[Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Veniți în deplasarea din groapă?

Poll ended at 04 Feb 2018, 17:07

Da
9
39%
Nu
11
48%
Nu știu
3
13%
 
Total votes: 23

LiviuB

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Feb 2018, 00:42

Si e inadmisibil ca in min 85 adversarul sa se poata intoarce cu asa lejeritate cu fata la poarta si sa poata pasa nestigherit.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Feb 2018, 00:46

Practic am terminat meciurile cu echipele bune ala campionatului din campionatul regulat :

cu FCSB (un egal si o infringere)
cu CFR (victorie si infringere)
cu Astra (doua egaluri)
cu Viitorul (doua victorii)
cu Botosani (victorie si infringere)
cu Dinamo (doua egaluri)

Avem bilant negativ cu FCSB, bilant net pozitiv cu Viitorul, si echilibru cu celelalte patru echipe. Acest bilant ne arata ca sintem o echipa buna de play off, dar fara amplitudine de titlu.

17 puncte din 36 posibile cu aceste echipe : 47 % din punctele posibile.
Last edited by Bobby on 05 Feb 2018, 01:40, edited 2 times in total.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 05 Feb 2018, 01:34

Cu FCSB, un egal si o infrangere!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Feb 2018, 01:41

Am corectat - in mintea mea m-am invatat deja cu infringeri pe linie in meciurile cu FCSB :-)

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 05 Feb 2018, 09:56

Ciudat meci...primele 75 minute i-am ametit pe caini.Combinatii in viteza,buna organizare la mijloc,puteam sa le dam 5 goluri,chiar si cu greselile lui hategan.Apoi,in ultimele 15 minute,parca nu mai stiam fotbal.. .numai pase la adversar,care statea cu linia de fundasi la centrul terenului.Si,apropo...multi il injura pe Screciu....dar,copilul a jucat binisor aseara.Oaia neagra in aparare,pe langa Calancea,a fost Briceag,foarte usor depasit de caini.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 05 Feb 2018, 10:41

cel mai rau s-a vazut iesirea lui Zlatan...practic atunci a cazut mijlocul de tot...Bic a parut depasit de meci total..sper ca a fost doar tracul meciului de debut si nu asta este valoarea lui, iar Zlatan sper sa nu se fi accidentat serios . Altfel sper ca in meciurle viitoare in linia de fund sa apara Popa in locul lui Briceag .
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 05 Feb 2018, 11:08

Eu cred ca ne mai trebuie un mijlocas central.Qaka sau Artean ar fi ideal.Nu putem sa ne bazam permanent pe Zlati.Bic cel putin o repriza cu Sepsi pentru a intra in ritm.

iuli

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Feb 2018, 11:08

intrebare:daca Screciu avea tupeul lui romera si-l bloca pe dinamovist cu orice pret,mai pierdeam 2 pcte aseara?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 05 Feb 2018, 11:44

E clar ca s-au facut greseli si ca ne-am facut singuri greu meciul, dar eu nu mai pot trece peste arbitraj. Oare cat il mai deleaga pe asta la meciurile cu dinamo. Doua penalty-uri pe meci nedate, trei meciuri consecutive cu javrele arbitrate de javra asta. Am ratat cu poarta goala ok, dar la 2-1ai penalty clar sub ochii hotului. Puteam inchide meciul acolo. Avea dreptate Sorin cand zicea sa se duca si hotegan la corner sa dea cu capul ca nu-i face nimeni marcaj.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 05 Feb 2018, 11:54

Nu avem cum sa ne batem la campionat ,cand echipa sta in 2 mijlocasi centrali,nu ai cum sa te bati la campionat ,cand in poarta nu ai un portar constant in evoluti si gafeaza aproape la fiecare meci ,nu avem cum sa ne batem la campionat ,cand joci cu inprovizati pe linia de fund si nu ai in lot un fundas central de valoare.
Sezonu asta parerea mea este ca ne vom lupta pt locu 3 si vom tremura si pt el,iar galgara ca avem un lot omogen numai tine,noi de 2-3 sezoane tot avem lotu omogen si nu am reusit sa castigam nimic.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Feb 2018, 12:38

Vazand gafele lui moldoveanului nostru si ratarile pe care le-am avut, pot sa zic ca portarul ne-a pierdut meciul si barbut nu l-a castigat.

Asta e... mai avem nevoie de 1 portar, 1 fundas si 1 mijlocas.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 05 Feb 2018, 14:25

eu am sustinut de mult ca stam doar in zlatan si mateiu acolo si ca ne trebuie un mijlocas adevarat. acolo e intr-adevar punctul nevralgic al echipei si s-a vazut si aseara dupa iesirea lui zlatan.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 05 Feb 2018, 16:12

Imi pare tare rau de Calancea, dar nu cred ca se va mai ridica vreodata la nivelul echipei.
Delegarea constanta si arbitrajul lui hategan ne arata ca inca suntem nimeni la nivel de liga si federatie. As face o cerere scrisa, la misto, sa ne arbitrze numai hategan in toate meciurile ca sa ne invatam cu greselile si sa ne construim tactica de joc in consecinta.
Ratam un moment favorabil si ramanem fara victorie in groapa din '95.
N-am mai fost asa de trist de la 4-4 ala cand am condus cu 3-0.

PS: **** ps!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 05 Feb 2018, 19:28

SLH scrie:
05 Feb 2018, 16:12
Imi pare tare rau de Calancea, dar nu cred ca se va mai ridica vreodata la nivelul echipei.
Delegarea constanta si arbitrajul lui hategan ne arata ca inca suntem nimeni la nivel de liga si federatie. As face o cerere scrisa, la misto, sa ne arbitrze numai hategan in toate meciurile ca sa ne invatam cu greselile si sa ne construim tactica de joc in consecinta.
Ratam un moment favorabil si ramanem fara victorie in groapa din '95.
N-am mai fost asa de trist de la 4-4 ala cand am condus cu 3-0.

PS: **** ps!
Te inteleg perfect! As da orice pt o victorie acasa la javre sau la oi.. nu mai suport sa fim singurii prosti care nu-i bat acolo de zeci de ani.. daca as fi patron as cere asta mai mult ca orice.. nu am mai fost asa suparat si dezamagit demult dupa un meci.. poate jucatorii si staff-ul nu inteleg cat de mult isi doresc suporterii victoriile astea doua?
poti sa ne dai mai multe detalii despre conflictul de pe stadion?

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 21] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 05 Feb 2018, 20:13

Puteam mult mai mult, au fost multe momente in care javrele n-au contat. Imi doresc nespus de mult ca oamenii sa inteleaga ca trebuie sa cante mereu la intensitate maxima, indiferent daca echipa inscrie sau primeste gol.
Per total o deplasare reusita in ciuda incercarilor vandutilor de la sud de a strica atmosfera.


Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Închis