[Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vine victoria?

Poll ended at 31 Iul 2017, 13:55

Da
20
49%
Nu, dar totusi nu pierdem
13
32%
Dezamagire din nou
8
20%
 
Total votes: 41

JustME

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Iul 2017, 23:48

interesanta declaratia lui Mangia:
"trebuia să avem personalitate ca să marcăm pentru a doua oară și nu am avut asta [...] Nu a fost o mutare gândită, eram obosiți, trebuie să creștem și ca personalitate."
pe langa faptul ca e un antrenor foarte, FOARTE, bine pregatit Mangia e si un tip inteligent. si-a dat seama de vechea noastra meteahna de a ne retrage dupa ce dam gol, eu la asta cred ca se refera cand spune ca nu am avut personalitate. practic si-a dat seama de eterna noastra problema.. si anume ca ne ia frica, panica si facem automat pasul in spate.

o mare bila alba din partea mea pt Mangia o: e drept ca o sa aiba mult de tras sa schimbe mentalitatea asta paguboasa a jucatorilor nostri.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 30 Iul 2017, 23:49

Incep sa cred ca avem niste preparatori fizici slabi si ca pregatirea fizica din aceasta vara, a fost ratata. Nu e posibil ca pici fizic din min 55-60 (chiar si daca ai jucat cu AC Milan in urma cu cateva zile).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2017, 23:54

Eu cred ca am evoluat conform asteptarilor dpdv fizic. Gandeste-te ca acum 3 zile, la ora asta, jucam cu AC Milan. Ai nostri nu stiu ce inseamna sa joci de 2 ori pe saptamana. Personal, ma declar multumit de rezultat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Iul 2017, 23:57

JustME scrie:
30 Iul 2017, 23:48
interesanta declaratia lui Mangia:
"trebuia să avem personalitate ca să marcăm pentru a doua oară și nu am avut asta [...] Nu a fost o mutare gândită, eram obosiți, trebuie să creștem și ca personalitate."
pe langa faptul ca e un antrenor foarte, FOARTE, bine pregatit Mangia e si un tip inteligent. si-a dat seama de vechea noastra meteahna de a ne retrage dupa ce dam gol, eu la asta cred ca se refera cand spune ca nu am avut personalitate. practic si-a dat seama de eterna noastra problema.. si anume ca ne ia frica, panica si facem automat pasul in spate.

o mare bila alba din partea mea pt Mangia o: e drept ca o sa aiba mult de tras sa schimbe mentalitatea asta paguboasa a jucatorilor nostri.
Cred ca se refera la faptul ca fundasii centrali se aparau foarte aproape de careu ... rezultand in curse foarte mari de parcurs pentru atacanti
Faptul ca ne-am bagat in poarta este lucrul pe care l-as reprosa tactic, Steaua nu are jucatori care sa se lanseze pe curse de 40m

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 31 Iul 2017, 00:00

DeuxEx scrie:
30 Iul 2017, 23:54
Eu cred ca am evoluat conform asteptarilor dpdv fizic. Gandeste-te ca acum 3 zile, la ora asta, jucam cu AC Milan. Ai nostri nu stiu ce inseamna sa joci de 2 ori pe saptamana. Personal, ma declar multumit de rezultat.
Intelegeam daca picam fizic prin min 75-80, dar nu din min 55-60. Da-o dracu de treaba, ca e abia inceput de campionat.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

LiviuB

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Iul 2017, 00:08

Am văzut rezumatul si nu inteleg de ce sunt atatea reprosuri pt Calancea (nu am putut sa vad meciul). Pai a avut vreo 3 interventii decisive. La gol, nu i se pot reprosa multe. Genul asta de mingi sunt f dificile pt ca nu poti nici sa le prinzi si nici sa le respingi prea departe. Plus ca a blocat in a doua faza. Pacat ca mingea a ricosat tot la ei, zici ca a mancat rahat cioara aia

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 31 Iul 2017, 00:10

Mor cum vad ca ne inchinam la straini ca la icoanele facatoare de minuni, bai nene Mangia asta e un fel de Niculescu mai anonim, daca si asta e antrenor ne-am dat dracu. Cica a inteles perfect mentalitatea, a dracu mentalitate are el ca de 3 meciuri in campionat suntem vai de mama noastra din 270 minute am jucat fotbal vreo 75 minute, in rest o rusine si drama totala !!!

Echipa pur si simplu nu joaca nimic, azi am dat peste un adversar care era cu gandul la alt meci, care si-a permis sa menajeze jucatori si n am fost capabili sa-i batem. Rusine, sa faca FCSB schimbari cu tine ca sa-si odihneasca jucatorii si sa nu poti castiga.

E nevoie de mana lui nea Gigi ca sa reinvie aceasta echipa pt ca altfel cadem in cap. Cu astra gasim iar scuza meciului cu AC Milan si o ardem din scuze in scuze, iar pe macaronar il ridicam in slavi.

JustME

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Iul 2017, 00:11

una peste alta meciul l-am terminat in careul oilor. prima parte a reprizei da, s-a jucat doar la poarta noastra insa dupa ce s-au facut schimbarile jocul -a echilibrat. ultimele 10-15 minute cand, teoretic, oile trebuiau sa forteze sa ne dea lovitura de gratie jocul a fost echilibrat. repet, meciul s-a terminat cu noi in careul oilor nu invers.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Iul 2017, 00:12

Liviu, a fost ezitant in interventii, nu a prea comunicat cu fundasii centrali si 90% din degajari le-a dat afara sau la advresar. Aia e problema cu Calancea.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blackworld
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 27 Mai 2017, 09:53

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de blackworld » 31 Iul 2017, 00:15

Ca idee: "incalzirea de o facem cu italienii, e cea mai usoara pe care am facut-o vreodata" ( jucator u21 )

LiviuB

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Iul 2017, 00:18

Deux, aici probabil ca ai dreptate. Am văzut și la celelalte meciuri o stare de nesiguranță. Ca sa fiu sincer, am emotii cand primește pase. Ar trebui sa ofere mai multă siguranta

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Iul 2017, 00:35

danielC scrie:
31 Iul 2017, 00:10

E nevoie de mana lui nea Gigi ca sa reinvie aceasta echipa pt ca altfel cadem in cap.
Si nentu Gigi asta intr-un an de zile nu i-a invatat sa apere o faza fixa.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 31 Iul 2017, 00:40

Cre'ca venea repejor-repejor Rossi daca era Multescu antrenor... E loc de mai bine, dar am progresat. Pierzi pe Ivanhoe si aduci jucatori tarziu, dar ai rezultate. Avem in sfarait echipa de podium si facem nazuri...
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 31 Iul 2017, 00:43

Meci bun primele 35 de minute, prost pentru urmatoarele 60, ne-am revenit in prelungiri. Nu stiu daca suntem nepregatiti fizic, cert e ca am cazut foarte devreme plus ca avem eterna mentalitate de echipa mica.

Avem niste maini moarte, gen dimitrov si mai ales briceag.

Calancea a aparat foarte bine azi, dar la gol a gresit, era o minge trasa nu foarte puternic si de la 30 de metri care putea fi respinsa altfel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 3] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Iul 2017, 00:50

"lampard" popescu caca steagu :lol: si normal ca il lua ciobanul in [cenzurat]. eu chiar nu ii inteleg pe jucatorii astia.. sunt masochisti? sau atat de disperati dupa bani incat sa accepte sa se duca la jegul ala de echipa sa fie antrenati de secunzii ciobanului si luati in [cenzurat] de acelasi individ de trista amintire.

juctorii oilor sunt ca prostituatele, platite sa le [cenzurat] ala in [cenzurat] dupa bunul plac. abea astept sa vina randul lu' "messi al portarilor" sa isi ia portia de **** de la palat :hai

p.s. vazandu-l pe cioban cum se comporta imi aduce aminte de boovean ca si ala fix la fel delira cu "ceavi" firtulescu :lol: doi titani ai fotbalului romanesc, [cenzurat]-i-ar lumea in gura :-x

Închis