[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem cu echipa secuilor?

Poll ended at 19 Sep 2017, 14:43

Batem
30
88%
Egal
2
6%
Infrangere
2
6%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 19 Sep 2017, 22:53

Fortaram exat cat trebui ca sa castigam meciul. Sau eu sunt singurul caruia i s-a parut ca nu am jucat la capacitate maxima? In alta ordine de idei, ma bucura debutul lui Buzan. L-am remarcat asta vara in meciurile de pregatire si chiar ma intrebam cand o sa fie adus si el la echipa mare.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 19 Sep 2017, 22:53

Pfiu...am transpirat ptr aceasta victorie dar e bine

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Dany » 19 Sep 2017, 22:55

Cred ca Mateiu a fost omul meciului!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 22:56

Nu pot sa nu remarc cat ghinion are Roman. Mereu e in fata portii, mereu cu un pas in fata sau in spatele mingii. Inca trebuia sa cautam omul care sa i-o puna pe gheata sau pe cap. Etapa viitoare il vad titular. Nu pot sa nu remarc ca a mai trecut un meci si Barbut tot nu joaca. Inclin sa cred ca nu prea il place Mangia. Azi era loc pentru el

LiviuB

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2017, 22:56

Bine ca am castigat. Păcat de ratări si de gafele din aparare. I am băgat pe ăștia in joc . Am luat 2 goluri de divizia b.
Poate ne rezolva problemele din aparare Datkovic

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 19 Sep 2017, 22:57

Totusi sa remarcam ca Mitrovici nu ofera siguranta

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Trubadurul » 19 Sep 2017, 22:58

Aleluia!
Scăparăm cu bine și de aici. Oricum ceva s-a defectat în apărarea noastră de la meciul cu cfr încoace. Sper să se remedieze pentru că meciul cu voluntari va fi mai greu, nici nu-l avem pe Mitriță și nu cred că ne ca fi prea ușor să le dăm gol. Dacă nici nu ținem de scor..

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de zschortau » 19 Sep 2017, 22:58

avem antrenor! forța burlacu! forța mitriță! buni bancu, martici și mateiu. dezamăgitor gustavo, portarul lui pește prăjit, spahja și tiago. Hai ȘTIINȚA!
Last edited by zschortau on 19 Sep 2017, 22:58, edited 1 time in total.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de u2blue » 19 Sep 2017, 22:59

veni, vidi, vici. Devis avea dreptate într-un interviu acum o luna: una din probleme e mentalitatea. azi dacă erau concentrați dădeau o căruță de goluri fără sa ia unul. Mitrita de ce nu are loc la națională? e dinamită!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de FanStiinta » 19 Sep 2017, 23:00

Avem echipa buna anul asta dar ne aparam rau de tot uneori si asta din cauza faptului ca nu se concentreaza.. e inadmisibila lipsa de marcaj la primul gol chiar daca fu offside.. roman din pacate nu are nicio sansa sa se impuna in echipa noastra.. pe langa faptul ca a ratat deja foarte multe ocazii, faza lui mitrita spune tot.. e nevoie clar ca acel varf impins sa aiba viteza.. unguroii mult sub noi, de fiecare data cand apasar pedala de acceleratie avuseram foarte usor ocazii mari.. avem clar puterea sa ne luptam pt podium si cu concentrare maxima in aparare putem lua titlul!
Ps: si azi avuseram un arbitraj smecheresc care ne ciupi asa usor.. ne dadu galbene total aiurea, faulturi inexistente acordate alora..

iuli

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de iuli » 19 Sep 2017, 23:01

romaad scrie:
19 Sep 2017, 22:56
Nu pot sa nu remarc cat ghinion are Roman. Mereu e in fata portii, mereu cu un pas in fata sau in spatele mingii. Inca trebuia sa cautam omul care sa i-o puna pe gheata sau pe cap. Etapa viitoare il vad titular. Nu pot sa nu remarc ca a mai trecut un meci si Barbut tot nu joaca. Inclin sa cred ca nu prea il place Mangia. Azi era loc pentru el
da' pe Gustavo cat e de *****,l-ai remarcat? :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 23:01

Alta idee... s-a cam vazut oboseala ultimului meci. Burlacu clar nu e om de 90 de minute, Mitrita a cam inotat si el de prin minutul 60, Gustavo mi s-a parut si el obosit si deconcentrat. Mateiu in ciuda fazei superbe de la golul doi a cam fost depasit la mijloc si a fost presiune pe fundasi . Vorbesc de repriza a doua, in prima nu am avut probleme. Nu pot sa nu remarc ca si azi Mangia a reusit sa schimbe soarta meciului prin schimbarile tactice pe care le-a facut si ca are oo grele. Cati antrenori in min 85 l-ar fi bagat pe Buzan si nu pe Datkovic??
Mie mi-a placut si Screciu azi
Astia de la Sepsi cred ca daca le-ar pune un fileu de volei la mijlocul terenului, nu s-ar simyi incomodati. Joaca asa... englezeste.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de alex.p » 19 Sep 2017, 23:02

Anul trecut nu castigam astfel de meciuri. Anul asta e important sa ne facem punctele cu echipele de play-out si apoi e care pe care in playoff, unde eu zic ca avem un mare avantaj: antrenorul!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 23:04

@iuli, pana una alta e golgeterul echipei! Azi a jucat slab, mai mult prin prisma ratarilor imense, altfel impresia ar fi fost alta

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 23:07

pe de alta parte, @iuli, nu ai cum sa injuri un jucator care desi nu ii iese jocul, iti transforma un penalty cu atata siguranta. Nu vreau sa ma gandesc ce era la gura voastra daca rata.

Închis