[Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte adunam la Chiajna?

Poll ended at 20 Oct 2017, 14:04

3
24
80%
1
6
20%
0
0
No votes
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 21 Oct 2017, 00:40

Respect maxim celor prezenți la stadion!!! Ma înclin!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 21 Oct 2017, 00:43

Am ajuns acasa de la meci, ragusit.... Atmosfera de vis. In afara de peluza, erau suporteri de-ai nostrii si la tribuna I, si la tribuna a II-a. Acum urmaresc meciul in reluare pe Digi!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 21 Oct 2017, 02:20

Tribuna noastra fantastica. Am fi castigat oricum meciul asta.. trebuia sa il castigam pentru tribuna. Sunt mandru ca am facut parte din asta!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Oct 2017, 02:57

Cum se invirte roata ! Belgradean era capitan la Craiova acum citiva ani, avea un salariu frumos, dar a refuzat sa-si prelungeasca intelegerea cu Stiinta. Acum e rezerva la Chiajna !

Declaratie a lui Gradinaru, jucator al Chiajnei : "Craiova e o echipă foarte bună, au și suporteri minunați, parcă am jucat la ei acasă”.

JustME

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 21 Oct 2017, 03:11

frumos din toate punctele de vedere ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 21 Oct 2017, 09:02

Bobby scrie:
21 Oct 2017, 02:57


Declaratie a lui Gradinaru, jucator al Chiajnei : "Craiova e o echipă foarte bună, au și suporteri minunați, parcă am jucat la ei acasă”.
Declaratia etapei,mai lipsea sa spuna si Moldovan "Un fleac,ne-au ciuruit!" usteag ucv ucv usteag

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 21 Oct 2017, 09:46

alex.p scrie:
Dany scrie:exact ce spuneam.....am jucat la rezultat...poate terenul....poate altceva.....dar totul e bine cand se termina cu bine!
Poate ca avem meci marti in Cupa, apoi in weekend cu fcsb?
asa este...am și uitat ca jucam acum în cupa....asteptam meciul cu fcsb!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorin107

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Oct 2017, 09:51

ar trebui rulati jucatorii in meciul de cupa, mai ales ca sepsi va juca probabil cu rezervele, pentru ei fiind mult mai important campionatul. popica, spahija, briceag, dimitrov, barbut, roman, burlacu, ar trebui sa inceapa titulari. poate o sa-l vedem si pe mihaila meciul asta :D

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de leul_alb_albastru » 21 Oct 2017, 10:04

Salutare tuturor!
Sunt un suporter din București și merg la toate meciurile din București și la majoritatea din împrejurimi, spre rușinea mea, la Severin, nu am fost niciodată, dar odată ce vom reveni acasă lucrurile se vor schimba și voi merge mai des la Craiova.
Aseară am fost în peluza și am observat, unele lucruri noi, și anume, au apărut în deplasări „suporteri dubioși din peluza sud”, iar peluza stadionului a fost împărțită în două, peluza nord în dreapta, iar ceilalți din București în partea stânga printre care și suporterii din așa zisă peluza sud care încercau să preia conducerea galeriei din această zonă a peluzei stadionului, lucru care nu s-a întâmplat. Ceea ce m-a nemulțumit a fost faptul că liderii din peluza nord s-au delimitat de ceilalți suporteri datorita celor câteva zeci de persoane de la peluza sud, ceea ce pentru restul suporterilor a fost neplăcut, această parte din peluză devenind apatică, din acel moment.
Sper să nu se mai întâmple astfel de lucruri în viitor și sa fim uniți, iar peluza nord sa nu permită celor câțiva suporteri din peluza sud să dezbine galeria.
Forță știința!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Oct 2017, 10:21

Nu s-au delimitat de nimeni. Plus, cine vrea sa cante cu galeria (nord!) canta. A fost foarte multa lume si era normal sa se umple peluza. Ti s-a parut tie impartita in doua din cauza gardului, dar toata lumea a cantat. Pana si baietii aia de care zici tu, au cantat dupa noi.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de leul_alb_albastru » 21 Oct 2017, 10:53

Sper sa ma înșel și sa ai dreptate, iar percepția mea să fi fost greșită, dar aceste lucruri nu s-au întâmplat până acum în deplasările unde am avut peluza plina. În fine a fost o seară frumoasă, iar băieții s-au simțit ca acasă, victoria frumoasă, iar asta contează cel mai mult.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Oct 2017, 10:58

Pe faza de atac avem cel mai rapid joc din liga 1. Mingea curge repede si surprindem orice aparare.
In repriza a2a , pe faza defensiva a fost napasta. Nu avem aparare de locul 2!!! Un contrast fantastic intre rapiditatea ofensiva si staticitatea defensiva.

Cat despre mercenarii astia care au fost fost la meci... ba vedeti ca unii dintre noi n-am primit banii aia pentru deplasare si data viitoare nu mai cantam

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 21 Oct 2017, 11:35

Fu misto. Nici macar cei cativa boschetari de trista amintire din peluza sud nu putura sa ne strice sarbatoare.

LiviuB

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Oct 2017, 13:51

Mi-a placut foarte mult aseara Mateiu, si-a dat drumul la joc, mult mai sigur, mai atent, si intotdeauna cauta sa paseze in fata.
cat despre Screciu, chiar daca a mai gresit, la cei 17 ani areun curaj fantastic, cum deseneaza acele diagonale. Nu e putin lucru, Lupescu la 30 de ani nu dadea o pasa mai lunga de 5 metri. Trebuie sa avem rabdare cu el.
Ma bucura ca se aduc fotbalisti tineri care au avut contact cu fotbalul din vest, ma gandesc ca poate fi adus si portarul nationalei de tineret, Radu parca il cheama.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 15] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 21 Oct 2017, 14:02

Cel mai imbucurator lucru este reactia echipei...ati vazut cum ne grabeam sa inscriem,dupa ce am fost egalati.Mangia are meritul asta,le-a implementat jucatorilor o mentalitate de invingatori.....

Închis