[Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum continuam statistica ultimilor 8 ani ?

Poll ended at 16 Sep 2017, 20:03

3 Victorii
26
81%
7 Egaluri
4
13%
5 Infrangeri
2
6%
 
Total votes: 32

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de JustME » 17 Sep 2017, 01:05

e al 2-lea meci (consecutiv) in care suntem efectiv jepcariti de arbitrii. rosu acordat total gratuit la Zlatan, 2 penaltiuri clare ca lumina zilei. parerea mea e ca asta nu este o intamplare, mesajul e clar si concis.. Craiova trebuie oprita.

la capitolul lucruri pozitive este tot al 2-lea meci consecutiv in care dominam in 10 oameni o echipa cu "pretentii". azi potaile au scapat cu un egal si sa se pupe in [cenzurat] pentru punctul scos cu ajutorul arbitrului si al ratarilor noastre.

cum bine zicea cineva mai sus a fost un meci de povestit nepotilor. tensiune, ocazii, un gol splendid marcat de catre un pustan foarte talentat, arbitru hot, caini umiliti iesind cu capul in pamant si multumind lui Dumnezeu ca nu i-au batut oltenii iar (chiar de cand nu ne-a mai batut gaynamo acasa?).

ah, daca se juca la Craiova pe noul stadion.....!
ozzy scrie:
16 Sep 2017, 21:53
˙Se termină 2-2, ascultați la mine
genial, absolut GENIAL! apld

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2017, 01:22

Pai voi aveti impresia ca o echipa mare se face peste noapte? Mai un sut in fund, mai un arbitraj tendentios... Oricum, anul asta ne batem la titlu!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de JustME » 17 Sep 2017, 01:35

ah, uitasem.. garoiul ala de bokila trebuie suspendat multe etapte pt faza aia cu sticla de apa. **** dinamo, i-ar s-au pisat oltenii pe voi!

L.E. ce gol splendid a dat Burlacu.. faza a la Insigne. exact asta sunt genul de faze pe care le face si Insigne.. intrare din banda in centru si sut. pustanul e titular pe merit in momentul asta. cu Screciu trebuie sa avem rabdare, copilul abea acum prinde experienta.

barbeta
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2016, 09:08

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de barbeta » 17 Sep 2017, 03:31

[img]https://imgur.com/a/fE16I[img] Asta este dovada ca nu se lucreaza dupa ureche la echipa, cel putin pe partea tehnica.

LiviuB

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2017, 09:32

Lui hategan ar trebui sa i se rupă ecusonul. E o rusine pt arbitrajul românesc. Ma gândeam ca dupa ceea ce a făcut în primăvara la meciul de cupa, nu va avea nesimțirea sa repete. Dimpotrivă, acum a fost si mai hotarat. Constat ca arbitrajul în România are unități de măsură diferite. Una pt echipele care Trebuie, si o alta pt echipele precum Știința. Vedem faze identice tratate diferit de la o etapă la alta.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de Dany » 17 Sep 2017, 11:08

Am făcut aseară un meci foarte bun, mai ales în repriza secundă. Păcat de micile erori din aparare care ne-au costat 2 puncte. Ma asteptam totusi sa vina mai multa lume la meci, chiar și în galerie. Trebuie sa arătăm în continuare aceeași atitudine și cu siguranță la revenirea în Craiova pe noul stadion vom avea un cuvânt greu de spus în campionat și poate vom juca meci de meci cu cel puțin 15000 de oameni în tribune. Legat de arbitraj cred ca la faza din min.72 cu Baluta de impunea penalty. În prelungiri la Burlacu dacă se dădea puteam spune că s-a dat un penalty ușor pentru Craiova și am câștigat.Asta este mergem mai departe. Avem meci greu la Brasov, dar dacă vom juca la fel ca la Severin vom câștiga. Trebuie sa câștigăm și să fim acolo sus si sa punem presiune pe toți. Hai Craiova. Nu ne lăsăm. Luptăm până la capăt. Poate fi anul nostru cu cel puțin un trofeu câștigat!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2017, 11:40

Aseara m-au impresionat 2 jucatori: Burlacu si Mateiu. Sper ca si pe Mangia.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2017, 11:50

Repriza secunda a meciului de ieri ar trebui sa fie de referinta pt partidele viitoare.Foarte buni Briceag si Mateiu,iar Burlacu ,in mod normal nu va mai pierde postul de titular.Dar....in locul cui?cred ca Bancu va trece pe dreapta,iar acolo va fi concurenta lui Gustavo.Pacat de Barbut,dar cred ca va prinde meciuri doar in cupa.In aparare cred ca vom trece la 4 fundasi,cu martic si briceag avansati,iar la mijloc mateiu si...screciu.Ecgipa pt meciul viitor ar putea fi...Popescu - Martic Kelic Thiago Briceag - Mateiu Screciu - Burlacu Mitrita Bancu - Roman

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2017, 11:52

Apropo....cum a jucat Mihaila sambata?Imi pare un jucator care s-ar plia pe jocul echipei mari

DoRyN

conferinta de presa dupa meci

Mesaj de DoRyN » 17 Sep 2017, 12:34


DoRyN

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de DoRyN » 17 Sep 2017, 12:38

barbeta scrie:
17 Sep 2017, 03:31
[img]https://imgur.com/a/fE16I[img] Asta este dovada ca nu se lucreaza dupa ureche la echipa, cel putin pe partea tehnica.
Wow ! Si noi care credeam ca se lucreaza pe toate partile :laughing:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Sep 2017, 13:27

Calancea mi se pare ca nu e conectat deloc in ultima vreme. multe greseli, ar trebui lasat pe banca.
briceag, e limitat si arata tot mai des asta.
Bancu nu e jucat unde trebuie, cand a facut rocada cu briceag a inceput sa fie mult mai util.
roman.. incep sa-mi cam pierd rabdarea cu el. nu stiu ce se intampla, pana si mazarache a reusit sa inscrie, la Colentina.
Burlacu, mi se pare foaaarte bun. Sper s-o tina tot asa, si sa-l vad titular. MAteiu nu ar trebui sa lipseasca din primul 11.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Sep 2017, 14:14

Se spune ca A-T când înscrie rezerva e meritul antrenorului ca a mutat câștigător

Burlaci intra 20 min cu liderul și înscrie, intra 20 de min cu Dinamo și înscrie

Roman are doua ocazii din careul de 6m și nu prinde nici poarta

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de JustME » 17 Sep 2017, 15:47

Dany scrie:
17 Sep 2017, 11:08
În prelungiri la Burlacu dacă se dădea puteam spune că s-a dat un penalty ușor pentru Craiova și am câștigat.
daca te referi la duelul dintre Burlacu si romera crede-ma pe cuvant ca ala e penalty cat casa. gandeste-te ca etapa trecuta noi am fost penalizati cu penalty la o faza in care Tiago are o lupta umar la umar cu deac si are doar o mana pe el cu care nu il trage, nu il impinge nu ii face nimic. si s-a dat penalty. la faza cu Burlacu si romera efectiv dinamovistul il impinge pe Burlacu cu ambele maini punand si umarul ca sa fie sigur ca pustiul nu mai ajunge la minge. mai mult, Burlacu avea prim-planul la faza aia. e penalty indiscutabil, cat casa.

hotegan este zero barat ca arbitru. e a 2-a etapa la rand cand suntem furati pe fata!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de fanucrv » 17 Sep 2017, 16:24

cortinadampezzo scrie:
17 Sep 2017, 14:14
Se spune ca A-T când înscrie rezerva e meritul antrenorului ca a mutat câștigător

Burlaci intra 20 min cu liderul și înscrie, intra 20 de min cu Dinamo și înscrie

Roman are doua ocazii din careul de 6m și nu prinde nici poarta
La meciul cu Gaz Metan, Burlacu a dat gol la o faza identica cu a lui Roman . Baiatul e realmente foarte bun si trebuie jucat titular. Nu avem jucator de patrundere mai bun ca el. Ar trebui ca Popica sa fie jucat mai mult dar nu cred ca il voi vedea in poarta atata timp cat Mitrovic, care este lemn in opinia mea, e prima rezerva. Si lui Barbut cred ca i se dau extrem de putine ocazii de a juca . In concluzie cred ca unii beneficiaza de foarte multe sanse indiferent de evolutie ( Calancea, Screciu, Rossi ) iar pe altii nici nu-i vedem 5 minute.
P.S. De pe margine toti suntem super antrenori :lol:

Închis