[Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Gaz Metan medias?

Poll ended at 26 Aug 2017, 21:25

Victorie, singura optiune viabila!
25
76%
Egal, incep ardelenii sa se trezeasca
5
15%
Vine si prima infrangere!
3
9%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2017, 21:25

Vineri, 25.08.2017, de la ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste pe stadionul "Municipal" din Drobeta Turnu Severin echipa Gaz Metan Medias. Mediesenii, locul 12 in clasament (1 victorie, 0 egaluri, 4 infrangeri) traverseaza o perioada dificila. Universitatea vine dupa 3 victorii consecutive si este in urcare de forma.

Ce credeti ca vom face vineri cu Mediasul? Ce formula de echipa credeti ca va trimite Mangia in teren? Cine merge la Severin? ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de _T@V_ » 21 Aug 2017, 22:59

Permiteti sa raportez: adversarii nostri au furat niste meciuri disputate. Sa nu fie vreun semn, si defapt sa ne fure punctele.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 22 Aug 2017, 01:23

_T@V_ scrie:
21 Aug 2017, 22:59
Permiteti sa raportez: adversarii nostri au furat niste meciuri disputate. Sa nu fie vreun semn, si defapt sa ne fure punctele.
Ai dreptate. M-am uitat la ultimele 5 meciuri pe flash :lol:
1 victorie, 1 egal, 5 infrangeri o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 22 Aug 2017, 09:03

nu mai avem voie sa pierdem puncte acasa cu echipe accesibile.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Aug 2017, 10:04

Trebuie sa facem scor cu echipele astea de desculti. Sa facem golaveraj.

Trimis de pe SM-J510FN folosind aplicatia #craiovamaximaro

Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 22 Aug 2017, 14:26

2-0, Roman sparge gheata!

sorin107

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2017, 16:26

ne cam incurca revenirea lui baluta, sincer sa fiu :) dar poate nu se va recupera deplin si vom incepe cu el pe banca, pentru ca in mod sigur avem nevoie de roman titular. gazul se va apara pe 2 linii si ne trebuie un atacant de forta, care sa creeze culoare.

as incepe asa:

calancea - screciu, kelic/barthe, tiago - dimitrov, rossi/mateiu, zlatan, bancu - gustavo, roman, mitrita

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Aug 2017, 16:38

Sa notam ca - desi echipa joaca mult mai pragmatic si sta mai bine defensiv decat in era Multescu - atat Juventus , Viitorul cat si Botosani au avut niste ocazii fantastice care doar norocul sau calancea ne-a salvat. Destul de multe la numar, mai ales in partida cu viitorul

Cat despre meciul asta, cred ca este timpul ca Roman sa inscribe. Altfel il pun pe lista cu Fajic si Rambe

Popescu - Briceag , Thiago, Popov, Screciu, Dimitrov - Burlacu, Zlatan, Gustavo - Mitrita, Baluta

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 22 Aug 2017, 18:17

ocaziile Viitorului nu au fost fantastice, au fost ocazii normale de joc. Calancea a aparat ce trebuie sa apere un portar decent. Nu au fost faze unu la unu cu portarul sau reflexe nemaintalnite. Iar aia de la Botosani nu au tras nici un sut pe spatiul portii cu exceptia unei centrari sutate

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de lionking » 22 Aug 2017, 18:29

Din ce-am vazut asa frinturi meciuri cu Medias ce sa zic , sunt cam praf, cu tot cu dom. profesor de matematica. Pe saracii astia ii batem la peste doua goluri diferenta. Cred ca si baluta va prinde cel putin o repriza.
O sa vedem cum stam ca joc,pregatire, etc. in urmatoarele meciuri care urmeaza dupa cel cu Medias.
:)) :)) :))

LiviuB

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 22 Aug 2017, 19:57

Nu trebuie să îi subestimam. I-am văzut la meciul cu dinamo cand ii dominau pe ăștia in groapa si diferenta a facut-o un 11 m acordat f usor.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Trubadurul » 23 Aug 2017, 09:05

Botoșaniul a avut niște ocazii imense.
Acel contraatac când Roman trage pe lângă poartă dintr-o poziție ideală, acea fază când un moldovean îl driblează ușor pe Dimitrov, trage cu putere în Calancea și portarul nostru respinge până la Roman care din fericire nu se întâlnește cu mingea în fața porții. Apoi tot Roman trage în bară. Am avut noroc că Roman al lor trece prin aceeași pasă neagră ca Roman al nostru. :)(

La Juventus cea mai mare ocazie le-a fost creată de Dimitrov dar atunci Calancea a fost la înălțime.
Cu Viitorul șutul periculos a lui Coman vine tot de lângă Dimitrov. Noroc că băiatul se gândea la fcsb și nu s-a mai străduit cu vechea echipă. Și a mai fost și capul lui Țucudean evident.

Cred că bulgarul e singurul care a greșit atât de mult în mai toate meciurile și tot nu și-a pierdut postul de titular.
Și mi-aș dori ca Mangia să schimbe acest lucru.
Cu Mitriță și Băluță pe teren și cu o echipă slabă a Gazului eu cred că ne putem permite să încercăm ceva diferit. Trebuie doar puțin curaj și un gram de inspirație și cine știe de unde sare iepurele? Altfel dacă continuăm la fel mă tem că norocul nostru se va termina odată și adversarii noștri vor vedea până la urmă poarta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de marius_vl » 23 Aug 2017, 09:39

Eu unul nu inteleg de ce nu il incearca pe Barbut in locul lui Dimitrov! asta e singura bila neagra pe care i-o acord lui Mangia! Ar fi perfect Barbut acolo in dreapta in schema asta tactica pe care o aplica italianul, mai ales ca el a mai jucat fundas lateral si la timisoara! Cu Barbut in dreapta si cu Bancu in stanga am fi letali pe flancuri

LiviuB

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2017, 09:55

eu pe dreapta l-as baga pe Petre si s-ar rezolva astfel si problema cu jucatorul U21

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2017, 10:08

Nu poti sa-l bagi pe Petre din prima in teren. Trebuie sa-i dai macar 20 de min vreo 3 meciuri la rand pana sa-l bagi titular.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis