EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis
LiviuB

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2017, 23:15

Păcat... nici din lovitura libera

LiviuB

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2017, 23:20

Kelic ă jucat f bine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de u2blue » 03 Aug 2017, 23:46

Meciu n-a fost rau. Gustavo cel mai bun. Avem regretul ratării lui Mitrita. Sa fim serioși diferența dintre cele două echipe e muuuult mai mare.

Trimis de pe SM-G903F folosind aplicatia #craiovamaximaro


Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de Trubadurul » 03 Aug 2017, 23:48

Rossi nu joacă, intră pe teren doar cv-ul lui. Nu se apropie momentan nici la nivelul lui Mateiu că de Zlatinski nici nu se pune problema.

Aveau dreptate italienii când l-au numit o dezamăgire în tur și l-au notat cu cea mai mică notă. :hmm

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2017, 23:53

Un meci bun in care caldura, publicul si valoarea advresarului au contat foarte mult. Tin sa-i felicit pe ai nostri pentru meciul prestat, un meci in care s-au ridicat uneori la valoarea adversarului. Cu ce ramanem dupa acest meci?
In primul rand, ramanem cu faptul ca am revenit in Europa cu un meci in compania celei mai puternice echipe din Europa League si cu un meci jucat pe legendarul San Siro.
Ramanem cu faptul ca, dupa aceasta dubla, putem sa vorbim de experienta europeana pentru toti jucatorii din lot. Acum stiu cu totii nivelul la care trebuie sa evolueze pentru marea perfomanta.
Ramanem cu faptul ca suporterii nostri au ajuns in numar destul de mare la 1400 de km de casa, intr-o deplasare de poveste. Cati? Mult mai multi decat cei care il sustin pe boovean pe facebook.
Nu pot sa nu remarc faptul ca Gustavo si Kelic au fost cei mai buni jucatori ai nostri.
Ce urmeaza acum? Urmeaza un campionat incins, in care dupa 3 etape am aratat ca suntem una dintre singurele echipe care putem sa speram la campionat. Urmeaza sa ne mutam in casa noua cat de curand. Urmeaza, inca odata, sa incercam stoparea hegemoniei bucurestene, impinsa tot mai intens de la spate de arbitrii si presa.

Hai Craiova!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de alex.p » 04 Aug 2017, 00:01

Felicit toti baietii pentru aceasta dubla cu AC Milan: pe cei din teren, banca tehnica dar si pe cei din tribuna.

Tin sa remarc ca am luat toate cele 3 goluri din faze fixe: Rodriguez in tur din lovitura libera, Bonaventura dupa corner si Cutrone din lovitura libera. Aici sper sa lucreze Mangia, se pare ca jucatorii inca se cred in mandatul lui Multescu.

Ocazii am avut, nu putem sa negam, insa exista diferenta mare de valoare intre cele 2 echipe.

Am incheiat mult mai repede decat vroiam noi traseul european anul asta, dar sper ca jucatorii sa invete din aceste meciuri si sa devina mai buni.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de Dany » 04 Aug 2017, 00:08

Sunt supărat ca am luat bătaie...e normal, dar nu cred ca puteam mai mult astăzi.

Trebuie să ne întoarcem mai puternici la meciurile din campionat, sa fim mai concentrati la fiecare meci și să încercăm să jucam ce știm noi.

Ar fi bine să fim mai seriosi si sa tratăm toate meciurile la victorie. Vreau atitudine la fiecare jucător în fiecare meci.

Prima ocazie - meciul de duminică cu Astra. Hai Craiova!





Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

iuli

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de iuli » 04 Aug 2017, 00:11

Pai si cu mioarele cum l-am luat?nu tot din faza fixa?
Joc acceptabil,probabil daca marca Mitrita la Severin ieseam mult mai bine din aceasta dubla.Una peste alta ca joc n-am fost chiar asa departe de un nume imens din Europa.Un mare plus Tiago,avem aparare mult mai sigura cu cei 3:Spahija,Kelic si Tiago.

LiviuB

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2017, 00:14

Din pacate, nici noi nu putem spune că am fost pregătiți pt un astfel de meci. Suntem in căutări (cei trei fundași centrali au jucat pentru prima oară impreuna), era in greu in aceste conditii sa faci mai mult. Important este ca iesim cu fruntea sus si cu ce vom rămâne după această dubla.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de Paul » 04 Aug 2017, 00:16

Nu am putut mai mult dar am incercat. Ma exaspereaza Decebal Radulescu ca o baba care se vaicareste si ne explica cum ca nu avem valoare. Valoarea pe care o vrem noi este daruirea si aia a fost.
Bravo baieti! Jucatori, antrenori, staff si nu in ultimul rand baietii care au mers pe San Siro!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2017, 00:47

Pentru cei care sunteti suparati, va dau o tema de gandire: Universitatea Craiova a incasat 3 goluri (unul din off-side!) in 180 de minute in compania cele mai titrate echipe italiene, echipa ce in urma cu 2 saptamani marca in poarta lui Bayern Munchen 4 goluri intr-un singur meci!
Parca nu mai e asa mica echipa noastra, nu?! ucv ucv ucv ucv ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2017, 00:58

Trebuie să fim realiști, mai mult nu se putea. Sunt surprins neplăcut de comentariile unor personaje de la televizor care nu stiu la ce s-ar fi așteptat. Oricum, organizarea jocului a fost extraordinară. Dar nu te poti pune cu o echipa care si a adus tot ce e mai bun din serie a.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de blixa » 04 Aug 2017, 01:21

Eu simt un regret ca nu am inscris. Sper ca de-aici sa mergem in sus si sa ne abonam la podium an de an.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de TrumpD » 04 Aug 2017, 02:03

E greu sa te lupti cu astfel de giganti cand nu stii sa te aperi la faze fixe si sa dai gol din faze fixe.

JustME

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de JustME » 04 Aug 2017, 03:51

3 goluri intr-o dubla cu o echipa ce probabil va ajunge in finala acestei competitii, daca nu chiar o va castiga, nu e absolut deloc rau. ultima data cand orasul Craiova a fost reprezentat in Europa s-a terminat cu o eliminare mai mult decat rusinoasa in fata lu' Pobeda Prilep. de data asta Stiinta renascuta a parasit competitia cu funtea sus.

tot respectul pentru baietii care au facut deplasarea la Milano, una extrem de lunga si mai ales costisitoare. felicitari jucatorilor, felicitari antrenorilor. mai avem de crescut dar suntem pe drumul cel bun. in momentul de fata este foarte important sa avem continuitate in Europa si la anul. pana atunci crestem frumos.

ucv ucv ucv

L.E.

ma amuza aberatiile pe care le citesc prin presa. ca sa punem totusi in perspectiva lucrurile, noi am jucat cu Ac Milan, echipa care putea sa isi faca vreo TREI (!) stadioane Ion Oblemenco (evident ca varianta noua) cu banii bagati in transferuri in vara asta. in timp ce orasul Craiova nu si-a permis sa construiasca noul Oblemenco din proprii bani ci a trebuit sa vina statul Roman sa ne construiasca stadionul. deci despre ce vorbim?

repet pentru cine nu a inteles: Ac Milan, o echipa de fotbal, si-ar fi permis sa isi faca aproximativ TREI stadioane ca noul stadion Ion Oblemenco cu banii pe care i-a bagat in transferuri :!: ori noi visam de vreo 9 ani la un stadion nou :!: realist vorbind cam asta este diferenta intre noi si aia.

Închis