[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem cu echipa secuilor?

Poll ended at 19 Sep 2017, 14:43

Batem
30
88%
Egal
2
6%
Infrangere
2
6%
 
Total votes: 34

sorin107

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 20 Sep 2017, 11:37

e mitrita suspendat, dar si zlatinksi e. probabil ca vor juca screciu si mateiu la mijloc, gustavo, baluta si burlacu in atac.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Trubadurul » 20 Sep 2017, 11:39

romaad scrie:
20 Sep 2017, 11:01
Si ca sa raspund unor rautati la adresa unui jucator, ia vedeti cine e primul loc in clasamentul marcatorilor. Who the fuck is Alibec?

Imagine
:laughing:
Eu nu contest importanta lui Gustavo in echipa nici faptul ca avem cel putin 6 puncte datorita lui Dar statiscile de genul acesta nu reflecta mereu realitatea de pe teren.

Asta daca nu cumva crede cineva ca Tudorie>>>>>>>Alubec In acest caz Danemarca pazea ca vine Ibrahimovici de Romania :)(

conStiinta

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 20 Sep 2017, 11:44

Daca vreau sa critic jocul unui jucator (in timpul meciului) trebuie sa cer voie lui romaad, Paul si celorlalti? Dar dezlegare cand se da, dupa ce pleaca jucatorul de la echipa? Acum s-a mai gasit si cine sa faca parte din lista aia, vesnicul nemultumit de aproape absolut totul in club (pana de curand), cristi007 :lol:

Macar acum pot sa spun ca Mazarache este un atacant foarte slab fara sa ma traga Paul de urechi. Sau nu pot?

ucv

iuli

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de iuli » 20 Sep 2017, 12:03

la noi tot timpul se formeaza 2 tabere:aparare si acuzare!ca la procese........ :)( ....eu le-as cataloga drept sechele. [miti]

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Paul » 20 Sep 2017, 12:07

conStiinta scrie:
20 Sep 2017, 11:44
Daca vreau sa critic jocul unui jucator (in timpul meciului) trebuie sa cer voie lui romaad, Paul si celorlalti? Dar dezlegare cand se da, dupa ce pleaca jucatorul de la echipa? Acum s-a mai gasit si cine sa faca parte din lista aia, vesnicul nemultumit de aproape absolut totul in club (pana de curand), cristi007 :lol:

Macar acum pot sa spun ca Mazarache este un atacant foarte slab fara sa ma traga Paul de urechi. Sau nu pot?

ucv
Tu poti sa faci oricand ce vrei, dupa cum oricine altcineva poate sa faca ce vrea daca nu vrea sa tina cont de atmosfera pe care o creaza. Nu am vrut sa atac pe nimeni ci doar sa spun ca ati putea sa nu mai fiti asa de incrancenati pe nimic. Cu misto-ul asta de cerut de voie imi dau seama ca nu are rost sa insist, daca tu te simti bine criticand, dreptul tau. Ce sa zic, pana la urma e multa lume asa, suparata pe viata.
Ma gandesc cum s-ar simti jucatorii citind comentariile unora de pe-aici cand ii fac praf, si eu in locul cred ca as citi - credeti ca ii motiveaza si ii fac sa fie mai buni.
Nu ai nevoie de nici o dezlegare de la nimeni, dar creezi o atmosfera nashpa, intelegi, asta e tot ce am sa spun. Si evident e parerea mea, poate altora chiar le place atmosfera asta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 20 Sep 2017, 12:21

conStiinta scrie:Daca vreau sa critic jocul unui jucator (in timpul meciului) trebuie sa cer voie lui romaad, Paul si celorlalti? Dar dezlegare cand se da, dupa ce pleaca jucatorul de la echipa? Acum s-a mai gasit si cine sa faca parte din lista aia, vesnicul nemultumit de aproape absolut totul in club (pana de curand), cristi007 Imagine

Macar acum pot sa spun ca Mazarache este un atacant foarte slab fara sa ma traga Paul de urechi. Sau nu pot?

ucv
Ce-i cu mine, vere? Care lista?
Si de ce vesnicul nemultumit? Au fost lucrurile roz din 2013 incoace si nu stiu eu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de SLH » 20 Sep 2017, 13:54

Mi se pare incredibil ce arbitraje avem, deja suntem vanati pe fata. La fiecare meci luam galbene mult-mult mai usor decat adversarii. La faulturi in general e aceeasi situatie. E inacceptabil, nu are cum sa fie vorba de greseli, e clar o directie dictata de undeva.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 20 Sep 2017, 15:24

E clar ca anul asta am stricat niste ploi. Stelemeaua si franarii s.au asigurat din start ca anul asta e al lor. Poate se adevereste in campionatul asta, ca atunci cand doi se cearta al treilea castiga.
Este fff important sa castigam punctele cu echipele de doi lei. Pt playoff strategia va fi alta. Stie broscarul ce are de facut.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Sep 2017, 16:58

trebuie sa castigam tot
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Sep 2017, 17:27

Am revazut realuarile de la golurile primite...

Poate sunt eu prea subiectiv, dar dupa greseala din meciul cu CFR, Bestia a facut alte doua

Sepsi a jucat cu un singur atacant adevarat, Attila. Nu se poate ca un fundas sa nu il aibe in vizor tot meciul. La primul gol Attila e liber in spatele lui Thiago care e in centrul careului.

Golul doi a plecat tot de langa Thiago dar omul e lent, a fost deposit in viteza. Daca lui Calancia nu I-am taiat capul cand scapa mingea in piciorul adversarului nu m-as lega prea mult nici de faza golului 2

Totodata felicitari oltenilor care au facut deplasare s-au auzit bine SI felicitari celor de la Sepsi frate. Au cantat 90 de minute !!!

DoRyN

[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 20 Sep 2017, 20:32

Ma simt mic si pus la zid. Nu poti sa strici carma echipei cu o critica, e de rau augur. Nu pot promite ca o sa ma abtin pe viitor, dar sper sa insel vigilenta pazitorilor.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 20 Sep 2017, 20:57

Respect pt cei de la Sepsi pentru programul de meci. Sunt singurii care au scris despre Universitatea Craiova.

PS: prevad deja care va fi scandarea preferata a "romanilor patrioti" din retur.
CRAIOVA NESUPUSA

conStiinta

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 20 Sep 2017, 21:24

Eu nu incerc nicio victimizare. Doar ca nu mi se par normale remarcile astea "ia nu-i mai criticati, nu-i mai injurati (desi injuraturi nu cred ca s-au folosit), sustineti-i si ridicati-i in slavi pt ca in rest ba ca ala a facut 2 meciuri bune, ba alalalt e tanar, ba ca are doar cateva minute jucate, ba ca alt motiv".
Lasati, fratilor, sa fie spuse si criticile (chiar si in timpul meciului, sunt normale pt ca traiesti meciul) ca si ele au rolul lor pozitiv. Ca altfel ajungem sa le cantam ode chiar si cand cad in [cenzurat] cand bat 11m.

Se poate vedea clar ca nu sunt "una din bocitoarele" de serviciu. Nu am nicio critica adusa vreunui jucator in cele 11 etape.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de sorialis » 20 Sep 2017, 21:42

Sa dea dracii, sudiștii ăștia suntem aprigi rău de tot, dacă după încă o victorie și poziționați pe locul 2, cu joc sănătos, noi tot găsim sămânță de cearta sau motive de nemulțumire!!!! Chiar între noi!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Kellogg » 20 Sep 2017, 21:47

Sergiu, Sergiu, ai lovit in punctul sensibil, prezenta la meciuri. ;)
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Închis