[Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 08 Aug 2017, 01:10

Victorie Universitatea Craiova! (3 pct)
23
72%
Ne consolam impreuna cu astralii pentru eliminarile din EL (1 pct)
7
22%
Primul meci fara puncte!
2
6%
 
Total votes: 32

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de robertc » 06 Aug 2017, 23:15

[quote=alex.p post_id=454894 time=1502047808 user_id=1050]
@robertc: adica noi suntem clona? Prietene, fa-ne un serviciu si nu mai intra aici, mi-e prea lene (de, caldura asta) sa te banez

Ma refeream mai mult la cum ne percep anumite personaje...pentru ca ai nostrii conducatori nu rezolva chestia cu csu ca si denumire :mad:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Dany » 06 Aug 2017, 23:25

Nu am făcut un meci bun și am început de la 0-1. Totusi nu pot sa cred ca nu putem mai mult
Trebuie mai multa seriozitate si o atitudine pozitivă. Stiu ca nu a fost ușor, dar totusi nu erau peste 40 de grade. As vrea sa alerge mai mult, sa bage materiale și să fie mai atenti. As vrea sa" moara" pe teren la fiecare meci.

Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 06 Aug 2017, 23:45

Mai mult m-au amărât comentariile decat rezultatul

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Florin-UCV » 07 Aug 2017, 01:03

Lasati-o cu temperatura! Asa se intampla cand vezi meciul la tv.
Au fost 29 de grade la ora meciului. Vreme perfecta pentru fotbal (bineinteles, asta nu ii disculpa pe imbecilii care ne programeaza la ore aberante)

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 07 Aug 2017, 06:24

Dany scrie:
06 Aug 2017, 23:25
Nu am făcut un meci bun și am început de la 0-1. Totusi nu pot sa cred ca nu putem mai mult
Trebuie mai multa seriozitate si o atitudine pozitivă. Stiu ca nu a fost ușor, dar totusi nu erau peste 40 de grade. As vrea sa alerge mai mult, sa bage materiale și să fie mai atenti. As vrea sa" moara" pe teren la fiecare meci.

Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro
Mie nu mi pare ca nu au alergat... si aia de la echipa lui Iedi au bagat ceva material... tot timpul in presing etc. bine fiecare in limitele lui... Briceag oricum in afara de alergat nu cred ca mai stie ceva(Maza 2) iar Kelic si Screciu nu vor alerga niciodata, Zlati si Barthe mai pe loc asa restul au alergat destul... ba chear au fortat aiurea cum fu cazul lui Baluta care se si rupse... Sunt curios cu va rectiona antrenorul in urmatoarele 2 etape ce schimbari va face ucv ucv ucv
P.S. Va placu galeria nu? Cum care galerie? Aia in negru... scria NPG pe ei :lol: :)( :hai :-D o: :o :)- :-( Aveau si rezerve in spate in dube pe baietii de la jandarmerie in caz ca ramaneau fara voce
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 07 Aug 2017, 07:57

Problema o reprezintă greșelile nefortate si care au fost f multe. Preluari greșite, pase direct la adversar, centrali total aiurea din poziții f bune. Si aici, dimitrov si Bancu au fost campioni. Apoi, când nu dai gol din 4 m, când tragi tot aiurea din pozitie f buna, ai toate sansele sa nu castigi.
Si sunt total dezamăgit de cei din Severin.

iuli

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 07 Aug 2017, 09:37

Gata,retrogradam!sa plece toti....
P.S. Anul trecut dupa 20 de etape ne bateam la titlu si am terminat in genunchi din cauza antrenorului.Mangia e mult peste ce am avut sezonul trecut!

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de champion » 07 Aug 2017, 10:50

LiviuB scrie:
07 Aug 2017, 07:57
Problema o reprezintă greșelile nefortate si care au fost f multe. Preluari greșite, pase direct la adversar, centrali total aiurea din poziții f bune. Si aici, dimitrov si Bancu au fost campioni. Apoi, când nu dai gol din 4 m, când tragi tot aiurea din pozitie f buna, ai toate sansele sa nu castigi.
Si sunt total dezamăgit de cei din Severin.
Exact! Chiar daca momentan nu imi inspira incredere totala, Mangia nu are ce sa le faca unor jucatori cu aere de vedete care cad in [cenzurat] cand trag la poarta din 4 metri, centreaza in aut de margine din poztii excelente sau gresesc pase simple de 2 metri pe care le trimit direct la adversar. Marea dezamagire pentru mine este Briceag, care sezonul trecut a jucat constant bine, insa in acest sezon e la pamant. La fel si Screciu de la care ma asteptam sa creasca, insa saracu se pare ca l-au ajuns si pe el vedetismele. In acest sezon, in toate cele 4 meciuri de campionat a jucat numai la alibi cu foarte multe pase inapoi la fundasi indiferent de situatia scorului din teren, iar cand incerca sa dezvolte vreun atac are o rata de pase gresite si mingi pierdute undeva pe la 80-85%. In cazul lui screciu, il acuz in primul rand pe Mangia care il expune prea mult. Ar trebui pastrat 2-3 meciuri pe banca, sau chiar trimis la echipa a doua. De bancu nu mai zic nimic care meci de meci da dovada de o nesimtire crasa. De 2 ani de zile acest bancu nu mai joaca absolut nimic si pentru mine e ceva incredibil cum de prinde mereu primul 11. Rar mi-a fost dat sa vad un jucator atat de nesimtit ca acest bancu care dupa orice meci, indiferent cat de prost joaca si indiferent de scor, el face mereu interviuri cu zambetu pe buze, pentru el totul e roz, baiatul e zen total. Nici acum nu mi-a iesit din minte interviul dat de bancu dupa un meci cu iasi (parca) atunci cand Iliev a trebuit sa ia cartonas rosu pentru ca bancu pasase in spate exact la un adversar (pentru a doua oara in acel meci) care scapase singur cu portarul nostru. Dupa meci bancu la fel de fericit si de degajat spunea "Si ce sa-i facem lui Iliev daca s-a suparat? E suparat, o sa-i treaca." Incredibil...
Revenind la acest inceput de campionat, un alt jucator care a dezamagit la inceput a fost Kelic, INSA spre deosebire de bancu care a ramas la un nivel submediocru, Renato se vede ca a progresat mult. Devine tot mai bun de la un meci la altul si nu poate decat sa ma bucure acest lucru. Inca il astept pe Roman sa intre in joc si pe Rossi, care nu prea inteleg de ce a fost lasat in afara lotului pentru acest meci.
Etapa urmatoare avem meci cu o nou promovata, meci care este imperios necesar sa il castigam. Sper sa batem, insa daca nici pe Juventus Bucuresti nu esti in stare sa o invingi, tinand cont de intaririle din aceasta vara atunci voi adera si eu la grupul celor care spun ca pe Mangia nu il apuca paltonul.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 07 Aug 2017, 11:00

nu vad de ce e antrenorul de vina pt ca niste jucatori nu sunt in stare sa tina ritmul din 3 in 3 zile. Se vede clar ca sunt rupti de oboseala, dar mai ales psihic sunt obositi.
Dupa inceputul catastrofal de meci cu gol incasat aiurea (toata apararea a luat craci la faza aia), echipa se remontase, a fortat si a dat gol, ca mai appoi sa reintre aproape instantaneu in pasa proasta de la inceputul meciului. Este revoltatoare mentalitatea jucatorilor, majoritatea sunt labili psihic. Poate nu ar strica un psiholog la echipa.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 07 Aug 2017, 11:15

Echipa are nevoie de timp. A plecat Ivan (care conta enorm pe fază ofensiva) si au venit o serie de jucători care au nevoie de timp sa se acomodeze. Trebuie să avem răbdare pentru ca suntem pe un drum bun. Sa nu uitam ca am reusit un egal la fcsb , unde nu mai luasem punct de mai bine de 12 ani. Si Roman si Mitrita Si Rossi au nevoie de timp sa se integreze, sa se construiască relațiile de joc. Ceea ce ma îngrijorează sunt greșelile astea la faze simple. Baluta a driblat 3 adversari, il lanseaza pe dimitrov care ar fi rămas singur dar acesta ratează preluarea. Si au mai fost cel putin 5 faze similare.
E adevărat că nici Mangia nu a fost foarte inspirat aseară. A schimbat cu 3 fundaș centrali si l-a pus pe Briceag fundaș dreapta, zona in care aveam acum 2 stângaci. Nu stiu de ce nu este folosit Popescu, am putea castiga un mijlocaș central. Screciu e un copil formidabil, va creste, dar in astfel de meciuri ai nevoie de jucători care să te ajute pe fază ofensiva (iar mijlocul il ținea doar Zlatinski). Dar asta nu inseamna ca nu am incredere in Mangia. Deja se vede un joc mult mai ordonat, mai organizat. Repet, avem nevoie de timp. Plus ca alta atmosferă ar fi fost sa joci cu 10.000 de oameni in tribuna. Nu imi explic, poate sunt prea scumpe biletele pentru severineni...
si inca ceva, nu pot sa nu remarc din nou, arbitrajul acestui horatiu fesnic, care a fragmentat excesiv jocul si care dadea fault la orice duel pentru jucatorii Astrei. si fac o paralela cu arbitrajele fcsb-ului, care, fara sa joace mai convingator ca noi, au adunat 10 puncte. eu bag mana in foc ca daca Craiova ar fi dat un gol ca aseara, se dadea fault la portar. nu mai zic de arbitrajele din primele 2 meciuri, cand arbitrii ii impingeau de la spate.
nu dau vina pe arbitraj pentru semiesec, dar nu pot sa nu remarc cum se schimba registrele si partiturile in functie de echipe.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de u2blue » 07 Aug 2017, 12:15

Mangia e un antrenor foarte bun pt Craiova ... nu vreau sa-i critic alegerile tactice etc un singur lucru ma deranjeaza ... sper sa ma insel ... nu stie sa promoveze tineri. Meciul asta era o ocazie foarte buna sa arunce sange proaspat in razboi si cred ca solutii (mai bune decat ecuatiile lui Iedi) erau. Si inca un lucru, cazul Sreciu, e slab in perioada asta e clar ... insa sa te [cenzurat] pe el si sa nu-i dai posibilitatea sa joace macar 10 minute cu Milan ... mi se pare exagerat.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Trubadurul » 07 Aug 2017, 12:31

Fcsbul bătu Chiajna cu 3 tineri pe teren
iar noi ajunserăm nu numai să îi dăm în cap puștiului de joacă la noi dar și să dăm din colț în colț că nu mai avem alți tineri!

CUM E POSIBIL AȘA CEVA? N-avem de ales decât între portarul Popescu ( vorba vine că el nu joacă oricum) și Screciu? Restul tinerilor ce făcură, intrară la apă?

Urmează un meci teoretic ușor cu o nou promovată care a luat bătaie de la toată lumea. E un moment bun să rodăm și alți tineri. Bagi unul u21, îl înlocuiești la pauză cu Screciu sau altul și acumulează și ei minute.
Ori de-mi pierde Roman mingiile ori de o face Popescu tot aia e.
Dacă nici cu echipele slabe nu verifici tinerii, atunci când?

Și eu nu cred că Bărbuț ar fi trebuit schimbat în meciul acesta, nici Ivan în meciul cu Iași și nici Băluță în meciul cu Milan. Și eu cred că ar fi trebuit să prindă și Screciu vreo 5 minute că nu e ca și cum experiența lui Mateiu sau Rossi a contribuit la ceva bun în returul cu Milan. Deci nu e prima chestie neinspirată făcută de Mangia.

sorin107

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 07 Aug 2017, 15:08

ce cretin si sorica ala la conferinta, baga-i-as [cenzurat] pe gat de sobolan infect. ar merita batut in gura cu lopata de infanterie. ma face sa-mi fie dor de stancescu.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorinyki » 07 Aug 2017, 15:19

Pana la urma Mangia trebuie sa stie si de presiune, Astra numai este de mult echipa de speriat. Pai daca nu am batut Concordia si Astra, ce facem cu CFR, Dinamo, Botosani? Daca Screciu nu este in forma, se putea juca cu Popescu in poarta si castigam mijlocul, s-a tras un sut anemic pe spatiul portii si a fost gol! Cu ce este mai bun Mitrovic decat Popescu?

sorin107

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 07 Aug 2017, 15:22

una-i una si alta-i alta. da intrebarile alea cu paltonu, lasa-le in [cenzurat] direct. comunistii [cenzurat].

Închis