[Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu oile?

Poll ended at 29 Oct 2017, 03:04

3 - _|_ andrei vlad
25
74%
1 - _|_ andrei vlad oaie
6
18%
0 - _|_ andrei vlad oaie spurcata
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 30 Oct 2017, 09:19

Buna asta :))) "Craiova vs FCSB, Viitorul si Astra la un loc"
CRAIOVA NESUPUSA

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 30 Oct 2017, 09:27

Mangia ar trebui sa schimbe sistemul....ori cu 2,ori cu 3 fundasi iei gol aproape meci de meci.Mai bine jucam cu doi fundasi,dar castigam un om in plus in atac.O sa jucam astfel incat sa dam un gol mai mult decat adversarul...cam ca Napoli.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 30 Oct 2017, 09:33

Popescu - Martic Kelic Thiago Bancu - Zlatinsky Mateiu - Gustavo Baluta Mitrita - Roman.Cu echipa asta marcam minim 2 goluri pe meci........

DoRyN

declaratii Magia dupa meci

Mesaj de DoRyN » 30 Oct 2017, 09:43


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 30 Oct 2017, 09:55

lory69 scrie:
30 Oct 2017, 09:27
Mangia ar trebui sa schimbe sistemul....ori cu 2,ori cu 3 fundasi iei gol aproape meci de meci.Mai bine jucam cu doi fundasi,dar castigam un om in plus in atac.O sa jucam astfel incat sa dam un gol mai mult decat adversarul...cam ca Napoli.
Omul vrea sa implementeze un sistem de joc, o filosofie. Nu poate renunta la el doar ca nu i-a iesit intr-un meci, doua. Dureaza ceva timp + cateva esecuri pana cand va fi invatat pe de rost de jucatori. In sistemul asta avem mai multe rezultate pozitive decat esecuri.

am avut destui antrenori care lasau jucatorii sa joace voiau si mergeau pe tactica poate-poate, te mai scotea cate un jucator cu vreo sclipire de moment. De la Alesanco nu cred ca am mai avut un antrenor care sa vina cu o idee de joc aparte.
Last edited by gogu2005 on 30 Oct 2017, 09:57, edited 1 time in total.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Oct 2017, 09:57

nu stiu ce s-a intamplat aseara cu ei dar parca nimeni nu a fost conectat la meci. incepand de la calancea si terminand cu baluta
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de u2blue » 30 Oct 2017, 10:03

gogu2005 scrie:
30 Oct 2017, 09:55
lory69 scrie:
30 Oct 2017, 09:27
Mangia ar trebui sa schimbe sistemul....ori cu 2,ori cu 3 fundasi iei gol aproape meci de meci.Mai bine jucam cu doi fundasi,dar castigam un om in plus in atac.O sa jucam astfel incat sa dam un gol mai mult decat adversarul...cam ca Napoli.
Omul vrea sa implementeze un sistem de joc, o filosofie. Nu poate renunta la el doar ca nu i-a iesit intr-un meci, doua. Dureaza ceva timp + cateva esecuri pana cand va fi invatat pe de rost de jucatori. In sistemul asta avem mai multe rezultate pozitive decat esecuri.

am avut destui antrenori care lasau jucatorii sa joace voiau si mergeau pe tactica poate-poate, te mai scotea cate un jucator cu vreo sclipire de moment. De la Alesanco nu cred ca am mai avut un antrenor care sa vina cu o idee de joc aparte.
Ai perfecta dreptate.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DarkComy » 30 Oct 2017, 10:08

Problema noastra majora in meciul de ieri a fost clar mijlocul. Consider ca Mangia a facut multe greseli si inainte si in timpul meciului. Cunoscand faptul ca Zlati era accidentat, ar fi trebuit sa-l joace pe Popov in meciul de cupa ca sa aiba macar niste minute jucate inaintea partidei de aseara sau sa incerce alte variante. A reactionat foarte greu spre deloc in timpul meciului, adica vezi ca saracul Screciu e depasit din toate punctele de vedere si nu schimba nimic la pauza...putea sa-l treaca pe Bancu la mijloc in locul lui, pentru ca oricum in banda nu reusea nimic. Consider ca a gresit si cu sistemul 3-4-3, in meciul asta trebuia jucat cu 4 fundasi neaparat.

Despre jucatori nu prea e mare lucru de zis. Doar Mateiu mi s-a parut peste media echipei iar Bancu si Screciu cei mai slabi de pe teren. Bancone cred ca a fost chiar mai slab decat Screciu, nereusind sa faca nimic in atac in fata lui ENACHE!!! si chiar sa-l lase sa aiba ocazii. Vorbim de ENACHE!!! probabil cel mai petarda jucator din Liga I

Sincer, toti suporterii sunt demoralizati si nu o sa ne treaca asa repede si imi imaginez ca jucatorii nu sunt departe de noi ca mentalitate, asa ca mi-e foarte frica de meciul cu Astra.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lionking » 30 Oct 2017, 10:31

Propunere.
Ati vazut cum spun jucatorii dupa un astfel de meci, ca "sa uitam acest meci cit mai repede bla bla bla..."
Eu zic sa inchiem cu discutiile pe forum despre acest meci despre care cred ca nu mai are rost sa gasim motive care au stat la baza acestui rezultat.
Acesta este nivelul la care ne aflam acum, sub FCSB si chiar CFR. Pina la urma macar sa batem noi pe restul mai putin fcsb sau cfr si e foarte bine si asa.
:smoke:

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 30 Oct 2017, 10:34

Sistemul cu 3 fundasi centrali functioneaza cand ai niste jucatori foarte mobili,care sa faca bine marcaj in centru si in benzi.Piesa de baza a sistemului este cel din centru..in speta Kelic.Dar,in afara de Thiago,ceilalti fundasi sunt foarte lenti,scapand astfel din marcaj si atacanti greoi cum e gnohere.De asta tanase a devenit vedeta peste noapte...O simpla parere de-a mea... Cred ca mult mai mobil in centru ar fi Popov....cu Thiago si Spahija ar forma linia defensiva.Popov ar fi util si la constructia jocului,unde Kelic e rudimentar....

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 30 Oct 2017, 10:34

cum sa spui ca nu a fost surprins antrenorul cand aia ne-au dat cu terenul in cap?adica stia ca sa va fi?
@deuex:de-aia nu mai poate olaroiu de ce joaca oile lui becali,a fost simplu sa ne surprinda:a aglomerat centrul unde stia ca nu stam bine.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 30 Oct 2017, 10:37

golurile au venit de pe extreme. centrul chiar daca a fost bulevard nu a gresit asa mult. pt ca nu prea a vazut mingea :)-
CRAIOVA NESUPUSA

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 30 Oct 2017, 10:40

Golurile au venit de pe extreme,fiindca am aglomerat centrul..stiind ca stam rau acolo.Dar hai sa avem in centru un fundas bun...o sa vezi ca si pe benzi o sa ne aoaran bine..fiecare isi va apara teritiriul lui.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2017, 10:44

Bine dracu ca au jucat toti prost intr-un singur meci. Ca de obicei gafau fiecare, dar gafau in lant - intr-un meci ala, intr-un meci celalalt. Asa, au facut-o toti odata si am piedut numai 3 puncte.

@Iuli, era o gluma aia cu Olaroiu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 30 Oct 2017, 10:46

interviul lui Mangia de dupa meci a fost edificator:stim ce-am gresit,asta a fost diferenta intre noi si ei in acest moment si vom incerca sa remediem.de aici incolo vedem daca poate face asta.

Închis