[Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Veniți în deplasarea din groapă?

Poll ended at 04 Feb 2018, 17:07

Da
9
39%
Nu
11
48%
Nu știu
3
13%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 04 Feb 2018, 22:45

Ce [cenzurat] de atitudine cu o echipa Dinamo mult sub a noastra.. te bagi in [****] cu curu in poarta ca o echipa ce se bate la retrogradare!! Domnu’ Mangia e un fricos. Normal ca ratezi cu poarta goala cand esti [cenzurat] pe tine de frica de parca jucasi cu Barcelona.. m-am saturat sa nu fim in stare sa-i batem pe astia nici acum in ultimii ani cand au loturi slabe..
ca de obicei Calancea e penibil si nu ne ajuta cu nimic. Aia a lu nemec o apara si bunica-sa.. sper sa-si faca bagajele si sa ne lase
De gunoiul de arbitru ce sa zici? Nu ne surprinse cu nimic facu exact ce ne asteptam.. 2 penalty-uri neacordate, un rosu extrem de clar..
Asta nu scuza cu nimic atitudinea noastra de echipa mica din ultimele 15 min

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Feb 2018, 22:46

Nu inteleg de ce nu il baga pe Popescu in poarta. Cu parere de rau Calancea in momentul asta ne mananca meci dupa meci.
Iar fizic au cazut din minutul 70. Nu castigam campionatul asa, nu avem cum.

sorin107

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Feb 2018, 22:48

si-au creat toate ocaziile pe greselile noastre. au jucat "lunga si pe-a doua" si au speculat gafele tehnice ale lui calancea sau screciu.

s-a rupt jocul si la iesirea lui zlatan, care ii aseza pe ai nostri in teren. bic nu s-a vazut nici macar defensiv, a fost sufocat.

remarcatii mei sunt gustavo si barbut.

asta e craiova, ce mai poti sa spui.

LiviuB

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Feb 2018, 22:48

Ca sa te bati la campionat trebuie sa fii o echipa cinica. Noi am facut astazi asa de multe cadouri.... si fara sa ai un portar de mare valoare e greu. Si la golul doi daca avea reactie mai buna putea fi evitat. Pur si simplu, s-a scos din joc

LiviuB

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Feb 2018, 22:49

Si sa nu uitam, nu poate lua titlu o echipa care e facuta praf de arbitri

sorin107

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Feb 2018, 22:52

da, ne-a lipsit si prospetimea pe final. am avut o perioada proasta care a fost stopata prin intrarea lui popa si prin minutul 80 nu credeam ca mai pierdem. dar iarasi i-am bagat in meci prin greselile noastre individuale si s-au urcat pe noi.

plus ca am avut cel putin inca 1 penalty plus rosu la monroy.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 04 Feb 2018, 22:54

Păcat că am pierdut punctele astea cu o echipă de desculți! Ne va fi foarte greu în cupă! Cumva rezultatul ăsta putea să fie și mai rău! Nu știu de ce acest punct cred că nu-i prea nemulțumește pe ai noștri. Suspect de mult s-au retras în ultimele minute! Parcă i-au invitat să vină peste noi! Nu vi se pare? Teoria conspirației...


HAI ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 04 Feb 2018, 22:59

Sincer ?....Calancea du-te tati acasa ca esti prea prost pt Craiova,ia copilul in brate si fuga in MOLDOVA,lasa ca apara portarul de la stadion mai bine dect aperi tu !!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 04 Feb 2018, 23:04

Meci bun per total.Doar naivitatea noastra ne.a privat de trei puncte.Nu e prima data cand irosim puncte.Asa am facut si la Astra sau la Medias.Insa pentru mai mult ne trebuie un portar,un fundas si un mijlocas central.Pe atac suntem ok insa nu avem dubluri.Popa e meserias.Screciu cateva gafe as usual.Barbut ,Gustavo si Mitrita buni.

iuli

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Feb 2018, 23:19

dezamagirea e mare,dar trebuie sa avem rabdare echipa asta trebuie sa atinga varful de forma peste vreo luna si ceva.Calancea e praf la jocul cu piciorul,aici cred ca e vinovat Multescu junior ca n-a reusit de atatia ani sa-l corecteze(nu l-a pregatit doar la noi!).

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Feb 2018, 23:43

Calancia ne-a mancat 15 puncte sezonu asta

Mangia a ramas in offside dupa ce Miriuta a schimbat ... dynamo ti-a luat 2 puncte prin maturitate. Tactica de asteptare si schimbari inteligente . Mangia joaca cu Screciu care a fost total depasit si cu Bic inexistent.

Gata, lasati campionatu la FCSB

sorin107

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Feb 2018, 23:45

mare pierdere ar fi daca zlatinksi e accidentat pe o perioada mai mare - perioada noastra de declin din acest campionat a coincis cu lipsa lui.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 04 Feb 2018, 23:55

Joc bun pe atac, mai slabuti pe aparare. Pacat. Am pierdut 2 puncte pe mina noastra. Daca aveam portar de valoare plus un fundas lider ca Gaman, ne puteam bate la titlu. Calancea are calitati, e un tip de treaba - dar in campionatul asta nu i-a iesit...

Eu sper sa prindem locul 3 la final si sa mergem cit mai departe in cupa. Cu arbitrajele pe care le are Craiova in acest campionat plus apararea pe care o avem - nu putem avea pretentii la mai mult.

Daca avem conducere de club - aceasta echipa nu va mai fi arbitrata de Hategan. Mai bine nu ne prezentam la meciuri cu acest infractor.

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 04 Feb 2018, 23:58

cortinadampezzo scrie:
04 Feb 2018, 23:43
Calancia ne-a mancat 15 puncte sezonu asta
Esti prea prost pentru forumul asta. Indiferent de vechime, cere-te afara! :bad:

LiviuB

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Feb 2018, 00:09

sorin107 scrie:
04 Feb 2018, 23:45
mare pierdere ar fi daca zlatinksi e accidentat pe o perioada mai mare - perioada noastra de declin din acest campionat a coincis cu lipsa lui.
S-a vazut imediat iesirea lui Zlatinski. 3 faze in care am fost descoperiti pe zona centrala au fost dupa iesirea lui. Ma gandesc cate puncte le-a facut nita oierilor.... si cate puncte am pierdut noi pe greseli de portar

Închis