[Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Stiinta la Botosani?

Poll ended at 24 Noi 2017, 13:47

Ia toate cele 3 punctele, logic!
18
53%
Un egal, teren greu, moldoveni aprigi
13
38%
Ne intoarcem fara puncte!
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Noi 2017, 19:18

Cu riscul de a semana leit cu jiji, imi pare rau, dar nu se poate juca din basini si devieri. Adica exact ce-au jucat Baluta, Bancu si oleaca Mitrita (asta s-a trezit mai repede ca l-au luat moldovenii tare si au dat de cateva ori cu el de pamant). D'aia am pierdut noi meciul, ptr ca le-am permis unor rejectati sa ne urce pe gard, ca noi eram vedete si nu puneam osul cum trebuie. Noi eram aia mai pretiosii.

Briceag a fost puscarie din cauza ca Bancu a fost pe nicaieri. De Martici (asta macar a reusit tot meciul cateva centrari) si Gustavo nici nu mai zic, ca astia oricum vorbesc limbi diferite de obicei.

Ideea e ca oamenii din fata si de pe benzi au cam jucat in dorul lelii. Degeaba au pus sufletul Mateiu si Screech, ca erau depasiti constant de superioritatea creeata de cei care veneau liberi caci Baluta, Mitrita, Bancu si Gustavo o ardeau jmechereste sau prosteste dupa caz.

Inca odata. Ne-a batut o echipa de rejectati. Caci Grozavu se plangea constant ca nu i se aduc lemne, astia reprezinta ce s-a mai putut strange si pastra. Ne-a batut o echipa doar pe daruire si pus osul.

Ca astia joaca doar cu noi, franele si javrele, si ca-cu oile stau capra, e partea a doua.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2017, 19:32

Jimmy Darmody scrie:
27 Noi 2017, 12:51
Bobby scrie:
25 Noi 2017, 16:54
Din pacate echipa a scos un punct din noua in trei meciuri cu adversari de play off : Fcsb, Astra si Botosani.
6 pct din 24 pct in 8 meciuri cu cei din playoff :mad: :o:
Daca statistica asta e adevarata, inseamna ca echipa cu al treilea buget in liga 1 si cu antrenor de Serie A nu prea se poate bate cu fortele ligile 1. Asta e un subiect care ar trebui adus in atentie la conferintele de presa ale clubului.

Intrebare : cum vi s-au parut prestatiile lui Mitrita in meciurile cu echipe de play off pina acum ?

JustME

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 27 Noi 2017, 19:57

Bobby scrie:
27 Noi 2017, 19:32
Intrebare : cum vi s-au parut prestatiile lui Mitrita in meciurile cu echipe de play off pina acum ?
groaznice, zic sa-l trimitem urgent inapoi la Pescara. sau mai bine sa-l trimitem direct la fcsb, sa nu mai faca drumul degeaba pana la Pescara. ce sa mai asteptam playofful, ce mai conteaza ca mai sunt de jucat 7 etape din sezonul regulat, ba nene o sa fie grav rau in playoff. mare noroc avem ca nu se retrogradeaza din playoff.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 27 Noi 2017, 20:05

JustME scrie:
Bobby scrie:
27 Noi 2017, 19:32
Intrebare : cum vi s-au parut prestatiile lui Mitrita in meciurile cu echipe de play off pina acum ?
groaznice, zic sa-l trimitem urgent inapoi la Pescara. sau mai bine sa-l trimitem direct la fcsb, sa nu mai faca drumul degeaba pana la Pescara. ce sa mai asteptam playofful, ce mai conteaza ca mai sunt de jucat 7 etape din sezonul regulat, ba nene o sa fie grav rau in playoff. mare noroc avem ca nu se retrogradeaza din playoff.
Nu suntem calificați în playoff!!! Deja simt fiorii playout. Și. Mai ales , cred ca nu scăpăm de retrogradare anul asta.... ImagineImagineImagine
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2017, 21:28

SergyuR scrie:
27 Noi 2017, 19:48
Abia astept play-offul sa va inchida Mangia gura in sfarsit. Ca asa era si inaintea sezonului. Nu avem antrenor de Serie A, avem antrenor mult peste nivelul Ligii 1.
Mangia nu trebuie sa inchida gura nimanui. Trebuie doar sa dovedeasca prin rezultate ca e mult peste nivelul ligii 1, cum spui tu. In ultimele 3 meciuri cu echipe de play off a luat un punct din noua - in meciurile cu FCSB, Astra si Botosani.

Vedem ce facem in meciurile tari care urmeaza anul asta : cu Viitorul si CFR. Eu ii tin pumnii !

Deocamdata Craiova lui Mangia are un punct peste Botosaniul lui Costel Enache (pe unde o fi antrenat asta pina acum ?) - desi are buget cu 50 % mai mare si un lot, teoretic, mult mai bun.

Doar rezultatele conteaza pina la urma, nu optimismul debordant sau pesimismul plingacios.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 27 Noi 2017, 21:37

Jimmy Darmody scrie:
27 Noi 2017, 12:51
Bobby scrie:
25 Noi 2017, 16:54
Din pacate echipa a scos un punct din noua in trei meciuri cu adversari de play off : Fcsb, Astra si Botosani.
6 pct din 24 pct in 8 meciuri cu cei din playoff :mad: :o:
Extraordinar de bine punctat, asta ne arata de fapt ca Mangia asta e antrenor doar cu astia ca Sepsi, Juventus, Voluntari si alte echipe comunale.
Cand e sa joace cu cineva mai serios, este facut avion. Atat Dica, Iordanescu si Costel Enache, au ras de scoala lui de antrenor facuta in italia si i-au predat o lectie de fotbal.
In mod oficial ii cer DEMISIA si aducerea lui Victor Piturca!!!!

Perfect de acord cu ce ai spus Bobby. Asta e antrenor la a 3a cea mai valoroasa echipa din tara unde are cele mai bune conditii, practic cu exceptia celor 2 echipe din fata noastra, celelalte abia au bani sa traiasca.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 27 Noi 2017, 22:08

Aaa, daca ii ceri in mod oficial DEMISIA, atunci se schiiimba datele problemei....aaltfel discutam...
Last edited by dantes on 27 Noi 2017, 22:10, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Noi 2017, 22:09

UneKa scrie:
27 Noi 2017, 21:37
Jimmy Darmody scrie:
27 Noi 2017, 12:51
Bobby scrie:
25 Noi 2017, 16:54
Din pacate echipa a scos un punct din noua in trei meciuri cu adversari de play off : Fcsb, Astra si Botosani.
6 pct din 24 pct in 8 meciuri cu cei din playoff :mad: :o:
Extraordinar de bine punctat, asta ne arata de fapt ca Mangia asta e antrenor doar cu astia ca Sepsi, Juventus, Voluntari si alte echipe comunale.
Cand e sa joace cu cineva mai serios, este facut avion. Atat Dica, Iordanescu si Costel Enache, au ras de scoala lui de antrenor facuta in italia si i-au predat o lectie de fotbal.
In mod oficial ii cer DEMISIA si aducerea lui Victor Piturca!!!!

Perfect de acord cu ce ai spus Bobby. Asta e antrenor la a 3a cea mai valoroasa echipa din tara unde are cele mai bune conditii, practic cu exceptia celor 2 echipe din fata noastra, celelalte abia au bani sa traiasca.
Ca sa ii ceara cineva "oficial" demisia, trebuie sa fie cineva uhhm oficial, ceea ce ma indoiesc ca e cazul. Cu echipele din play-off, daca e sa facem analiza pana la capat, am castigat 4 puncte in deplasare + 4 acasa in doua meciuri si am pierdut 4 p acasa si 6 in deplasare, si mai avem de jucat 2 meciuri, ambele acasa. Ca mai conteaza si unde joci, mai ales cand vine vorba de BT si CFR. Si acasa-acasa nu am jucat deloc pana acum cu nimeni din play-off.
Eu nu cred ca in afara de meciul cu Steaua 2-5 in alte diferenta a fost facuta de vreo tactica impecabila, si in general zic ca e timp ca Mangia sa arate ca e mai bun decat ceilalti antrenori de play-off.
E clar ca mai e de lucru, dar eu cred ca nu am arata niciodata mai bine. Ultima data cand a fost Piturca la Craiova, lasand la o parte cearta cu Mititelu, nu cred ca a aratat echipa mai bine sau aveam rezultate.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 27 Noi 2017, 22:16

Paul, ce mai conteaza ca am pierdut la Botosani cu gol din offside, ca am pierdut la CFR cu penalty inventat, ca ne toaca arbitrii meci de meci (sa nu uitam meciul cu cainii de la Severin)? Nu conteaza asta, daca expertii cer OFICIAL demisia.

Cica Iordanescu a ras de scoala de antrenor a lui Mangia (probabil Iordanescu ar vrea sa intre acolo si doar in vizita). Una din cele mai mari prostii spuse OFICIAL pe aici in ultima perioada.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2017, 22:24

Bine - cind am cistigat cu Botosani in tur, ar fi fost ceva offside la Zlatinski la faza unicului gol. Plus ca la meciul cu CFR, si penalty-ul dat noua nu prea a fost. La meciul cu Dinamo apararea noastra ne-a jucat feste...Din pacate la fotbal doar rezultatele conteaza - restul sint note de subsol. Sint de acord ca echipa nu prea beneficiaza de arbitraje decente - dar cind a avut Craiova asa ceva ?

iuli

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Noi 2017, 22:34

eu,oficial,nu ii cer demisia! :)(
Mangia greseste,dar nu vad rostul unei schimbari de antrenor cat timp esti inca in obiectiv.omul a aratat ceva calitati si a reusit sa duca echipa la un anumit nivel,problema e ca n-a reusit s-o tina acolo.vedem daca isi constientizeaza greselile in perioada urmatoare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2017, 22:38

Corect, Iuli !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Noi 2017, 22:39

SergyuR scrie:
27 Noi 2017, 22:26
:))) deci dupa ce le da un penalty inventat si rosu, si apoi iti da unul asa la misto, tu retii doar a doua parte :)) Hai frate ca deja ma stresez degeaba cu voi.
Pai asta e problema cu nemultumitii nostri, ca vad in mod obsesiv doar probleme noastre, nu si nedreptatile pe care le suferim si fara de care am fi fost intr-o alta pozitie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2017, 23:08

Mangia nu poate schimba arbitrajele - dar poate modifica asezarea echipei in teren, poate motiva jucatorii pentru ca acestia sa inceapa meciurile cu o atitudine potrivita, isi poate adapta tactica la realitatile lotului Craiovei etc.

Am vazut textul de mai jos intr-o minastire budhista - subliniez partea legata de discutia curenta :


"Whatever happens to you or somebody else,
Do not dispute, exaggerate or speak badly.
Instead, look carefully at every side,
Don't search for others' faults;
give up your own"

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 27 Noi 2017, 23:55

UneKa scrie:
27 Noi 2017, 21:37


Asta e antrenor la a 3a cea mai valoroasa echipa din tara unde are cele mai bune conditii
asa valoare.asa clasare
locul 3
unde e beleaua?
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis