[Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in Moldova

Poll ended at 12 Oct 2017, 22:41

3
14
74%
1
5
26%
0
0
No votes
 
Total votes: 19

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 15 Oct 2017, 23:40

Cred ca este primul meci din sezonul asta in care am aratat ca o echipa mare. Daca in perioada cu Multescu antrenor pierdeam puncte chiar si atunci cand dominam adversarii, meciul asta l-am castigat fara sa avem posesia si fara sa jucam prea bine (asa cum am facut-o in multe meciuri din sezonul asta). In plus echipa incepe sa reactioneze atunci cand primeste gol. Cred ca totusi Mangia mai are de lucrat la mentalitatea jucatorilor, pentru ca daca vrem sa avem sanse reale la titlu impotriva unui CFR care s-a asigurat prin miscarile din vara ca o sa ia titlul (transferuri de jucatori, antrenor, arbitrii) si a Stelei care cumpara tot ce e mai bun la adversari pentru a-si atinge un scop mare si lat (prin cumpararea celor mai buni jucatori de la adversare in primul rand dezechilibreaza competitia, de asta are impresia Becali ca nu are nevoie de antrenor, si in al doilea rand daca prinde Europa el va iesi pe plus cu tot cu marile investitii cu care se lauda...pe langa banii de la competitie si publicitate mai vinde si 2,3 lesinati si isi atinge scopul), echipa trebuie sa nu o mai lase moale imediat dupa marcarea unui gol, iar speranta mea cea mai mare de la Mangia e ca va reduce si mai mult numarul tragerilor de timp, simularilor si al protestelor...se aduna foarte multe galbene pentru astfel de evenimente si la finalul campionatului se vor reflecta in numarul punctelor.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2017, 08:33

Avand in vedere ca Burlacu si Gustavo au deja 3 galbene,la chiajna ar trebui sa inceapa titulari Roman si Barbut.Cu Screciu cred cs se va risca sa joace,desi are si el 3 galbene..asta daca Mangia nu va muta cu Buzan titular.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Oct 2017, 08:44

mie mi se pare ca echipa nu este in acest moment la capacitatea maxima. inca suntem in cautari, inclusiv in ceea ce priveste stabilirea relatiilor de joc. Iar faptul ca am strans 29 de puncte in 14 meciuri jucate afara si in conditiile astea, imi dau mari sperante. De Mangia as fi vrut initial sa imi spun parerea in iarna, dar o fac de acum, este super antrenor si super ca om, mi-as dori sa ramana cat mai mult timp.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2017, 08:56

Din sursa Fanatyk...se pare ca Rotaru negociaza cu Mangia prelungirea contractului...oferindu-i 15000euro lunar.Ar fi ok daca s-ar intelege...s-ar creea o atmosfera propice performantei.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 16 Oct 2017, 09:46

Singurul galben pentru simulare cred că a fost luat de Roman în meciul cu Botoșani și atunci era de fapt penalty pentru noi.

Mie mi se pare că jucăm un fotbal destul de curat și că suntem judecați diferit față de alții. Ai noștri au luat galbene pentru faulturi imaginare ba chiar au fost și eliminați aiurea. Nu poți să scapi de cartonașe când arbitrul vine pregătit dinainte cum i s-a întâmplat lui Mitriță cu Sepsi.

Zicea Crăciunescu după meciul cu că mai nou arbitrul trebuie să dea roșu dacă vede sânge. Păi noi avuserăm trei jucători umpluți de sânge: Spahija cu Chiajna, Screciu cu Cfr și Băluță cu Timișoara și d-abia dacă au dat un amărât un galben. Timișoreanul nu cred că l-a luat nici măcar pe ăla. În schimb Zlatinski a fost eliminat la o fază pe care arbitrul nici n-avea cum să o vadă că era prea departe.

Și acum e prima dată când Calancea ia galben pentru tragere de timp. Păi portarul de la Voluntari lustruia mingea și bătătorea gazonul de vreo 10 ori înainte să degajeze. N-a văzut nici un galben. Și ăsta a fost meciul cu un henț vizibil de pe Lună pentru noi.

Cred că ne-am tratat adversarul cu destul respect și că am fost poate cam naivi pe alocuri. Chiar dacă Burlacu exagerează anumite chestii iar Gustavo și Martic mai calcă pe cap câte un "voluntar" respectiv ieșean :)( echipa intră pe teren să joace nu să simuleze sau să rupă picioare. Asta e impresia mea.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 16 Oct 2017, 10:16

Echipa joaca foarte curat. Nimeni nu poate spune ca a fost vreo faza in care un jucator de-ai nostri sa fi intrat la rupere.

Imi place foarte mult ca jucatorii incearca sa joace din prima, uneori le iese aproape de perfectie, iar ieri chiar i-au dat cap in cap in vreo doua faze pe moldoveni.

Tiago a incarcat o miscare buna dar a avut ghinion. Numai cineva care nu s-a lovit de minge nici macar accidental il poate acuza pe portughez de nestiinta.

Kelic mi s-a parut mai slab, fara reactie si usor de depasit.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Oct 2017, 11:43

arbitrajul a fost unul scandalos. I-a ajutat pe moldoveni sa vina peste noi, imi vine in minte acum o faza cu Baluta in inceputul reprizei a doua cand a fost tavalit de ieseni, fara sa se dea nimic, in schimb, moldovenii din atac cadeau ca spicele, arbitrul fiind de data asta, extrem de vigilent. au fost f multe lovituri libere din preajma careului, apararea merita felicitata ca a respins toate mingiile.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 16 Oct 2017, 16:32

LiviuB scrie:
16 Oct 2017, 11:43
arbitrajul a fost unul scandalos. I-a ajutat pe moldoveni sa vina peste noi, imi vine in minte acum o faza cu Baluta in inceputul reprizei a doua cand a fost tavalit de ieseni, fara sa se dea nimic, in schimb, moldovenii din atac cadeau ca spicele, arbitrul fiind de data asta, extrem de vigilent. au fost f multe lovituri libere din preajma careului, apararea merita felicitata ca a respins toate mingiile.
corecta observatie.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 16 Oct 2017, 16:37

problema arbitrajului ostil este deja o obisnuinta. intr-un fel e bine, asta inseamna ca se tem de noi.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Oct 2017, 19:48

Off topic, ca sunt pe mobil, și nu știu sa caut sau sa postez unde trwbuie: punct și de la capăt, o pagina Facebook, spune ca se reorganizează la sud. Probabil în legătură cu Charlie... Eu unul, sincer, atât timp cât nu vin alde blondu etc în sud, nu as spune ca ar fi o mare problema. Bine, SLH și alții ma pot contrazice, știu mai multe. Ideea la care ma gândesc, e ca nu strica un sud, dar fără mititei.

PS : sper sa nu fie totuși ai care se lauda de cev vreme ca vor veni la meciul de început, sa producă probleme....
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Oct 2017, 20:41

n-au ce probleme sa produca. sunt niste soareci speriati pisati pe ei. aia sunt buni doar pe facebook.
cat despre cine anunta revenirea la sud.. eu zic sa nu ii mai bagi in seama. galeria sta la nord.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Oct 2017, 21:34

Sunt cativa fugiti din PUZ, care si-au gasit adapost sub aripa lui Charlie. Numarul lor e relativ mic, din ce am vazut pe facebook (vreo 10 persoane), dar timpul va trece si din ce in ce mai multi vor evada din tabara booveanului pentru a se alatura lui Charlie pe noul stadion.
Pe ei nu ii intereseza pe cine sustin, atata timp cat exista o persoana care le promite o ciorba inainte de meci. Ca le-o da sau nu, asta-i alta poveste...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis