[Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va fi Mangia antrenorul etapei 2?

Poll ended at 22 Iul 2017, 11:27

Da
24
92%
Nu
1
4%
Nu Pierdem
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de SLH » 23 Iul 2017, 15:01

Echipa a inceput campionatul cu un meci foarte bun si unul foarte prost. Noi in tribune am inceput cu 2 meciuri penibile. De fiecare data cand facem un meci slab ies in prim plan tot felul de jigodii care nici nu stiu unde e stadionul.
Pentru cei mai multi dintre oamenii care se considera suporterii Stiintei lungul nasului e cea mai indepartata destinatie turistica.

LiviuB

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 23 Iul 2017, 16:34

Pana la urma, la cat de prost am jucat, pot spune ca am castigat un punct

Trimis de pe SM-G950F folosind aplicatia #craiovamaximaro


u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de u2blue » 23 Iul 2017, 19:21

Ce p m a fost jocu' ala de ieri ? mai mult de juma' din jucatori erau decupati din alt film ... tradare tradare da' sa stim si noi.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de danielC » 23 Iul 2017, 22:31

LiviuB scrie:
23 Iul 2017, 13:28
Bai skeke, chiar nu te saturi sa te umpli de penibil?!! ultimul lucru de care mai aveam nevoie era sa iti vad aberatiile expuse din nou.
da, da...stai sa vezi meciurile viitoare, 0 puncte facem din urmatoarele doua. Tu si o parte din ceilalti chiar negati realitatea, nu vedeti cat de slaba este echipa, iar acest italian second-hand nu e bun nici macar sa faca o cafea. Echipa nu a jucat nimic in amicale si ma refer la lucruri aratate pe teren cum ca s-a facut ceva la antrenamente, la idei de joc, spatii, faze lucrate, tranzitie etc. si cum nu a juca nimic in amicale nu joaca nimic nici acum.

Avem 4 puncte dupa doua jocuri in care am fost penibili atat cu Iasi care sunt vai mama lor unde am luat 3 puncte cat si cu Chiajna care la fel sunt vai mama lor, noi am fost penibili si n-am aratat nimic. Am ajuns sa-l plangem pe Ivan, un jucator mediu care avea un randament al golurilor foarte penibil, gasim tot felul de scuze si chestii. Problema o reprezinta conducerea care isi bate joc de echipa, isi bate joc ca o muta din oras pt ca nu investeste in nocturna, isi bate joc ca-si baga banii in buzunar fara sa aduca jucatori de valoare, isi bate joc ca ne aduce un antrenor vai mama lui, isi bate joc ca lasa un boovean nenorocit sa mature cu Stiinta pe jos prin presa, iar lista poate continua !!!!!

Timpul e singurul care v-a aduce lumina, iar pana acum am cam avut dreptate cu foarte multe, chiar daca pe moment au fost luate ca fiind niste prostii.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de _T@V_ » 23 Iul 2017, 23:02

Io sunt tare curios daca tot nu ne-au programat in nocturna, de ce nu s-a fortat jucarea acasa pe Extensiv? Ce mi-e 18:30, ce mi-e 18:00 ora de start, tot dreaqu ala era d.p.d.v. al caldurii... Dar na... trebuie sa ne obisnuim cu dormitul pe el al lui MP, nu cu reactionatul promt in astfel de situatii

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorialis » 23 Iul 2017, 23:09

Tav, nu mai poți juca pe extensiv! PS : dinamu o lua de la botosei, viitorul la fel, noi făcurăm egal, pana la urma nu e rău! Nu pierdem cu MILAN, sau poate facem o surpriza și mai mare! :)

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2017, 23:27

Ia nu mai deschideti topicuri cu ghinion si lasati-ne sa ne pregatim de cupele europene

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de dxtr009 » 23 Iul 2017, 23:47

oribil meci, chiar nu vreau sa trag vreo concluzie ca intru in depresie ca Chester de la Linkin Park inainte de meciurile astea importante
nu ma asteptam sa fie in halul asta de putina lume, iar ma abtin sa trag concluzii, poate dezvolt dupa returul cu milan
ca fapt divers, sa fie ziua misto, s au mai bashicat si baietii fara idei de la club
ca in fiecare an, trimitem inainte fiecarui sezon o solicitare oficiala pe email pentru 2 acreditari (foto teren + masa presei) pt craiovamaximaro
ni s au aprobat fara probleme si anul acesta
am ajuns mai devreme meciul acesta si ca in alte dati, am stat pe teren inainte sa inceapa partida. cadou din partea noastra cate un tricou pt nou venitii Tiago si Rossi + fular lui Mitrita, sa l ung pe suflet pe just me. numai ca la vreo 3 minute dupa, coboara sheriful de la npg ca se dadu ordin "de sus" ca desi avem acreditare si vesta pt teren, nu mai avem voie : ))))
moment in care port o discutie gen kafka cu ala nou de la presa pe care l intreb de ce dreaq ne mai da, daca exact pt noi nu se aplica
le am inmanat politicos inapoi, consider ca nu trebuie sa ne caciulim la niste maimutoi angajati care au aflat de Stiinta recent
cred ca nu le a placut nici articolul cu Bon
asa ca cei care mai aveati planuri cu ele (din organizarea noastra interna), desi la masa presei n am folosit o decat f rar: ghinion :up:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 24 Iul 2017, 00:02

Si FCSB ce mare lucru a facut la Timisoara, ca sa nu speram la un rezutat bunicel cu ei? Am jucat urat, dar la fel a fost si sezonul trecut cu astia care-si otraveau fantanile si incendiau holdele. Avem greseli nepermise in aparare, asta mi se pare ca trebuie sa ne sperie.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 24 Iul 2017, 00:18

dxtr009 scrie:
23 Iul 2017, 23:47
+ fular lui Mitrita, sa l ung pe suflet pe just me.
ataaaaaaaaaaaaat :up:

aia cu acreditarile e o mare mizerie, probabil atat ii duce capul.

ca fapt divers: Briceag a fost 100% catastrofal in timp ce Bucurica a facut un meci decent.

LiviuB

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 24 Iul 2017, 08:52

danielC scrie:
23 Iul 2017, 22:31
LiviuB scrie:
23 Iul 2017, 13:28
Bai skeke, chiar nu te saturi sa te umpli de penibil?!! ultimul lucru de care mai aveam nevoie era sa iti vad aberatiile expuse din nou.
da, da...stai sa vezi meciurile viitoare, 0 puncte facem din urmatoarele doua. Tu si o parte din ceilalti chiar negati realitatea, nu vedeti cat de slaba este echipa, iar acest italian second-hand nu e bun nici macar sa faca o cafea. Echipa nu a jucat nimic in amicale si ma refer la lucruri aratate pe teren cum ca s-a facut ceva la antrenamente, la idei de joc, spatii, faze lucrate, tranzitie etc. si cum nu a juca nimic in amicale nu joaca nimic nici acum.

Avem 4 puncte dupa doua jocuri in care am fost penibili atat cu Iasi care sunt vai mama lor unde am luat 3 puncte cat si cu Chiajna care la fel sunt vai mama lor, noi am fost penibili si n-am aratat nimic. Am ajuns sa-l plangem pe Ivan, un jucator mediu care avea un randament al golurilor foarte penibil, gasim tot felul de scuze si chestii. Problema o reprezinta conducerea care isi bate joc de echipa, isi bate joc ca o muta din oras pt ca nu investeste in nocturna, isi bate joc ca-si baga banii in buzunar fara sa aduca jucatori de valoare, isi bate joc ca ne aduce un antrenor vai mama lui, isi bate joc ca lasa un boovean nenorocit sa mature cu Stiinta pe jos prin presa, iar lista poate continua !!!!!

Timpul e singurul care v-a aduce lumina, iar pana acum am cam avut dreptate cu foarte multe, chiar daca pe moment au fost luate ca fiind niste prostii.
pai pana ieri lotul era f prost si aveam mare noroc cu imensul, inegalabilul Multescu. Acum, cu acelasi prim 11, ba chiar si fara Ivan, ne plangem ca nu am surclasat Iasiul si ca am jucat prost cu chiajna, toate din cauza antrenorului.
cat te vad asa de hotarat parca imi aduc aminte de primavara anului 2014 cum propovăduiai pe aici ca nu o sa avem voie sa jucam in liga 1....

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de gogu2005 » 24 Iul 2017, 10:30

in meciul asta iar s-a vazut vechea meteahna a jucatorilor romani: suntem smecheri, jucam cu ac milan, cine [****] sunteti voi astia din chiajna, nici nu trebuie sa dam cu piciorul in minge si intra singura in poarta.

erau uluiti ca aia de la chiajna opun rezistenta. asa am facut de cand suntem in div.A, un meci bun urmat de unul catastrofal pentru ca jucatorii se cred mai buni decat sunt.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 24 Iul 2017, 10:52

asta cred ca s-a intamplat. mai ales dupa ce s-au vazut cu 1-0...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de gsm » 24 Iul 2017, 11:38

suntem echipa cea mai omogena, am schimbat antrenorul, credeam ca vom sparge si ghinionul ratarilor, dar din pacate nu am avut ocazii la poarta lui balgradean, in afara de gol. se pare secunzii lui mangia fac o atmosfera proasta in sanul lotului, ceea ce nu-i bine deloc. se vede pe fata jucatorilor cu experienta o nemultumire, oare motivul sunt noii jucatori veniti care au contracte mult mai mari decat cei care au dus greul pana acum? eu cred ca asta-i motivul la care jucatorii din vechea garda, nu prea mai vor sa puna osul la bataie.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2017, 11:43

Pai nu ii opreste nimeni sa plece. Pot oricand sa mearga la Chiajna pe 1/2 din salariu de la Craiova. Balgradean stie cel mai bine.

Send from Redmi Note 4
Last edited by DeuxEx on 24 Iul 2017, 13:58, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis