[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 10 Sep 2017, 08:18

3 puncte
16
46%
1 punct
15
43%
0 puncte
4
11%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 11 Sep 2017, 14:49

De ce a fost delegat Adrian Comănescu la CFR Cluj – CS U Craiova

În urma fazelor controversate de la meciul CFR Cluj – CS U Craiova, arbitrat de vâlceanul Adrian Comănescu, central din afara listei FIFA, mulţi s-au întrebat cum s-a ajuns la această delegare.

Din rândul arbitrilor internaţionali niciunul nu putea fi trimis să conducă partida de la Cluj. Cel mai important arbitru român, Ovidiu Haţegan, a acuzat dureri la un tendon şi a fost lăsat să se odihnească, mai ales că aşteaptă din nou o delegare în grupele Champions League.

Horaţiu Feşnic este din Cluj, iar George Găman şi Sebastian Colţescu, din Craiova, şi nu puteau arbitra această partidă. Istvan Kovacs a condus în etapa anterioară meciul CS U Craiova – FC Botoşani, iar Marius Avram este reţinut de la delegări după penalty-ul acordat dinamoviştilor în partida cu FC Voluntari, din runda precedentă. În fine, al şaptelea arbitru FIFA, Radu Petrescu, este indisponibil de mai mult timp în urma unor probleme de sănătate.

Astfel, s-a ajuns la Adrian Comănescu, un arbitru cu experienţă în Liga 1, în vârstă de 43 de ani.

Legat de penalty-ul acordat clujenilor în meciul cu CS U Craiova şi eliminarea fundaşului Ferreira, surse din cadrul CCA au precizat că Adrian Comănescu a procedat corect în deciziile luate.

sursa: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/De ... +U+Craiova


Ba esti nebun! Dar cand suntem arbitrati de fluierasi din bucuresti in meciurile cu SDR-ul...atunci nu este o problema? :bad: :o: :-x
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 11 Sep 2017, 15:24

Pai la meciurile cu echipele din Bucuresti de ce se poate sa ne arbitreze arbitrii din aceeasi localitate cu echipele respective?

ozzy

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 11 Sep 2017, 15:24

Aici e datoria clubului să ceară explicații oficiale privind motivul pentru care echipele din București pot avea arbitri din București, iar noi nu putem avea arbitri din Craiova.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Sep 2017, 16:40

Untitled.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 11 Sep 2017, 16:53

voi ati vazut ca tine cu Universitatea? La sporturi/echipe, din Ro, are doar echipe din Valcea si Universitatea.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Sep 2017, 17:10

deci practic in bucuresti este chintesenta corectitudinii din moment ce echipele din bucuresti pot sa fie arbitrate de bucurestenti insa Craiova nu poate sa fie arbitrata de cineva din Craiova, un arbitru din Arad nu poate arbitra o echipa din Arad si exemplele pot continua.

dupa ce booveanul a gasit epicentrul oltenismului la Segarcea se pare ca CCA a descoperit si epicentrul corectiudinii: buCURestiul.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 11 Sep 2017, 18:16

Când Petrescu inventa un henț în careu la Acka nu s-a mai dat nimeni cu fundu de pământ că e bucureștean.

La fel când și prostovanu de Avram nu i-a dat nici măcar un galben fcsbistului de l-a lăsat inconștient pe Ivan sau când alt fcbist l-a trântit pe Măzărache în careu ca la sumo n-a văzut nimic în neregulă acolo.

Văd că aici scrie că Avram e reținut de la delegări din cauza unui penalty acordat lui dinamo, deci încă o dată un bucureștean arbitrează un meci al unei echipe din bucurești și îi favorizează pe față fără nici o jenă.
Acum brusc îi lovi corectitudinea și nu pot delega un arbitru din aceeași localitate. Bine că asta e mai mult o chestie de principiu că eu l-am văzut pe Colțescu recent făcând praf un meci de la Iași. Așa că nu cred că lucrurile s-ar fi schimbat în bine și cu el la centru.

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 11 Sep 2017, 20:01

Lasind subiectivismul la o parte , trecind peste fazele cu arbitrajul, din punctul meu de vedere cfr cluj a fost cu o clasa peste noi in meciul de ieri. M-au exasperat pasele noastre in lateral si in spate si foarte putine spre poarta adversa. Rabufnirile noastre de pe final s-au datorat faptului ca cfr a ridicat piciorul de pe acceleratie. Cfr candidata clar la titlu. Sa vedem ceo fi de capul croatilor astia doi, daca pot sa aduca plus valoare lotului nostru. :mad: :mad:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Sep 2017, 20:23

A fost cu o clasa peste noi?! Prietene, nu stiu ce meci ai vazut tu, dar eu am vazut un CFR - Craiova in care CFR-ul s-a aparat in 11 contra unei Craiove ce ataca furibund in 10 oameni. Si nu, nu s-a jucat la Craiova, ci pe stadionul din Cluj acest meci. Am vazut un meci in care echipa de pe primul loc a avut nevoie de arbitraj pentru a invinge Craiova. Sa mai vorbim de faptul ca, in 10, Craiova a avut posesia?
Ma repet, nu stiu ce meci ai vazut tu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 11 Sep 2017, 20:58

ca jucam cu pase laterale face parte din tactica lui Mangia de a tine posesia. Pe de alta parte si eu daca as avea ceva de reprosat, ar fi ca nu am avut o asezare mai adanca, practic cei trei din fata, mai ales dupa eliminare au jucat mai degraba mijlocasi centrali decat ofensivi sau atacanti. Cand au intrat Burlacu si Roman si ne-am asezat mai wide pe lunginema terenului am devenit periculosi si am reusit sa atacam careul franarilor. Oricum am dominat jigodiile si in 10 si impotriva arbitrilor, nu mai e mare lucru de sups despre meciul asta. A semanat destul de mult cu ala cu Recasul din sezonul trecut cand la fel am fost facuti zob de arbitru in momentul cand incepusem sa amenintam primul loc

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 11 Sep 2017, 21:39

Cfr a jucat cum juca Urziceniul.
Adică la ciupeala.
Tot respectul pentru Dan Petrescu ca fotbalist, dar că antrenor nu iese cu nimic în evidență.
La ce echipă au ...S-a văzut că le-a fost frică de noi.
Cred că rezultatul corect era 0-0.

Trimis de pe ALE-L21 folosind aplicatia #craiovamaximaro

ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 11 Sep 2017, 22:20

Eu am văzut o echipa care a căutat să joace fotbal si una care a căutat să speculeze inclusiv prezența unui arbitru slab

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 11 Sep 2017, 22:22

Si care nu s-au sfiit sa umple de sânge un copil de 17 ani

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 12 Sep 2017, 03:20

Pe care, chiar și după ce l-au lovit, Culio îl înjura de să-i meargă fulgii, după ce Screciu îl deposedase.
Nu-i nimic. Javrele arată rău, mobilizare maxima și ne apropiem iar de ei (Miriuta și Bud o sa le facă zile fripte pe sintetic, daca joaca precum au făcut-o cu noi nu-i bat [deși ilfovenii s-au descurcat de doua roșii cu medias]).

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 12 Sep 2017, 08:01

Tav, vrei sa spui clujenii s-au descurcat de rosii si galbene.

Închis