[Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Ne calificam in turul urmator?

Poll ended at 24 Oct 2017, 15:47

Da
25
96%
Nu
1
4%
 
Total votes: 26

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 24 Oct 2017, 10:15

Bobby scrie:
24 Oct 2017, 09:59
Sint curios daca va juca Calancea sau catastrofa de Mitrovic. Calancea s-a accidentat la meciul de la Chiajna. Mitrovic nu e bun nici de echipa a 2-a : sper sa-l vad plecat de la echipa la iarna. Nu te poti bate la podium cu un portar ca Mitrovic.
Nu stiu cum draq ne-am pricopsit cu Mitrovic asta !! Erau si in tara cateva solutii pentu postul de portar. Singurul lucru care il pot reprosa lui Mangia este ignorarea completa a lui Popescu, dar poate ca nu stim noi mai multe amanunte. S-ar putea si Catalin Multescu sa aiba ce va de spus.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 24 Oct 2017, 11:18

N-o fi primit Cfr penalty dar a fost iertata de un cartonas rosu evident. N-avea cum arbitrul sa nu vada faultul la Tucudean pur si simplu n-a vrut sa elimine jucatorul.
Oricum "liderul" mi s-a parut buimac si confuz cand adversarul da primul gol apoi se inchide bine si nici nu mai primeste penalty-ul cu care s-au obisnuit meci de meci. :)( Nu cred ca e o intamplare ca n-au dat gol nici cand au jucat acasa cu Botosani.

In ceea ce priveste meciul asta imi doresc ca jucatorii sa fie fresh pentru meciul din campionat si sa nu se mai repete povestea cu Voluntari. L-as vedea titular pe Roman ca poate se intalneste si el cu golul.
Parerea mea e ca Burlacu trebuie neaparat sa fie apt pentru tot meciul cu fcsb asa ca nu stiu daca ar trebui fortat azi. Screciu e prea inconstant in aparare si imi da multe emotii.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 24 Oct 2017, 14:53

Calancea- Spahija Datkovic Thiago - Dimitrov Mateiu Screciu Briceag- Burlacu Mitrita Roman. Este echipa anuntata de Divizia locala....

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Oct 2017, 15:09

evolutia foarte buna din campionat ne da sperante ca anul asta putem sa dam lovitura insa, realist vorbind, cupa ar trebui sa ramana principalul obiectiv din punctul meu de vedere. meciul nu o sa fie usor, indiferent cine intra in teren sper sa fie concentrati 100%.

HAI OLTENII ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2017, 15:38

Just, daca Mangia reuseste sa puna la punc carentele dindefensiva, cred ca eventul ar trebui sa fie principalul obiectiv! :)) :)) :))
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 24 Oct 2017, 16:31

DeuxEx scrie:
24 Oct 2017, 15:38
Just, daca Mangia reuseste sa puna la punc carentele dindefensiva, cred ca eventul ar trebui sa fie principalul obiectiv! :)) :)) :))
Subscriu! Suntem doar la un punct (unul, nu 8!!) de locul 1, dupa ce a trecut mai bine de jumatate din sezonul regulat. E musai sa incercam titlul, mai ales ca au trecut aproape 3 decenii de la ultima performata de acest fel!..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Oct 2017, 16:43

Ca idee, cica in lotul FCSB pentru meciul de cupa este si un un fost junior al Universitatii Craiova, Stefan Pacionel (18 ani). Baiatul a fost la Craiova pina acum citeva luni - cica ar fi acum la echipa a doua a FCSB.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Oct 2017, 18:08

DeuxEx scrie:
24 Oct 2017, 15:38
Just, daca Mangia reuseste sa puna la punc carentele dindefensiva, cred ca eventul ar trebui sa fie principalul obiectiv! :)) :)) :))
da dar este un mare daca acolo. eu prefer sa fiu nitel mai rezervat, ma multumesc cu cupa anul asta, desi in sinea mea sper sa ai dreptate :hai

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2017, 19:12

O eventuala victorie in meciul cu oile si sunt convins ca nimic nu o sa ne mai poata opri.
Legat de meciul din seara asta, are cineva detalii cu privire la conditiile meteo de la Brasov? Am vazut cateva secvente din meciul moldovenilor de la Iasi de azi si parca jucau in piscina.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 24 Oct 2017, 19:30

DeuxEx scrie:
24 Oct 2017, 19:12
O eventuala victorie in meciul cu oile si sunt convins ca nimic nu o sa ne mai poata opri.
Legat de meciul din seara asta, are cineva detalii cu privire la conditiile meteo de la Brasov? Am vazut cateva secvente din meciul moldovenilor de la Iasi de azi si parca jucau in piscina.
la Pitesti a fost cod portocaliu de ploi de ieri si a tot plouat si ploua inca...din cate au anuntat parca la Brasov era doar cod galben...acum sper ca terenul de acolo sa fie mai bun decat asta de aici de la Pitesti
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Oct 2017, 21:02

Mitrita este epic :),sa dea in [****] banii pe el sa fie definitiv in lot....

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 24 Oct 2017, 21:35

Cica se batura intre ei suporterii nostri la pauza, probabil cei de la nord cu sclavii de la sud.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Oct 2017, 21:47

Bai vere, Briceag si Dimitrov o centrare nu sunt in stare sa dea. Si in [****], ne vaitam ca nu da Roman gol. Pai cum sa dea, ca nu e Mitrita sa isi faca singur fazele

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 24 Oct 2017, 22:04

Se pare ca avem si om care executa constant bine fazele fixe! :D

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Oct 2017, 22:05

Da, dar barile nu se pun.

Închis