[Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte adunam la Chiajna?

Poll ended at 20 Oct 2017, 14:04

3
24
80%
1
6
20%
0
0
No votes
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 20 Oct 2017, 23:11

Ehei, daca si apararea ar fi la nivelul restului echipei, n-am avea multe emotii nici cu echipele "mari". De cand si-a intrat Mangia in mana si echipa a inceput sa joace cum ii spune, parca nu mai am nici o emotie ca nu invingem. Mentalitate de invingatori!
STIINTA SUNTEM NOI !

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 20 Oct 2017, 23:14

Si din nou galeria la Digi 😀😀😀😀😀😀

sorin107

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Oct 2017, 23:17

Cum e cu transferul ala, pana la urma? Stie cineva ceva?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2017, 23:22

Cica e un jucator de perspectiva, roman, nu vreo mare vedeta. Joaca fundas central sau DM.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 20 Oct 2017, 23:22

Extraordinara echipa, a nu stiu cata oara cand revenim dupa gol luat si castigam.
Nota 10 tuturor, antrenori, jucatori si nu in ultimul rand suporteri.
Va iubesc pe toti!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 20 Oct 2017, 23:27

:up: Ce mai pot spune? E ca o razbunare a istoriei: autoritari implicate, conducatori priceputi, jucatori formidabili aparuti parca din neant (Baluta, Bancu), aceeasi suporteri pe cate-i stiu dintotdeauna si care in seara asta s-au intrecut pe ei insisi. Ati vazut cum moderatorii de dupa emisiune au tacut momente bune lasand galeria sa cante imnul Stiintei? Tacerea lor a strigat tarii ntregi ce ei n-au curaj sa rosteasca. Suntem Stiinta, Suntem Universitatea! Suntem noi! ucv

Bluelion2017
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 4
Membru din: 09 Oct 2017, 12:38

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Bluelion2017 » 20 Oct 2017, 23:32


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2017, 23:36

La asta ma uitam si eu...
Trecut pe la juniorii lui Inter si Zaragoza.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Bluelion2017
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 4
Membru din: 09 Oct 2017, 12:38

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Bluelion2017 » 20 Oct 2017, 23:39

Si e oltean,din Valcea.Poate asta e legatura cu Craiova de care se zicea mai sus.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2017, 23:41

Pana mea, acum cand luam gol deja stiu ca ai nostri apasa acceleratia exact cat va fi nevoie sa le dea unul in plus :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 20 Oct 2017, 23:42

Are 20 de ani. Hmmm. Sub mâna lui Mangia s-ar putea să facă treabă.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 21 Oct 2017, 00:07

Fara discutie ca am meritat sa batem azi, mai ales ca golul egalizator a fost precedat de un hent, dar trebuie sa realizam ca schimbarile facute cu intarziere puteau sa ne coste cele 3 puncte. Nu este posibil sa faci prima schimbare in minutul 80 cind se vedea cu ochiul liber ca o parte din jucatori incepusera sa gifie si deabia mai trageau de ei. Screciu o comite cind nu te astepti,punind de multe ori pe contraatac pe cei de la chiajna. Parerea mea este ca e mult pentru el sa joace titular.
Una peste alta bine ca baturam si suntem acolo in coasta ceferului.

apld apld

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 21 Oct 2017, 00:25

Știința a repatriat încă un oltean, mare speranță a fotbalului românesc. Bine ai revenit acasă, Răzvan!
Universitatea Craiova își întărește apărarea cu un oltean get-beget: Răzvan Popa a fost jucătorul lui Inter Milano și Zaragoza și este al treilea cel mai tânăr debutant român din Liga I, după Nicolae Dobrin și Florin Răducioiu.
La scurt timp după ce debuta la Sportul într-o victorie chiar în Ștefan cel Mare cu Dinamo, la doar 15 ani și două luni, vâlceanul Popa se transfera la Inter Milano. Câștigă Coppa Primavera alături de formația de tineret a nerazzurilor din calitate de titular, în sezonul 2015-2016. Foarte apreciat de antrenorul Roberto Mancini, Popa debutează pentru seniorii lui Internazionale în același an, într-un amical de foc cu Bayern Munchen. De la Inter, Răzvan a fost transferat de Real Zaragoza, formație pentru care a înscris un gol în Cupa Spaniei, fiind ulterior împrumutat la Burgos.
Acum se întoarce în țară, după modelul Mitriță, dornic să se remarce în fața suporterilor olteni și în fața selecționerului Contra. Asta pentru că, la 1,90 metri și putând evolua atât fundaș central cât și mijlocaș la închidere. În ciuda experienței considerabile la formații cu nume din Europa, Răzvan are doar 20 de ani.
Suntem convinși că Răzvan Popa se va integra rapid în familia Universității și că această integrare va fi mult mai ușoară datorită susținerii și primirii pe care o să i-o faceți voi, cei mai fierbinți suporteri din țară. Răzvan, îți dorim să le demonstrezi cât de curând tuturor ceea ce noi știm deja: că ai suflet de oltean și inimă de leu!
http://www.csuc.ro/ro/Stiinta-a-repatri ... sa-Razvan/

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 21 Oct 2017, 00:29

Baftă leule!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 21 Oct 2017, 00:34

Imi amintesc ca a mai fost dorit pe aici pe forum si iarna trecuta. Ma bucur ca reusim sa repatriem jucatori tineri, nu degeaba au ajuns la cluburi ca Inter sau Zaragoza, e clar ca talent exista. Cu un antrenor bun (si chiar avem!) se poate dezvolta frumos.

Revenind la meci: vreau sa remarc ca iarasi am revenit dupa ce am luat gol, ceea ce nu se intampla in trecut. E clar ca pe langa traseele exersate, s-a lucrat mult si mental.

Aplauza baietilor care au fost astazi in galeria. Jos palaria pentru atmosfera facuta de ei. Daca si jijisport a ajuns sa taca si sa lase galeria noastra cantand (de 3 ori), eu zic ca spune multe.

Închis