[Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 10 Dec 2017, 00:36

3 puncte, ideal!
27
90%
1 punct, meci greu!
2
7%
0 puncte!
1
3%
 
Total votes: 30

sorin107

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 10 Dec 2017, 19:27

unele comentarii de pe-aici sunt de-a dreptul penibile, serios. mitrita a batut 2 penalty-uri in acelasi colt, pentru ca numai 2 a batut in [cenzurat] mea! acolo la 11 metri nu se baga antrenorul niciodata, bate cine are sange-n [cenzurat] si cine se simte in vana in momentul respectiv.

nu acolo n-am castigat noi. unii jucatori au fost subtirei si majoritatea neinspirati. dimitrov ne arata de ce joaca martic. gustavo absolut neinspirat, la fel si zlatinksi, bancu si baluta.

un plus pentru barbut care e la al 3-lea meci consecutiv cand intra foarte bine-n joc. eu l-as lua in calcul pentru un post de titular cu cfr-ul, daca nu poa' sa joace burlacu.

JustME

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Dec 2017, 19:27

sunt curios care era reactia noastra daca, la un meci acasa, Stiinta ar avea posesie 32% cum a avut azi Mediasul. sau daca intr-o repriza am avea posesie 29% cum a avut azi Gazul in a 2-a parte a meciului. daca fac altii treaba asta si scot un punct strans din buci grav de tot e lectie de tactica.

ba vere vorba lu' T@V e cazul pt o pauza de pe forum, nu de alta dar mi-a ajuns. sanatate!

sorin107

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 10 Dec 2017, 19:33

iesiti toti si lasati-ne cu alde skeke si jimmy jimmy in [cenzurat] :))

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Dec 2017, 19:41

Gata,eu nu va mai supar,castigam campionatul,:))) fii realist ...nu mai visa la stele,nici macar nu am jignit pe careva,daca aveai curiozitatea sa vezi cum bate, nu mai comentai,doar acolo bate in [****],dar daca la voi totul se rezuma de cand a aterizat la punctul cu var la Craiova ...no comment..luam titlul anul asta :))))...pana la urma am zis,eu sunt multumit,nu vizes la stele,locul 3 la final de p off e formidabil,realit e locul 5 !

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 10 Dec 2017, 19:44

LiviuB scrie:
10 Dec 2017, 19:10
ce draq de lectie de tactica... cand va aud asa, mor... ce [****] sa le faca ma Mangia? sa o bage el in poarta? ce sa le mai faca mai?
Nu neaparat de lectie de tactica data lui Mangia ar fi vorba dar si el trabuia sa stie ca Pustai se pricepe cel mai bine sa inchida meciuri. Mangia nu trebuia sa bage el mingea in poarta dar trebuia sa anticipeze un astfel de joc al mediasului si in functie de acest tip de joc sa isi faca altfel strategia. Cind o echipa se apara pe doua linii nu cred ca "floricelele" sau un-doiurile pe mp se mai justifica . Pacat ca am pierdut doua puncte. Ne era mai la indemina sa scoatem 3 puncte cu medias si unul cu cfr.
RESPECT PENTRU CEI CARE AU FACUT DEPLASAREA LA MEDIAS

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 10 Dec 2017, 19:55

Din nou irosim puncte...un meci pe un teren greu cu o echipa artagoasa...pacat de penalty.ul ratat in rest nu prea am ce reprosa.Prima repriza am fost mai slabi insa in a doua am jucat.Zlati a dat pe langa ea cu poarta goala...pana la urma+1 la adevar si mergem mai departe.Batem CFR.ul acasa si relansam campionatul

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Dec 2017, 19:55

Si cand o echipa sta pe 2 linii in fata careului, cum o desfaci, daca nu cu un-doiuri, joc pe jos din prima si dribling? Pasa lunga, centrari intr-un careu supra-aglomerat?

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 10 Dec 2017, 20:11

alex.p scrie:
10 Dec 2017, 19:55
Si cand o echipa sta pe 2 linii in fata careului, cum o desfaci, daca nu cu un-doiuri, joc pe jos din prima si dribling? Pasa lunga, centrari intr-un careu supra-aglomerat?
Nu stiu. Nu sunt antrenor.ma gindesc ca poate ii lasi pe ei sa te atace mai mult si incerci sa ii prinzi pe contraatac.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Dec 2017, 20:33

"Mitriță a marcat etapa trecută din penalty, a avut o execuție impecabilă, dar acum probabil și din cauza terenului greu a tras la semiînălțime. Înaintea fiecărui meci alături de Greab facem o analiză a jucătorilor care bat penalty-uri.Știam unde va trage Mitriță. Am luat un punct care ne dă speranțe. Totuși, să iei un punct cu Universitatea Craiova nu e deloc rău", a declarat Răzvan Pleșca.

LiviuB

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2017, 21:57

lionking scrie:
10 Dec 2017, 20:11
alex.p scrie:
10 Dec 2017, 19:55
Si cand o echipa sta pe 2 linii in fata careului, cum o desfaci, daca nu cu un-doiuri, joc pe jos din prima si dribling? Pasa lunga, centrari intr-un careu supra-aglomerat?
Nu stiu. Nu sunt antrenor.ma gindesc ca poate ii lasi pe ei sa te atace mai mult si incerci sa ii prinzi pe contraatac.
Pai atunci de ce il critici pe Mangia?

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de lionking » 10 Dec 2017, 22:24

LiviuB scrie:
10 Dec 2017, 21:57
lionking scrie:
10 Dec 2017, 20:11
alex.p scrie:
10 Dec 2017, 19:55
Si cand o echipa sta pe 2 linii in fata careului, cum o desfaci, daca nu cu un-doiuri, joc pe jos din prima si dribling? Pasa lunga, centrari intr-un careu supra-aglomerat?
Nu stiu. Nu sunt antrenor.ma gindesc ca poate ii lasi pe ei sa te atace mai mult si incerci sa ii prinzi pe contraatac.
Pai atunci de ce il critici pe Mangia?
il critic pentru ca daca aborda altfel meciul poate reuseam sa luam toate cele trei puncte. Pe mangia il voi critica de fiecare data cind Craiova se va impiedica cu echipe din partea a doua a clasamentului. La fel de bine il voi felicita cind va cistiga cu echipa din playoff.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 10 Dec 2017, 22:26

Felicitari baietilor care au facut deplasarea! Fuserati magnifici fratilor!

Jocul nostru a fost prost si din nou platim tribut obsesiei lui Mangia pt sistemul asta de joc.. de ce sa jucam cu atatia fundasi cand era clar ca se vor apara pe doua linii si vor juca la ciupeala? E clar ca nu e vina antrenorului la penalty ratat, dar e vina lui ca azi nu prea jucaram nimic.. imi pare rau pentru ca mie mi se pare ca putem mult mai mult de atat! Forza Stiinta!

LiviuB

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2017, 22:27

Nu ar fi mai frumos ca sa ii criticam/felicitam la sfarsit de sezon? Cand se trage linie?

LiviuB

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2017, 22:28

Si sa fim seriosi, Briceag a jucat mai mult ca fundas de banda... dar centrarile au fost ca de fundas central

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Dec 2017, 22:33

Am jucat un 4-3-3 (cu Dimitrov si Briceag in banda), mai mult. Nu am jucat sistemul preferat de Mangia, clasicul 3-4-3.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis