[Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vine victoria?

Poll ended at 31 Iul 2017, 13:55

Da
20
49%
Nu, dar totusi nu pierdem
13
32%
Dezamagire din nou
8
20%
 
Total votes: 41

Thunder

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 31 Iul 2017, 02:01

Ce meci frustrant... Ba si cat i-am chinuit in prima repriza, am sters pe jos cu ei. Asta e, asa se-ntampla cand ai senili prin conducere. N-au nicio vina preparatorii fizici, vina are prostu` ala care stia ca-l da pe Ivan si n-a adus jucatori mai repede sa prinda pregatirea. Normal ca Mitrita nu duce in meci intreg cand el se dadu jos din avion si intra in teren cu Milan... La fel si to`arasu` Tiago. Gustavo abia ducea o repriza anu` trecut, ca acu a miscat chiar pana prin minutu` 60 e un mare plus. Oricum, nea Gigi daca avea lotu` asta facea si el treaba, poate nu la fel de buna dar facea. In schimb, macaronaru` e tatic pe tactica, a vazut ca a bagat echipa marsalieru`, a mutat de 2 ori si a intors meciu`. Daca nu se accidenta Tiago si mai baga un zburdalnic pe dreapta, cu Bancu pe stanga (care azi chiar a miscat bine, pacat ca n-a avut cu cine ca terminasera toti benzina) cre`ca le bagam mortu-n casa. Mare mare pacat pt alea 40 de minute in care i-am calcat in picioare cum demult n-am mai vazut vreo echipa sa-i calce pe pascatori in picioare.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 31 Iul 2017, 02:06

JustME scrie:
30 Iul 2017, 23:48
interesanta declaratia lui Mangia:
"trebuia să avem personalitate ca să marcăm pentru a doua oară și nu am avut asta [...] Nu a fost o mutare gândită, eram obosiți, trebuie să creștem și ca personalitate."
pe langa faptul ca e un antrenor foarte, FOARTE, bine pregatit Mangia e si un tip inteligent. si-a dat seama de vechea noastra meteahna de a ne retrage dupa ce dam gol, eu la asta cred ca se refera cand spune ca nu am avut personalitate. practic si-a dat seama de eterna noastra problema.. si anume ca ne ia frica, panica si facem automat pasul in spate.

o mare bila alba din partea mea pt Mangia o: e drept ca o sa aiba mult de tras sa schimbe mentalitatea asta paguboasa a jucatorilor nostri.
Declaratia e de bun simt. Dar, totuși, prima schimbare a venit în min. 57, în condițiile în care ne cantonaserăm (fără să fim forțați) în jumătatea noastră de prin min. 35, când puteam să continuăm jocul de posesie pe poziții ușor avansate (la pauză am avut 55% posesie, iar prin min. 35 procentajul era mai bun). Mangia trebuia să-și dea seama mai devreme de ”meteahna” noastră, să nu permită schimbarea asta de atitudine și să schimbe ceva mult mai devreme, zic eu, Ai lu' Becali au scos egalul de azi (și ne puteau și bate) doar pentru că le-am permis asta. La momentul ăsta suntem peste ei, azi am pierdut 2 puncte.

PS: Mitriță a luat corect galben, a lovit mingea după fluierul arbitrului, apoi a și vociferat.

PPS: Declarația lui Băluță cum că s-a resimțit oboseala cauzată de programul încărcat mergea dacă îi vedeam cedând prin prin 65-70, nu după jumătatea primei reprize...

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 31 Iul 2017, 07:00

Totusi am luat gol din greseala lui Calancea. Pana la golul lor, au fost peste noi dar nu au avut ocazii
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 31 Iul 2017, 09:38

Unde gasesc si eu imagini cu faultul din care s.a dat lovitura libera pt oi? Din stadion nu mi s.a parut deloc fault, a fost total pe dos. Plus galben aiurea. Daca nu intervenea milogul de kovacs nu ne dadeau gol in veci, chiar si cu noi in retrasi aiurea.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2017, 09:52

Doua puncte pierdute de Mangia. Cu doar doua zile de recuperare dupa meciul cu Milan, nu inteleg de ce nu au fost schimbati mai multi jucatori din primul 11. Ma asteptam sa-i vad la start pe Mateiu, Roman si Barbut. Mangia s-a apucat sa experimenteze cu 3 fundasi centrali care nu au mai jucat impreuna pina ieri ! Eu nu inteleg treaba asta cu Screciu automat titular pentru jucatorul U21; incearca nene cu Burlacu, R. Petre pentru mai multa dinamica pe partea de tactica. Italianul a fost adus cica sa promoveze tineri, dar eu nu vad asta - dupa 4 meciuri oficiale.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 31 Iul 2017, 09:54

Thunder scrie:
31 Iul 2017, 02:01
N-au nicio vina preparatorii fizici
Mai discutam dupa vreo 6-7 etape.
Bancu dupa 4 sprinturi era lesinat (si abia intrase)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 31 Iul 2017, 11:11

Dupa 4 sprinturi? Ce-ai frate... Ala inca ii alerga in minutu` 85, incerca driblinguri, actiuni pe cont propriu, a ajuns odata cum facuse cu milanu`, stearsa cu 2-3 pe jos, craci frumos, lansat spre poarta, cand se uita in dreapta cui sa I-o dea... tata mare, era baluta da` la vreo 15 metri in spate de pozitia lui... Plus ca tu venisi de la Severin practic vineri dimineata. Conteaza mult sa ai acelasi timp de refacere, Bancu a jucat cu Milan, nu poti sa-mi zici ca n-a alergat acolo. Mangia in atac voia sa-l bage pe Barbut a 3a schimbare, dar na, se accidenta Tiago, ca deh, asa e cand esti s.eni.l Marcele, trebui sa intre fundas in loc sa fortam pe atac... Sa nu uitam ca noi in atac inca n-avem solutiile oilor, ca d-aia jucam 3-4-3 agresiv, ca n-ai cu cine sa joci 4-4-2 si sa rupi norma in fata.
P.S. Vezi ca Bancu ti-a lasat impresia de final ca noi am terminat in careul oilor...

iuli

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 31 Iul 2017, 11:35

totusi cam repede termina benzina ai nostri,eu intelegeam o problema la forma sportiva.dar sa ai probleme fizice in etapa 3?mie imi place cum pregateste Mangia jocurile si eu cred ca punctul de aseara i se datoreaza.ia verificati cand am luat ultima data punct pe terenul mioarelor?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 31 Iul 2017, 11:50

La "faultul" lui Spahija a fost de fapt invers, el a degajat din saritura si De Amorim s-a bagat sub el ca sa-l darame, iar kovacs le-a mai facut un cadou aproape de careu pe mijloc, pervers ca de obicei. Cand te imping arbitrii din spate cu zeci de faulturi neacordate e misto sa "dai razboi" (conform noii expresii a semianalfabetului). Hai Plzen!!!
Trebuie sa fii extrem de prost (sau prostituat) ca jucator sa te duci la stana pt banii ciobanului antrenor, crezand ca n-o sa se plictiseasca de tine si ca o sa beneficiezi la nesfarsit de felatiile arbitrilor si ale presei.
Mangia e antrenor.
Calancea sa mai exerseze jocul de picior.
Tiago pare promitator, cand se va mai roda in echipa va fi titular de drept.
Am jucat surprinzator de bine dupa ce joi am jucat (bine) cu Milan si batem drumurile din cauza Doreilor din club si de la stadion.
De ce nu l-a bagat pe Roman?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 31 Iul 2017, 15:53

am fost la meci, nu mi-a placut jocul echipe deloc. daca steaua juca cu alibec si budescu, nu scapam cu mai putin de 3 goluri. in afara de zlatinsky care pune suflet si "osul la bataie" restul sunt de pacalici.
calancea, ne-a scos in prima repriza la un sut care scria gol, in rest a tras de timp din primul minut, la incalzire erau 2 dobitoci care se "luara-n gura" cu catalin multescu, iar acesta in loc sa-si vada de antrenament ii incita pe cei 2;
dumitrov, de cand s-a transferat la noi nu joaca nimic, capul jos, centrari la nimereala, bulevard pe partea lui;
spahia, barthe si tiago, jucatori care s-au achitat de sarcini in meciul de aseara;
briceag, omul nu gandeste, ptr ca sa fi fotbalist trebuie sa si te duca trotineta ca altfel mori talent. pase simle, gresite faulturi inutile;
zlatinsky, fotbalist omul, pune suflet si "osul la bataie";
screciu, nu s-a evidentiat intr-un niciun fel;
baluta, un jucator care eu cred ca nu il are la suflet pe Mangia, aseara a facut figuratie pe teren, in a 2-a repriza, inexistent. cred ca este jucatorul care face diferenta in vestiar alaturi de bancu si calancea, care joaca contrar indicatiilor antrenorului;
mitrita, nu prea vad sa ne ajute, mingi pierdute foarte usor, pase neglijente;
gustavo, nu-i jucator de craiova, foarte firav, nu trebuie folosit in primul 11', se vede ca-i "omul lui mangia".

concluzia mea este, ca in vestiar nu-i LINISTE DELOC.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Iul 2017, 16:11

Aproximativ 800 - 1000 de suporteri, am dominat fondul sonor vreo 15-20 minute pana s-au trezit aia de la Tribuna 2a. Cred ca jumatate din ai nostrii au fost mitici

Calancea a aparat muuuult mai bine ca in alte meciuri, rezultatul de egalitate este meritul lui. Odata pentru parade si odata la gol. Golul a fost greseala lui. Vreau sa-l vad mai des pe Popeye

In comparatie cu Florinel Coman , lui Bancu ii lipseste ceva. Tiganu ala are un fuleu fantastic. La dribling sunt aproximativ la fel insa lui bancu ii lipseste explozia

Indiferent de antrenor, cred ca jocul cu fcsb si-au dorit sa-l castige, vedem urmatoarele meciuri daca il vor compromite pe mangialac
U21 spune ca incalzirea cu Italieni este cea mai usoara ... si totusi el e mort in minutul 55 ... este un paradox aici

Imi aduc aminte de Ivan care facea sprinturi de 40m in minutul 88 fara sa transpire. Avem un nou briliant. Baluta 3 meciuri 3 goluri in campionat. Foarte eficient !!! vreau sa vad si pe altii

Mitrita este un om inteligent, are 22 de ani a fost un tanar promitator dar care s-a pierdut pe undeva. Se vede clar ca are ceva de demonstrat ca isi doreste sa redevina acea speranta , momentan nu il ajuta picioarele. Eu cred ca in 2 ani va ajunge noul nostru Briliant.

Barthe, Thiago si Spajia au arata bine impreuna, nu au facut greseli lamentabile. Thiago are siguranta in joc. Barthe este un lider inascut iar Spajia este cel mai mobil.

Briceag si Dimitrov pot mai mult, ofera cam putin . Le trebuie un mentor, un bun pedagog sa lucreze la mentalul lor. Un motivator

Per total avem 3 meciuri fara infrangere. Prima vizita a lui mangia pe National Arena s-a terminat bine. FCSB este mai puternica ca anul trecut


EDIT : Topicul "Deplasare Milano" cred ca ar trebuie sa fie topicul pentru urmatorul meci de JOI, Mutat la zona potrivita o:

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 31 Iul 2017, 16:25

Vina pentru golul oierilor est impartita intre calancea si dimitrov. Imediat dupa lovitura bulgarul il lasa liber pe stelemist, se opreste din alergare, apoi se trezeste din nou, ajunge in fata portii ca un papagal si evident ca se loveste mingea de el dupa a doua respingere a lui calancea, si ghici unde ajunge.
Chiar daca calancea a avut scaparea de la gol si degajarile alea tampite, a aparat in vreo doua faze unde golul era foarte probabil. Nu e ok sa fie invinovatit numai el.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 31 Iul 2017, 16:41

Inteleg ca acuzam oboseala, dar ce facem daca ajungem de exemplu in grupe? Atunci o sa jucam mereu joi-duminica.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 31 Iul 2017, 16:50


JustME

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Iul 2017, 17:17

superb spus Dantes apld apld apld

Închis