Etapa 14. Universitatea - fcsb

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vineri cu fcsb. Câte puncte crezi că ne aduc jucătorii?

Poll ended at 19 Dec 2020, 14:52

3
15
52%
1
5
17%
0
9
31%
 
Total votes: 29

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Etapa 14. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bogho » 15 Dec 2020, 14:52

Mai avem 2 etape din tur și ambele par a fi cele mai grele.
Vineri pe 18 dec jucăm pe teren propriu cu fcsb. O victorie ne asigură locul 1 la final de tur

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 15 Dec 2020, 15:09

Sper sa batem, si am incredere in baieti! Nu conteaza scorul, dar ar fi frumos sa ii dominam, asta cred ca ar fi cea mai buna chestie care ar duce la consolidarea pozitiei de lider, in primul rand in mintea jucatorilor.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fanucrv » 15 Dec 2020, 15:30

Dacă iesim la joc ,cum am facut-o de atâtea ori, ne dau cu terenul in cap de nu ne vedem. Cred ca doar dacă jucăm aglomerat, obstructionist si pe contraatac avem o șansă. Si egal ar fi minunat.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Iaurgiu » 15 Dec 2020, 18:08

Ambele echipe arata bine in atac si nu prea grozav in aparare. Ppai e Papi ... Balasa ... mdeh ... le face mereu cadoaie. Cu suporteri si Goljic ii bateam. Asa, cred ca o luam. Diferenta e ca Mamut nu poate da gol, are nevoie de Ofosu sau Barbut. Si suporterii ... nu mai zic. Sint cu Cic, de ce la noi nu e voie si la altii e voie? Sa se faca si Vasileasca ca nu vede
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2020, 21:45

Nu am incredere in Papura. Cred ca pierdem la o diferenta de minim doua goluri. De obicei, FCSB incepe in forta si incearca sa inscrie repede.
Daca antrena Bergodi speram la victorie pentru ca stia sa calmeze jocul si apoi sa-l domine.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de florinkeke » 15 Dec 2020, 22:02

Mamaaa ce de pesimism...Meci greu,echilibrat.Sper sa isi revina Valdoiu si Balasa si sa aliniem cel mai bun 11.O sa fie care pe care,daca ne aparam exact avem sanse sa ii batem. Pigli-Vladoiu,Balasa,Constantin,Bancu-Nistor,Screciu,Cic-Ivan,Mamut,Ofosu

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Dec 2020, 23:40

Cred ca va fi un meci dur, cu tensiuni, orgolii și speram ca am învățat ceva din trecut.

Tot din experienta poate ca trebuie sa fim echilibrati și cu atitudine de învingători, de data asta cred ca echipele sunt echilibrate.

Pentru prima data chiar ne avantajează și egalul, apropo de sezoanele anterioare când vroiam neapărat sa batem ca să salvam evoluțiile modeste și sa demonstram ceva.

Va fi un examen important psihic sa vedem dacă suntem maturi chiar și dacă arbitrul probabil va fi părtinitor ca de obicei.
P. S. Sper sa ia cat mai mulți bilete virtuale ca să ajutam echipa și sa dam bine și la imagine
ucv

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de adi_g » 16 Dec 2020, 00:00

Biletul virtual...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2020, 18:37

Eu personal am cumparat, dar asta cu biletele virtuale o sa fie un fiasco total. PN nu s.a alaturat initiativei, din cate inteleg, pe motiv ca nu s.a discutat cu ei inainte. Cumva sa se fi combinat si cu campania lor 'Vis de copil'. Ma rog, adevarul e pe la mijloc, ca intotdeauna. Mi.ar fi ciuda doar sa nu fi pus botul la prostelile dinamovistilor, care am vazut ca si.au bagat si ei coada sa iasa prost.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de _BGD_ » 16 Dec 2020, 19:01

Prima inițiativa a clubului cu bilete virtuale, din câte îmi amintesc, a fost asta primă vară când aveau javrele nevoie de bani și efectiv le-au donat lor.

A doua inițiativa cu bilete virtuale vine când, culmea, javrele au și mai mari probleme cu banii...

Eu știam că lui Rotaru îi place să stea în genunchi în fața oilor nu a javrelor

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bobby » 17 Dec 2020, 06:24

Meci deschis oricarui rezultat, cu doi antrenori no name. Cheia meciului e apararea noastra vs. atacul lor. Ma ia cu frisoane cind scriu despre apararea noastra :-)

In aceste meciui vedem si valoarea adevarata a noilor achizitii : Mamut, Ofosu, Cimpanu, Capatina, M. Constantin etc.

P.S. Ca idee, Ofosu trece prin cea mai buna perioada a carierei la Craiova. Pe nicaieri nu a mai avut un bilant de 7 meciuri, 3 goluri si un asist. (adica frecventa de goluri plus asisturi raportate la numarul de meciuri pina acum). Baiatul asta a avut o cariera interesanta, cu meciuri in primele ligi din Olanda, Austria, Croatia, Slovacia, Ungaria si Romania. Pare un jucator cu care te-ai putea bate la play off in Romania - il vedem in meciurile cu FCSB si CFR daca poate mai mult.
Last edited by Bobby on 17 Dec 2020, 06:44, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de zeddDarko » 17 Dec 2020, 06:37

Meci nul, sec, probabil o luam ca de fiecare data, in ultimele 10min, hai, băieți, contraziceți-ma(jucătorii).

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 17 Dec 2020, 07:26

O sa fie un meci greu de vazut, probabil deschis pana la final, sper sa nu facem greseli, mai ales in aparare.
Ofosu a inceput sa dea goluri, sper sa nu se opreasca. M-a amuzat Angheluta care vezi doamne l-a citit ca face acelasi dribling, si a insistat pe asta, cum ar veni l-a demascat si acum adversarii il pot bloca multumita asistentei lui. Nu m-ar mira sa se si laude in direct cu asta. Numai ca in regim de viteza, degeaba stiu la ce sa se astepte fundasii daca nu stiu cand se intampla driblingul, si chiar sper sa le dea gol oilor fix in acelasi mod, sa moara Angheluta de ciuda ca nu il asculta si pe el nimeni.
Restul golurilor sa fie de care or fi, gen Barbut cu pelvisul, 11 m semiaparat care e gol din respingere si orice i-ar face mai nefericiti pe fcsbisti si pe comentatorii digi din studio.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Dec 2020, 10:36

Trebuie luați tare Coman și Tănase care vin după accidentări, avut grijă cu Man, în rest la orice atac al nostru apărarea lor care e slabă, se va clătina.... Doar că trebuie să nu jucăm morcovist....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de lory69 » 17 Dec 2020, 11:50

Miron nu joaca,deci langa Cristea va fi unul dintre Popescu,Cana sau Briceag...toti jucatori scunzi.In fata as juca cu Ivan,Mamut si Ofosu,pt a castiga in talie cu Ivan vs de Barbut.Problema va fi la mijloc,pt ca toate actiunile oilor incep de la linia mediana....Screciu ar trebui sa fie umbra lui Olaru,iar Ivan si Ofosu sa sprijine permanent fundasul nostru lateral.Important e sa nu primim gol,pt ca de marcat vom marca.La cornere ar trebui sa fim mai eficienti,pt ca vom avea 4 jucatori cu talie vs de Cristea.Cu atentie in aparare batem cu 3-1....

Închis