[amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Moderator: grup_moderatori

care o sa fie rezultatul primului meci de fotbal jucat pe noul stadion Ion Oblemenco?

Poll ended at 10 Noi 2017, 22:11

victorie Stiinta
12
41%
egal
14
48%
victorie Slavia
3
10%
 
Total votes: 29

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de fanucrv » 10 Noi 2017, 22:50

Bobby scrie:
10 Noi 2017, 20:55
0-2 in minutul 41- din pacate Slavia e cu 1-2 clase peste Craiova in aceasta seara. Bine ca nu a venit o echipa cu adevarat de top la inaugurare...
O echipa cu adevarat de top se oprea la 1-2 goluri diferenta. AC Milan iti dadea 7 daca voia, dar n-au tinut mortis sa te faca de rahat. E ca atunci cand muncesti de-ti ies ochii sa-ti faci o casa, iar la petrecerea de inaugurare chem niste tarani care-ti zic in fata ce casa de [cenzurat] ti-ai facut.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Noi 2017, 22:51

Nu am pe cine sa injur in meciul asta,nu a jucat Calancea :),avem stadion,avem si echipa pe podium in liga 1, asta e...mai luam si nitel mai multe goluri cateodata...forta STIINTA!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de sorinyki » 10 Noi 2017, 22:58

fanucrv scrie:
10 Noi 2017, 22:50
Bobby scrie:
10 Noi 2017, 20:55
0-2 in minutul 41- din pacate Slavia e cu 1-2 clase peste Craiova in aceasta seara. Bine ca nu a venit o echipa cu adevarat de top la inaugurare...
O echipa cu adevarat de top se oprea la 1-2 goluri diferenta. AC Milan iti dadea 7 daca voia, dar n-au tinut mortis sa te faca de rahat. E ca atunci cand muncesti de-ti ies ochii sa-ti faci o casa, iar la petrecerea de inaugurare chem niste tarani care-ti zic in fata ce casa de [cenzurat] ti-ai facut.
Cel mai bine punctat. Am chemat taranii la inaugurare. Capul sus, jucam acasa, avem stadion super. Ramane de rezolvat problema asta din aparare.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de valentin0001 » 10 Noi 2017, 23:03

Asta e ultima, ne plângem că nu se opriră aia din dat goluri? Eu chiar cred că se opriră la 4.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

JustME

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de JustME » 10 Noi 2017, 23:15

suparare? care suparare? galeria sta la Nord ucv


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de marius_vl » 10 Noi 2017, 23:21

mi se pare ca disciplina tactica este total inexistenta in acest moment, Mangia imi pare fara solutii si ce e mai grav, pare sa nu aiba un plan B...

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de andmal » 11 Noi 2017, 01:03

Foarte frumoasa peluza nord asta seara, si coregrafia si cantecele. De departe cel mai frumos aspect al serii.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Bobby » 11 Noi 2017, 01:44

Frumos gestul clubului de a-l invita pe Gigi Multescu la inaugurarea stadionului - Multescu a fost un tip interesant in istoria clubului.

JustME

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de JustME » 11 Noi 2017, 01:54

e de inteles supararea, scorul este unul greu de digerat dar hai sa numaram impreuna cati pustani a avut azi Craiova in teren: Popescu (20 de ani), Buzan (18 ani), Mihaila (17 ani), Markovic (16 ani), Enache (18 ani). asta in conditiile in care cehii nu au facut schimbari decat dupa ce au marcat si golul 4.

pt mine a fost de-a dreptul imbucurator sa vad atatia pustani. da, am pierdut si am pierdut rau dar viitorul nu arata deloc rau. inteleg supararea si inteleg dezamagirea dar una peste alta, din punctul meu de vedere, a fost o seara frumoasa - cel putin in Peluza Nord. razbunam infrangerea de azi cu o victorie in campionat etapa viitoare si totul intra in normal.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Trubadurul » 11 Noi 2017, 04:13

Hm. Așa arată echipa fără cei mai huliți dintre olteni:
Băluță "care se plimbă pe teren", Bancu "care nu e în stare să facă o preluare și e de departe veriga slabă", Screciu " din cauza căruia am luat golurile sezonul ăsta" ( :lol:)
fără Burlacu Zlatinski fără un atacant și fără un fundaș mai de Doamne-ajută.

Cred că a venit vremea să ne întoarcem la meciul cu Milan și la acel 4-5-1 sau ce o fi fost atunci când până și Briceag fusese lăudat de presa italiană.
Degeaba aducem fundași dacă nu se adaptează la ce vrea Mangia.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Augustus Caesar » 11 Noi 2017, 05:56

Indiferent de rezultat tin sa remarc ca ne-am asezat pe un drum propice performantei, de aici inainte suntem oarecum obligati sa facem istorie. Ganditi-va totusi ca acum 5 ani de zile nu aveam nimic altceva in afara dorintei si pe mitichelu ! Am evoluat si am ars rapid etape, in aceasta evolutie am avut si accidente dar per total suntem acolo sus si este bine. Acum avem istorie, avem baze de pregatire, avem stadion, avem actionari- discreti- asa cum ne place unora dintre noi (nu circari!), avem echipa tehnica, avem jucatori . Depinde de noi toti sa avem si viitor, unul, asa cum ne dorim toti cu un parcurs asemanator cu cel al Maximei. Din punctul meu de vedere ,noi suporterii, putem contribui la acest lucru cumparand un abonament, un material promotional, participand cu incurajari la meciuri si alte actiuni ale echipei, etc, astfel incat, echipa si staful tehnic al echipei sa inteleaga ca Universitatea Craiova este o religie nu doar un club de fotbal !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Paul » 11 Noi 2017, 07:42

Incredibil de taranoi acesti cehi, nu stiu ce a fost in capul lor, de ce a fost necesar sa ne umileasca. Or fi plecat bucurosi de realizare?
In afara de asta, atmosfera superba, la un meci adevarat va fi ceva de vis.
Nu stiu ce vor face cu gazonul, dar sarea ca glazura.

DoRyN

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de DoRyN » 11 Noi 2017, 08:08

Daca voi credeti ca a fost un meci amical va inselati. A fost doar o etapa de negociere in care trebuie sa iti pui partenerul de negociere in inferioritate.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Bobby » 11 Noi 2017, 08:35

Si uite asa e posibil ca echipa asta sa se transforme din "clona de la Bucuresti" in "clona de la Beijing" :-)

Daca Rotaru & Andrici vind clubul pe bani buni si fac profit, eu ii felicit. Dupa celebrul meci CSU - FCU de acum 4 ani, cine ar fi crezut ca se pot scoate bani buni din renasterea U Craiova ?

Daca vinzarea la chinezi se face, propaganda lui ne-a Ady nu se schimba - tot despre ciuma rosie se va vorbi in Editie :-)

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Paul » 11 Noi 2017, 08:39

DoRyN scrie:
11 Noi 2017, 08:08
Daca voi credeti ca a fost un meci amical va inselati. A fost doar o etapa de negociere in care trebuie sa iti pui partenerul de negociere in inferioritate.
Interesant si intr-adevar ceva care ar explica acest rezultat altfel de neinteles.

Închis