[Etapa 5] Juventus - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Meciul va trezeste amintiri din Liga a 2-a

Poll ended at 10 Aug 2017, 15:46

Placute
19
73%
Neplacute
7
27%
 
Total votes: 26

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2017, 21:30

e nevoie de timp. si e o victorie foarte buna. jocul se va regla in urmatorul timp

sorin107

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2017, 21:32

asta cu problemele fizice e remediabila, sper ca dupa meciul cu botosani vom arata mai bine, pentru ca e diferenta de o saptamana pana la deplasarea la viitorul.

plus ca putem recupera in pauza echipelor nationale.

si jocul se va imbunatati, sunt sigur, e nevoie de timp.

nu poti sa spui ca-l regreti pe multescu, pentru mine e clar altceva cu mangia.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DarkComy » 09 Aug 2017, 21:37

sorin107 scrie:
09 Aug 2017, 21:32
asta cu problemele fizice e remediabila, sper ca dupa meciul cu botosani vom arata mai bine, pentru ca e diferenta de o saptamana pana la deplasarea la viitorul.

plus ca putem recupera in pauza echipelor nationale.

si jocul se va imbunatati, sunt sigur, e nevoie de timp.

nu poti sa spui ca-l regreti pe multescu, pentru mine e clar altceva cu mangia.
recuperezi din punct de vedere fizic daca ai si preparatori si tehnici adecvate. Daca ii pregatesc pe jucatori ca si pana acum, putem sa stam si o luna in pauza ca tot o sa pice fizic prin min 70
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2017, 21:40

Meciul asta castigat cu acest 1-0 amarat cred ca va avea pentru noi in acest sezon aceeasi greutate pe care a avut-o acel 1-0 castigat in fata Otelului prin golul lui Madson in mandatul lui Cartu&Sandoi.
Mangia vine dintr-o tara unde aspectul tactic primeaza in fata pregatirii fizice, dar daca este baiat destept o sa-si dea seama rapid ca lacunele de ordin tactic ale jucatorilor nostri pot fi corectate si printr-un mai mare accent pe pregatirea fizica. Nu poti sa-ti impui o tactica cu jucatori care nu fac fata din punct de vedere fizic.
Iar in pauza meciurilor nationalei i-as urca pe toti in autocar si i-as duce la Herculane pentru o saptamana de pregatire fizica intensa, mai ales ca noii veniti sunt deficitari la acest capitol.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de sorialis » 09 Aug 2017, 21:45

alex.p scrie:Mai lasati-ma fratilor cu Multescu. Cand dadea de echipe din astea de se apara supraaglomerat nu stia ce sa faca. Va amintiti de Timisoara, Voluntari in tur, Chiajna (apropo, tot 1-1 acasa am facut cu ei)? Anul trecut am castigat doar 4 meciuri la diferenta mai mare de 1 gol! Si la multe din victoriile la 1 gol am tremurat serios pe final.

Va mai amintiti schimbarile din min 90, 91, 92, 93? De nici o schimbare de sistem in timpul meciului timp de 1 an, ca nu a incercat sa schimbe ceva cand nu mergea treaba. De apararea vraiste la faze fixe?

Hai sa fim seriosi, pana acum Mangia a reusit sa disciplineze echipa tactic. Sa vedem cum rezolva problema fizica, cu sistemul de joc sunt convins ca la inceputul lui septembrie vom juca altfel.

Dupa 5 etape, avem tot 9 puncte ca ai anul trecut. Si am jucat deja cu fcsb anul asta.
Atât!!! Imagine

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de Paul » 09 Aug 2017, 22:01

Nu uitati un aspect: in scurt timp (sper!!) stadionul va fi gata si vor juca si baietii cu 30000 de oameni care ii incurajeaza. Nu cu 200 de plictisiti la Severin pe liparul al mare la 6.
Eu cred ca asta va conta enorm. Va rog eu nu mai fiti asa de antrenori, fiti si voi suporteri, fans, "si la bine si la rau".
Mangia e prost, Bancu e nesimitit si Briceag doarme pe el. Nu! Sunt ai nostri si mai gresesc. Dar nu stam cu gura pe ei, ii ajutam sa treaca de orice perioada proasta.
Cateodata cand citesc o serie de comentarii imi trece de dor de marele cocletzar Tony Sorica.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2017, 22:03

ganditi-va ca avem jucatori veniti acum 2-3 saptamani, nu au prins pregatirea.
plus ca noi intodeauna am avut probleme cu astfel de echipe

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de Paul » 09 Aug 2017, 22:08

Apropos, azi anunta Genoiu ca in weekend se deschide Waterpark. Da' de stadion ce se aude? Stiu ca e alt topic dar incerc sa ii mai imbunez pe oamenii astia suparati ca baturam in deplasare.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de champion » 09 Aug 2017, 22:21

nu prea inteleg ce disciplina tactica vedeti voi la mangia cand aproape meci de meci e bulevard atat pe partea lui dimitrov (pentru ca urca foarte mult...tactic evident) cat si pe partea lui briceag, greseli copilaresti in aparare datorita multiplelor complicatii in faze simple, o gramada de pase date inapoi, iar cand incercam sa construim ceva, aproape meci de meci vedem cum fotbalisti precum Zlatinski sau Rossi ridica din maini aratand ca nu au cu cine combina si cui sa dea pasa. Evident poate fi considerata o tactica si asta ca jucatorii nostri sa stea ascunsi dupa adversari si sa nu iasa la pasa.... Sau considerati vreo tactica faptul ca ne aparam cu 5 fundasi??? :lol: :lol: Bun, sa zicem ca asta e vreo tactica de a apara un 1-0 smuls cu forcepsul dintr-un meci cu o nou promovata care se afla pe ultimul loc, DAR in cazul asta se presupune ca ar trebui sa functioneze contraatacul. Voi ati vazut vreun contraatac in meciul din aceasta seara? SAu in meciul cu oile de acum 2 etape? De fiecare data cand recuperau fundasii mingea, nu aveau pe cine sa lanseze pe contraatac!!! Va place sa va mintiti singuri cu asa zisa disciplina tactica a lui mangia.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de _T@V_ » 09 Aug 2017, 22:24

Nici io nu inteleg regretele astea dupa Multescu. A scos cumva Clyderman un nou album si are nevoie nea Gigi sa-l asculte la ore fixe?

Tactic, suntem in alta dimensiune vericule. Jucatorii insa nu-l mai ajuta pe antrenor anul asta, precum reuseau anul trecut. In primul rand, ca prin sistemul asta cu 3 fundasi centrali, Dimitrov si Briceag devin esentiali. Si tocmai astia sunt cei mai praf jucatori din lot. Unu nu e in stare sa ajunga sa dea o centrare de Doamne Ajuta, macar odata pe meci sa dea si Roman cu capul. Si n-avem nici rezerve pentru ei.

Io nu inteleg de ce nu fortam macar unul din copiii aia campioni de la U17. Defensiv, Dimitrov e pe negativ. Briceag sa zicem ca-i in jur de zero. Defensiv sunt sigur ca pustanii se vor achita de sarcini. Trebuie bagati si fortati: va ia mama dreaq daca nu-mi dati 2 centrari meciul asta, atat le-as cere. Ca de restul, sigur se vor achita. Si asa nu inteleg politica asta a clubului, dintr-o echipa ce mustea de pustani pe banca, acum nu mai avem nici macar solutii sa facem schimbarile...

Bine naiba ca baturam. Acum, trebuie orice am face, sa nu luam bataie de la moldoveni. Daca se duca aia la 16 pct si noi ramanem la 9..., in retur la ei sigur ne urca iar pe garduri... ideea e ca daca ne bat, aia, cel putin din punctul nostru de vedere, sunt in pleiof. Mai pui javrele, oile, si franele si mai ramane sa ne batem pe doua locuri noi cu astra, viitorul, voluntari si timisoara (astea doua din urma, in functie de cati bani se arunca dinspre politic).

sorin107

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2017, 22:37

nu ne bat aia de la botosani niciodata la noi acasa. o sa se bage cu curu-n poarta fara indoiala si le dam cel putin un gol.

ma ingrijoreaza faptul ca nu joaca rossi, insa. stie cineva ce e cu el?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de alex.p » 09 Aug 2017, 22:49

@champion: doar un exemplu: in momentul in care Tiago a recuperat si a iesit cu mingea la picior din aparare, Zlatinski si fugi si se aseza pe locul lui in spate.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de _T@V_ » 09 Aug 2017, 22:57

sorin107 scrie:nu ne bat aia de la botosani niciodata la noi acasa. o sa se bage cu curu-n poarta fara indoiala si le dam cel putin un gol.

ma ingrijoreaza faptul ca nu joaca rossi, insa. stie cineva ce e cu el?
La noi acasa (la Craiova), poate. La Severin n-as mai fi asa de sigur.

JustME

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de JustME » 10 Aug 2017, 02:48

mi se pare mie sau pe unii ii incurca rau victoria asta? :) sa il regreti pe Multescu e ca si cum ai luat bacu' si in loc sa te duci la facultate doresti sa te intorci la scoala generala. singurul antrenor pe care as putea sa il accept in locul lui Mangia ar fi Piti, orice alta varianta ar fi [scuzati].

personal sper ca Mangia sa ramana la Craiova. o sa vina si vremea lui Piti, sunt convins, insa daca tot l-am adus pe italian sa il lasam sa isi faca treaba.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2017, 07:41

Mi se pare ca echipa se apara prost, ataca mai degraba anemic, iar cam toti jucatorii - cu exceptia numita Gustavo - par sa joace mai slab cu Mangia decit au facut-o cu Multescu. Nu mai vorbesc de caderile fizice din repriza a doua. Nu stiu daca stilul lui Mangia se potriveste cu jucatorii pe care ii are Craiova.

Prestatie modesta a echipei cu al treilea buget din liga 1, una dintre cele trei echipe de liga 1 alaturi de FCSB si CFR care de patru ani plateste ca sa cumpere jucatori. Da - rezultatul de egalitate cu FCSB a fost bun, dar Iasiul a reusit acelasi lucru (si a avut mai multe ocazii decit Craiova !), iar Voluntari a pierdut 1-2 tot la FCSB in ultimul minut.

Dupa 5 etape, pot spune ca prestatia Craiove e cenusie comparativ cu banii investiti si conditiile la echipa.

Închis