lungul timpului a fost (si este) de a vinde ceva pentru supravietuire; pentru ca nu se poate numi performanta sportiva clasarea in liga mamaligii pe locul 2 sau mai jos. Insa acum avem o problema- nu prea mai avem ce vinde, avem o gramada de dinozauri in curte iar echipa pare intepenita mental in mediocritate. Pare a se prefigura un viitor negru si de aceea sunt de acord cu afirmatia lui Bobby de mai sus ! La care as adauga demisia urgenta a lui Sorin Cartu, de altfel un tip care pana acum mi-a fost simpatic, insa reactia acestuia la interviuri fata de acel suporter este de nepermis; este acelasi lucru care l-a facut mm-ul cand a lovit propriul suporter. De aceea trebuie sa plece in acest moment !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fanucrv » 19 Dec 2020, 08:52

fanucrv scrie:
15 Dec 2020, 15:30
Dacă iesim la joc ,cum am facut-o de atâtea ori, ne dau cu terenul in cap de nu ne vedem. Cred ca doar dacă jucăm aglomerat, obstructionist si pe contraatac avem o șansă. Si egal ar fi minunat.
Nu am avut nicio așteptare de la meciul ăsta. Sa nu fii in stare sa adopți o tactică potrivita in funcție de adversar mi se pare o prostie. Pai cine esti tu ? Barcelona, Juve ? Când ăia au o echipă net superioară de la mijloc in sus, tu joci cu Bic la închidere, cu Nistor care face figurație , cu un trident ofensiv bont si cu improvizatia numită Bancu . Speram sa joace cu 2 inchizatori si poate 3 fundasi centrali si sa ii prindem pe contraatac. CFRul le-a dat mingea dar i-au plesnit de două ori fara prea mari eforturi si tu abordezi meciul ca si cand ai juca cu Voluntari. Eu nu știu ce antrenor e Papură si ce ședințe tehnico-tactice se tin la clubul ăsta ?!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2020, 09:40

Urite vorbele lui Cirtu - l-a facut nesimtit pe acel suporter, fara ca suporterul sa-l jigneasca cu ceva. Urit de tot !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 19 Dec 2020, 10:15

Papura nu il baga pe Mateiu ca sa il bage pe Bic si il scoate pe Bairam ca sa nu il bage pe Barbut, ci pe Ivan, care greseste tot, dupa care pentru a-l baga pe Barbut il scoate pe Ofosu, care miscase ceva. Iar la sfarsit il scoate pe Cicaldau.
Papura nu are cum sa motiveze pe nimeni, pe langa lipsa de idei tactice de care da dovada.
Ai nostri in meciurile cu miza incep bine dupa care cad total, in primul rand psihic dupa care si fizic, e o debandada totala.
Cu parere de rau dar nu putem castiga nimic asa, si ce ma ingrijoreaza este ca nu vad sa se schimbe nimic.
Cartu e preocupat sa nu ii zica lui nimeni nimic, devine un derbedeu batran fara vreun rol in viata echipei decat cel mult sa bage strambe si sa enerveze.
Eu zic ca Sumudica ar fi ce trebuie - pare sa fie un bun motivator, stie sa organizeze jocul, sa dea libertate cui trebuie, si are rezultate. Cat de greu ar fi de adus, daca chiar vrei sa faci ceva la club?
Sper sa nu luam umilinta la Cluj si sa plece Papi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2020, 10:42

Jucatorii nu sunt rai, problema este, in primul rand, la antrenor si apoi la preparatorul fizic. Poate acum o sa intelegem de ce il laudau aia de la Digi pe Papura. Singurul lucru bun la Papura este ca are noroc in rest, e praf. Ieri trebuia sa luam cinci goluri, dar cu norocul lui Papura am luat doar doua. Am inteles ca noi ca oltenii vrem antrenori olteni, dar acum in Oltenia nu avem un antrenor foarte bun.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de manex » 19 Dec 2020, 10:53

Putin mai la rece eu zic ca ne cramponam prea mult de luat titlul. Si ce mare jmecherie? Ca plecam in Europa si...Pai sa fi luat noi titlul in ultimii 3 ani, ca franele. Doamne, cine ne mai ajungea la nas? Asa, speram ca prostii an de an ca poate o fi si randul nostru. Dar clacam la cele mai importante meciuri. Nu exista mentalitatea de campion. Ne credem cei mai buni, dar uitam ca nu jucam singuri. Avem echipa de locul 3, 2 cu noroc. Sa ne vedem lungul nasului. Rotaru trebuie sa renunte la sentimentalisme si sa puna pe liber jucatorii de la care tot asteapta. Pur si simplu oamenii nu sunt de locul 1. Bine ca nu a fost meciul cu spectatori.
Cat despre meci...sa ratezi in halul ala, atat cate ocazii am avut, nu e posibil.daca intra a lui Mamut...dar ,na, liga a doua vs jucatori de top.
Daca batem cfr o sa cam uitam de meciul asta, dar mi-e ca ne-o dau astia in toate gaurile.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 19 Dec 2020, 11:10

E Cartu in direct la ProX cu Mironica. Ii lauda pe Fcsb pentru conditia fizica, si multe altele. Pai deci tu daca esti presedinte si vezi ca echipa al carui responsabil esti cade fizic din min 60, cum iti propui sa rezolvi aceasta problema?
Si mai departe, ca de-aia l-a luat si tipul ala la misto, ii tot dai inainte ca trebuie facuta o analiza, si cica nu el, ci Papura trebuie sa o faca.
Pai presedintele ce rol are, ca vad ca toate le fac altii iar el, ca merge sau nu merge treaba, nu are nimic de facut, si nici nu pare ca poate fi deranjat in sensul asta.
Daca hotararile le ia doar Rotaru in functie de cum il imbarliga cei din jurul lui, e greu de sperat la ceva bun.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2020, 11:24

Papura nu trebuie sa faca nici o analiza, el trebuie sa plece si atat. Daca ne prezentam fara antrenor la Cluj, avem mai multe sanse decat cu Papura pe banca. Mai multe sanse sa nu primim multe goluri. La Craiova trebuie antrenori ca Mangia sau Multescu care sa ramana 3-4 ani si sa construiasca.
@Paul, hotararile daca nu le ia Rotaru, le iau cei din jurul lui care il imbarliga.Speranta este ca Rotaru sa-si dea seama ca este lucrat din interior si sa actioneze in consecinta. Asta daca nu cumva si Rotaru lucreza clubul ca prea pierdem jucatori si meciuri in favoarea FCSB-ului. Vlad, Octavian Popescu, si doar 2 victorii in 24 de meciuri. Cifrele nu prea mint. :smoke:

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 19 Dec 2020, 12:16

de fiecare data cand Bancu nu face cel mai bun meci, trebuie sa plece, nu e fundas, e bun de dat la arabi. Bancu a impins echipa asta tot sezonul, e motorul principal, pe langa Cicaldau si acum Vladoiu. Uitati-va cate actiuni pleaca de la Bancu si de la urcarile lui.

Cat despre meciul de aseara, NICAIERI in lumea asta o linie de fundasi nu face fata daca nu e acoperita de mijloc. La noi in fata apararii a fost pustiu. Nu poti sa te aperi cu 4 oameni. Nu se poate sa joci cu un singur mijlocas la inchidere cand aia au linie de 3 in fata cu viteza si tehnica, iar, pe langa asta, miljocasul ala sa fie BIC! Meciul a fost pierdut de cand s-a facut echipa.

Bobby, ai dreptate pe jumate. Cand ai dat atatea rateuri cu toate transferurile si vezi cat de greu e sa gasesti niste fotbalisti, trebuie sa-i tii pe aia care au demonstrat ca stiu. Bancu, Vladoiu, Cicaldau, Mateiu, Koljic, astia n-au voie sa plece daca vrei sa faci performanta. Treuie sa construiesti pe langa ei, nu sa renunti la jumate din fotbalistii adevarati pe care ii ai.

Cartu daca mai are un pic de decenta in el ar trebui sa faca un pas in spate, s-a ales praful de cand a revenit la echipa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2020, 12:35

@R.E.N. poti sa-i ai in echipa si pe Messi si pe CR7, cu Papura antrenor nu luam campionatul.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 19 Dec 2020, 12:45

@Fabius Asta cred ca nici nu a fost vreodata un subiect de discutie, cel mult de mistouri.

Ce incercam sa spun e ca nu poti sa acuzi fundasii intr-un meci in care aproape toate ocaziile alora au aparut pentru ca in fata apararii noastre batea vantul. Ceea ce parea cel mai bun mijloc din campionat cu Cicaldau, Nistor si Mateiu, a ajuns o gluma proasta cu bic jucator de playout si cu Nistor care parca a uitat pe ce lume e.

Si sincer ma irita sa vad cum un baiat care joaca de 6 ani la echipa asta, e constant printre cei mai buni si de multe ori trage echipa dupa el, e trimis constant la resapat si la arabi de suporterii echipei.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2020, 12:50

@R.E.N, total de acord cu tine.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de florinkeke » 19 Dec 2020, 13:29

M.am mai calmat.A doua repriza de sters cu buretele.E bine cam am ramasa la 2-0 ,puteam sa luam mai multe.Pana in min 38 am jucat ce trebuia.Daca o bagam in ate era conform cursului jocului.Insa aici iti trebui antrenor.Nu poti sa te duci in presing dezorganizat si fundasii sa fie la 30 de m de poarta ta.Au trecut in pasa si au venit direct pe fundasii centrali.Exact ce ii place wcsb,la jucatorii pe care ii are.Eu nu inteleg ce am vrut la acea faza.Mijlocul nostru varza totala.La golul doi la fel,unde era inhizatorul?Apoi schimbarile lui Papura au fost anapoda total.Eu zic ca ne trebui in primul rand antrenor sa ii aseze.In camp nostru e diferenta mare intre cele 3 din fata si restul.Intre cele trei diferenta o face antrenorul.Peste Wcsb nu te duci buluc,te omoara asa.Aia 3 din fata sunt super buni.Joci organizat,compact si. ii prinzi pe contra,cum a fost pana in min 38.Dar cine [****] sa le.o zica alor nostri.Plus ratarile...cic a avut.o pe cap in viteza in 8 metri.trebuia sa fie gol.Nu am dat,au dat ei imediat.Asta e fotbalul,in meciurile tari iti trebuie antrenor si nervi de otel.Bergodi a reusit asta ,insa imediat cum au aprut problemele personale si nu a mai vrut sa antreneze s.a vazut.Acum trebui macar sa nu pierdem cu CFR ca sa ne pastram aproape.Cu un joc ambitios si organizat putem sa ii si batem.
P.S. daca il vor pe Mateiu sa ni.l dea pe Paun.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de zeddDarko » 19 Dec 2020, 14:56

In a doua repriza n-am existat, nici fizic si nici tactic, o harababura totala, exact cum e si in club, "ne-a mihai" sa rezolve problemele cat mai urgent, altfel e belea.Cornelius papula si cornelius blejan sunt....sa vedem cate luam de la cfr acum.

Închis