[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 10 Sep 2017, 08:18

3 puncte
16
46%
1 punct
15
43%
0 puncte
4
11%
 
Total votes: 35

DoRyN

[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 10 Sep 2017, 22:46

Chiar ma asteptam la raspunsul lui sorin107. Daca asta ai inteles, citesti degeaba pe aici.
Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parare ca apar lupii moralisti sa te puna la punct. Sa-l dam afara pe x ca nu e de acord cu opinia generala, unii se cred mai priceputi decat altii si in loc sa vina cu argumente iti spun cu un aer superior ca nu te pricepi la fotbal, ei fiind desigur pe un alt plan de inteligenta fotbalistica.

@romaad, cum a suplinit eliminarea? L-a retras fundas stanga pe Bancu? Eu nu am sesizat asta.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Sep 2017, 22:51

Doar 4 cuvinte : forza Știința, mergem înainte!!!

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Sep 2017, 22:52

Daca Bancu o dădea in fata portii la roman...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Sep 2017, 22:55

DoRyN scrie:
10 Sep 2017, 22:46
Chiar ma asteptam la raspunsul lui sorin107. Daca asta ai inteles, citesti degeaba pe aici.
Nu mai poate nimeni sa isi exprime o parare ca apar lupii moralisti sa te puna la punct. Sa-l dam afara pe x ca nu e de acord cu opinia generala, unii se cred mai priceputi decat altii si in loc sa vina cu argumente iti spun cu un aer superior ca nu te pricepi la fotbal, ei fiind desigur pe un alt plan de inteligenta fotbalistica.

@romaad, cum a suplinit eliminarea? L-a retras fundas stanga pe Bancu? Eu nu am sesizat asta.
Cum a suplinit eliminarea? L-a retras pe Zlatinski undeva in fata lui Screciu si Kelic.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 10 Sep 2017, 22:59

Una peste alta, eu daca as fi in locul lui Petrescu sau capitanului de la cfr i-as face cinste cu o bere lui Calancea. Bai, nene, cum baga el mingea in poarta n-o mai face nimeni... :lol:
Am fi putut sa luam un punct azi daca aveam portar. Dar cu degajari la adversar si sapun pe manusi nu mai facem noi treaba.
Moldoveanul si bosniacul se intrec in gafe ceva de speriat.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 10 Sep 2017, 23:00

arbitrajul a fost o japca n-are sens sa discutam tactica etc în 11 meciul era altul. complet altul.

burlacu & Bancu au fost f buni în ultimele 15 min. Io asta rețin. Baluță a fost în plus. Iar Gustavo semi in plus.

aplicația #craiovamaxima


Last edited by u2blue on 10 Sep 2017, 23:00, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Sep 2017, 23:01

pai eu nu cred ca trebuia sa suplineasca eliminarea, ca nu mai aveam ce pierde. Sunt sigur ca in eventualitatea in care ala rata 11 m venea cu Popov si scotea unul din cei trei din atac. Aasa, trecut la un 4-2-1-2, l-a bagat practic pe Gustavo in centru mai retras fata de pozitia initiala. Nu avea sens sa bage inca un fundas, daca la asta te referi si sa jucam 3-2-3 pentru ca am fi pierdut complet mingea cu 4 jucatori complet defensivi, aici il adaug si pe Martic.

PS - Dan Petrescu e rahat. Imbatraneste urat!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 10 Sep 2017, 23:02

Dacă ne băteau pe bune eram supărat.
Dar așa eu zic că e bine.
Am simțit că luăm bătaie azi. De obicei când e pauză mare o luăm în freză.
Că tactică trebuia să-i lăsăm pe ăia să construiască...noi doar să-i înțepăm. Asta e... Ii urcăm pe garduri în următoarele trei meciuri.
Mi-a plăcut ambiția alor noștri.
Trebuie musai să luăm 9 puncte în următoarele 3 meciuri.

Trimis de pe ALE-L21 folosind aplicatia #craiovamaximaro

ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Sep 2017, 23:04

Cheia jocului a fost lipsa lui dimitrov...am fost morti pe flancul drept.L-am hulit noi,dar e f util echipei tinand jocul sus

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Sep 2017, 23:04

daca vreti sa va razbunati....
https://www.facebook.com/adi.comanescu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Sep 2017, 23:08

Nu trebuie sa-l scoatem pe Calancea vinovat... Omul are 10 meciuri bune si gafeaza odata cand ti-e lumea mai draga. Daca nu gafa niciodata, nu juca in Romania, ci la Real Madrid. :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Sep 2017, 23:09

Sa termini acasa la lider în 10 oameni la ei in careu... eu zic ca spune tot. Eu nu stiu la ce te asteptai tu Doryne, poate sa faca o vraja. Nu cred ca Sorin a avut vreun aer de superioritate, ci doar uluiala, pe care o resimt și eu. Nu stiu ce am putea să reprosa lui Mangia si nici nu mi se pare ok sa cautam vinovati.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 10 Sep 2017, 23:10

La Burlacu nu stiu daca n-a fost imprudent clujeanul. La obstructie in careu se da indirecta?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Sep 2017, 23:10

Gafa aia a venit cand eram pe nicaieri in meci, ratasera aia vreo 3 ocazii unu la unu cu el.

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Sep 2017, 23:11

Ciudată ă fost însă delegarea unui arbitru f slab si a unui tusier extrem de pregatit cu ce trebuie să facă.

Închis