[Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam?

Poll ended at 28 Noi 2017, 01:16

da
32
97%
nu
1
3%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Noi 2017, 22:14

Cred ca nu e o tragedie daca a avut loc o discutie in contradictoriu intre Rotaru si Mangia. Tragedia ar fi daca oricine din anturajul echipei trage sforile pentru altcineva, cum ar fi Piturca. Si inca si mai mare daca oricare dintre jucatori joaca la misto ca sa ii faca astia vant lui Mangia.
Acum, tuturor ni s-a intamplat sa nu ne reuseasca ceea ce incercam sa facem, asa cum i se intampla si lui Mangia.
Omul trebuie lasat si sa speram ca gaseste solutia.
Eu asa cred.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 28 Noi 2017, 22:14

Zicea cineva vreo 30 postari mai in fata ca Baluta o sa ajunga fotbalist cand o sa invete sa traga la poarta... karma is a bitch, isn't it?. Altfel, ma gandeam eu ca e doar o chestiune de timp pana o sa il injurati iar pe Roman

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 28 Noi 2017, 22:20

gogu2005 scrie:
28 Noi 2017, 21:08
Barbut a fost capiat. A driblat tot si apoi s-a intors sa dribleze din nou. Are capul in pamant tot timpul si nu da drumul la minge deloc.
Asa era si Baluta daca mai tii minte. Ar fi o mare greseala sa-l dam pe Barbut gratis, trebuie rabdare cu el si va deveni un jucator de baza, mai ales dupa ce o sa plece Baluta.

In rest, penibile reactiile in timpul meciului, ar trebui sa invatam sa ne bucuram de succesele echipei, nu doar sa incepem sa injuram echipa din cauza unor greseli care intervin pe parcursul unui meci. In caz ca nu stiti, in toate ligile din lumea asta intervin surprize in cupa. In loc sa fim multumiti ca ne-am calificat, noi vrem demisia lui Mangia si victorii cu 5-0. :o:

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de TrumpD » 28 Noi 2017, 22:21

Cred ca singurul care trebuie dat afara e antrenorul cu portarii, basinosu de multescu si adus silviu lung. Oricum e greu in cupa cu apararea asta, cu fcsbu care ne rupe la orice ora, botosaniu care iar, ne rupe acasa acasa....

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 28 Noi 2017, 22:37

Io nu înțeleg de ce n-ai voie sa spui că nu mai jucam nimic. Că mijlocu-i praf și că Spania și Kelic au început să folosească mingea lunga, din cauza că mijlocul e spart. Chiar așa, e o crimă sa spui chestii care le vezi/crezi?

Voi nu vedeți că azi doar sclipirile unui Băluță ne-au scos din rahat basca și o greșeală de arbitri? La Botoșani ne-au bătut cu gol din ofsaid (acolo nu ne-a convenit și doar chestia aia a făcut diferența) dar noi am fost mai buni și i-am spart la posesie (făcută doar pe traseele dintre cei 3 fundași centrali).

Manene, io îmi pierd interesul când trebuie sa port o discuție cu unul căruia orice i-ai zice el o tine langa și nu accepta dialogul sau faptul că alții pot avea o alta parere. Înțepenirea/incremenirea lui Devis într-un sistem care nu mai produce si pe care l-au citit pina și sclavii primarilor din L2 mă face sa-l desconsider pentru moment. Nu să-i cer demisia (încă trăiesc cu impresia că-i cel mai antrenor din Romania), ci să-l reconsider oleacă pina când îl voi vedea că știe să joace și altceva.

Pina una alta, azi ne-a trecut glonțul pe la ureche, am jucat 120 de minute, in timp ce Regele nici nu și-a luat greucenii in deplasarea de la botseni. Sa vedem cum o sa ne cada o înfrângere rusinoasa într-un meci oficial pe Oblemenco cu peste 20k in tribune, căci de cam asta ne pregătim.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 28 Noi 2017, 22:50

Mesajul meu era strict pentru cei care au injurat jucatorii si unii de pe banca tehnica, nu pentru cei care fac analize pertinente ale punctelor forte si slabe ale jucatorilor. E foarte bine ca se fac analize, ca poate intra si jucatorii pe aici si se gandesc de doua ori inainte cum sa inceapa o partida.
_T@V_ scrie:
28 Noi 2017, 18:41
Imi pare rau sa v-o spun, dar numai ce-am iesit din cupa. Doar finala se va juca la Craiova. Noi iesim in seara asta pentru ca nu mai jucam nimic.
In schimb, atitudinea asta mi se pare de 2 lei...

p.s.
vezi ca regele tau iesi din cupa si mai mult ca sigur si-o ia si pe Oblemenco. usteag ca sa nu mai zic ca deja prezici ca luam bataie de la rege. Toti ne lauda ca jucam cel mai spectaculos fotbal din Romania, in schimb numai noi vedem bube, suntem ai :eek: nu gluma
Last edited by ady_azzuro on 28 Noi 2017, 22:55, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 28 Noi 2017, 22:54

Bine ca acum 35 de ani nu era forum si feisbuc, cred ca unii ar fi desfiintat si Maxima ca nu au luat campionatul in 82' 83' 84' sau aiurea...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 28 Noi 2017, 22:55

Ți se pare atitudine de 2 lei faptul că Io m-am resemnat la un momendat văzând că nu jucam nimic, și că doar execuțiile lui Băluță (venite aproape ambele pe pase de la adversar) ne-au scos in seara asta... Ce sa zic... Așa vezi tu problema. Mie nu-mi place să mă îmbăt cu apa rece.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 28 Noi 2017, 22:59

Am fost jalnici in seara asta, dar pana la urma echipa a dovedit caracter. Ceea ce alte dati ne-a lipsit. Sezonul asta cu exceptia tristului episod cu fcsb, am vazut lucruri pozitive in fiecare meci de pana acum. Chiar si azi.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 28 Noi 2017, 23:01

Fiecare interpreteaza si gandeste cum vrea, dar mi se pare mai contructiv sa lasam analizele si bocetele pentru dupa meci. Si sa prezici o infrangere la urmatorul meci dupa o calificare in cupa, mi se pare strigator la cer. Nici nu vreau sa ma gandesc ce iesea aici daca ne scotea afumati. Probabil ca era inmormantare pana in februarie...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 28 Noi 2017, 23:38


_T@V_ scrie:Ți se pare atitudine de 2 lei faptul că Io m-am resemnat la un momendat văzând că nu jucam nimic
Noroc ca nu s-au resemnat jucatorii si au tras pana la capat sa ne califice.

Nu am etalat cel mai bun joc, dar e bine ca nu am facut ca fcsb anul trecut cu Mioveni (am vazut ca tot sunt la moda comparatiile pe aici) si ne-am calificat mai departe.

Parerea mea e ca jucam mai bine in 4-2-3-1 decat in 3-4-3 (ba chiar se pliaza mai bine pe jucatorii nostri si pare ca putem pune mai multa presiune pe adversari). Probabil si stafful analizeaza acest sistem, din moment ce incepem sa il folosim. Nu ma astept la o schimbare de sistem pana in iarna (mai sunt doar 3 etape), insa este posibil ca din iarna sa se lucreze mai mult si un sistem alternativ la cel de baza.

Felicitari celor care au reusit azi sa ajunga la stadion si chiar sa se auda in unele momente si la jijisport, cu toate microfoanele puse departe de ei.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Noi 2017, 23:40

pai da, ca e mai important sa auzi "luptam luptam si castigam" decat niste cantece mai de doamne ajuta
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2017, 23:53

Copacul scrie:Bine ca acum 35 de ani nu era forum si feisbuc, cred ca unii ar fi desfiintat si Maxima ca nu au luat campionatul in 82' 83' 84' sau aiurea...
Bună asta.

Completez cu ceva actual:

Scoruri la pauza: Afumati (L. 2)-Stiinta 1-0
Real Madrid - Fuenlabrada(L. 3!!) 0-1

Demisia DeVis!!! ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Le: minutul 68, e tot egal la real cu echipa aia mare din l. 3...si mai joaca și acasă.ImagineImagineImagine
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 28 Noi 2017, 23:57

sorialis scrie:
Copacul scrie:Bine ca acum 35 de ani nu era forum si feisbuc, cred ca unii ar fi desfiintat si Maxima ca nu au luat campionatul in 82' 83' 84' sau aiurea...
Bună asta.

Completez cu ceva actual:

Scoruri la pauza: Afumati (L. 2)-Stiinta 1-0
Real Madrid - Fuenlabrada(L. 3!!) 0-1

Demisia DeVis!!! ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Le: minutul 68, e tot egal la real cu echipa aia mare din l. 3...si mai joaca și acasă.ImagineImagineImagine
2 - 1 pt Real....dar în tur deja câștigasera cu 2-0. Oricum importanta e calificarea noastră dar nu mă așteptam să fie asa greu.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Noi 2017, 00:12

E pacat ca primim cu atata usurinta gol. Si nesiguranta defensivei se transmite echipei. De asemenea, si adversarii prind curaj, stiind ca e o paine de mancat. Sper sa reparam in iarna aceste probleme defensive.

Închis