[Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Timisoara?

Poll ended at 29 Sep 2017, 01:06

3
20
61%
1
9
27%
0
4
12%
 
Total votes: 33

iuli

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Oct 2017, 20:40

DeuxEx scrie:
01 Oct 2017, 17:45
Daca pleaca Baluta, Burlacu il va inlocui cu succes in linia mediana/atac. In plus, sunt convins ca cei de la club deja ii cauta inlocuitor.

Ce jucator credeti ca l-ar putea inlocui?
Poate Maxim? :)
Draghici!

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Oct 2017, 20:57

DeuxEx scrie:
01 Oct 2017, 17:45
Daca pleaca Baluta, Burlacu il va inlocui cu succes in linia mediana/atac. In plus, sunt convins ca cei de la club deja ii cauta inlocuitor.

Ce jucator credeti ca l-ar putea inlocui?
Poate Maxim? :)
Mihaila, Draghici, Burlacu
Marko/Alex Popescu


#StiintaViitor [smile40]

@Romaad multzam pentru actualizarea clasamentului o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2017, 21:03

@Iuli:
Extern:
- Florin Matei
- Claudiu Bumba
- Dorin Rotariu
- Adrian Stoian

Intern:
- Draghici
- Mihaila
- Alex Popescu
- Zbona

Si asta numai pentru a-l inlocui pe Baluta.

Personal, astept explozia a 3 juniori: Mihaila, Zbona si Vadasis. Stie cineva care mai e statusul lor la echipa a II-a/echipele de juniori?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 01 Oct 2017, 21:12

Politica clubului este fireasca si sanatoasa.Trebuie sa ne finantam si cele mai bune surse sunt cupele europene si cresterea/vinderea de jucatori.La iarna sau cel tarziu la vara Baluta trebuie vandut la minim 2 mil euro as zice eu.Solutii de inlocuire exista atat intern cat si extern.Mai sus au fost enumerate.Important este sa alegem inspirat cum am facut'o in vara asta cu Burlacu si Mitrita si sa avem scouteri buni plus un antrenor care sa promoveze tineri(Mangia e perfect la acest capitol)Ganditi-va ca ambii au aparut dupa plecarea lui Ivan fara de care la fel ne gandeam ce facem.Legat de Mangia ca tot nu mi-am zis parerea...poate intra in istoria Craiovei.De pe la Alesanco nu am mai avut un strain asa bun ca antrenor la noi.Primul pas spre istorie este cu oile pe un Oblemenco fulll.Forza Stiinza!!viitorul chiar suna bine dupa multi ani de intuneric.

LiviuB

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2017, 08:53

Imi place la Mangia echilibrul pe care-l aduce. din toate punctele de vedere.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 02 Oct 2017, 11:46

Observ ca Mangia invata din ce in ce mai bine romaneste...asta din discursul sau la deschiderea anului universtar.Cand va fi destul de stapan pe limba romana,sa va tineti bine de ce o sa vedeti pe marginea terenului la meciuri.....Face treaba buna acum cand se adreseaza jucatorilor prin intermediar,darmite cand va vorbi aceeasi limba cu jucatorii.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 02 Oct 2017, 12:09

Vad ca apar articole despre neadaptarea lui lullaku in kazahstan...dupa parerea mea,ar fi atacantul ideal pt noi.Nu este inalt,dar compenseaza cu viteza de reactie si s-ar adapta jocului in viteza pe care-l practicam noi.

LiviuB

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2017, 13:25

ar fi f bun si cred ca reprezinta unul dintre posturile unde am mai avea nevoie de oameni. asta in cazul in care nu pleaca nimeni.
de asemenea, la postul de portar - daca nu ne bazam pe Popescu poate ca ar trebui gasit un portar peste ceea ce avem acum (dar sa vedem cum se descurca Nicolai pana la sfarsitul anului).

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 02 Oct 2017, 16:43

Mai e mult pana in iarna dar sunt de acord,portar si atacant ar fi cele doua posturi unde am putea sa ne intarim

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Oct 2017, 18:41

lory69 scrie:
02 Oct 2017, 11:46
Observ ca Mangia invata din ce in ce mai bine romaneste...asta din discursul sau la deschiderea anului universtar.Cand va fi destul de stapan pe limba romana,sa va tineti bine de ce o sa vedeti pe marginea terenului la meciuri.....Face treaba buna acum cand se adreseaza jucatorilor prin intermediar,darmite cand va vorbi aceeasi limba cu jucatorii.
Nu stiu daca a mai fost postat linkul cu discursul lui Mangia, eu l-am gasit pe GSP, si cred ca merita vizionat:
http://www.telekomsport.ro/video-devis- ... t-17236910

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Oct 2017, 19:08

da, toata stima pentru Mangia. oricum nu ma mira, pare un tip foarte inteligent si educat. ce ma enerveaza pe mine e (si stiu ca multi or sa imi sara in cap dar evident ca nu o sa ma consum pt asta) faptul ca la deschiderea anului universitar a fost invitata si stelista aia muista. tuta aia care acum cativa ani declara, intr-o ceremonie oficiala in care i s-a facut cadou un tricou al Stiintei, ca acum ca are tricou si cu Craiova si cu steaua nu o sa stie pe care o sa il poarte..

n-am vazut-o pe stramba aia sa fie vreodata recunoscatoare Universitatii Craiova pt ca AICI in CRAIOVA i-a fost pusa spada in mana. si datorita oamenilor de AICI (Dan Podeanu de exemplu) a ajuns campioana europeana, olimpica si mondiala, ea e stelista manca-ti-as.. peste tot steaua-n sus, steaua-n jos. sa o vad pe asta la deschiderea anului universitar la Craiova e ca si cum l-am invita pe niculescu sa dea lovitura de start la primul meci pe noul stadion.

scuze pt rant si off topic dar efectiv ma enerveaza la culme ipocrita aia.

p.s. si ca sa ne intelegem nu ii neg talentul si munca depusa, ii neg doar caracterul deoarece impresia mea este ca s-a folosit de Craiova dupa care a dat bir cu fugitii la cacatii aia de la csa steaua si acum ii ridica in slavi cand de fapt talentul ei a fost slefuit aici in Craiova nu la spurcatii de la csa steaua.

si da, stiu ca e bucuresteanca.. si Costica Stefanescu s-a nascut la bucuresti si a facut junioratul la steaua si chiar a jucat la echipa de seniori dar omul a avut caracter, a purtat Craiova in suflet toata viata lui! Dumnezeu sa-l odihneasca!

FreakBoy

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 02 Oct 2017, 19:38

Tot off: nu e ipocrita deloc, a zis mereu că tine cu steaua.
Și, din informații sigure, adică de la ea, știu sigur că iubește Craiova (orașul) și că simpatizează echipa de fotbal.(asta fara sa fie presa prezenta :) ).
La un moment dat știu că își și cumpărase apartament in Craiova chiar daca nu mai stătea în oraș.

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Oct 2017, 19:56

@Freak

nu stiu vere, nu o cunosc personal, nu pot sa neg dar nici sa aprob ca sentimentele ei fata de steaua au fost mereu pe fata. in schimb ii vad aparitiile publice care sunt extrem de gretoase. si azi cand canta imnul zici ca o pusesera sa spele o buda, asa se stramba.

daca e stelista de ce nu a ramas la csa steaua? de ce a venit la Craiova? aaa, pentru ca noi aici avem un centru fantastic in ceea ce priveste scrima iar Dan Podeanu este un om si antrenor absolut genial. deci practic din interes.

eu iti spun la modul cel mai sincer ca o detest, nu chiar la nivelul la care il detest pe niculescu dar nici departe nu e. e doar parerea mea dar la 1000 de cuvinte de lauda fata de csa steaua ar putea sa spuna 2 vorbe si despre Craiova. si macar sa nu se strambe in halul ala cand canta imnul Stiintei.

bine, pana la urma vina cea mare este a celor care o tot cheama la evenimente de genul. vina mai mica e a ei ca accepta sa vina fiind stelista declarata.

LiviuB

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2017, 21:04

acuma sa stii Just ca si astia de la televiziuni iti pun in gura tot felul de vorbe despre fcsb - ce zici de fcsb, te bucuri ca au batut, etc, si care nu este foarte atent, ii scapa cate ceva, moment speculat din plin de jurnalisti.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 02 Oct 2017, 21:31

@Just, fata e din BuCUResti, nascuta si crescuta in Rahova care e la doi pasi de ghena. La Craova a venit pentru ca aici se antrena nationala de scrima si a facut si facultatea. Acum nah... nici eu nu ii port o simpatie deosebita, dar nu am auzit sa zica ceva rau de Craiova vreodata

Închis